Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Молба за помощ - силен метеоризъм!  (Прочетена 68133 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #40 -: 22-07-2011, 21:52:06 »

ВЕТОМ  всякак може да се взема - и профилактично, и като те връхлети нещо..
Големи са бурканите - по 500 гр. но дозировката е много различна - в зависимост от сложността на състоянието.
 Много желаещи едва ли ще има , все пак не е евтино. Но може де се вземат няколко бройки , не е проблем.

Не беше доказано, че е точно рак, трябваше биопсии да се правят, но жената отказа, някак си й беше безразлично. Това лекарство няма как да подейства зле , то не е химиотерапия :)  Не се е чуло някой да се е влошил , а доста хора го употребяват . (Ако водеше до влошаване, щяха да го лицензират :) )  
В един форум някой си пита за това лекарство. Някакво докторче му отговаря - не си струва , безсмислено е , това е ветеринарен препарат, има къде къде по-добри ... След което следват 640 поста   от хора, които един през друг разказват кой какво е излекувал  с негова помощ .. :) , копирал съм по-голямата част от тази тема, към сегашно време може да са се събрали още 1000  поста , трябва да погледна :)
А лекарите какво ги интересува кой какво ще прави като излезе от кабинета им, есетествено ,че не им е споделяно. То е ясно какво ще кажат - " не е трябвало да го употребявате ! " :)
(Засега няма да го съобщавам. Има време :) )


Между другото , преди да се влоши така яко, жената ходи на компютърна диагностика при един руснак, дето претендира за висока точност. ( че даже каза , че бил специалист по енергоинформационна медицина, ходи с някаква чудесийка по градовете ) Даде добри пари за тестване и няколко сеанса с машинарийката. Всичко било "Окей"..  Когато се влоши , му се обаждам и го питам : Защо така ,батенка, нали апаратурата уж "познава" ? А той отговаря - "ние изследваме какво става на енергоинформационно равнище "
 Ахаа - че то стана както приказката - "операцията беше успешна , но пациентът почина" :)
 какво го интересува пациента на какво равнище какво се случва , след като в крайна сметка ще умре , а машината казва - "окей"  :)
« Последна редакция: 22-07-2011, 22:07:29 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #41 -: 24-08-2011, 17:16:25 »

Бате Бино, ако приемаш заявки за ВЕТОМ, пиши ме и мен.
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

Liv

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #42 -: 24-08-2011, 21:40:38 »

И мен, моля!   ::)
Активен
"Ако не можеш да откриеш щастието в себе си, къде другаде смяташ да го търсиш?" Доген

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #43 -: 25-08-2011, 07:51:46 »

 добре, ще се обадя като се отправям нататък. Тъкмо за домотивиране на желаещите :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #44 -: 25-08-2011, 17:47:37 »

обади се и на мен :)
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #45 -: 05-09-2011, 02:23:39 »

Жалко че нямаме маслинови дървета да им съблека листата за домашно производство.

Какво говориш, в БГ е пълно с маслинови дървета - саморасляци. Има ги покрай шосетата, приличат на върба, само дето листата са сребристосивкави и леко мъхести, маслинките са малки като дренки и сиви, също мъхести. В София ги има дори, какво остава за по-топлите региони.
Активен

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #46 -: 11-09-2011, 17:07:26 »

Е то това дърво не е ли едно хинап?
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #47 -: 12-09-2011, 08:55:24 »

Не е, истински маслини са.
Активен

landy

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #48 -: 14-11-2011, 12:38:33 »

Здравейте, регистрирах се специално за темата. Ето храните, които предизвикват моя метеоризъм: лук, зеле, бобови храни- грах, боб, леща, краставици, ядки - бадеми, фъстъци - сурови и печени, прясно мляко, шоколад, майонеза, яйца, чеснов сос. Задушени зеленуци, направо смърт, а толкова обичах задушен лук..  :surpris_25:
Това, което ми помага е: Ваяка сутрин чайче с мента и лайка, скачане на въже. Лятото бягах и почти нямах проблеми. Движението се оказа много важен фактор.
Нямам проблеми когато ям по-малко и разделно, и като не включвам по-горните храни, макар, че от тях най-малко се изразява когато ям краставица и все още не съм сигурна дали тя е фактор, но и други хора се оплакват от нея. Всяка сутрин пия топла вода със зехтин и лимонов сок и грепфрут... С плодовете нямам проблем, но само когато не ги смеся с друга храна. Общо взето - хората които имат метеоризъм трябва незабавно да почнат да се хранят разделно и хората, които работят в офиси сред много хора да си вземат храна от вкъщи, а не да обядват нещата, които си купуват колегите от местата за хранене. Пробвах с пробиотици помагат донякъде. Смисъл, като ги пия и нямам проблеми, но като спра и пак се появява... хронично. Аз имам болки в корема и стомаха доста често. Най-вероятно имам гастрит, но не съм ходила да се изследвам понеже вече нямам вяра на доктори. Миналата зима ходих на гастроентеролог и ми каза, че ми нямало абсолютно нищо, само леко повишена киселинност на стомаха и ми изписа едни хапчета, които не ми помогнаха. Не обърна внимание на болката ми ниско в корема, нищо, че ме болеше още докато ме натискаше с ехографа...Беше по коледа и реши, че аз съм от онези които преяждат по празницитеи ми казва, че абсолютно никакви храни не са ми забранени... :Confus_34: Писна ми от некадърни лекари, а бях и бе з направление и му платих частно... Така, че наистина ако сами не почнем да правим нещо по въпроса, лекарите няма да ни помогнат. Пробиотиците, които пих бяха на доктор Тошков...ъъЪъ, нещо като Лакторея, ама да не го бъркате с лаксит, щото той е за отслабване и само ще ви увреди още повече... Успех
И последно: от маслинките наистина нямам проблем, но аз и зехтинче си слагам в топлата вода с лимона, та предполагам, че това е добра храна за стомасите ни. Моят метеоризъм го предизвиках от диети...направо да ме блъсне някой с чук по главата. Често сутрин закусвам кисело мляко с овесени трици и се чувствам сита и със здрав стомах. :)
« Последна редакция: 14-11-2011, 12:40:32 от landy »
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #49 -: 14-11-2011, 21:54:15 »

Здравей landy . Като чета този дълъг поменик с храни и факта, че когато не ти липсва движение няма проблеми стигам до извода, че проблема, не е в храната, а в това, че престоява по-дълго от необходимото в дебелото черво и започват процеси на ферментация (евентуално гниене). Наличието на големи натрупвания в дебелото черво може лесно да се самодиагностицира ако човек не е много пълен или с много стегната преса. В легнало по гръб положение възходящата и низходящата част на дебелото черво се напипват ако се напълнят до толкова, че да подпрат коремната стена. Тъй като това състояние не се счита за болест от медицината, лекарите казват, че всичко е наред, а ако не казваха така нямаше да има "здрави" хора.
 Има една лесна асана в йогата - ardha matsyendrasana (напиши го в гугъла и веднага ще видиш изображения).
 При тази асана бедрата притискат възходящата и низходящата част на дебелото черво и това спомага за освобождаването му, но първо трябва да го направиш на ляво за да въздействаш върху десния хълбок и след това наобратно.
И аз съм забелязал, че вървенето помага при такива състояния като метеоризъм и леко разстройство.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Nova

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #50 -: 25-11-2011, 23:42:29 »

Може да пробваш с три чаши топла вода, преди това заредена с положителна мисъл, например думите на Дънов: "Скъпа вода, ние двамата с теб ще възстановим моя организъм  :Content_22: " Отпиваш на глътки и след 2 чаша взимаш 1 ч.л. акациев мед, след това изпиваш и последната чаша вода отново бавно на глътки :kisss:
Активен

landy

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #51 -: 29-11-2011, 14:27:36 »

Благодаря ви много за съветчетата, веднага щом напиша това постче и ще опитам и двата метода :). Искам да споделя, че току-що се заинтересувах отново и се разтършувах из международните сайтове. Та какво научих:
1.  на английски метеоризъм е Flatulence
2. че водораслото kombu помага против образуването на газове.
3. Йогата и в тези сайтове се препоръчва. :) :love_028:
4. Че най-вече  и предимно зеленчуците образуват газове.( та затова, момичето, което се подуваше от всичко има този проблem.*) Those on a high-fiber diet rich in fruits and vegetables are especially prone to flatulence.
Превод: Тези, които са на високо фибрена диета, която включва, плодове и зеленчуци, са силно податливи на метеоризъм.
Забелязах, че броколите, зелето, ряпата и всичките зеленчуци, които имат леко или малко повече лютив вкус, ми образуват газове заедно с бобовите храни.
Вичко това е е много ужасно, защото все по-малко и по-малко ми се яде месо и ми е приятно да го ям... :surpris_23:
 :kisss: :peperudi:
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #52 -: 29-11-2011, 14:55:26 »

Превод: Тези, които са на високо фибрена диета, която включва, плодове и зеленчуци, са силно податливи на метеоризъм.
:surpris_22: Наистина ли?!  :surpris_22:
 tooth Е точно тук ли намери да го пуснеш  tooth







Активен

landy

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #53 -: 29-11-2011, 16:59:58 »

Превод: Тези, които са на високо фибрена диета, която включва, плодове и зеленчуци, са силно податливи на метеоризъм.
:surpris_22: Наистина ли?!  :surpris_22:
 tooth Е точно тук ли намери да го пуснеш  tooth










 Хехе, да бе, сории.... тъпо е, ама кавко да направя, като наистина от зеленчуците се проявява.  Иначееее хорааа!!!! Да ви кажа, не знам дали в Стийм мопа е спасението, но благодарение на Zloqd, аз може да намеря моето спасение. Поразрових се за загниването на храната в червата, защото точно това си мисля, че става с мен, така го усещам, понеже понякога сутрин се събуждам с такива подути болки в корема, все едно и грам храна не се е смелила и всичко е още в самия стомах, а не дори в червата. Та...Намерих едно лекарство, което е доста скъпичко за съжаление, но ето неговите свойства:

" Основните полезни свойства на проведената програма за очистване на организма са:

Вашият организъм започва да изработва нормално /с помощта на приятелската флора/ ферментите протеаза, липаза и лактаза, спомагащи храносмилането.
Организмът ще бъде защитен от гъбични инфекции, вируси и болестотворни бактерии, за сметка на повишаване на имунитета.
Повишаване на толерантността към млечните продукти /при лактозна непоносимост/. нещо, което аз имам
Подобряване усвояването на витамините и минералите.
Усилване перисталтиката, която предизвиква редовно ходене по голяма нужда.
Отстраняване неприятния дъх в устата, предизвикан от смущения в работата на червата.
Намаляване риска от възникване на рак на червата.
Намаляване възможността за възникване на разстройство в червата.

Облекчение /ремисия/ при язвения колит , болестта на Крон.
Изчезва синдромът на раздразнените черва.
Положителен ефект при включване в схемата на лечение на вагинит и кандидозни инфекции.
Способства намаляване нивото на серума на холестерина.
Получава се очистване на всички отделителни системи на организма:
пикочно-половата;
стомашно-чревния тракт;
бронхо-белодробната;
кожата.
Очистване на тъканите, органите, ставите."
 Нещото се казва Коло Вада Плюс и цените варират от 120-150 лв. Изисква се режим на хранене, което включва суровоядство! И екурс от 14 дена. Писах мейл на една лекарка, която е дистрибуторка, да ми даде повече инфо и дали става за моя патогенен случей и ще го пробвам, защото просто вече нямам друг избор.
П.С. това с йогата подейства, поне временно, но ми трябва и инфо за това по колко повторения трябва да се правят.
 :angel:
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #54 -: 30-11-2011, 10:09:26 »

Зеленчуците подуват когато са готвени, дори минимално (на пара например), или когато се комбинират с готвена храна. Не мога да си представя човек на 100% сурово и с нормална чревна флора да има газове! Правим компромиси с храната си и после мрънкаме, че нещо не е както трябва. Казваме - ама как, аз съм на 70% сурово, получавам достатъчно полезни неща от плодовете и зеленчуците, защо пак имам проблеми? Ами защото останалите 30% ни е*** ма**та, объркват цялото храносмилане и кой-знае какво още. Моето мнение е или 100% сурово или нищо, по-добре 1-2 седмици на сурово всеки месец, отколкото мешавица някаква за постоянно.
Относно онова лекарство дето си цитирала - всички тези ефекти се постигат и с едни хубави български пробиотици (на Дафлорн например) за няколко дена.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #55 -: 01-12-2011, 10:13:53 »

Ако човек има развалена чревна флора или пък паразити, дори и 100% сурова храна не могат да го спасят. Трябва си пречистване и глад... :pensif_29:
Активен
Psychonaut

landy

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #56 -: 02-12-2011, 11:00:00 »

Ако човек има развалена чревна флора или пък паразити, дори и 100% сурова храна не могат да го спасят. Трябва си пречистване и глад... :pensif_29:

Точно това е Тери! Оказа се, че ми липсват от "полезните бактерии". Заболяването се нарича Дисбакериоза и за повечето лекари  това заболяване не влиза в графата "болести", макар да е много сериозно. Оправията е с вещества, които ще се снабдят с бифидус и всякакви други пробиотични средства + режим със сурова храна, строго определена, която изключва обаче някои плодове като ябълки и банани. Дисбактериозата причинява загниване на храната, която не може да се разгради заради липса на полезните бактерии, поради което се получава ферментация в червата, от което се получават газовете. Миналата седмица се опитах да направя пречистване на черния дроб, но след втория ден се отказах, защото се усетих, че в момента зеленчуците и плодовете са пълни с нитрати и още повече, че от зелето ми се подуваше стомаха, както и от ябълките. Няма да купувам скъпото лекарство за сега, а ще отида отново на лекар с упоритостта да и накарам да ми направят изследвания и докторът сам да ми предпише всичките вещества, които  трябва да взимам за възстановяване. И евентуално лекарството ще го взема за  подпомагане на процеса. След като оправя този проблем, ще направя и пречистване на дробчето пролетта-лятото, понеже тогава разбрах е най-добре и дано животът ми се подоби :)  :Content_22: :kisss: 
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #57 -: 04-12-2011, 05:05:27 »

От личен опит казвам...лекарствата помагат докато се взимат. Глад му е майката...и естествено - правилно захранване  :surpris_23:
Активен
Psychonaut

fabricia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #58 -: 15-12-2011, 18:18:55 »

Скъпи приятелчета, здравейте!
Влизам значи аз днес, за да пиша най-сетне по моята тема и моят въпрос, тъй като най-сетне, след повече от половин година, разбрах причината и какво виждам - тук имало раздвижване по въпроса.
И да нямаше - пак щях да пиша, защото съм ви изключително благодарна за съветите и предположенията, с които ме затрупахте тогава - в този толкова труден за мене момент.

Бързам да кажа, че изживях наистина много трудни месеци, и не заради друго, а защото собствените ми съмнения започнаха да ме разяждат - тази храна ли е най-добрата за мене? Суровото ли? Толкова бях убедена, че това е правилното и в един момент се случва това, всички започнаха да ме нападат - от храната, от храната, всички започнаха да казват - от суровите зеленчуци, плодове, дори от ядките, от това, че не ядеш млечни, няма пробиотици...абе въобще...в началото аз въобще не се давах, защитавах се упорито...мина месец, два...какво ли не опитвам...нищо не помага...спрях всички плодове за малко...уж заради ферментация - никакъв ефект, започнах да пия пробиотици - уж заради липса на добрите бактерии - никакъв ефект...Ензими - уж, че не разграждам - никакъв ефект...хора, повярвайте ми...в чудо се видях...

Та...да мина набързо към края - след месеци мъчения, направих фиброколоноскопия, която установи идеално, прекрасно дебело черво, никакви проблеми по лигавицата, никакви полипи...НО! Просто червото не си е на мястото. Установиха ми силно смъкване на дебелото черво, поради което двата му края са се усукали, плюс силна диастаза на коремните мускули. Тези двете неща - чисто деформации на анатомията са били причината за моето състояние.

Та, мила Landy, не е заради суровите зеленчуци този проблем, който имаше момичето /тоест аз/, което се подуваше.
И никога повече няма да си позволя дори и за миг да се усъмня в това, което чувствам с цялото си сърце - че суровата храна е истинската храна.

А тебе искам да те посъветвам вместо да си купуваш скъпи пробиотици, наблегни на киселото зеле, и без това сега му е сезона, пък да видим - може да се променят нещата.

Сега имам друг проблем обаче...тук ли да си задам въпроса...не знам?

Още веднъж - благодаря Ви!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #59 -: 15-12-2011, 23:17:09 »

 Ако е във връзка с метеоризма , тук. :) 
Ако не е - в разделчето за лични проблеми.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.072 секунди с 23 запитвания.