Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Детоксикация - хидроколон терапия и зеленчукови сокове  (Прочетена 9077 пъти)

Лилия

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Здравейте,

Страдам от мигрена от доста години, лесно се изморявам, не се чувствам добре като цяло, качвам тегло лесно, а свалянето е мисия (почти) невъзможна...

Та се заех с прочистване.
Направих 2 процедури хидроколон, но и след двете се чувствах много отпаднала и без сили. Имате ли опит в тази посока?
Притеснявам се да не си навредя, корема ми е много много подут както и преди.
Въпреки, че съм намалила доста храненията от месец, не отслабвам. Два пъти дневно пия пресен сок от зеленцуци + алое, лимонов сок и малко червен пипер (дори почнах да добавям розова вода отскоро) през това време .... и нищо.
Проблема не е толкова в отслабването, колкото че очевидно това неестествено подуване е вредно, болестно. Корема не ме боли, но има проблем както в храносмилането, така и при обмяната на веществата.

Какво ще ме посъветвате: Къде бъркам? Как да се очистя и да нормализирам процесите?
Има ли специалист с когото да се консултирам?
« Последна редакция: 12-07-2011, 10:57:23 от Лилия »
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743

абе ти за мигрена на главата ли говориш.... или за корема ?  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Лилия

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Тя мигрената идва от проблеми в храносмилането - запек, подуване на корема и хоп пристъп. В медицината се води неврологично заболяване, но според мен проблема е в храносмилането и блокирането на нормалните очистителни процеси. Ако храносмилането работи нормално едва ли може да има мигрена.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743

аха, ами че то решението било много лесно тогава.... всяка седмица си прави клизма и ще се оправиш след време  :bleh

заповядай и успех http://www.zemianazaem.com/archives/149
Активен
"няма грешки, има само уроци"

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

ТОва за мигрената е доста смело заключение , че идва от проблемно храносмилане :)
Защо си даваш парите за хидроколоно, клизмата върши същата и по-добра работа. (нормално е да пада тока в батериите след такава процедура :) )
Много е писано в сайта  за дилемата "клизма  или хидроколоно" . Освен всичко , в клизмата можеш да сложиш всякакви илачи ,( билки, чесън, кафе ,кислородна вода, изпарена урина ,с която да ужасиш всичко живо, което се спотайва из разните кюшета в лабиринта ти  без да плаща и наем за това  ... всяко от тях си има приложението, а иначе хидроколоно - само една "гола вода "  :) )
« Последна редакция: 12-07-2011, 16:26:20 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246

Мигрената не е толкова проста работа. При мен особено е свързана много повече с очите отколкото с храненето. Стоенето пред компютъра ми зачестява кризите. В последните 10 години най-дългият период без да ме боли глава беше около 3 месеца. И това беше точно в казармата в Плевен, където се храних с няй-големите боклуци, които някога съм ял, обаче, за сметка на това нямах 1 секунда гледане на телевизор или стоене пред компютъра. После като се преместих в бойното поделение и стоях на компютъра да им върша канцеларската работа в щаба, кризите се върнаха.... 
Та моите наблюдения относно мигрената са, че зависи от токсини, силно психическо напрежение и натоварване на очите.
Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310

От малка имам пристьпи на силно главоболие. Дори ми правиха изследвания, но без резултат. С времето забелязах няколко причини за появата му: дьлгото стоене пред тв и комп( веско  го каза вече), когато изпитвам силни чувства като гняв и изпадам в емоционални изблици, при преумора или недоспиване и когато имам своите женски неразположения. Често ме болеше главата в бившата работа. Напуснах и нещата се оправиха. Колкото сьм по-спокойна, толкова по-рядко се чувствам зле.  Пробвай да си записваш датите и какво ти се е случило през деня. Сигурна сьм, че след няколко месеца ще видиш повтарящи се неща. Успех!
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

В момента съм на вълна сокопречистване. От 2 дни едва, а коремът ми вече е хлътнал, чак вдлъбнат. Правя си и едни от клизмите за които бате Бино споменава... Въпреки, че нямам грам излишно тегло се чувствам в кондиция и за фитнес, подскачам, тичам, разхождам се... мисля, че е добър вариант, ако искаш, пробвай! :Content_22:
Активен

Лилия

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Изкарах един пристъп 2 дни.... и ето ме на линия. Първият ден бях минус 2,200кг, вторият ден задържах сваленото. А за един месец разтоварване нищо.
Преди това 4 пъти на всеки приблизително 10 дни по 2 дни пристъп, като единият път след два дни пристъп се разболях от грип и отново 2 дни мъки. За 40 дни 10 дни в пристъпи. Сега след разтоварването мина почти месец от последния пристъп. Нищо, ще продължавам.

бате Бино,
Не мисля, че е смело заключение. В началото като почна да ме боли главата (повръщане, главоболие) си беше със симпромите на хранително натравяне.  Да, но другите от същата храна (предимно месо, също и от прясно мляко) нищо им няма. После взе да си става типична мигрена.

Правила съм клизми, но банята ми е много тясна и е доста трудно. Просто няма физическо място. Отделно и преди година-две обиколох маса аптеки и санитарни магазини и не успях да намеря добра клизма. Сега не знам дали са пуснали. Правила съм и с урина и с преварена урина. По принцип се вкарва доста малко течност, поне мойта е с малък обем и въпреки упражненията за преминаване на водата в различните части на дебелото черво, не знам доколко е ефективно поради малкото количество. При хидроколона наистина е само вода, но е много и действа по механичен начин. И двата вида имат пюсове и минуси.

Veso,
Ако беше просто, щяха да измислят лек. Явно при теб има друга причина. Лош монитор наистина може да докара главоболие, но аз работя на що-годе качествени през всичките години. Честотата на опресняване трябва да е възможно най-висока и осветлението е много важно, за да не се натоварват очите излишно.

petia_gol,
Не намирам връзка с гняв или силни емоции при мен, за женските неразположения – да, много години по часовник. Много години все събота и неделя се получаваше, точно когато се отпускам, точно когато не работя на компютър. Записвам си датите, но не виждам връзка с емоции, а връзка с храна, с запек и свръхподуване на корема.

rima,
На млада възраст е така, и аз ослабвах от лека смяна на хранителния режим и то много. Но сега... И наследствеността си казва думата силно, има хора, които не пълнеят дори при солидно похапване.
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589

Здравей,Лилия! Реших и аз да кажа моето мнение. Прочистването  не е толкова едностранно - правиш си клизма или хидроколон, пиеш малко сокове и хоп! всичко се оправя. Трябва системност и постоянство. Трябва да научиш организма си да работи по нов начин.
Това, че след хидроколон пак ти се подува корема ме навежда на мисълта, че чревната ти флора не е в ред. Хидроколона прочиства затлачените неща в червото, но нарушава флората. Трябва да приемаш пробиотици след хидроколон задължително.
Клизмата се прави когато червото вече е изчистено от изпражнения. Това означава, че първо трябва до го разтовариш със сокове, чайчета и тогава си правиш клизма. Нейната функция е  да изчисти стените на червото, а не да изкара изпражненията.
Продължавай да се храниш здравословно, въпреки, че като хапнеш месо и мляко не получаваш пристъпи. Ако толкова не можеш без тази храна поне драстично я намали. Според мен организмът реагира на месото също като на кафето. Докато не отвикнеш от него той си търси токсините и като си му ги дадеш той се успокоява.
Смятам, че така наречените ти пристъпи са детоксикация и трябва да си ги изтърпиш за да стигнеш до добри резултати. Освен това смятам, че когато си мислиш, че си била болна от грип и си имала температура, органимът ти просто се опитвал да изхлърли слуз и токсини от тъканите си. Такава е реакцията му!
Не на последно място, даже на първо, храната трябва да се дъвче много и упорито! Всяка хапка по 99 пъти!!! Много важно е дишането. Трябва да дишаш пълноценно. Прочети от йога практики. Също пиенето на вода. Спазавай правилата за пиенето на вода преди и след хранене!!! За да имаш добра обмянана веществата трябва да има достатъчно вода в организма ти. Но тя не трябва да се пие по време на хранене и до час след това.
Не се отказвай! Пожелавам ти успех!
Помисли за пробиотиците!!!   
Активен
Намасте :)

Лилия

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

ДарбиМак, Не смятам, че е едностранно. Спрях да закусвам, вместо закуска 2,5 чаши пресен зеленчуков сок включително алое, сок от 1 лимон, лют червен пипер. Понякога слагам и малко зехтин, но не знам дали не пречи на усвояването на алоето.
Почти изцяло изключих всичко тестено, никакъв хляб и подобни с малки прегрешения на вафли, бисквити. Но вече и това спрях. Количествено голямо намаление на храната, само 2 пъти ядох месо, а риба по-често. Примерен обяд 100г риба и ½ краставица. На вечеря 2,5 чаши сок и нещо дребно за храна. Прясно мляко не пия, само кисело. Пия и хуск по 1 път на ден. И при този режим 0 отслабване.
Пристъпите бяха често преди да се заема с изчистване, сега мина месец, а преди бяха на 10-тина дни.
За водата правилото го спазвам отдавна.
За дишането – карам си на автопилот, за техники идея нямам.

За пробиотиците знам, че е добре да се пият, но не знам като се правят клизми и хидроколон дали няма да отмият ефекта им.
Отделно от това се чудя кой вид да си купя, защото преди време пих и нищо. Някой ако има положителен опит моля да ми пише на бележка.
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589

Е все пак трябва да се приема храна! Белтъчини, въглехидрати, мазнини, витамини. Суровоядството не е само сокове, плодове и зеленчуци. Трябва менюто да е богато на всички необходими вещества. Иначе организмът боледува. Трябва и зърнени храни да се ядат. Не може така се откажат съвсем. Тестени не означава баници, тутманици и милинки само.
Чета, че ядеш кисело мляко! В него има пробиотици. Какво мляко консумираш? Ако трябва си го подквасвай сама. Яж го на гладно и не повече от 100 грама дневно!
Тук във форума се е коментирало какви пробиотици и колко. Потърси из постовете.
Активен
Намасте :)

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем

За специалист - не знам. Аз имах подобни проблеми в началото на суровоядството си, както и главоболие от ученическите ми години, което си продължи до 28мата ми година (преди да започна суровоядството си). Та като направих малко пречиствания, клизми, гладувания и изцяло на суровоядство - главоболието съвсем изчезна, корема в началото ми беше все издут и болки много, но после се нормализира. Може би е добре да дадеш почивка на храносмилателната си система за 1 ден от седмицата, или за ден да минеш само на сокове. Приемай пробиотици и ензими. Пийвай чай от семена на копър и резене - те намаляват болките в корема от подуване.
Активен
Духът владее материята!

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Според мен организмът реагира на месото също като на кафето. Докато не отвикнеш от него той си търси токсините и като си му ги дадеш той се успокоява.
Това е точно така, колкото и странно да звучи. Човешкият организъм развива зависимост към токсините в храната от масов тип. Точно тази зависимост на организма ми провали три гладувания. На 2-я ден, че и на 1-я още главата ми се пръскаше, сърцето прескачаше и щом се върнех към предишното си хранене(храни пълни с всякакви боклуци), всички неприятни симптоми изчезваха след часове. Единственият вариант се оказа суровоядството. Вече десети ден съм на сурова храна и се чувствам отлично.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.092 секунди с 22 запитвания.