Начало   Помощ Вход Регистрация  
Форум Земя назаемОбщи темиАнкетиТема: За сънищата:цветни или чернобели
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: За сънищата:цветни или чернобели  (Прочетена 9592 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
natalia
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 68

« -: 08-08-2011, 00:33:05 »

Наскоро четох в една книга на Ошо за сънищата и ми беше мн странно да разбера,че по–голяма част от хората сънували чернобели сънища и мн рядко или никога цветни.На мен повечето,поне тези които помня,са цветни.Интересно ми е и вие какви сънувате  слънце
Активен

Ако искаш да разсмееш Бог,кажи му за плановете си Smiley)
Радо
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 14

« Отговор #1 -: 08-08-2011, 20:19:44 »

Здрасти. Мисля си, че не е лесно и да разбереш точно колко цветни сънища има всъщност. По спомен има един-два-нула на спане, но те са повече от това? Всъщност за да забелязваш цвета се иска внимание.  плезя се
А  в последните дни/седмици виждам в интернет, че повечето сънуват цветно  амии... знам ли
Активен
natalia
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: 08-08-2011, 20:49:39 »

В  книгата пишеше,че тези които сънуват цветно имат набито око,цветно съзнание,око на художник...Друго интересно което пишеше е, че някои хора не могат да си представят цветове.Като се опитат,казват си червено и виждали само думата,не и цвета  bleh
Активен

Радо
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 14

« Отговор #3 -: 08-08-2011, 21:23:47 »

А за другите сетива пише ли?  Ъъъ?
Активен
natalia
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: 08-08-2011, 22:45:40 »

Книгата е на Ошо “Книга на тайните“ 1 том.В нея се описват 112–те тантристки метода за медитация.Има един метод с пет цвята и там беше описано тва за цветовете  притварям очи от широка усмивка Не се сещам дали имаше нещо по конкретно и за др сетива  свиркам си
Активен

Ortodoksalen_Anorektik
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 667

бивш Ортодоксален Аноректик

« Отговор #5 -: 09-08-2011, 07:42:27 »

Книгата е на Ошо “Книга на тайните“ 1 том.В нея се описват 112–те тантристки метода за медитация.Има един метод с пет цвята и там беше описано тва за цветовете  притварям очи от широка усмивка Не се сещам дали имаше нещо по конкретно и за др сетива  свиркам си

Точно тази книга може да бъде прекръстена на "112 метода за мързеливи хора да кибичат без да бачкат"
Посвещаване в саняс е посвещаване в клошарството или просията. Европейците им убягва точно това!
Да се издрусаш до някой подлез да просиш, пробвай и ще разкажеш как е.
Ако тарикатите имат цветни сънища, хората без никакви сънища какъв проблем имат.  По медитативни ли са понеже целта била немислене на нищо и неправене на нищо.?

Активен

Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u
Ros
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 615

« Отговор #6 -: 09-08-2011, 08:31:52 »

Чела съм я по диагоналната система.Ще взема да я прочета по-задълбочено, щом толкова я хвалите.
Активен

natalia
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: 09-08-2011, 15:32:44 »

Орто,сегашните саняси кви са не знам,но по времето на Ошо изобщо не е било така както го описваш.Да санясите трябва да се откажат да притежават(по начина по който ние сме свикнали да притежаваме) каквото и да било.Което не означава,че не могат да имат пари,коли,къщи...просто не трябва да се отъждествяват с тях,да бъдат зависими от тях,както обикновено се получава.А санясите на Ошо са имали всичко,което им трябва и не са просили,а са работели в комуната.Явно не си чел негови книги,защото точно той казва да живеем в удобство,да не се лишаваме от нищо,но разбира се по начина,който спонех по–горе.Самият той е живял в разкош,какъвто не можеш и да си представиш  bleh             Няма хора без никакви сънища,има такива които не ги помнят.Освен ако не са навлезли доста дълбоко в медитацията,където дори когато спят,през цялото време знаят,че спят...
Активен

natalia
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: 09-08-2011, 15:33:55 »

Рос,наистина е страхотна книгата няма да сбъркаш  ангелска целувка
Активен

Люба
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 157

« Отговор #9 -: 24-08-2011, 23:28:08 »

Цветно.Случвало ми се е и черно-бяло да сънувам но беше отдавна.Всъщност моите сънища са ми втория живот и там всичко е като на живо с цветовете му и е супер реално винаги.
Ошо не съм чела иначе съм си посветена в клошарството Grin
Активен
Theodora
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 992

« Отговор #10 -: 25-08-2011, 08:35:16 »

Аз не си спомням да съм сънувала черно-бял сън...даже май главното което си спомням са цветове и настроение
Активен

Psychonaut
natalia
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: 25-08-2011, 16:15:09 »

Люба,може ли по-подробно за ''клошарството''  Cheesy  пеперуди
Активен

Люба
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 157

« Отговор #12 -: 29-08-2011, 08:13:32 »

Имаш лично защото нз дали е по темата
Активен
Discworld
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 259

« Отговор #13 -: 09-11-2011, 10:36:03 »

спомените на сутринта са само за размити цветни сънища и за много жени в тях както винаги ухилен
Активен

kremi
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 4

« Отговор #14 -: 21-02-2015, 19:17:10 »

винаги имам цветни сънища
за мен беше изненада че има и черно бяли
Активен
Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 990

Познай себе си.

« Отговор #15 -: 19-11-2015, 23:50:24 »

Спомням си съвсем съвсем подробно 3 цветни съня... Което не се отнася за останалите - черни или цветни. Всичките са прекрасни... Невероятни, фантастични, но според мен - възможни - някъде в бъдещето.
Интересно е, че нито един от тях не е свързан с някакво специално събитие или процес - нито болести, нито въздържане от храна, недоспиване, изтощение, възторг, мъка... нищо такова.
Тоест - нищо, което да съм могъл да разбера.
Активен

Искам да променя света - започвам от себе си.
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
Форум Земя назаемОбщи темиАнкетиТема: За сънищата:цветни или чернобели
Отиди на: