Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Супер енергиен бар  (Прочетена 4930 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
desi82
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1408

Ние сме това, което ядем!

« -: 26-04-2009, 16:59:09 »

Днес направих още един вид бар, ето и рецептата:
200гр.смляно кашу
20накълцани фурми
2/3настърган кокосов орех
2с.л.кокосово масло
1ванилия
Всичко се разбърква много добре и сместа се изсипва в тавичка като се притисне. Моята тавичка се зае на 2/3. След това я сложих в хладилника да се стегне. След 1час нарязах вече стегнатата смес на 10барчета и ги завих по отделно във фолио. Съхраняват се в хладилник. Калорични са, но едното барче е около 30гр. За втора закуска след плод разбира се са много подходящи ако обяда е късно. Може кокосовото масло да се пропусне, но аз се нуждая от малко повечко калорийки.
За тази рецепта се вдъхнових от този сайт: www.larabar.com
Може да си изберете и др.комбинация от ядки и сушени плодове.
« Последна редакция: 27-04-2009, 00:03:59 от Mep » Активен

desi82
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #1 -: 26-04-2009, 17:04:30 »

http://img145.imageshack.us/img145/5829/1000765.jpg
Това е снимката на барчето! Smiley
« Последна редакция: 26-04-2009, 17:07:10 от desi82 » Активен

Talita
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 50

Give me the key to set your heart and spirit free

« Отговор #2 -: 26-04-2009, 18:53:32 »

Прилича на бял шоколад с ядки - нещо което толкова много обичах преди. Сега ще мога да го заместя с нещо полезно, като визуално поне си напомням за това ми изкушение:)SmileySmiley
Наистина страхотна рецепта! Благодаря Cheesy
Активен
marulka
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1649

Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

« Отговор #3 -: 26-04-2009, 19:33:11 »

Много вкусно изглежда, но мисля да последвам съвета ти и да пропусна кокосовото масло, най-малкото защото нямам такова.. Дали ще се "слепят" добре барчетата без него?

ПС: Направих тестото вече, без кокосово масло, омесих го няколко минути и всичко се слепи, изглежда ми по-различно от това на снимката, като го извадя от хладилника след час ще видя как ще се разреже.  плезя се
« Последна редакция: 26-04-2009, 22:57:34 от marulka » Активен

Nothing cooked tastes as good as raw feels
marulka
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1649

Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

« Отговор #4 -: 27-04-2009, 14:22:21 »

Сега хапнах едно блокче като втора закуска. Доста е сладко и въпреки, че са в хладилника ми се струват меки, не са се стегнали... Не че има значение, нали са увити и вкусни.  намигам

Да ви питам за фурмите - сега като правих енергийното блокче забелязах, че като свърши единия пакет и отворих другия (различни марки), едните фурми са по-малки, обли и светли на цвят, а другите са по-издължени и тъмни на цвят, и като че ли по-захарни. Може би затова станаха твърде сладки блокчетата. Вие какви фурми ползвате?
Активен

Nothing cooked tastes as good as raw feels
Radula
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 710

« Отговор #5 -: 28-04-2009, 02:34:15 »

2-3 вида съм пробвала, най-много ми харесват тези арабските, които се продават в кутии. Те са тъмни, големи, сладки са... Аз затова като си правя тези гранола барове, ще сложа сушени сливи, вместо фурми.
С фурмите правя само на Мер сладичките и подслаждам там, където се ползва мед примерно... О, и в блата за тортите. Smiley
Активен

Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
desi82
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: 29-04-2009, 17:45:05 »

Марулка и без маслото ще се получи, но така или иначе са по-мекички отколкото гранола бара. Моите си се стягат и след това лесно се хапват, но по възможност скоро след като са извадени от хладилника. Аз забравих да напиша в рецептата, че сложих и малко мед, но може и без него.
Активен

Ками
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 303

Знанието се превръща в сила, когато се прилага !

« Отговор #7 -: 28-05-2009, 23:31:39 »

Ммм, вкусно  Smiley
От доста време си купувам фурми от Женския пазар и съм доста доволна, преди си взимах  и от тези арабските, които са в кутии, но на последък не съм. А иначе от там си купувам и сини сливи, които пише, че са цепени и сушени на Слънце - имат много по-различен вкус от другите . . . направо са приказно истински  :Smiley
Активен
Radula
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: 28-05-2009, 23:55:27 »

Ооо, Ками, можеш ли да опишеш горе-долу къде ги взимаш сушените на слънце сливи от Женския? Smiley
Активен

Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
Ками
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: 29-05-2009, 01:36:50 »

Като вървиш по Мария Луиза от лявата страна и слизаш надолу към моста, завиваш на ляво втората пряка - ул. Иван Асен ( утре ще проверя, но мисля, че така се казваше ). На тази улица има един пчеларски магазин ( ако не сте го посещавали - определено си заслужава, защото нещата са им много истински ! ), има и много арабски магазини . . . и след това излизаш точно на Женски пазар, а магазинчето ( то е по-скоро като сергия ) се пада почти срещу тебе - леко в дясно. Там продават различни ядки, сушени плодове, семена, а цените са им доста добри и разбира се - по-важното е, че нещата са им пресни ! От няколко години си пазарувам от там и до сега не съм имала проблеми ( не съм попадала на развалена стока, не ми се е подувал корема след консумация . . . ).
Не знам дали ми разбра обясненията, но все пак се надявам да съм ти била от полза ( то всъщност от долната страна на Женския пазар, близо до спирката на автобусите на бул. Сливница, също има такава сергийка, но нея ще ми по-трудно да ти обясня  :Smiley )
Активен
Radula
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: 29-05-2009, 02:30:21 »

Благодаря ти много, Ками, ще я намеря  намигам
Активен

Ками
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: 31-05-2009, 01:01:23 »

Допуснах грешка в имената :Smiley . . . извинявай за объркването  Smiley

Като вървиш от Халите надолу към моста първата улица е Екзарх Йосив, а втората е Цар Симеон. А пчеларският магазин е на Цар Симеон 92.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: