Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гладолечение при гръбначни заболявания -  (Прочетена 12187 пъти)

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164

P.S. забравих да напиша, че от 25 години не ям месо и голяма част от тях съм и веган. Въпреки това имаше много токсини, които се освобождаваха в тялото ми. Предполагам заради пушене(от 3 години не пуша, а преди пак бях прекъсвала за 3 години), алкохол(не съм злоупотребявала, но все пак чаша-2-3 вино около 2 седмично). Абе винаги има какво да се чисти. Роля играе и стреса, който човек е имал през годините и болестите, които има.
Пак успех.
Активен

Neznaiko

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Така болките от токсините не са толкова силни, защото тялото не се самоотравя до такава степен.
 
Какви са тези невероятни болки ? Аз лично имах главоболие един ден... но като излязох в парка и ми мина. 3 дена изкарах само на вода, не е много , но не съм гладувал и ден в живота си . Тия клизми не знам дали са задължителни, хич не ми се знаимава, ще питам диетолога дали трябва....
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

И какво каза диетологът?  ;)
Хората, занимаващи се с природни методи на възстановяване и поддържане на здравето, знаят повече за клизмите от хората с "класическо" медицинско образование - в общия случай.
 При всяко въздържане от храна значителна част от ненужните, вредни, но непреработваеми вещества се отделят през червата. Те са отвратителни, но в малки количества (на ден) и не могат да задействат обичайната перисталтика. Затова им помагаме с някой вид клизма, по-добре и с двата най-разпространени вида. Няма нищо неудобно, нито болезнено, нито ...нищо отрицателно, клизмите са само полезни, подпомагат почистването. Извършени по правилен начин(!).
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164

Когато гладувам по-дълго време тогава се появяват и болките. Понякога са по-силни, понякога са по-слаби, зависи от това как съм живяла преди гладуването. За 2-3 дни не се усеща почти нищо. И да, клизмите определено ми помагат много. Аз гладувам между 7 и 10 дни обикновенно и тогава вече токсините, които се отделят са повече отколкото при краткотрайните гладувания.
« Последна редакция: 21-12-2014, 23:55:28 от Лози »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Да добавя само, че с какво се прави клизмата, зависи от целта която се последва и вида доша на човека. Стандартната клизма с преварена вода и това онова в нея например, може да е доста вредна за вата хората.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309

Да Незнайко, сок от пшеница, 15-20 см висока.

Мерси, поръчвам си малко техника за отглеждане на треви, кълнове, разсад и всякакви други ядливи растения :)
В къщи май ще имам собствена оранжерия...
Доста прегледах по интернет за пшенична трева и има изказвания от панацея до нищо почти.
Ако някой има адекватна информация от стабилен източник моля да даде? Или опит. Доста фантастично ми се струва - лекува рак, подобрява спортни резултати, какво ли не.

с закъснение но мога да споделя мальк личен опит с пшеничената трева
Аз пих сока 3 седмици, 2 до 3 пъти на ден, усилено и без да имаше нужда за някакво оплакаване, просто така се получи че имах трева в изобилие и на моите у дома сокчето не се понрави на никой. Чиста има вкус като да попасеш директно.
Моите впечатления са: доста енергия в повече, и с по малко сън, по свежо настроение, за спорта не мога да кажа че усетих промени, но аз не съм агресивно спортуваща и не гоня подобрения. След това по хубава кожа, по бляскава коса, по здрави нокти. Все едно успоредно с  един нормален ден съм си подарила ден на минерален курорт със сауни, масажи и здрава почивка.
Убива апетита.
Според мен има ефекти но не са космически. 
За болестни състояния мисля може да е полезно, но не решаващо.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.083 секунди с 23 запитвания.