Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пречистване на черния дроб на Талита  (Прочетена 15644 пъти)

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #20 -: 07-06-2009, 17:34:04 »

Знаете ли дали зелените листа на червеното цвекло могат да се ползват за нещо полезно ?

Най-показателно дали пречистването е било успешно, е наличието на камъни . . . сега при теб могат да се изхвърлят някакви шлаки, но по принцип сред тези мръсотии е нормално да има и камъни - зелени, кафяви . . . а прилошаването, гаденето или разхлабването не са показатели дали пречистването ти е минало успешно. Тези неща зависят от това, доколко организмът ти е замърсен, дали правилно си го омекотил чрез сокове, дали си се настроил психически . . .
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #21 -: 08-06-2009, 12:29:30 »

благодаря ,Ками. Излязоха и няколко камъчета впоследствие както и още количество шлака.  Значи съм успял.  Освен това се почувствах и много много добре .
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #22 -: 08-06-2009, 23:35:42 »

На мен снощи ми беше последното 4-то пречистване за тази година и съм много радостна, защото миналата седмица не бях много добре - температура, кашляне, умалялост, разни секрети. Но реших, че не трябва да се отказвам  ;D Напрадих си омекотяването със сокове ( бях решила да са 5 дни, но се получиха 4 ) и това спомогна да изхвърля голяма част от токсините, но най-много го почувствах от момента, когато започнах да пия зехтина и лимона, до днес, когато започнах да изхвърлям камъните - снощи ми стана изведнъж лошо, а днес като че ли пак изведнъх ми олекна  :) Пречистванията са велико нещо  ;) Много се радвам, че не се отказах  :) :) :)
А и при мен камъните бяха доста по-малко от миналите пъти и бяха от светлите  ;D
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #23 -: 12-06-2009, 00:46:55 »

Цитат
Знаете ли дали зелените листа на червеното цвекло могат да се ползват за нещо полезно ?

Зелените листа се хапват на салатка или се правят на сок или могат да участват в зелено смути - много са полезни, почти толкова, колкото и самото цвекло, а в някои отношения и дори повече (заради хлорофила в тях).
Активен
Духът владее материята!

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #24 -: 13-06-2009, 00:07:49 »

Тези, които имах увехнаха вече и аз ги хвърлих  :(
Но вече ще знам и ще ги ползвам с големо удоволствие  :) Благодаря ти, Mer  :)
Активен

Julkata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #25 -: 05-08-2009, 13:22:03 »

zDRAVEITE,A AZ ISKAM DA POPITAM,IZVINQVAM SE MOJE DA E MALKO SMESHNO ZA NQKOI,NO AZ SUM NOVA,TAKA CHE PROSTETE NEVEJESTVOTO,NO TEZI ZELENI KAMUNI SE IZHVURLQT OT CHERVATA,NALI TAKA...I KATO SA TOLKOVA GOLEMI,NE E LI DOSTA BOLEZNENO... ??? ???
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #26 -: 06-08-2009, 00:04:14 »

Да, Юлка, все едно си ходиш нормално до тоалетна ;)

Не са толкова големи, в смисъл 1-2 см по принцип е нищо, но тъй като излизат от дробчето, значи е много.
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Julkata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #27 -: 10-08-2009, 00:59:29 »

питам заради хемороидите :)
Активен

jumil

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #28 -: 26-10-2009, 01:11:42 »

Мога ли през тези 5 подготвителни за пречистването на черния дроб дни да правя и клизми? Питам, понеже се претиснявам да не би така да се изхвърлят полезните вещества от сока, въпреки че клизмите ги правя вечер и гледам преди това поне 3 часа да не съм пила сок.
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #29 -: 31-10-2009, 00:24:52 »

Може, дори е препоръчително да се правят по време на подготовката (в сайта също отговорихме, но и тук пиша отговора, за тези, които в последствие ще прочетат въпроса).
Активен
Духът владее материята!

jumil

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #30 -: 03-11-2009, 18:52:39 »

А добре ли е след като на 31.10. направих първото си пречистване на черния дроб, да направя следващите 3 още този месец на дните Екадаши и Две тръби, съответно на 13.11, 26.11. и 30.11. или ще бъде твърде изтощително за организма ми, като се има предвид, че съм 45 кг при ръст 164 см?
Активен

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #31 -: 04-08-2011, 13:33:45 »

Според Г.Малахов (Пречистване на организма и здраве) черния дроб се състои от 4 сегмента. Едно прочистване пробива един сегмент. За да се прочисти черния дроб желателно е да се напрявят най-малко 4 прочиствания.
Пак според книгите му, парцалите който се отделят, представляват мъртви паразити.
Активен

r-a

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #32 -: 06-08-2011, 19:08:00 »

Здравейте! От една седмица се ровя по разни сайтове, днес /слава Богу/ ви открих и в мен се породи надежда....На 50г съм, от 10г имам проблеми с коленете, оттогава започнах да трупам и килограми /170см - 82кг/. Никога не съм имала стомашни проблеми, затова жлъчната криза ме свари неподготвена. Болката продължи около 15 минути, на сутринта се оказа, че чернодробните ми ензими са десет пъти над нормата, след 5 дни бяха в норма, но ехографът показа множество камъчета до 2 см и съответно ми назначиха ден за прием и операция...Докторката няколко пъти ми каза "да не вземеш да пиеш нещо сега, че ще те докарат по спешност и ще те разрежат цялата"!!! И така, сега пазя диета, пия Трансметил и чакам хирурга да се върне от отпуск. След това дълго въведение, моят въпрос е - дали бих могла да изпълня чернодробното пречистване без да стигна до спешното, като се има предвид големия размер на камъните?!
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #33 -: 09-08-2011, 14:31:03 »

Ако най-големия камък е 2см- можеш. Такъв камък спокойно минава през жлъчните пътища. Недей чака хирурга изобщо да се връща
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #34 -: 11-08-2011, 15:51:55 »

r-a, някъде се споменава, че може да възникне проблем с изваждането на камъните чрез този метод със зехтина и лимона, и със сигурност ако не се подготвим както трябва. Но ако се направи подходяща подготовка, чрез която камъните да омекнат максимално, може да мине всичко гладко. Операцията е последна мярка и преди това ако вярваме в себе си е добре да опитаме с други методи. За 1 месец може да се мине на предимно суровоядство с приемането на подходящи билки, зеленчукови сокове, сок от ябълки, моркови, цвекло, ябълков оцет, малко спорт.... Дори след този 1 месец може пак да отидеш на ехограф и да видиш какво ще покаже - много вероятно е да има значително подобрение.
Активен
Духът владее материята!

r-a

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #35 -: 13-08-2011, 10:41:09 »

Благодаря за отговорите и надеждата която ми вдъхнахте....
Активен
 

Страницата е създадена за 0.091 секунди с 23 запитвания.