Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравословен магазин във Варна отваря врати  (Прочетена 17373 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Браво ,Лилка , че даваш от себе си.  
Разбира се, че си спомням какво имаше навремето ,( почти нищо) , помня дори как през 98-а щях да давам пари назаем на Арман ,който тъкмо  прохождаше и душеше за капитал при ниска лихва.:)   .Но и без мен момчето постигна много , не може да му се отрече. (Освен това го виждам все на велосипед , а не в мерцедес)
 Аз самият исках да внасям навремето(  2000г,когато никой не беше чувал у нас за такова животно)  соево мляко и кремчета от Белгия ( фирмата ALPRO)   и даже ходих до град Вевелгем на бизнес разговор. Но мило ми отказаха, защото вече имали договори с двама дистрибутора от София ,които  били достатъчни за държава като нашата.  За да не плача по обратния път ми подариха голям кашон ,пълен с мостри от техни продукти, които аз опустоших мъжката още преди да се върна у дома.  И досега за мен това са най-вкусните "млека" и кремове от този вид.  ( за здравословността им сме писали, тук казвам за вкуса)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

И досега за мен това са най-вкусните "млека" и кремове от този вид.  ( за здравословността им сме писали, тук казвам за вкуса)
Бате Бино, би ли ме насочил къде сме писали за здравословността на "ALPRO" млеката, щото ми е интересно какво е писано :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

Марийче, какво ти село...там как ще си отгледаш хлорела, спирулина и зелени водорасли... ;)

 :kisss:Ами, че аз съм си още жива без тях, дай Боже още дълго, ама пак без тях!!!А дали всеки който е извън вашите населени места се храни чак толкова ПРАВИЛНО???И ХАРЧИ ЧАААААААААК ТОЛКОВА ЗА ЕДНОТО ЕДИНИ???ПРИРОДАТА СИ НИ ЗАРЕЖДА ДИРЕКТНОООООООООООО, ТОЛКОВА И ТОВА КОЕТО ТРЯБВА!!!Само 20,20,20% енергия от храната!!!!Хайде Пак да помислим  /преди няколко дена паааак се опитахме, ама май не се получи!!!/Дали ескимосите /някой пита за тях/се хранят чак толкова правилно- т.е.намират всички там витамини , минерали, прочие САМО ОТ храната!!!Аз имам една книжица "Витамини на въздуха" издадена преди 15-20 г.
Това ще рече ,че и клетата ни наука е направила гооляма откритие!!!
   Дори да не правим ежедневно Манековите препоръки пааак си получаваме, ама по-малко и по-некачествена прана- особенно - вие в гол.градове!!!
   Затова се случи случката и то не случайно да дойдат в България почти в едно и също време и Манек и дядо Йога!!!Днешния компютаризиран век ни зтвори в доброволен домашен затвор!!!!Където ще мухлясаме, гъбясаме и деградясаме  /мога още ама , ай стига ви толкова за днес/!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

За соевите продукти като цяло,Петко,  съм имал предвид. То е ясно че няма да обсъждаме всяка търговска марка. 
Просто се случва на човек да му се допийне понякога нещо сладичко, дори да не е съвсем здравословно , нали?  На кутията на тези млека е обърнато особено внимание ,че не се използва генетична соя. Верно, не ориз, а соя ,но поне не е генетична! :)   Просто давам информация , за който така или иначе си ги пие, да пробва тези на Алпро ,защото са най-евтини и най-вкусни ( за мен ) и соята изобщо не се усеща , почти не можеш да кажеш, че са от соя. Коремът ми също много леко ги приема, изпивал съм по един литър наведнъж без никакво неприятно усещане. Лошото е че във Варна се продават само в Кауфланд засега.  Хубаво ги рекламирам аз ,но без да вземам нито стотинка за това, някой от фирмата вече трябва да ме потърси в тази връзка :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Лельо Марина, разкажи за таз книжка "Витамини на въздуха"! Кой е автора? А за праната зна(е)м, но си трябва усвояване на техника за дишане...
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

Лельо Марина, разкажи за таз книжка "Витамини на въздуха"! Кой е автора? А за праната зна(е)м, но си трябва усвояване на техника за дишане...

Ааааааааа, бебетата не дишат ли както могат - те без прана ли остаят???
  Та за книжицата...Байко Байков.Витамини на въздуха.Сафия,Медицина и физкултура,1986 г.112 с. анотацията:Книгата разглежда въздействието на аероните - най-активният елемент на атмосферното електричество, върху живите организими.Авторът разказва за тяхното биологичнодействие и възможности за използването им в народното стопанство и бита.
 Книгата е написана увлекателно, на достъпен език и ще бъде интересна за широк кръг читатели.
Ето малко и от съдържанието
Как са открити витамините на въздуха..........7 с.
Витамините на въздуха и природата.Екологичният проблем аеройонен глад ..14 с.
  уфффффффф, има и още ама не ми се преписва- така е като си нямам скенер.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:ИИИИИ  моля ви, моля ви ни мъ лелеятееееееееееее, АЗ СЪМ БАБАТА НА ФОРУМА- ЕДИНСТВЕННА!!!Аз му бабувамммммммм, ако мъ разбирате... :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Добре, бабо :) беше ми неудобно да ти кажа така, но щом ти искаш :))
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Значи , ако искаме да те дразним ,да ти казваме "лельо" , а ,лельо Маринче?   Ами ако пък дръзнем да кажем "како" ? Тогава ще ни се случи нещо, нали ?  :o   Кажи ми как да ти кажа "бабо", след като на моята баба ,дето е на 87 й викам " маме" ??    Според мен е редно всеки да се обръща към теб, в зависимост от неговата си възраст. За 19 годишните може и да си баба, но за мен.. аз лично на по-възрастните с по 20 год. викам "како" и "бате" , което освен всичко, е израз и на уважение.  Не е никак възпитано децата на моите приятели ,дето са на 10 години да се обръщат към мен само на "Бино" или "Боби"  , нали? По-добре  "чичо Боби " ,отколкото само "Боби" .  Затова смятам,че не може за всички да си "баба" ,нищо че много ти се иска.  :)  Айде ,от мен да мине, като станеш на 100, ще размисля :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

Значи , ако искаме да те дразним ,да ти казваме "лельо" , а ,лельо Маринче?   Ами ако пък дръзнем да кажем "како" ? Тогава ще ни се случи нещо, нали ?  :o   Кажи ми как да ти кажа "бабо", след като на моята баба ,дето е на 87 й викам " маме" ??    Според мен е редно всеки да се обръща към теб, в зависимост от неговата си възраст. За 19 годишните може и да си баба, но за мен.. аз лично на по-възрастните с по 20 год. викам "како" и "бате" , което освен всичко, е израз и на уважение.  Не е никак възпитано децата на моите приятели ,дето са на 10 години да се обръщат към мен само на "Бино" или "Боби"  , нали? По-добре  "чичо Боби " ,отколкото само "Боби" .  Затова смятам,че не може за всички да си "баба" ,нищо че много ти се иска.  :)  Айде ,от мен да мине, като станеш на 100, ще размисля :)

  :kisss:Аз отрицателните чувства поооочити съм си ги ампутирала!!!Ни шъ мож ма раздразни, обиди и т.н.Ама баба- си е титла, това на мене ми звучи като Графиня Мария , Дукеса Мария  ПАРДОН , МАЙ БЕШЕ ПРОСТАКЕСА...та моля те, моля те не ми отнемааааай титлата!!! :heart_2:
« Последна редакция: 29-09-2009, 12:43:39 от mariiina »
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Лейди БА-БА :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

Лейди БА-БА :laugh:

 :kisss:Тенкю, тенкю, данке, данке!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Лейди БА-БА :laugh:

 :kisss:Тенкю, тенкю, данке, данке!!! :heart_2:
Аз направо да й викам Бабаджи :Content_4 - emotloader:

П.П. БАБАДЖИ: Гуру на Лахири Махасая, който е гуру на Свами Шри Юктешвар, а той от своя страна е гуру на Парамаханса Йогананда. Бабаджи е безсмъртен аватар, който живее в Хималаите. Неговата титла е Махаватар или “Божествено въплъщение”. Автобиографията на Йогананда ни запознава с неговия живот, подобен на този на Христос.
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313

Ауууууууууу Петко, не знам кой на кого е гуру, но последния да затвори вратата.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

Лейди БА-БА :laugh:

 :kisss:Тенкю, тенкю, данке, данке!!! :heart_2:
Аз направо да й викам Бабаджи :Content_4 - emotloader:

П.П. БАБАДЖИ: Гуру на Лахири Махасая, който е гуру на Свами Шри Юктешвар, а той от своя страна е гуру на Парамаханса Йогананда. Бабаджи е безсмъртен аватар, който живее в Хималаите. Неговата титла е Махаватар или “Божествено въплъщение”. Автобиографията на Йогананда ни запознава с неговия живот, подобен на този на Христос.

 :kisss:Леле-мале, лееееееееееееееле-мале!!!Не ,мой сине, не ме хвърляй чак у Хималаите, на мен на село си ми е мооооого добре!!!Ами, там с мотики приемат ли , че тя си ми е жезълът , бе сине...Както тръгнаааа, ще вземете и корона да ми турите...може, аз тиква си имам, турете и по един зеленчук , е може тук там и по някоя китка за красота... :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...
 

Страницата е създадена за 0.19 секунди с 23 запитвания.