Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Въпрос към суровоядците  (Прочетена 10480 пъти)

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Въпрос към суровоядците
« -: 07-01-2014, 03:10:14 »

 :) :)Здравейте,приятели,
бихте ли споделили какво ви е седм. меню като суровоядци,
колко калории приемате дневно,
на 2 или 3 пъти?
Благодаря предварително!
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Въпрос към суровоядците
« Отговор #1 -: 07-01-2014, 04:35:33 »

Преди няколко години, когато и аз намерих този форум зададох същия въпрос , но отговор не получих , така че не се надявай :))
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Въпрос към суровоядците
« Отговор #2 -: 07-01-2014, 06:45:43 »

Живко, не търси непременно шаблон в който да влезеш. Човешкото хранене зависи от толкова много фактори: каква доша си; на колко си години; в какъв климат живееш, кой е сезонът, какво работиш. Прочети повечко из този и други форуми и постепенно ще стигнеш до твоят тип. Не забравяй обаче - за да стигнеш райските ливади зелени, само хранене не стига. Но е добро начало.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Въпрос към суровоядците
« Отговор #3 -: 07-01-2014, 08:00:26 »

Преди няколко години, когато и аз намерих този форум зададох същия въпрос , но отговор не получих , така че не се надявай :))
Много жалко,направо тъжно :)!
Тогава какво правим тук всред тия люде :)?
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Въпрос към суровоядците
« Отговор #4 -: 07-01-2014, 08:13:44 »

Живко, не търси непременно шаблон в който да влезеш. Човешкото хранене зависи от толкова много фактори: каква доша си; на колко си години; в какъв климат живееш, кой е сезонът, какво работиш. Прочети повечко из този и други форуми и постепенно ще стигнеш до твоят тип. Не забравяй обаче - за да стигнеш райските ливади зелени, само хранене не стига. Но е добро начало.
Не помня да съм споменал,че съм в началото,да отскоро съм във форума,но скоро навърших 50г и през целия си живот съм работил над това като съм взел всичко най-подхождащо ми от йога,Дънов,разни спортове и др.А откакто навърших 40г реших да откажа месото и др вредни храни и постепенно до днес съм си изградил своя теория на хранене и начин на живот,която за разлика от всички тук с удоволствие ще споделя с интересуващите се,защото аз наистина съм "това,което ям",а то е съвършенно чисто :).
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Въпрос към суровоядците
« Отговор #5 -: 07-01-2014, 09:31:01 »

Преди няколко години, когато и аз намерих този форум зададох същия въпрос , но отговор не получих , така че не се надявай :))
Много жалко,направо тъжно :)!
Тогава какво правим тук всред тия люде :)?
Има много такива теми,порови се във форума! Например дневника на Петко. Също много други са описали хранителните си режими. :bleh
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Въпрос към суровоядците
« Отговор #6 -: 07-01-2014, 09:55:38 »

Добре дошьл Живко,

С удоволствие бих прочела твоя опит и почерпила мьдрост от него, ако го споделиш.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

mak

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Въпрос към суровоядците
« Отговор #7 -: 07-01-2014, 18:21:20 »

И аз приветствам с добре дошъл, :)
Винаги се радвам на всеки споделен опит, най-вече дългогодишен и с положителни резултати.
Особено ми е интересно
А откакто навърших 40г реших да откажа месото и др вредни храни и постепенно до днес съм си изградил своя теория на хранене и начин на живот,която за разлика от всички тук с удоволствие ще споделя с интересуващите се,защото аз наистина съм "това,което ям",а то е съвършенно чисто :).
Може ли примери за преди и сега?
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Въпрос към суровоядците
« Отговор #8 -: 07-01-2014, 23:07:57 »

Стремя се да ям 2 пъти на ден, но не винаги се получава. Калорийте не ги броя.

Тези месеци ям предимно банани, мандарини, ябълки, сок от моркови, салати от ряпа, цвекло или алабаш. Също и мед, по-рядко тахан, орехи или житени кълнове. Когато всичко това ми писне, си варя кълнове от нахут за 3-4 мин.  ;D
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Въпрос към суровоядците
« Отговор #9 -: 08-01-2014, 00:53:46 »

От известно време употребвам предимно течна храна. Пия ядково мляко около 1,5 л. на ден, соево, оризово, тази седмица съм на лешниково например, задължително неподсладени. Също употребвам и фреш от цитруси.
Активен

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Въпрос към суровоядците
« Отговор #10 -: 08-01-2014, 00:58:17 »

Стремя се да ям 2 пъти на ден, но не винаги се получава. Калорийте не ги броя.

Тези месеци ям предимно банани, мандарини, ябълки, сок от моркови, салати от ряпа, цвекло или алабаш. Също и мед, по-рядко тахан, орехи или житени кълнове. Когато всичко това ми писне, си варя кълнове от нахут за 3-4 мин.  ;D
:)Вече имаме 1 отговор,знаех си,че не всичко е загубено :),нации с манталитет и народопсихолоия като нашата се крепят на шепа свястни хора."Надеждата умира последна".
Аз следвам примера на малкия народ Хунза:http://laokoontango.com/blog/hunza-people/,без месо,мляко,хляб и всичко,в суроео състояние,натурално,без даже да рендосвам :),както казва Учитеят Дънов защо да печем зърното,когато то вече е изпечено,от йогите следвам сатвичното хранене,всичко,което расте над земята.Това е в общи линии.
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Въпрос към суровоядците
« Отговор #11 -: 08-01-2014, 01:05:34 »

От известно време употребвам предимно течна храна. Пия ядково мляко около 1,5 л. на ден, соево, оризово, тази седмица съм на лешниково например, задължително неподсладени. Също употребвам и фреш от цитруси.
Благодаря и на Вас.Извинявам се,забравих да спомена,че не консумирам сладко,дори мед по съвета на Свами дев Мурти.
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Въпрос към суровоядците
« Отговор #12 -: 14-01-2014, 18:14:16 »

Здравей, използвам твоята тема, за да питам и аз за съвет.
Приятели, отскоро съм на сурова храна и доста се затруднявам. Моля, за съвет - с какво се храните вие, какво консумирате на закуска, на обяд и на вечеря ?
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Въпрос към суровоядците
« Отговор #13 -: 25-01-2014, 23:41:12 »

Миналата година бяхме със съпруга ми 6 месеца суровоядци, разхайтихме се след това, и сега пак минахме на този режим. Много ми помага http://www.youtube.com/watch?v=GtITScibUGc . Има и други много записи. Намирам я за компетента и когато се придържам към съветите и, имаме много добър хранителен план. Правя размествания, като напр. повече кълнове. Успех на всички
Активен

raw

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Въпрос към суровоядците
« Отговор #14 -: 17-03-2015, 20:41:40 »

Миналата година бяхме със съпруга ми 6 месеца суровоядци, разхайтихме се след това, и сега пак минахме на този режим. Много ми помага http://www.youtube.com/watch?v=GtITScibUGc . Има и други много записи. Намирам я за компетента и когато се придържам към съветите и, имаме много добър хранителен план. Правя размествания, като напр. повече кълнове. Успех на всички
Миа здравей аз съм Гери много ми е приятно аз съм веган-суровояд от 8-ем год и всеки мой ден е различен с различно хранене всеки божи ден давам ти само един малак пример например закуска-ядково мляко с плодове междинно хранене в 11часа-фреш сокове обяд салата с кълнове междинно хранене 16часа плодове и енергийни барчета вечеря -зеленчукови фрешове или някаква салата това е нищо сложно дано съм ти била полезна успех :flower:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.081 секунди с 24 запитвания.