Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Трудни въпроси  (Прочетена 36543 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Трудни въпроси
« Отговор #100 -: 19-07-2010, 22:41:33 »

Е аз затова вмъкнах спорта, бе Деси , защото знам, че ще се опиташ да ме засечеш :)
Спортът е много определящ. Дори нищо друго да не променят от навиците си, само спортът ще ги преобрази. ( разбира се говорим само за външен вид. За "отвътре" нещата са други , както знаем :)   )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Трудни въпроси
« Отговор #101 -: 20-07-2010, 08:32:03 »

Вчера гледах по една немска телевизия едно предване Галилео и се сетих за тази темичка. Знаете ли коя е най-новата тенденция в Ню Йорк? Ами става въпрос за Палео лайфстайла. Даваха група млади мъже, които ходят боси и полуголи по улиците. Фитнесът им е бягане и пълзене в Сентрал Парк, вдигане на дървета и т.н. Тоест това, което са правели прадедите ни. Диетата им включва сурово месо без подправки, зеленчуци и плодове. Дори ги даваха как си хапват сладко сладко от суровото месо и казаха, че е най-вкусното нещо на света. Естествено зърнените и млечните са изключени от менюто. Бяха истинска атракция за туристите и ги снимаха с фотоапарати. И тази тенденция намира все пвече последователи в Ню Йорк. Тези американци направо са се побъркали.
Но трябва да си призная, че бяха много добре изглеждащи около 30-годишни млади атлетични мъже. :)
Тук Spider Sport рекламират нещо като Палео режим - ВМ НВД си е горе-долу такова, само че с огромни количества мазнини (сланина, мас, масло за готвене и зехтин за зеленчуците) и месото им е готвено (явно не им стиска;)). Плодове не се позволяват, освен разни горски плодчета. Повечето от тях изглеждат по-добре от другите фитнес маниаци, главно защото не взимат разни добавки. Ще видим, обаче, след години как ще им се е отразил този режим. Глупаво е да си мислиш, че щом преди хиляди години хората са се хранели по определен начин за определен период, то тази диета е оптималната за човешкия организъм. Все пак през Палеолита условията са били съвсем различни, както и самите хора.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Трудни въпроси
« Отговор #102 -: 21-07-2010, 16:13:36 »

Нали знаете, че аз идвам от там...доста години са на такова хранене и доста добре им се отразява. Пак стигаме до индивидуалното - аз на този режим поддържах 82 кг и лятото не го преживявах. Реших да се замисля, когато ми се появи тежкото акне.
Те нямат нито акне, нито проблеми с трупането на мазнина. Обаче отново ще кажа, храната е домашна и чиста, животните са гледани по правилния начин.
Темата споменава за Уестън Прайс, в неговите трудове е застъпена идеята за хранене (и изобщо живеене), максимално близо до естественото. Това е общото между този форум и спайдъра, искаме истинска храна от природата!

Не разбрах обаче защо не трябва да се ядат плодове. Аз лично не обичам и ги ям насила (както и мръвките в спайдър периода ми). Искам да разбера какво означава този инстинкт, пробуден в мен :Р
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Трудни въпроси
« Отговор #103 -: 21-07-2010, 18:09:27 »

Сладките плодове водят до надебеляване понеже вдигат нивата на инсулина и водят до нарастване популацията на кандида в храносмилателната система. Получава се омагьосан кръг, кандида отделя токсини каращи тялото бясно да иска сладко, още и още шоколад, мед, сладки плодове, и тн...
Препоръчват парченце плод. На мен тия не ми минават с парченцето и докато се усетя, цялата щайга заминава .....
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Трудни въпроси
« Отговор #104 -: 23-07-2010, 07:20:05 »

И аз така,парченце диня което тежи три килограма :Appetit_17: tooth
Плодове унищожаваме в промишлени количества.
Едно време и аз го пробвах НВХ ,но си ядях и плодове, тогава ми излезна едно мастно топче ,което още ми седи и смятам октомври да правя глад на вода до пълното му изчезване.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Трудни въпроси
« Отговор #105 -: 23-07-2010, 08:37:09 »

Зависи колко от сладките плодове консумираш и как. Ако ядеш по едно кило банани на ден и в същото време набиваш и разни други сладки неща като шоколади, фафли, мед и прочее естествено, че ефектът няма да е много добър. Има хора, които прекаляват и със сушените плодове, особено с фурмите, които имат ГИ до небесата. Хубавото е, че повечето плодове са с нисък ГИ. Аз лично се пазя от много сладки неща, защото чувствам как ми изцеждат енергията.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Трудни въпроси
« Отговор #106 -: 24-07-2010, 02:54:04 »

Не е задължително при всеки надебеляване от сладките плодове. Има хора които са се излкували от кандида точно с плодове. Ето тук бях постнала цитат от книгата на Грахам:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=1047.0
Активен

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Трудни въпроси
« Отговор #107 -: 24-07-2010, 16:41:23 »

Мдаа, явно не само при мен лакомията (макар и за плодове) понякога е трудно удържима. На мен фурмите са ми любими, но добре, че като хапна към 5-6-7, ме заболяват зъбите от тях и се налага да спра. С банана не е така, но напоследък наблегнах на нашенските плодове и банани скоро не бях яла и този следобед реших да понаваксам малко с един бананов шейк със сусамово мляко - направо еликсир. Мен сладкото не ме кара да искам още и още, но въпреки това трябва да се науча да се спирам по навреме, иначе става прекалено.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Трудни въпроси
« Отговор #108 -: 28-07-2010, 10:39:09 »

Мен грам не ме привличат, от сладките неща признавам само шоколада, другите изобщо не ме вълнуват.
Иначе и аз имам опит с ГИ, миналата година през 2та ми месеца на плодове реших да си взема някакви сушени, маракуя или манго бяха, не нам, но такава хипогликемия каквато получих след това никога не ми се беше случвала!
Мазното си е мазно :) 1 пакетче масло и не могат да ме догонят нагоре по баира ;)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Трудни въпроси
« Отговор #109 -: 28-07-2010, 11:25:07 »

Тия сушени манго, маракуя, папая, кокос, та даже и фурми са бъкани допълнително с глюкоза. Чела съм го на етикетите. Естествено, че ще ти докарат проблем. Аз сушени плодове не обичам и не ям. Само мед мога да си позволя да изям отвреме-навреме в по-голямо количество и после цяла седмица не се сещам.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Трудни въпроси
« Отговор #110 -: 29-07-2010, 13:43:11 »

Абсолютно, но разбрах по трудния начин...
Сега за морето съм си взела какаови зърна и мед и ме задоволяват напълно, изобщо не ми се прияждат фабрични шоколади.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Трудни въпроси
« Отговор #111 -: 29-07-2010, 23:44:41 »

Като чета за сладкото и пак ще се повторя може би , но аз не помня да ми се е прияждал шоколад или каквото ще да е сладко толкова много. Но пък виж да ми се допие оцет, лимон, люта чушка.... :oАко знаете колко пъти ми се е случвало като ям примерно салата и от многото оцет, докато я хапвам, направо ми се изпотява темето..
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Трудни въпроси
« Отговор #112 -: 30-07-2010, 08:58:33 »

Вал, някой биха ти казали че си бременна  tooth
Чела съм, че подобни копнежи за определена храна (особено при ПМС) може да значат липса на цинк, което много често се получава при хора, хранещи се с предимно растителна храна. Другото обяснение е, че просто ти се яде солено.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Трудни въпроси
« Отговор #113 -: 10-08-2010, 19:05:35 »

Аз пък си ям сладки плодове, и то много - никога не са е притеснявали и не са ми създавали проблеми. Лятото как ще имам енергия за тренировки и дълги планински преходи без любимите ми дини, смокини, пъпеши  :Cherries :Appetit_4: :essen:. Вярно, че като се прекалява не е добре, ама то с всичко е тъй. Все пак си мисля, че между инсулина и захарта от плодовете и този от шоколада (не суровия) не може да става и дума за сравнение :).
А че водели до надебеляване - Круме, приятелю, преди три години, точно от плодове, включително и сладки... вероятно поради невежество, щот` не съм знаела, че трябва да напълнея - не мъ`й срам, взех, че отслабнах с 10 кила :surpris_22:. Колко съм била глупава! :surpris_25: Добре, че си ти, да мъ светнеш!  tooth :Content_4 - emotloader:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Трудни въпроси
« Отговор #114 -: 10-08-2010, 23:49:54 »

Аз пък си ям сладки плодове, и то много - никога не са е притеснявали и не са ми създавали проблеми. Лятото как ще имам енергия за тренировки и дълги планински преходи без любимите ми дини, смокини, пъпеши  :Cherries :Appetit_4: :essen:. Вярно, че като се прекалява не е добре, ама то с всичко е тъй. Все пак си мисля, че между инсулина и захарта от плодовете и този от шоколада (не суровия) не може да става и дума за сравнение :).
А че водели до надебеляване - Круме, приятелю, преди три години, точно от плодове, включително и сладки... вероятно поради невежество, щот` не съм знаела, че трябва да напълнея - не мъ`й срам, взех, че отслабнах с 10 кила :surpris_22:. Колко съм била глупава! :surpris_25: Добре, че си ти, да мъ светнеш!  tooth :Content_4 - emotloader:

Е то така пишело в книгите, и аз взех че проядох сливи и отслабнах  tooth tooth tooth
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Трудни въпроси
« Отговор #115 -: 11-08-2010, 09:41:25 »

Аз като малка си правех диети с банани, грозде и свинско месо и бях бая отслабнала tooth Май проблемът на всички е в главата и в това как възприемаме дадена храна.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Трудни въпроси
« Отговор #116 -: 12-08-2010, 06:20:47 »

Узрелия банан вдига рязко захарта,ако имаш проблем с инсулина,може да прави проблем.Иначе аз не подбирам и ям всякакви плодове. Сега съм на диня и къпини. :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

TTT

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:Трудни въпроси
« Отговор #117 -: 16-12-2010, 22:06:39 »

защото отговорих на трудния въпрос , за какво живя,щаслив ли съм,свободен ли съм, видях как в този свят вилнее омраза и смърт, как всеки е егоист и яде плът като зъл демон , как ония горе на пирамидата ви лъжат и ви зомбират с ТВ-то и виий си похапвате рекламирани боклуци , и мрете от рак, баща ми умря от тази война над съзнанието,изгубих всичко до край като живях по вашите правила, осъзнах се , имам душа и правя всичко за нея,не ми трябва никой и нищо, довиждане цивилизацио,почивай в мир  :peperudi:


намасте
Активен
 

Страницата е създадена за 0.128 секунди с 25 запитвания.