Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Амбициозния дневник на Деси :)  (Прочетена 1913 пъти)

desinka8810

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Зравейте!Казвам се Десислава,на 24 години,52кг.168см.В началото на миналата година се заех сериозно за кача повече мускул и да изчистя мазнините.До преди това съм гледала да се храня колкото може по-здравословно и винаги съм била запалена по спорта.И така в голямото си желание за мускули и тяло с минимум мазнини се тъпчех с протеини най-вече животински!Сега си давам сметка какво ли съм вкарала в тялото си и колко ще ми отнеме да го изчистя.И най-лошото е,че беше с някаква нелепа сел,дори насила :( От есента не ям месо,един ден просто си казах-"стига!".От скоро се опитвам да се разделя и с яйцата,като последния ми животински източник на протеин.Нямам проблеми със сиренето и другите млечни,тъй като кисело мляко преди ядях повече на таратор,не казвам,че никога повече няма да вкуся,но все пак...Та идеята ми е да се опитам да се доближа до 80-90% суровоядство.Принципно имам проблем с обкръжението вкъщи,никога не са приемали мнението ми и начина ми на хранене нормално,сега даже малко се подиграват.Но това не ми пречи,важното е,че се чувствам добре!Иначе има някой неща,с които трябва да се съобразявам.Когато съм почивка,ще гледам останалите като са на работа приемрно да си направя някакви крекери,които да дехидратирам във фурната до 100 градуса(знам,че трябва до 50,но нямам възможност да ги чакам толкова дълго).Останалото от менюто ми напоследък се състои от салати,плодове и ядки.Надявам се ако някои има желание да сподели своето мнение,ще се радвам и определено всичко ще ми е от полза.Тренирам от 5до 6 пъти през седмицата средно по 45-50мин.като поне 3 силово.Затова се надявам да не сваля киолограми,но още е рано и си мисля,че нещата са до ген и е срого индивидуално.Принципно не се притеснявам от сваляне,а по-скоро за цикъла,който от година и половина е нередовен.Един път идва,един път не или е много оскъден.Дано се нормализира скоро,защото беше много редовен на 28дни.Много обичам ядки и се надявам количества като 70-80до 100гр.в някой ден да не са проблем и да не ми се отразят :)
« Последна редакция: 29-11-2012, 21:40:07 от desinka8810 »
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Амбициозния дневник на Деси :)
« Отговор #1 -: 29-11-2012, 23:37:53 »

Здравей, и аз съм в подобна ситуация. Тоест това лято преминах на предимно сурова диета, като продължих да тренирам 3-4 пъти седмично. Лятото наблягах предимно на зеленчуци, плодове, ядки, кълнове и сирене, но от това отслабнах малко повече отколкото ми хареса и затова от около месец започнах да ям и по 3-4 сурови яйца всеки ден, а намалих сиренето и млечните продукти като цяло. Първо ми се виждаше гадно да пия сурови яйца, но вече им свикнах и дори им се кефя че са толкова бързи за консумиране, засрамват всеки fast food.

Това разбирасе не е съвет че и ти трябва да ядеш сурови яйца, а по-скоро пример че ентусиазма за суровоядството е хубава нещо, но все пак по-плавния преход е за предпочитане от рязкото преминаване към сурови растителни храни, особено когато това включва насилие над себе си.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

desinka8810

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Амбициозния дневник на Деси :)
« Отговор #2 -: 30-11-2012, 07:52:52 »

Благодаря ти,за споделеното мнение :) Определено не ми се нрави консумацията на сурови яйца,а и доколкото знам трябва да са от сигурен източник.За момента хапвам само по 2белтъка сутрин,защото после имам някаква тренировка.Не мисля,че това е толкова страшно.Все пак гледам останалото ми меню да е предимно от салати,ядки и плодове.Тези дни ще се опитам да си направя и кълнове,дано се получат :)
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Амбициозния дневник на Деси :)
« Отговор #3 -: 30-11-2012, 09:54:47 »

Привет!  :flowers2: Пак да ти препоръчам сериозно да се поинтересуваш за 80/10/10 - за спорт това е истината. Иначе и аз съм била на какви ли не протеинови режими - въздух под налягане, изобщо не ти трябва толкова протеин. Сега тренирам 5-6 дни в седмицата, без кафе, без добавки, без мускулни трески и за първи път в живота си имам релеф :Appetit_4:  :Appetit_4:  :Appetit_4:
Активен
Psychonaut

desinka8810

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Амбициозния дневник на Деси :)
« Отговор #4 -: 30-11-2012, 10:31:55 »

Много се радвам на твоето мнение в дневника ми!Принципно този режим е малко стряскащ за мен заради огромното количество фруктоза и не знам как ще реагира организма ми на това,може би постепенно.По-скоро обичам повече салати и зеленчуци.Аз в момента имам релеф,но преди бях изключила плодовете и ми се случваше много рядко да хапна през лятото диня или пъпеш :) Иначе аз много обичам да си правя и крекери от киноа и лен,това е любимата ми закуска.За момента ще видя как ще се отрази преминаването на по-сурова храна :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.082 секунди с 24 запитвания.