Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4 5 6   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Кокосово масло  (Прочетена 96247 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ДарбиМак
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 589

« -: 09-07-2009, 09:39:08 »

Намерих кокосово масло на едро. Някой от Варна иска ли да си го разделим?
18 кг струва 80 лв. опаковано е в мях, мяха е в кашон. Нямам идея как ще се раздели, но 80 лв. ми се струва ефтино, а 18 кг са толкова много. Ще трябва да се мажа, да се мажа, да ям, да ям и пак да се мажа...
Активен

Намасте Smiley
vasilena
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1059

« Отговор #1 -: 09-07-2009, 11:09:37 »

Лельо,предлагам,ако другите искат.....ние сме 4 човека:ти,аз Деси,Талита и бате Бино май е от тук,но не  съм сигурна и не знам дали ще му се занимава с нашите женски работи намигам.Та 4 човека можем да влезем в партия по 20 лв и за всеки да дойд някъде към 4 кг. и нещо.Щото ,ако се раздели между по-малко хора и не знам докато се употреби дали няма да се скапе нещо,все пак количеството е доста.
Някой от варненската бригада да каже,ако е навит и да се разберем нещо.
Активен
ДарбиМак
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: 09-07-2009, 12:06:17 »

Абе аз днес ще отида да го купя. навила съм се и това е.Ще направя снимка на етикета, на опаковката и ако някой се навие ще го делим. Ако не ще видя какво да го правя. ще си направя крем от кокосово масло и невен. и ще го мажа, мажа. и децата ще мажа... Естествено първо ще проуча как е добито и по какъв начин е съхранявано.
Активен

Намасте Smiley
desi82
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1408

Ние сме това, което ядем!

« Отговор #3 -: 09-07-2009, 17:17:02 »

Офертата е наистина изгодна но аз съвсем скоро си купих цяла кутия и засега нямам нужда. А и такова голямо количество няма къде да съхраня.
Активен

жмуц
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 51

« Отговор #4 -: 09-07-2009, 20:19:29 »

А как се съхранява?  Smiley И аз съм много съгласна, дори ако някой от Пловдив желае мога и на него да занеса към края на месеца  Smiley Да видим колко хора ще се съберем и ще се разберем за килограмите м?  Smiley
Активен

If the doctors of today do not become the nutritionists of tomorrow, then the nutritionist of today will become the doctors of tomorrow.
Radula
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 710

« Отговор #5 -: 09-07-2009, 21:30:55 »

Оооо, това е супер оферта!!!!!!!!!!!!!!!
Ако може и до Пловдив/София някой да донесе или ако продават така на едро и там, кажете, ей! Smiley)
Жмуц, ти от Плд ли си? Аз със сигурност бих се възползвала от предложението ти  Grin
Активен

Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
ДарбиМак
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: 09-07-2009, 21:44:07 »

Купих го аз вече маслото. В къщи е. Налято е в полиетиленов чувал и си има място от което като от бутилка може да се разлива.
В момента е течно, защото се разтопи. Аз го взех към 16 часа и досега го мъкнах с колата. А навън е страшна жега. Обаче не ми се разправя сега да го разливам.В събота ще го разлея по бурканчета и ще ви кажа чине ли за нещо или не.
Мога да изпратя един цял кашон до Пловдив, а вие там си го делете Smiley
Аз работя като митнически агент и освобождавам от митницата разни стоки. Та оня ден като бях на митницата и чувам една колежка подава документи и казва - палмово и кокосово масло на внос. А! Я кажи така и така това масло кой говнася икъде да го намеря. Та така се сдобих с маслото. ОТ първоизточника Smiley
Няма кой знае какъв етике. Произведено е в Индонезия. Основно го купували производители на сладолед и сладкарската промишленост. Видях сертификата за качество. Но на самата кутия има само с лазер някакъв номер на пардита. Годно е до 11.2010 г.
Това ми е за сега информацията.
Активен

Намасте Smiley
жмуц
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 51

« Отговор #7 -: 09-07-2009, 22:01:57 »

На мен ми звучи екстра  Grin Radula, да, от Пловдив съм, но уча във Варна  Smiley Няма проблем да донеса на който пожелае, ако не се съберат хора за целия кашон  Cheesy Да изчакаме потвърджението в събота и да си преброим бурканите  Grin
Активен

If the doctors of today do not become the nutritionists of tomorrow, then the nutritionist of today will become the doctors of tomorrow.
Petko
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2359

« Отговор #8 -: 09-07-2009, 22:41:15 »

Вътре съм, момичета намигам Само да попитам дали е възможно 2 кг. примерно, защото просто нямам място вкъщи вече...но ако дойде по повече пак ще взема, де Grin Cheesy Както го разпределите намигам Smiley
Активен

“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди

“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
vasilena
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1059

« Отговор #9 -: 09-07-2009, 22:46:25 »

И к'во са разбрахме сега-нищо Grin Grin Grin
И мен ме сложете в списъка,ама и аз не искам 9 кг-примерно,че няма как и къде да го съхраня Ъъъ?...
Активен
lilka
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 171

« Отговор #10 -: 10-07-2009, 07:03:46 »

Здравей, Дарби Марк!
Аз съм от Варна и също бих се включила за кокосовото масло.
Не че знам как да го ползвам, но ще експериментирам  намигам
Благодаря предварително!
Слънчев ден!
Активен
Petko
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: 10-07-2009, 09:17:24 »

Не че знам как да го ползвам...
Ето инфо за приложението му - http://www.cway.bg/index.php?m=2434
Активен

“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди

Mep
Administrator
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 483

« Отговор #12 -: 10-07-2009, 10:23:51 »

И аз искам колкото се пада и с 9 кг ще се справя Smiley

За съхранението не берете грижа - на стайна температура може, в някой шкаф - имам едно от доста време и нищо му няма, въобще не се е променило.

А дали е студено пресовано - мен само това малко ме притеснява?!
« Последна редакция: 10-07-2009, 10:32:29 от Mep » Активен

Духът владее материята!
megusta
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 123

« Отговор #13 -: 10-07-2009, 13:23:30 »

Здравейте,
Съжалявам, че не съм се включила с информация до сега, но действително си мислех че 18 кг са проблем.
Та работя за такава фирма - внасяме масла от Малайзия и Индонезия. Продаваме във Варна и в София, разфасовките са по 18кг за кокосовото и 20-25 за палмовото. Няколко сме фирмите, които правим такъв внос в страната.
Дарби - съжалявам че го казвам и че чак сега видях поста ти, но един такъв кашон не би трябвало да струва повече от 45лв /дори и на дребно/.
Както и да е, ако някой се интересува да ми пише на лични за да дам адреса на склада ни. Не искам да публикувам тук такава информация.

Въпросните масла са пресовани, рафинирани, но не са търпели допълнителна обработка - хидрогениране например.
За да можете да го ползвате по-дълго е добре да го съхранявате по възможност в безкислородна среда, на тъмно и хладно. Инъче огранивят, окисляват се или както искате там да го наречете, губят и от вкусовите и от хранителните си характеристики.

Ще се опитам да отговоря на въпросите ви, ако нещо допълнително ви интересува.
Активен
Petko
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: 10-07-2009, 13:30:46 »

А студено пресовани нерафинирани не се ли внасят?
Активен

megusta
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 123

« Отговор #15 -: 10-07-2009, 13:37:23 »

За хранителни цели /индустриална употреба/ не.

Нерафинираните масла окисляват изключително бързо и не са годни за консумация.
Използват се в това състояние само в страните, където се произвеждат.
Това е моята информация по този въпрос.
Активен
Petko
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #16 -: 10-07-2009, 13:44:29 »

Ок. Мерси за бързия отговор Smiley
Активен

ДарбиМак
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #17 -: 10-07-2009, 16:28:39 »

Еееееееее, Мегуста ! Трябваше по-рано да кажеш с какво можеш да зарадваш суровоядската общност. Аз вече се сдобих с промишлено количество и ще си го ползвам Smiley
Активен

Намасте Smiley
vladi
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 486

« Отговор #18 -: 11-07-2009, 10:20:50 »

Дарби, а твоето студенопресовано ли е? Какво се оказа?
Че ако на пловдивската група им е останало излишно, бих го взела.
Активен

Petko
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #19 -: 11-07-2009, 19:18:48 »

Жалко. Оказаха се рафинирани всички, които се внасят нерешителен
Активен

Страници: [1] 2 3 4 5 6   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: