Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Илюзията за Осъдителност  (Прочетена 7632 пъти)

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Илюзията за Осъдителност
« Отговор #20 -: 12-07-2011, 12:45:38 »

vanko57 , някой бе казал "Преди да се обединим, трябва да се разграничим".Втая връзка да те питам две неща:
       1.Ти към тези, дето правят духовност ли се считаш?
       2.Участниците в дискусията за масови читатели ли ги имаш?

[quote author=vanko57 link=topic=3622.msg46497#msg46497 date=13104643
Духовността трябва да я направим привлекателна за масовия читател като я поужълтиме с пикантерий. Не че ще свърши работа ама поне ще е увлекателно.
Разбира се, че се шегувам.
[/quote]

Макар и шега, във всяка шега има и  истина!

Гледам, че си напуснал.Тъкмо се сетих и за третия си въпрос:
       3.Каква работа трябва да свърши твоята духовност/ако на първия въпрос си отговорил положително/?
« Последна редакция: 12-07-2011, 13:03:09 от Ros »
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Илюзията за Осъдителност
« Отговор #21 -: 12-07-2011, 13:23:52 »

Аз искам да добавя едно въпросче към списъка на Ros.

4. Ти към тези 00,1 % ли се смяташ, които не търсят пикантерии и цветове ?

(Едно запитване на мениджърите в Австралия, затова как се справят с професионалните си задължения показва, че 84% от тях смятат, че са доста над средното ниво техни колеги. Тук възниква въпроса, кое е това средно ниво при положение, че 84 % са над него. Да не се окаже , че всъщност 99,9 % от хората си мислят , че са част от този 0,1 % :) )

"Към Весо: Проблем е до толкова че ще се получи дълго и скучно, а вече ми направиха забележка в това направление. "

Няма поставини изисквания или ограничения за размера на постовете, Внако. Орто имаше предвид статии и такива работи, но не и когато става дума за собствена реч. Дори ти е писал, че ако беше споделил нещо от собствен опит би събудило повече интерес. Така, че не се притеснявай да пишеш и даваш детайли.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Илюзията за Осъдителност
« Отговор #22 -: 12-07-2011, 13:27:43 »

vanko57 , ако решиш да ми отговаряш, моля за синтезирани и съществени  отговори/колкото по-кратки, толкова по-добре/ и най-вече лично мнение!

vanko57

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • 123456789
Re:Илюзията за Осъдителност
« Отговор #23 -: 12-07-2011, 15:31:20 »

1.Ти към тези, дето правят духовност ли се считаш?

Духовността Е. Тя не се прави. Може да даде плод когато попадне на плодородна почва.


2.Участниците в дискусията за масови читатели ли ги имаш?

Всеки преценява сам за себе си в коя категория е.

3.Каква работа трябва да свърши твоята духовност/ако на първия въпрос си отговорил положително/?

Каква работа ще свърши Духовността в конкретната личност зависи от самата личност !!! Това е въпрос на личностен избор.  Няма моя духовност !!!

4. Ти към тези 00,1 % ли се смяташ, които не търсят пикантерии и цветове ?

Да вече пикантерий не са ми необходими. (Ако държиш на точният процент, да взимам калкулатора!)
Цветовете са много хубаво нещо - особено тези на дъгата. Ярки и изчистени.

Ще ви питам нещо, колко от вас са готови да дадат откровен отговор на въпросите които бих задал ? ? ?
Въпросът е риторичен, не ми отговаряйте.

Бъдете живи и здрави.



« Последна редакция: 12-07-2011, 15:39:36 от vanko57 »
Активен
Мъдростта не е медал, който да сложиш на ревера, Тя е Проява на Самосъзнанието което си придобил !

Интелигентността не трябва да бъде самоцел - тя е средство за нашето развитие

Човек започва да става съзнателен, когато разбере смисъла на "безсмислените" неща в живота !

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Илюзията за Осъдителност
« Отговор #24 -: 12-07-2011, 16:02:48 »

...
Духовността трябва да я направим привлекателна за масовия читател като я поужълтиме с пикантерий. Не че ще свърши работа ама поне ще е увлекателно.

Разбира се, че се шегувам.
...

Въпросите ми са зададени буквално 1:1 с това твое изречение.Използвала съм твоите думи, а не моите.


vanko57

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • 123456789
Re:Илюзията за Осъдителност
« Отговор #25 -: 12-07-2011, 16:05:35 »

...
Духовността трябва да я направим привлекателна за масовия читател като я поужълтиме с пикантерий. Не че ще свърши работа ама поне ще е увлекателно.

Разбира се, че се шегувам.
...

Въпросите ми са зададени буквално 1:1 с това твое изречение.Използвала съм твоите думи, а не моите.


А бе хора вие от майтап не разбирате ли? Даже съм го и написал !!!
Активен
Мъдростта не е медал, който да сложиш на ревера, Тя е Проява на Самосъзнанието което си придобил !

Интелигентността не трябва да бъде самоцел - тя е средство за нашето развитие

Човек започва да става съзнателен, когато разбере смисъла на "безсмислените" неща в живота !

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Илюзията за Осъдителност
« Отговор #26 -: 12-07-2011, 16:12:26 »

Аз не че се оплаквам , но все едно чета леля ни Мариина :)
( да не се  е материализирала чрез Ванко? ) :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Илюзията за Осъдителност
« Отговор #27 -: 12-07-2011, 16:25:01 »

Ванко, ти ли криво рече или аз криво те разбрах!!?..... ^-^


--------------------------------------------------------------------------------
"....Аз не че се оплаквам , но все едно чета леля ни Мариина
( да не се  е материализирала чрез Ванко? ) ...."

С толкова малко гласни.....едва ли?!
« Последна редакция: 12-07-2011, 16:37:10 от Ros »
Активен

vanko57

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • 123456789
Re:Илюзията за Осъдителност
« Отговор #28 -: 12-07-2011, 16:46:57 »

Ванко, ти ли криво рече или аз криво те разбрах!!?..... ^-^

Моите постове са в унисон с разбиранията ми по въпроса.

Не мога да градя отговор върху нещо, което не мисля и с което съм направил каламбур.

Това че ти си мислиш, че аз имам в предвид друго, но не го казвам е твой проблем !!!
Активен
Мъдростта не е медал, който да сложиш на ревера, Тя е Проява на Самосъзнанието което си придобил !

Интелигентността не трябва да бъде самоцел - тя е средство за нашето развитие

Човек започва да става съзнателен, когато разбере смисъла на "безсмислените" неща в живота !

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Илюзията за Осъдителност
« Отговор #29 -: 12-07-2011, 18:11:44 »

1.Ти към тези, дето правят духовност ли се считаш?

Духовността Е. Тя не се прави. Може да даде плод когато попадне на плодородна почва.


2.Участниците в дискусията за масови читатели ли ги имаш?

Всеки преценява сам за себе си в коя категория е.

3.Каква работа трябва да свърши твоята духовност/ако на първия въпрос си отговорил положително/?

Каква работа ще свърши Духовността в конкретната личност зависи от самата личност !!! Това е въпрос на личностен избор.  Няма моя духовност !!!

4. Ти към тези 00,1 % ли се смяташ, които не търсят пикантерии и цветове ?

Да вече пикантерий не са ми необходими. (Ако държиш на точният процент, да взимам калкулатора!)
Цветовете са много хубаво нещо - особено тези на дъгата. Ярки и изчистени.

Ще ви питам нещо, колко от вас са готови да дадат откровен отговор на въпросите които бих задал ? ? ?
Въпросът е риторичен, не ми отговаряйте.

Бъдете живи и здрави.





Ванко, почти успяваш да ме стреснеш, както с виолетовия цвят, трите питанки и трите удивителни, така и с риторичния ти въпрос. Ама ако все пак се решиш да ме попиташ, аз ще ти отговоря стига въпросите да са от моята компетенция.

Иначе откровено ще ти кажа какво мисля. Мисля, че с начина ти на изразяване се опитваш да демонстрираш превъзходство по темата за духовните въпроси. Сякаш ти четеш директно от Акашиевите записи, а ние сме ученици в девети клас в час по философия..... Тези приоми може и да сработват някъде, но членовете на този форум са достатъчно интелигентни , за да преценят кое как е всъщност.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Илюзията за Осъдителност
« Отговор #30 -: 12-07-2011, 20:00:53 »

Същото се опитах да кажа и аз. Тази  Юлиана Дончева е преписала 1:1  от беседите на някой ШРИ.
Няма значение кой е този ШРИ. Дрънкат еднакви неща като папагали и винаги бягат от неудобни въпроси.

---------------------
Разговаряйки с Р. Сешадри Рао, Махариши отбеляза, че единствено Себереализирания мъдрец (атма джняни) може да бъде добър карма йога.
М.: Нека видим какво се случва след като чувството на извършващ действията си е отишло. Шри Шанкара е съветвал бездействие. Но нима не е писал коментари и е участвал в диспути заради това? Не се тревожи за извършването на действията или пък обратното. Познай Себе си. Тогава нека видим чие е действието. Чие е? Нека действието бъде извършено. Докато има действащ, той трябва да пожъне плодовете на своите действия. Ако той не се смята за извършващ действията, за него няма действие. Той е аскет, който е отхвърлил светския живот (саннясин).
П.: Как се е появлило егото?
М.: Не е необходимо да го знаеш. Знай настоящето. Ако не го знаеш, защо се тревожиш за други времена? Махариши каза в отговор на въпроса: „Светът в теб ли е или извън теб? Дали той съществува отделно от теб? Дали светът идва и ти казва „аз съществувам”?
-------------
П.: Има ли рай (сварга) и ад (нарака)?
М.: Трябва да има някой, за да отиде там. Те са като сънищата. Ние виждаме, че времето и пространството съществуват и в сънищата. Кое е реално, сънуването или будността?
П.: Значи трябва да се оттървем от похот (кама), гняв (кродха) и т.н.
М.: Откажи се от мислите. Не трябва да се откажеш от нищо друго. За да видиш нещо ти трябва да си там. Това е Себето. Себето е вечно съзнателно.
П.: Добре ли е да се ходи на поклонение в свети места и т.н.?
М.: Да.
П.: Какво усилие е необходимо, за да достигна Себето?
М.: Чувството за „аз” трябва да се унищожи. Себето не може да се достигне. Има ли момент, в който Себето да не присъства? То не е ново. Бъди, който си. Това, което е ново не може да е постоянно. Това, което е реално трябва да съществува всякога.
П.: Какво е жертвоприношение чрез мъдростта (джняна яджна) или другите жертвоприношения?
М.: Другите дисциплини водят до нея. Практиката им води до мъдростта (джняна).
П.: Дживанмуктите (Освободените души) няколко вида ли са?
М.: Какво значение има ако се различават външно? Няма разлика в тяхната мъдрост (джняна).
П.: Когато си лоялен към един Учител може ли да уважаваш и други?
М.: Гуру е само един. Той не е материален. Докато има слабост е необходима силна подкрепа от Гуру.
П.: Но Джидду Кришнамурти казва: „Не е необходим Гуру.”
М.: Как е разбрал това? Човек може да каже това след себереализацията, но не и преди това.
П.: Вие сте постигнал това състояние с голямо усилие. Какво да правим ние бедните души?
М.: Не сме в нашето Себе. Ние не сме в света.
П.: Раят и адът – какво са те?
М.: Ти носиш рая и ада в теб. Твоята похот, гняв и т.н. произвеждат тези региони. Те са като сънищата.
П.: Гита казва, че ако човек фиксира вниманието си между веждите и задържи дъха си, постига Върховното състояние. Как се постига то?
М.: Ти винаги си Себето и то не се постига. Мястото между веждите е само място, където се фиксира вниманието (място за медитация - упасанастхана).

« Последна редакция: 12-07-2011, 20:05:24 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

triedin

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
Re:Илюзията за Осъдителност
« Отговор #31 -: 12-07-2011, 20:16:55 »

 В тема за осъдителност,толкова много осъждане...  :)
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Илюзията за Осъдителност
« Отговор #32 -: 13-07-2011, 00:15:47 »

Все едно слушам тризначките Вяра, Надежда, Любов......
Дека са ми пръстените.....(абсолютно мултиплициране).
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

vanko57

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • 123456789
Re:Илюзията за Осъдителност
« Отговор #33 -: 13-07-2011, 10:36:47 »

Ванко, почти успяваш да ме стреснеш, както с виолетовия цвят, трите питанки и трите удивителни, така и с риторичния ти въпрос. Ама ако все пак се решиш да ме попиташ, аз ще ти отговоря стига въпросите да са от моята компетенция.

Иначе откровено ще ти кажа какво мисля. Мисля, че с начина ти на изразяване се опитваш да демонстрираш превъзходство по темата за духовните въпроси. Сякаш ти четеш директно от Акашиевите записи, а ние сме ученици в девети клас в час по философия..... Тези приоми може и да сработват някъде, но членовете на този форум са достатъчно интелигентни , за да преценят кое как е всъщност.

Това че сте интелигентни никой не оспорва. Колкото до Акашовите записи - те не се обсъждат в час по философия. Но това е друга бира.

Ако някой смята че искам да ви стресна е много далече от истината.

Понечих да пиша в този форум точно, защото очаквах да проведем дискусия по темата.

Хе хе то всъщност ние я проведохме като демонстрирахме осъдителността в пълния и' капацитет.

Не я обсъдихме - проявихме я.

Практикумът бе перфектен.

Хе хе

В тема за осъдителност,толкова много осъждане...  :)

Такава е действителността във всички сфери на нашето общество и цивилизация друже.

На определено ниво това е нашия избор.
« Последна редакция: 13-07-2011, 10:48:42 от vanko57 »
Активен
Мъдростта не е медал, който да сложиш на ревера, Тя е Проява на Самосъзнанието което си придобил !

Интелигентността не трябва да бъде самоцел - тя е средство за нашето развитие

Човек започва да става съзнателен, когато разбере смисъла на "безсмислените" неща в живота !

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Илюзията за Осъдителност
« Отговор #34 -: 13-07-2011, 11:11:01 »

Ванко , да ти помогна малко да изясниш себе си :)
Ти реагираш така ,както някой, който обявява за продан специфична вещ и решава, че "те не разбират" , след като  не проявяват интерес. Може би това не е най-подходящия форум за дискусия по абстрактни ,че даже и размити теми , като тази , която те е въодушевила. Тя е към периферията на нашите акценти тук.  Затова и си разочарован.
Можеш да пробваш в други форуми и там ако стане очакваната от теб дискусия, дай препратка да видим какво точно се е издискутирало..

Освен това ,Имам подозрение  и че си правиш експеримент някакъв - да видиш каква ще бъде реакцията на съфорумците..
10 месеца не си стъпвал във форума и изведнъж постваш някаква тема, която ти е паснала и държиш да бъде разчепкана по начин , който на теб би харесал .
Ами не стана, дай друго по-интересно ако имаш и  да се приключва с празните приказки. 

 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

vanko57

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • 123456789
Re:Илюзията за Осъдителност
« Отговор #35 -: 14-07-2011, 07:28:21 »

Да а а.
За някои неща си прав.
За други, трябва да се съглася с теб.
Активен
Мъдростта не е медал, който да сложиш на ревера, Тя е Проява на Самосъзнанието което си придобил !

Интелигентността не трябва да бъде самоцел - тя е средство за нашето развитие

Човек започва да става съзнателен, когато разбере смисъла на "безсмислените" неща в живота !
 

Страницата е създадена за 0.078 секунди с 22 запитвания.