Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: От къде да си намеря сурова зелена елда  (Прочетена 5455 пъти)

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Мили хора, споделете откъде си взимате сурова зелена елда (небланширана), защото навсякъде виждам само кафява... А искам да си направя от кракерите с елда вече. :)

Имам и още един въпрос. Спирулината е много много полезна храна, води се даже супер-храна. Знаете ли дали може да се намери под друга форма, освен на хапове? Примерно на прах, или цели водорасли...?

Благодаря ви!  ;D
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Питания
« Отговор #1 -: 26-04-2009, 21:04:11 »

Купих си елда за покълване от здравословния щанд в "Пикадили" :)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Питания
« Отговор #2 -: 26-04-2009, 21:18:50 »

Аз единствено откривам от тази елда на немската марка Seeberger - обикновено ги има в големите вериги магазини на диетичните щандове и в здравословните магазини. Тя е био.
Активен
Духът владее материята!

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Питания
« Отговор #3 -: 26-04-2009, 21:43:15 »

Благодаря ви!  :-*
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Питания
« Отговор #4 -: 29-04-2009, 17:41:32 »

За варненци, аз си купувам елдата от здравословното магазинче на центъра.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Питания
« Отговор #5 -: 29-04-2009, 18:20:38 »

В Пловдив,елда за покълване има в магазинчето на "Опълченска".Има и киноа.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

lyubo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:От къде да си ... Спирулина
« Отговор #6 -: 09-05-2009, 19:02:32 »

Имам и още един въпрос. Спирулината е много много полезна храна, води се даже супер-храна. Знаете ли дали може да се намери под друга форма, освен на хапове? Примерно на прах, или цели водорасли...?
Радула, по 2рият ти ?с:
Спирулина е едноклетъчно синьо-зелено водорасло, така че "целите" водорасли ще са микроскопични по размер, а цялата маса от тях - на прах или течност или желе (хапове) - в зависимост от преработката.

В предна тема Деси (мисля) спомена за Спирулина на прах и капсули (хапчета) от AquaSource/Аквасоурс, и хапчета от дрогерии Лечител.
Аквасоурс също имат и течна Спирулина - не са изсушавани клетките/водораслите, но са разредени.
Спирулина има в смес с АFA и люцерна (1:1:1) на капсули - не знам дали е на прах вътре или на желе?? - познати като Зелена енергия, ( д-р П. Найденов; http://anhira.com/superhrani/gebg.php  )

Надявам се това да ти помогне, а ако намериш повече източници - сигурен съм че ще се досетиш какво би могла да направиш с информацията.  :)

Всичко най-
« Последна редакция: 09-05-2009, 19:30:46 от lyubo »
Активен
Nothing TASTES as Good, as Feeling Absolutely Healthy and Vibrant

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:От къде да си намеря сурова зелена елда
« Отговор #7 -: 09-05-2009, 21:31:54 »

Любо, много ти благодаря!!
Топли поздрави!  :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Talita

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
  • Give me the key to set your heart and spirit free
Re:От къде да си намеря сурова зелена елда
« Отговор #8 -: 09-06-2009, 06:57:47 »

Деси Понеже доста често споменаваш здравословното магазинче на центъра се чудех дали имаш предвид това, от където и аз пазарувам. Моето се намира близо до Чаталджа, като пресечеш градинката и влезеш малко в една от уличките. То там си се води център още ама не съм много сигурна дали за него става въпрос. Ако не говориш за там кажи ми каде е твоето магазинче. Може да ми е по-наблизо. Благодаря ти предварително  :D
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:От къде да си намеря сурова зелена елда
« Отговор #9 -: 09-06-2009, 11:03:34 »

Талита магазинчето се намира точно на центъра. Това са белите бараки срещу училище Димчо Дебелянов.
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:От къде да си намеря сурова зелена елда
« Отговор #10 -: 09-06-2009, 11:26:06 »

Доколкото знам и двете магазинчета са от една и съща верига......Да знаете,че има и трето,то е точно зад Градския часовник-аз от него си пазарувам :)
 ;)
Активен

Talita

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
  • Give me the key to set your heart and spirit free
Re:От къде да си намеря сурова зелена елда
« Отговор #11 -: 09-06-2009, 11:35:30 »

ООО СУПЕР!!! Мн ви благодаря момичета. Аз живея на Шишковата градинка и ми е доста тежичко да нося покупките от Чаталджа особенно като нямам много време да ходя до там често и са се насъбрали много неща, които имам да пазарувам. Непременно ще ги намеря тези магазинчета:)))
Активен

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123
Re:От къде да си намеря сурова зелена елда
« Отговор #12 -: 12-06-2009, 11:17:51 »

Има и в магазин "Слънце и луна" на любен Каравелов, био е и се продава на килограм.
Има също киноа, просо, овесени ядки, шпелта и много други семенца
Активен
 

Страницата е създадена за 0.146 секунди с 22 запитвания.