Начало   Помощ Вход Регистрация  
Форум Земя назаемСуровоядствоРецептиРазниТема: От къде купувате продуктите за рецептите?
Страници: 1 [2]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: От къде купувате продуктите за рецептите?  (Прочетена 13911 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
marulka
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1649

Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

« Отговор #20 -: 31-05-2009, 11:16:55 »

не съм си купувала ечемик, само ечемичени ядки като бях в Пловдив, тук не мога да намеря такива... сплескани са точно като овесени ядки, не знам дали не са съсипани полезните вещества така, но се мелят по-лесно, а и няма как отвътре да излязат мушици Cheesy ръжта ми е на "път към здраве", покълвах си веднъж, но не ми харесва на вкус, слагам по-малко в кракери без да я покълвам... жито не съм си зимала, само от това груханото намирам, кви са тия свински истории не знам, всичкото жито да грухти, не може ли да го пакетират нормално Grin
Активен

Nothing cooked tastes as good as raw feels
vladi
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 486

« Отговор #21 -: 31-05-2009, 15:13:57 »

Марулче, мерси! Дано и другите се включат. Ръжта ми е точно на 'Път към здраве' - в най-близкия магазин само тази марка продават. Допадат ми кълновете, макар да са по-твърди от житните. Май ще се разхождам до центъра за продоволствие.
Активен

Petko
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2359

« Отговор #22 -: 31-05-2009, 17:43:13 »

Здравей,vladi! Житото ми е на ЕТ "ТИТ - Теньо Тенев" гр. Камено. Ръжта не знам...сега е свършила. Най-важното е да купуваш от място, където няма залежала стока; да преглеждаш на място срока на годност и да има вид самата стока. Аз ръжта и житото ги купувам от магазина на ул. "Опълченска" в Пловдив. Кълняемостта е над 95-98%, от което съм много доволен, естествено. Тези мушици са заради тва, че е била залежала стоката. Smiley
Активен

“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди

“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
Mep
Administrator
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 483

« Отговор #23 -: 31-05-2009, 19:58:25 »

Последните ми ги донесе един приятел, той си взима от производители и ми даде една част - иначе взимам от четвъртък пазара и понякога от тези в магазините на пакети. И на мен ми се е случвало да попадам на зърна, които не покълват, но се оказа, че са със стар срок на годност - затова винаги гледайте срока - 1 година след производството кълняемостта спада рязко и най-често биват изяждани от гадинки.
Активен

Духът владее материята!
жмуц
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 51

« Отговор #24 -: 04-06-2009, 13:55:09 »

Чудих се в коя тема да попитам, но тази сякаш е най-подходяща. От къде купувате или как приготвяте ябълковия оцет? Всички рецепти, които прочетох са със захар..  Smiley
Активен

If the doctors of today do not become the nutritionists of tomorrow, then the nutritionist of today will become the doctors of tomorrow.
M_nik
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 27

« Отговор #25 -: 29-06-2009, 23:06:57 »

В София пазарувам основно от здравословния магазин на ул. Коперник и този на Гоце Делчев, там асортимента е доста голям и цените са прилични. Иначе и този на Самуил е добър, но ми е далече, на Шишман не е много зареден, а този на пл. Журналист е доста скъп. Има и един на Биосвят също на Деян Белишки, добре зареден е, но по-скъп. Преди 2 дни ходих и до пазара на Младост 1, беше доста заредено и също с прилични цени.
http://biosviat.com/index.php?option=com_content&task=view&id=211
Можете да видите и за другите градове в сайта.
Във Варна пазарувам от "Здраве за вас" - срещу Катедралата.
Активен
иван
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 10

« Отговор #26 -: 14-12-2009, 23:16:26 »

Четвъртък пазара е супер  браво, аплодирам, ама това Лекси къде се намира и има ли тофу там?
« Последна редакция: 14-12-2009, 23:26:19 от i.t. » Активен
Petko
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: 15-12-2009, 17:25:18 »

Четвъртък пазара е супер  браво, аплодирам, ама това Лекси къде се намира и има ли тофу там?
Има навсякъде тофу - Била, Сани, здравословните магазини. Но защо ти е? То е варено нерешителен
Активен

“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди

иван
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 10

« Отговор #28 -: 15-12-2009, 22:11:59 »

Има навсякъде тофу - Била, Сани, здравословните магазини. Но защо ти е? То е варено нерешителен
Ами засега замествам сиренето с него... доста пристрастен бях и ми е малко трудничко... Можеш ли да ми предложиш нещо друго?  Smiley
Активен
Petko
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #29 -: 15-12-2009, 22:17:18 »

Щом заместваш сиренето, тофуто е супер за тая цел. Давай смело напред намигам Smiley
Активен

raw
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 58

« Отговор #30 -: 17-03-2015, 20:10:41 »

Щом заместваш сиренето, тофуто е супер за тая цел. Давай смело напред намигам Smiley
Влади пробвай с лимец страхотен е а и за покълване е супер аз съм много доволна а и вкусът му е много нежен  :Content_22:днес се снабдих със страхотно био-органично какао на зърна много съм доволна тук в Добрич имаме 4-и Био магазина в които има всичко от което се нуждая свиркам си
Активен
Страници: 1 [2]   Нагоре
Изпечатай
Форум Земя назаемСуровоядствоРецептиРазниТема: От къде купувате продуктите за рецептите?
Отиди на: