Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Оцветители за коса?  (Прочетена 31985 пъти)

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #40 -: 29-06-2010, 16:28:45 »

А за поникване ?
Люспи от лук. На прадядо ми така му е изникнал някакъв мъх на темето tooth, но точната рецепта не мога да кажа
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #41 -: 30-06-2010, 07:45:57 »

Е потърси я де :))
Активен

zzaska

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #42 -: 29-07-2010, 19:56:31 »

Относно лука някъде бях чела, че може да се използва при косопад и пърхуд ..слага се в буркан лук, разделен на люспи, и се залива с алкохол, колкото да покрие. Така се държи около 2 седмици на слънце/някои препоръчват и повече/ след това при разбъркване ставало на каша и така се маже на косата и се втрива в корените и се спи с това чудо и наелонова шапчица цяла вечер.. мисля, че лесно ще се отмие щом е с алкохол. След това новата коса израстявала по-светла. Не съм го пробвала все още, но съм мераклийка  tooth Така като се замисля добре би подействало, ако същото се направи с чесън или лайка /или каквото ви е под ръка  :D/
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #43 -: 12-11-2010, 16:01:59 »

Аз за никнене съм чувалал по годно от лука в спирт  tooth - чесън в урина - слагаше се на тъмно доста време май около седмица и после мажеш след баня. Тази която го ползва го похвали метода но сподели и миризмата при всяко следващо къпане че е чеснова доста време напред
Активен

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #44 -: 07-03-2011, 02:45:49 »

А за поникване ?

Чесън. ;) Това съм го виждала с очите си. Особено ако косата е опадала следствие на стрес.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #45 -: 20-09-2011, 13:05:36 »

Аз на моята и втривам от време на време настойка от бръшлян. Подхранва и помага при косопад. Не съм сигурна обаче дали не е само за тъмни коси :)
Активен
Psychonaut

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #46 -: 20-09-2011, 17:42:45 »

А за поникване ?

Чесън. ;) Това съм го виждала с очите си. Особено ако косата е опадала следствие на стрес.

как точно се третира ?
Активен

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #47 -: 20-09-2011, 17:48:34 »

Режеш една скилидка на две и търкаш на опадалото място(не знам точно за какво питаш не четох темата назад)до като посвърши на чесъна сокчето-ее да се зачерви нз и аз няколко минути.Това се прави абсолютно всяка вечер в продължение на 30! дни.Личен опит.
Активен

sabinka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #48 -: 18-12-2011, 17:34:54 »

Ами аз открих в здравословните магазинечета една специална индийска къна в зелена опаковка-струва около 3-4 лв.На каната има инструкции как се ползва. Става и за рисуване на тялото. Та каната е хубаво малко да се накисне предварително, след това преди употреба- добавям червено вино , счукан карамфил, някакво масло и малко червен пипер. Дори последния път реших да сложа и малко червено цвекло/луда работа, всичко що е червено/. Вече няколко души ме питаха как постигам такъв цвят на косата без боя и има страхотен блясък. Само да кажа, че моята косъ е тъмно кестенява, ако е по-светла може би ще бъде още по-червена.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #49 -: 19-12-2011, 14:15:06 »

Koсата ти попринцип каква е - мазна, суха, нормална...?  O0 Интересно ми е това с виното, но моята е суха и не знам дали става за мен.
Активен
Psychonaut

sabinka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #50 -: 24-12-2011, 15:07:57 »

Според мен с виното няма да има проблем.Моята коса в момента е по-скоро суха, в други периоди пък е мазна. Ползвам и една маска за коса на билкова основа със 7 масала, тя също придава блясък на косата ми. Но определено смятам, че виното и карамфила допринасят за по-наситения червен нюанс на косата ми.  :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.069 секунди с 23 запитвания.