Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гладуването не е за всеки!  (Прочетена 27687 пъти)

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #40 -: 29-04-2014, 20:20:16 »

Всички споделени случаи на неуспешни въздържания от храна всъщност са случаи, при които хора за пореден път искат без да четат достатъчно, без да се задълбочат, да постигнат вълшебни резултати...
Във всички сериозни книги по лечение с временно въздържане от храна пише, че първите 2 пъти се прави с ръководител (лекар или лечител, който го е правил поне 20 (!) пъти)... Пише също, че при повече от 2-3 дни въздържане от храна се прави извън работа, извън семейство, извън голям град... Прави се предварителна умствена и физическа подготовка, всички най-дребни забелязани изменения се споделят с ръководителя... Какви волани, какви активни спортувания, нали за това са книгите, форумите... Ако не е ясно нещо, може да се пита, защо трябва да се нанасят вреди?
Противопоказанията са толкова малко, че се помнят дори от мен...

"Гладуването", по-точно временното въздържане от храна с прилежащи упражнения и процедури, е почти за всеки, но ПРАВИЛНО.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #41 -: 30-04-2014, 08:10:04 »

Така описано, гладуването е напълно невъзможно за средостатистическия работещ в офис човек. Значи, за да гладувам правилно, трябва да напусна работа, защото никой няма да ми даде 20 дни отпуск, да зарежа мъжа и детето и да хвана гората. Това е идеален вариант за някои, но не и за мен. Оставяйки всичко зад себе си, ще се подложа на повече стрес, отколкото ако си карам ежедневието както съм свикнала.
Прави ми впечатление, че повечето хора, които практикуват гладуване, го правят в студентските си години, след което следва няколко десетилетия пауза и отново връщане когато възникнат някакви болежки, или когато след бременност и раждане (при жените) се понатрупат кг или пък когато децата поотраснат и вече можем да си обърнем внимание.
А именно работрещият, силно активен, стресиран, с много служебни и лични ангажименти човек има най-голяма нужда от гладуване без да се стресира от това правилно ли го прави или не. Малко по малко всеки намира правилната формула за себе си.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #42 -: 30-04-2014, 12:29:43 »

Правилно , трябва да се имат предвид и тези аргумменти :)
 Но за здрав човек  (и не много възрастен)  1 -2 дни на вода или сухо не е проблем дори като си на работа. Ако си тип пита или кафа, тогава даже и повече може , те почти не го усещат! (Моят приятел Цецо е чиста "пита" и при първото си гладуване на вода от 7 дни беше редовно в залата и вдигаше щанги . Само се оплака  милият , че на 7мият ден силата му малко намаляла  tooth , аз едва ходя на третия ден , а той страда горкият за силата си )

Така че Вов, ти по принцип си прав, но май трябва индивидуално де се преценява във всеки случай..  Аз точно за това бях почти изгонен преди няколко години от кабинета на моят познат  д-р кмн. Хрушчов от Евпатория  , ( разказвал съм за него- лекар натуропат суровоядец , сам практикуващ и лекуващ с гладуване 30 год. приема само по един пациент на ден!)  Затова , защото и аз като теб му казах, че трябва постепенно , докато той ме уверяваше , че мога от раз 15 дни ! :o . Не ме изгони, наказа ме само като не ми взе пари за 3 часова консултация  tooth , вкл. диагностика и лечебна процедура със скъп (45000$) апарат ( КСК Барс ) . Каза ми на изпроводяк - "Нищо не ми дължите , щом не ми вярвате"  :surpris_25: Трябва да го видя дали още ми се сърди  tooth
« Последна редакция: 30-04-2014, 12:33:16 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

n12300

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #43 -: 01-05-2014, 10:04:55 »

Здравеите!Искам да взема отношение в връзка с коментарите Абе този бате Бино бил голяма работа Където и да зачетеш нещо все тои взима и то категорично отношение Хвала че има толкова просветени българи Като му чета коментарите за всяка една тема чувствам се горд че съм Българин Нищо че народа казва:На всчка манджа меродия Остани с здраве бате Бино и дерзаи n12300
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #44 -: 01-05-2014, 17:32:01 »

Здравеите!Искам да взема отношение в връзка с коментарите Абе този бате Бино бил голяма работа Където и да зачетеш нещо все тои взима и то категорично отношение Хвала че има толкова просветени българи Като му чета коментарит за всяка една тема чувствам се горд че съм Българин Нищо че народа казва:На всчка манджа меродия Остани с здраве бате Бино и дерзаи n12300
Ами явно има какво да сподели човека. Това е смисъла на форумите. Притежава необходимите знания, да не говорим за материалите, които е превел от руски на български език и впоследствие е предоставил за прочит във форума. За съжаление не бих  споделил същото мнение за тази твоя публикация. Чудя се как успя да побереш сбор от цели 18-на пунктуационни и правописни грешки в абзац от няма и три реда. :surpris_22:
« Последна редакция: 01-05-2014, 17:41:32 от DeNiro »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #45 -: 02-05-2014, 08:30:26 »

n12300,

1. признателен съм ти, дето си се регистрирал само за да споделиш мнението си за мен. :flower:  (Така си полезен и    за други, които не могат да си съставят мнение за мен само на база постовете ми, а им е нужен и разяснител. :pensif_29:)

2. Извънредно се радвам, че все нещо те е впечатлило в нашия форум! :Content_14: А именно - броят на постовете ми.)  Но ти поразгледа ли ги добре ? Освен че са много , тук-таме в тях има и картинки! :sorcerer - emotloader:  

3. А относно съдържанието им - би ли цитирал това, с което  не си съгласен? Веднага ще го обсъдим тук публично - аз ще дам линкове, ти ще противопоставиш твоите сериозни аргументи.. Мисля, че така е редно.  
« Последна редакция: 02-05-2014, 08:34:26 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #46 -: 03-05-2014, 08:23:11 »

Чудя ви се, защо въобще ин отговаряте на тия смотаняци ?
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #47 -: 26-05-2014, 23:09:06 »

Според моите учители и 26 тодишната ми практика (върху мен и много други хора), за да има видим медицински значим резултат, е необходимо човек да не приема храна 14-16 дни...
Като имам пред вид известните трудности по осигуряване на отпуск по-дълъг от 2-3 седмици, още преди 20-тина години прибягнах до следния подход:
 
След подробни и продължителни разговори с желаещия, определяме датата на заминаване в санаториум - най-често в събота, около 15 март. Там стоим 2 седмици + съб. и недел. между тях = 16 дни.
1. Вторник и сряда (може и понеделник и вторник) преди тази събота, човекът приема до обяд плодове, след обяд - зеленчуци. Дъвче ги до каша... И си ходи на работа.
2. В сряда късно след обяд - приемаме очистително. До среднощ очистителното е подействало.
3. От петък - вода.
4. В събота - вода и пътуване, настаняване и пр.
5. До петъка на втората седмица - вода и всички останали действия и процедури.
6. В събота към водата добавяме сок.
7. В неделя - отново вода със сок и сме годни да шофираме безопасно 200 - 300 км - прибираме се в къщи.
8. В понеделник - на работа, спазвайки всички действия по довършване на курса. Общо - 14-16 дни на вода.

Та, има начин и в капиталистическите условия на "незаменими" или заменими служители и работници, да се проведе смислен курс с 16 дневно отсъствие от голям град, работа, семейство... посветено само на себе си - който се обича достатъчно.
Сложното и опасното за начинаещи (че и за напреднали) е, че лесно подценяват някои изменения и състояния, не разчитат правилно и навреме подаваните от тялото ни сигнали и могат да сведат лечебното въздействие до 0, дори да си навредят. Има доста лични особености, които се отчитат от ръководителя и се дават конкретни препоръки на лекуващия се... и т.н.
Наличието на форуми като този е прекрасно, но е наивно да се мисли, че след прочитане на съответните теми, човек може правилно и безопасно да си самопроведе курс. Ако е старателен и си води записки, според мен след втория курс (втората година!), след много четене и практикуване на 1 ден в седмицата, 3 дни в месеца, плааавно намаляване на месата и пр. и пр., АКО човекът се чувства уверен, може да си провежда курса самостоятелно.
Тоест, противопоказанията за този метод за подобряване на здравето и освобождаване от тежки хронични състояния са много, много малък брой. :essen: :pensif_29:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

навигатор

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #48 -: 21-10-2014, 20:17:58 »

Така описано, гладуването е напълно невъзможно за средостатистическия работещ в офис човек. Значи, за да гладувам правилно, трябва да напусна работа, защото никой няма да ми даде 20 дни отпуск, да зарежа мъжа и детето и да хвана гората. Това е идеален вариант за някои, но не и за мен. Оставяйки всичко зад себе си, ще се подложа на повече стрес, отколкото ако си карам ежедневието както съм свикнала.
Прави ми впечатление, че повечето хора, които практикуват гладуване, го правят в студентските си години, след което следва няколко десетилетия пауза и отново връщане когато възникнат някакви болежки, или когато след бременност и раждане (при жените) се понатрупат кг или пък когато децата поотраснат и вече можем да си обърнем внимание.
А именно работрещият, силно активен, стресиран, с много служебни и лични ангажименти човек има най-голяма нужда от гладуване без да се стресира от това правилно ли го прави или не. Малко по малко всеки намира правилната формула за себе си.

Във връзка с темата, силно ме интересува как би могъл да гладува човек, извършващ тежка физическа работа навън, и то често при доста неблагоприятни климатични условия.

Визирам себе си, тъй като от доста време имам огромно желание да се подложа на кратки ( за начало ) гладувания. Но съм навън по 5-6-7 часа почти всеки ден. По принцип не закусвам нищо до към 13 часа. Ако много прегладнея, хапвам ябълка или банан. През това време обаче, отделям ОГРОМНО количество урина и усещам как се изчиствам вътрешно докато не поемам храна. Това ме нявява на мисълта че кратко гладуване може да помага при хроничните ми " кризи":
От може би 15 години съм с регистриран хроничен СРДЧ ( Синдром на раздразненото дебело черво), което след като минах на суровоядство утихна. Активизира се в студено и влажно време.

 Аз съм със силно изявена Вата конструкция и вечно студени крайници. Замръзвам твърде лесно и това води до обостряне на хроничните възпаления - имам и такова долу в кръстната област, получено през годините работа по градините навън.  Диагнозата на местния лекар беше - 3мм скъсяване на дясното бедро, затова ???

А аз до колкото знам възпаленията да резултат от закисляване на тялото, но при мен и факторите на външната среда са от значение.
 
Извинявам се ако обяснявам малко объркано, но в момента съм с твърд и болезнен корем след работа в дъждовно време, освен това не мога да се изправя нормално от болката в кръста. В такива моменти се отчайвам и знам, че някъде бъркам.

 Та конкретно на въпроса - бих ли могла да си помогна с гладуване и как да го направя безболезнено. Или просто не е за мен в случая?
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #49 -: 21-10-2014, 21:22:06 »

" По принцип не закусвам нищо до към 13 часа. Ако много прегладнея, хапвам ябълка или банан. През това време обаче, отделям ОГРОМНО количество урина и усещам как се изчиствам вътрешно докато не поемам храна."

А с течностите как си в периода от ставането до 13ч.- вода, кафе, чай,др. напитки приемаш ли/по колко?

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #50 -: 21-10-2014, 21:35:24 »

Навигатор(ке) :) , Вовата ще се включи вероятно по въпроса с гладуването. (като много по-напреднал от мен).
Това което аз мога да ти кажа по отношение на Аюрведа е , че при изразена "вата" твоята професия е голямо предизвикателство за здравето ти!! особено в студеният сезон!  (ти си запозната предполагам )
Постоянното излагане на студ веднага "бие" по храносмилателната, защото разстройва вата.
Без значение дали ще гладуваш, задължително прави  по два горещи душа ,сутрин и вечер ,последвани от намазване на тялото със зехтин! ( аз го правя това вече всекидневно, само че вкарвам и контрастни обливания. И при мен цъфна подобен синдром да му се не види, и го атакувам по няколко направления! Почти всички вати сме така - с храносмилателни кахъри.  )

А ако ще гладуваш, виж какво ще ти каже Вовата, обаче ако не ти понесе, тествай и един друг вариант, който си мисля, че за вата ще е по-подходящ, особено за зимно време - на горещи билкови чайове! Може би без мед..
Това е системата на знаменитата натуропатка д-р  и биохимик Марва Оганян. Постига великолепни резултати. Водното и сухото гладуване са чудни за пита и кафа, но за вата това "чаеното" май ще се окаже по-подходящо. ( с по един ден почваш и постепенно по самочувствие увеличаваш )    
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

навигатор

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #51 -: 21-10-2014, 22:52:34 »


А с течностите как си в периода от ставането до 13ч.- вода, кафе, чай,др. напитки приемаш ли/по колко?


От ставането след жабурене със шарлан, изпивам 1 чаша топла преварена вода. Не смея повече, поради проблема с честото ходене по малка нужда. До скоро пиех и кафе с цел изчистване и на червата ( изобщо не го обичам, между другото, за диуретик го ползвам). Но сега се мъча да го спра. Друго нищо, на работа не пия изобщо течности.

Бате Бино, знам. Как да не знам...зимното време си е направо смърт за мен. Но тази професия ме " храни" на този етап. Спасява ме единствено загряването на тялото от интензивната работа. Но щом спра и се наложи да повися на студа, след това ми се разказва " играта" от коремни възпаления. Но пък съм тотално чиста от слуз, нямала съм проблем близо две години със запушен нос или храчки.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #52 -: 22-10-2014, 00:34:01 »

А с течностите как си в периода от ставането до 13ч.- вода, кафе, чай,др. напитки приемаш ли/по колко

От ставането след жабурене със шарлан, изпивам 1 чаша топла преварена вода. Не смея повече, поради проблема с честото ходене по малка нужда. До скоро пиех и кафе с цел изчистване и на червата ( изобщо не го обичам, между другото, за диуретик го ползвам). Но сега се мъча да го спра. Друго нищо, на работа не пия изобщо течности.

За първи път чувам от една чаша вода да се ходи толкова интензивно до тоалетна. Ако спреш напълно кафето ще можеш да разбереш дали всъщност не е от него, то е диуретик, освен пък ако не е нещо (като от онази реклама) свързано с възпаление, настинка.

Визирам себе си, тъй като от доста време имам огромно желание да се подложа на кратки ( за начало ) гладувания.
 Та конкретно на въпроса - бих ли могла да си помогна с гладуване и как да го направя безболезнено. Или просто не е за мен в случая?

   Ти всъщност гладуваш, е при теб е с леки изключения щом има и плод понякога. Но обикновенно прозореца от 7-8 часа в който се приема храна е от 12-13ч на обяд до 19-20ч.- това което правиш се нарича периодично гладуване, и принципно има здравословни характеристики.
   Температурните фактори в комбинация с какъвто и да е режим могат да компрометират положителния резултат, имунитета е добре да го засилиш. С въздържане от храна навънка ще е още по трудно!, дали е удачен тоя вариант.

« Последна редакция: 22-10-2014, 00:36:28 от grow »
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

навигатор

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #53 -: 22-10-2014, 17:31:25 »

Ти всъщност гладуваш, е при теб е с леки изключения щом има и плод понякога. Но обикновенно прозореца от 7-8 часа в който се приема храна е от 12-13ч на обяд до 19-20ч.- това което правиш се нарича периодично гладуване, и принципно има здравословни характеристики.
   Температурните фактори в комбинация с какъвто и да е режим могат да компрометират положителния резултат, имунитета е добре да го засилиш. С въздържане от храна навънка ще е още по трудно!, дали е удачен тоя вариант.

Мда, знам че факторите на външната среда ( температура, влага, прах дори) при мен оказват силно влияние и да се скъсам от здравословен живот, не мога да контролирам тях.
А за храната - ами насила не мога да ям, до обед съм свикнала да не приемам храна. Много рядко ако " ми застърже" само, но почти не ми се случва.
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #54 -: 23-10-2014, 00:22:36 »

Спри кафето, консумирай само вода и ще се оправиш с честото ходене до wc. Също така е добре да я пиеш на глътки иначе минава много бързо.  ;)
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #55 -: 23-10-2014, 00:58:35 »

Това, че си вата сега, не определя, че трябва да се придържаш към нея. Жизнено важно е да знаем каква доша сме били по време на раждането, защото това е идеалната хармония на трите енергии за нас. Това може да ти диагностицира само много добър специалист, какъвто у нас няма. В никакъв случай не гладувай. Това, че си изчистена от слуз също е неправилно. Ватата има нужда от малко слуз, от омазняване както външно, така и вътрешно. Ненапразно имаш проблеми с дебелото черво. При теб то е сухо и не може да функционира добре. Съвета ми е да започнеш да ядеш повече гхи и топли храни, особено зимата. Суровоядството снижи до минимум сега. Така организмът ти ще страда по-малко. А ако знаеш и каква вата си била при раждането, ще знаеш и към какво да се стремиш.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

навигатор

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #56 -: 23-10-2014, 07:06:38 »

Спри кафето, консумирай само вода и ще се оправиш с честото ходене до wc. Също така е добре да я пиеш на глътки иначе минава много бързо.  ;)

Аз съм си така от дете, Съншине. Дори съм ходила и по лекари да изследвам бъбреци - нищо. Никакви проблеми. Просто някаква странна физиология....

Тихи, аз не живея в България, но честно казано и тук, където съм изобщо не мисля, че има такъв специалист за подобна диагностика. Кой и как би разбрал каква доша съм била по време на раждане, нямам идея.

Това, че си изчистена от слуз също е неправилно. Ватата има нужда от малко слуз, от омазняване както външно, така и вътрешно. Ненапразно имаш проблеми с дебелото черво. При теб то е сухо и не може да функционира добре.
Тогава защо съм имала проблеми с дебелото черво и когато не съм била суровоядка?

А гхи ям редовно и предимно. Почти не използвам друг вид мазнина.
Виж за топлите храни, труден въпрос.
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #57 -: 23-10-2014, 07:09:41 »

Съвсем случайно преди няколко дни написах в Гугъл: Хранене според кръвната група, информацията намерена там е повече от задоволителна по доста въпроси.
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #58 -: 23-10-2014, 09:05:05 »

Ти всъщност гладуваш, е при теб е с леки изключения щом има и плод понякога. Но обикновенно прозореца от 7-8 часа в който се приема храна е от 12-13ч на обяд до 19-20ч.- това което правиш се нарича периодично гладуване, и принципно има здравословни характеристики.
   Температурните фактори в комбинация с какъвто и да е режим могат да компрометират положителния резултат, имунитета е добре да го засилиш. С въздържане от храна навънка ще е още по трудно!, дали е удачен тоя вариант.

Мда, знам че факторите на външната среда ( температура, влага, прах дори) при мен оказват силно влияние и да се скъсам от здравословен живот, не мога да контролирам тях.

Тъкмо за това трябва да си изключително стриктна в здравословните навици. Това не значи че само сурово или само печено като храна е нещото което ще те върне в баланс. По-скоро намери храната за тебе която ще те възстанови, едва след това ще можеш да ядеш дори и 100% сурово ако желаеш.

А за храната - ами насила не мога да ям, до обед съм свикнала да не приемам храна. Много рядко ако " ми застърже" само, но почти не ми се случва.

По горното беше в отговор на твоето питане дали е добре за теб да се въздържаш от храна, аз само констатирах че ти съзнателно или не вече го правиш, дори режима на който си, си има име, иначе нищо насила не е препоръчително, нито храна, нито вода.

 
Съвсем случайно преди няколко дни написах в Гугъл: Хранене според кръвната група, информацията намерена там е повече от задоволителна по доста въпроси.

Нищо случайно няма на тоя свят, за всяко нещо си има причина и съвсем правдиво обяснение.
 Предполагам че е време скоро да се включат подръжниците на Аюрведа и да кажат че според Аюрведа и според тях, това с кръвните групи не е достатъчно убедително- въпреки че доста от нещата написани от Д'Адамо са логични и навярно са самата истина. Както и да е никъде не съм срещал той да споменава нещо за въздържане от храна като цяло, само от определени типове хранителни продукти от конкретни категории храни, за Аюрведа незнам може и да има и там въздържане.

« Последна редакция: 23-10-2014, 09:26:10 от grow »
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #59 -: 23-10-2014, 11:50:17 »

ДА , Гроуи , правилно се сети   :heart_2:  Теории и теорийки много.. Скоро ще излезе вероятно и теория за хранене според номера на обувката..  tooth
   Само човек , който не е запознат с Аюрведа, може да й търси земестители.   Дори човек да не е запознат със закономерностите на Аюрведа, това не значи че те не са УСТАНОВЕНИ и ФУНДАМЕНТАЛНИ :)  Някои невежи не признават и Лунния календар, но това не пречи на луната да повдига цели океани ..  ;) А други не са чували за закона на Ом , но това не значи , че той не е верен и че те няма да могат да си заредят смартфончето с ток ..  :)) А трети не знаят дори таблицата за умножение и затова използват калкулатор да сметнат 3х5, но това не значи , че таблицата не е вярна  tooth
( Трябва да се внимава с "жълтата преса" , която е навсякъде в пространството  ;D )
 
« Последна редакция: 23-10-2014, 11:58:36 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.062 секунди с 22 запитвания.