Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Как един суровоядец да качи килограми  (Прочетена 22419 пъти)

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #20 -: 24-07-2010, 23:41:28 »

Цитат
  Ще си продължавам с този начин на хранене, който много ми допада и понася,
И аз съм на това мнение!
Ааа, бате Бино прав си! Но пък аз съм била слабичка така че не вярвам да съм такава доша , че да не е нормално да поддържам малко килограми. Всъщност, аз вече съм 56- из57 кг и се харесвам. :Content_22: Освен това аз поначало тежа много. Просто много ми тежат костите ли и аз не знам, но примерно като бях 55 изглеждах много, много слаба. И като ме питат колко кг съм и като кажа и се учудват и мислят, че съм по-малко. Като бях 60 например ми даваха по-малко и така. Абе , много е важно да не се вманиачваме, но пуста суета...
Активен

mariv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #21 -: 27-08-2010, 13:57:14 »

Аз пък мисля, че при всеки е различно. Примерно при моята кума качването на 4-5 кг остава поти незабелязано, а аз и само  3 отгоре вече съм все едно друг човек. Затова може и да звучи понякога вманиечаване, когато става дума за  качване или сваляне малко кг, но при някой хора /аз например/ това да си леко "встрани" от себе си е много травмиращо.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #22 -: 27-08-2010, 16:27:03 »

Мари, аз съм същата, всеки път около цикъл мърдам с 4-5 кг от вода и освен че малко по-трудно си закопчавам панталоните, по-фрапиращ ефект не се наблюдава.

...
 Това е вече висша Аюрведа и  е извън  нашата компетентност.  Ако някой познава някой експерт по Аюрведа ( аз се съмнявам да има такъв в БГ )  да каже, ще му зададем някои въпроси . И мен ме интересува може ли да се "мърда" в посока друга доша  "безнаказано " .       
Би било супер, искам да повиша елфическата си страна (капха)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #23 -: 30-08-2010, 13:53:51 »

Странно, когато постя, си запазвам теглото или леко го повишавам (с 1-2 кг.) През останалото време хапвам по малко сирене.
Но брат ми страшно много отслабва по време на пост, независимо колко ядки, ориз и картофи яде, не го спасяват и да се тъпче - пак, смъква до 5-6 кг. а той по принцип е слабичък.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #24 -: 30-08-2010, 18:47:27 »

Не е странно. Мъжете обикновено имат по-добър въглехидратен метаболизъм. При жените прекаляването с въглехидрати, което често става по "пости" обикновено е катастрофално за фигурата, особено ако човек не се движи.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #25 -: 30-08-2010, 18:58:27 »

Не, точно, аз по-скоро имам проблем с мазнините, ако може това да се нарече проблем - имам добър коефицент на полезно действие  ;D и ги усвоявам пълноценно. Имам изразена слабост към салатите и зеленчуците, не толкова към плодовете и богатите на въглехидрати храни, но салатите ги омазнявам подобаващо.
Мога да кажа, че не ми се е налагало да се замислям особено по този въпрос, мъжът ми също е вегетарианец, постим заедно и на него постите му понасят, но отскоро брат ми живее с нас, може би защото е в такава възраст, на 20 е, слабичък е и по време на пролетния пост направо се видях в чудо, защото много интензивно губи тегло, а се храни доста по-обилно от нас. Накрая буквално го тъпчех с пържени картофи и ядки, нищо по-дебелеещо не можах да измисля.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #26 -: 30-08-2010, 19:09:46 »

Явно момчето е имало нужда от протеини. Организмът на всеки работи различно - един се чувства добре само с хляб, друг с мазно, трети със салати. Измършавяването показва проблем в обмяната, също както и напълняването. При жените е по-рядко явление, поне по мои наблюдения.
От качествени мазнини по принцип не се пълнее пък и трябват завидни количества за да нарушат калорийния баланс. Отделно не всеки харесва "мазно". Кофти са хидрогенизираните мазнини в готовите продукти.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #27 -: 30-08-2010, 20:11:48 »

Явно момчето е имало нужда от протеини.
Като става въпрос за протеини, нали най-добри били зелените.И се чудя,ако беше започнал да се тъпче със спирулина,нори или по 2 кани зелено смути,дали щеше да качи? :surpris_23:
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #28 -: 30-08-2010, 20:26:40 »

Явно момчето е имало нужда от протеини.
Като става въпрос за протеини, нали най-добри били зелените.И се чудя,ако беше започнал да се тъпче със спирулина,нори или по 2 кани зелено смути,дали щеше да качи? :surpris_23:
Едва ли. Колкото и да се тъпчеш с тях количеството е минимално. Най-много да се отровиш. Действително в 100 грама суха спирулина имаш 57 грама протеин, но първо това количество ще ти излезе към 30 лв, второ не знам дали е безопасно. Пък хората го взимат за отслабване.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #29 -: 30-08-2010, 20:44:42 »

Какво значи минимално? :surpris_23: toothСпирулината е най-концентрираният източник на протеин!!
http://www.youtube.com/watch?v=qLDXsepi3uI
http://www.thebestofrawfood.com/vegan-protein.html
Нали идеята е да приемаме храни с високо съдържание на готови аминокиселини,както е в зеленчуците.
А не както месото, да разбиваме молекулата да аминокиселини и тогава да изграждаме протеини наново. Освен това при месото,когато е сготвено,50% от протеините си заминават!
Ето още нещо интересно
http://www.living-foods.com/faq.html
Ако в зелениите бяха малко протеините, то тогава, половината суровояди, нямаше да са живи вече!
Нещо имам чувството, че ви е много сбъркана информацията!
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #30 -: 30-08-2010, 21:00:16 »

Ами, хубаво, изяждай всеки ден по 200 грама спирулина. Не смятам, че семейството на namonaraqnaq може да си го позволи. По-скоро ще сготви една тенджера боб, при които повече от 50% от протеините ще заминат. Дневната доза спирулина е някъде около 5 грама. Сметни си колко протеин имаш в нея ако по "официални данни" в 100 грама сухо водорасло се съдържат 57 грама протеин. Не знам някой да се храни само с водорасли, но ще ми е интересно да науча как му се отразява тази диета (особено на джоба);) В световен мащаб никой не разчита само на водорасли, дори в регионите където ги ядат доста. Зеленолистни също трябва да изяждаш в индустриални количества ако искаш някакъв биологичен ефект, който да не е само на "енергийно" ниво. Още не сме се научили да си набавяме хранителните вещества по такъв абстрактен начин. Много обичат да дават примера със силните горили и слонове. Да, ама ние не сме нито горили, нито слонове;) Представяш ли си в какъв стрес би изпаднал един организъм, хранещ се предимно с месо ако изведнъж му се поднесат съвсем различни източници на хранителни вещества (и обратното)? Предполагам това е причината за измършавяването/напълняването на много хора сменили режима.
Никой не е казал, че от липса на протеин се умира. То и от правилен глад не се умира.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #31 -: 30-08-2010, 21:17:22 »

Аз не казвам, че трябва да се яде само спирулина, а много зеленолистни, във всякакви варианти. И понеже трудно се намират качествени и по всяко време, работата става по-трудничка. Според мен се слабее, защото не се приемат достатъчно мазнини. Няма ли в храната, нещо по-засищато, като крекери или парче торта примерно, нещата отимат на зле.
Ето още две интересни видеа.
http://www.youtube.com/watch?v=mYpCHaCq1MU
http://www.youtube.com/watch?v=ae-dlHOmwk4
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #32 -: 30-08-2010, 21:27:18 »

Нещата си идват на място,когато със зеленолистните изхранваш бактерийте в стомаха си,а тях използваш като източник на протеини.При подходящи условия бактерийте са неизчерпаем източник на протеини.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #33 -: 30-08-2010, 22:49:25 »

За спирулината- обикновено дневната доза е 5-10гр; може да достигне и 40гр.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #34 -: 30-08-2010, 23:16:08 »

За спирулината- обикновено дневната доза е 5-10гр; може да достигне и 40гр.


Мога да почерпя който пожелае да изяде 40 грама спирулина пред мен. От известно време тръпки ме побиват само като си представя турбо ужасяващия вкус на тази смрад и гадост. изядох си водораслите за 10 задгробни живота наведнъж.  Един до 2 грама за разнообтазие и това е. Над тези количества става садо мазо .....

Хм айде има ли мераклии каквото си пожелае хлорела, келп , спирулина, даже малко афа е останала. Искам да видя как я яде пред мен без да повърне след десетия грам.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #35 -: 31-08-2010, 03:07:42 »

Ми има и такива хора. Аз не съм от тях, защото няма нужда.
Предпочитам да се информирам от хора, за които спирулината (понеже за нея става дума в момента) е традиция в храненето.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #36 -: 31-08-2010, 08:30:50 »

Не е от най-приятните неща, но по 5 грама в плодов сок не е болка за умиране. Все пак аз мога да понеса всякакви гадории (от растителен произход), но на някои им е трудно. За такива има алтернатива - капсули за пълнене.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #37 -: 31-08-2010, 20:37:24 »

Аз съм си решила проблема с гадния вкус на водораслите като ги приемам под формата на таблетки и това въобще не ме притеснява като съм се снабдила с гарантиран източник без спойващи съставки. Приемам по 2-3грама на ден. В продължение на една седмица нямах в наличност и се чувствах изтощена в предвд че работя от пловин месец извънредно. От днес съм на спирулина от Златна ябълка и веднага забелязох прилив на енергия. Само на тази фирма не бях пробвала. Просто е невероятно как ми действат малките количества. Ако увелича дозата отслабвам. Така че за качване на килограми аз лично не бих препоръчала големи количества.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #38 -: 31-08-2010, 21:05:22 »

За качване на килограми и аз не знам как би действала 40гр спирулина. Само драснах да споделя какво пише една мексиканка- Belda Sisso.
Активен

EVA

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #39 -: 01-09-2010, 15:54:12 »

Деси, ако не е тайна колко си килограма? Не ми изглеждаш слабичка на снимката.
Аз съм 164 см. и тежа 50 кг. Не се чувствам слаба.  С тези килограми извървявам доста гора и не се уморявам. /е само малко при по тежки изкачвания/.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 22 запитвания.