Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да се запознаем:)  (Прочетена 34742 пъти)

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #20 -: 30-04-2009, 18:47:41 »

Аксим,намерил си себе си,това е страхотно! Хората са жертва на машината за пари,която безугледно помита всичко по пътя си. Първо промиват мозъците с реклами.Разни лекари казват колко е важна "Здравата храна" Всичко е за продан! От време на време излизат статии от Хумбол-мумболския >:(университет,от типа: "Шоколада е много полезен,ако се яде всеки ден по малко" или "По чаша вино вечер, е напправо страшно полезно" "недостига на калций е страшно бедствие,хапваите по едно мляко и по буца сирене" или "Протеиновия глад е причина за плешивост,сърбежи и окапване на зъбите,хубава пържола от хормонясало и антибиотично пиле,ще ви спаси"
И след толкова "полезни храни" идват болестите и отново машината за пари се включва и се започват едни лечения....само пари да имаш :o
Ех,май се отплеснах доста :D
Сега остава да започнеш йога ;) Аз вече три пъти бях,толкова сковани стави :'( ,но няма да се отказвам!
Хубаво е,че си писал,примерът ти е поразителен.
Успех и за напред!

п.п. Може да спретнем една срещичка в Пловдив ???
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #21 -: 30-04-2009, 21:46:57 »

За среща в Пловдив съм много ЗА....И бес това съм изпаднал в чуденка къде да заведа домочадието през празниците.А сега едно по едно да отговоря.Мер,жена ми като всяка една Дева е чревоогодник.Това и лекарска грешка при поставяне на диагноза и коства жлъчката.В момента все още консомира месо но само подбрано от мен.Тя все повече се орентира към соровоядство и ме помоли да ти предам че страшно многго харесва сиренето ти от кашу.Сега вече провежда и тя като мен гладни дни и прочистващи процедури.Заидно прекарахме и житният режим през февруари.Но твърдо не иска да се откаже от месото за мое съжеление.
Евенгилието на есеите няма нищо общо с евенгалистите.Според мен е един напълно различен прочит на учението на ишоа или по традицоно гръцкото му име исус.Колкото повече го чета толкова повече усещам че това е истината.Пречети го и можем да го обсъдим.Доколкото си спомням аз ги дръпнах от спиралата и двете части.
Да си призная имам страхотен проблем с млечните продукти в храненето ми.Сега около великден си наруших страхотно режима.Даже и яица ядох.Срам.Срам.....Колкото до млечните немога да се отърва от втълпените предрасъдици и рекламни трикове.....хехеххехехех....отдавна прозрях че ние хората сме жертва на няколко корпораци в световен мащаб.Колкото до иогата съгласен съм.Навремето като растоварване от тренировки съм практикувал и асани но до там спрях.Съжелявам че несе задълбочих и по спецялно не започнах да се занимавам с прана.Но имам твърдото намерение да наваксам.Мер имам един въпрос които се отнаса към всички вас скъпи мои съфоромци.Нямате ли чувство че и при нас хората които търсят истината комерса настъпва с бодри крачки????Правя намек по по повод горичката и неините био продукти и ред други скъпо струващи начинания.
Успех в търсенето на всички. :-*
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #22 -: 30-04-2009, 22:10:14 »

Привет и от мен, Аксим!

Много вдъхновяваща е историята ти, наистина! Такива резултати - изумителни!!

Аз не съм чела евангелието на есеите, но съм запозната с тяхното учение, и също твърдо съм убедена, че са Истината - това, което през вековете, посредством различни Учители (Исус, Мохамед, Буда, Лао Дзъ и много други повече или по-малко известни) е било предавано на човечеството. Знам, че навлизам в една доста деликатна тема, но така или иначе заговорихме за това и реших да споделя и моите възгледи! Горещо препоръчвам и аз тези книги!!

За среща с вас съм винаги готова! :) Даже ще намажа малко повече, ако има и в София и Пловдив срещи, хехе

Относно Горичка.... знам, че имат добри намерения и идеи, радвам им се за това. Разбира се, всичките продукти, особено био пиле и био не знам какъв колбас направо ме стъписаха... Има една много хубава мисъл, от един наистина "зелен" клип, която гласи: Не може да бъдеш природозащитник и да ядеш месо. :) (нали няма да ми се сърдите, че го пиша) ( http://www.youtube.com/watch?v=ld9YHRaC2NE&feature=PlayList&p=85008E5EF4F8857B&playnext=1&playnext_from=PL&index=36 )

« Последна редакция: 30-04-2009, 22:12:30 от Radula »
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Анелия

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #23 -: 30-04-2009, 22:25:41 »

Здравейте отново
Благодарение на вас отново си върнах лицето, толкова съм щастлива, че не мога да не споделя с вас. Отляво - как изглеждах доскоро, отдясно - преди два дена (само няколко дена след като спрях месото и започнах да се храня с повече сурови плодове и зеленчуци)


 
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #24 -: 30-04-2009, 22:26:48 »

Василена, повече си от добре дошла, както и всички. Цялото това начинание е отправено към всички, които искат да са по-здрави, независимо какви виждания имат или как се хранят до сега или занапред. Надали форума ще е полезен за дългогодишен суровоядец, който е запознат с всички тези неща, рецепти, режими, идеи и "правила".
Наистина много ще е интересно да си направим срещи. Може всеки да приготвя някакви сурови ястия и да обменяме опит и идеи.
По принцип през май месец смятахме да направим едно събиране за всички желаещи, с цел да разясним какво е това суровоядство, защо има болести и методите на самолечение. Нещо като среща за споделяне на опит и знания в тази област. Не сме решили определена дата. Но понеже разбрах, че на 25 ще има веге среща в Пловдив, тъй че остава уикенда преди или след тази дата. Ако някой има желаещи може да го решим със сигурност, трябва да се посъветвам и с учителя си по йога, защото той ще организира по-голямата част от срещата.

Аксим, комерса винаги ще го има, всеки сам преценя дали ще купува или не даден продукт. Аз съм за биопроизводството, но като всичко ново и рядко срещано, е с по-висока цена. Иска ми се много повече да е разпространено, но засега май само в Горичка се чува за него и в Биомаг-а  ;). Ако имам средства ще купувам, ако не - ще ми е криво малко, но какво пък - най-много да ме стимулира сама да си направя био градинка (стига и мястото да е налице). Човек може да живее и с малко храна и със скромна храна. Всичко опира до това, колко сме любопитни и пощенливи :).

И сега вече наистина ще прочета и аз тази книга :).
Активен
Духът владее материята!

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #25 -: 30-04-2009, 22:30:58 »

здравейте и от мен! казвам се Катерина, на 23 години съм, имам дете на 2,8 години и съм от Козлодуй.
винаги съм предпо4итала плодове, зеленчуци и ядки пред мазни пържоли, въпреки 4е доскоро си хапвах месо, макар и рядко.
когато бях на 13 години ми попадна книга за разделното хранене и тогава започнах да се замислям за това, което ям. въпреки 4е е далеч от суровоядството, до скоро с разделното хранене се 4увствах добре.
заинтересувах се от суровоядството по няколко причини, едната от които е здравето на детето ми. през първата му година храненето му беше под моя контрол и се състоеше предимно от кърма и плодове, малко месо, без пиурета, гризини, солети. през втората година се намесиха баби и доброжелателни роднини и детето просто се нау4и да яде вси4ката боклу4ава храна. още по зле стана като то тръгна на градина, а аз на работа. в момента то е с трошливи зъби и кариеси и аз все още търся при4ината, т.като в сравнение с връстниците си, които нямат проблеми съз зъбите си, все пак той не яде много сладкиши. лекари и зъболекари се опитват да ме убедят, 4е е поради кърменето, защото аз все още го кърмя и съм решила да го оставя да се отбие сам. ще ми е интересно да 4уя и вашето мнение по този въпрос.
и така, представих се и си изплаках мъката едновременно. надявам се да не съм ви досадила

на този сайт попаднах 4рез линк от една тема в бг-мама-как да живеем в хармония със себе си. очарована съм  :) тук има вси4ко от което се нуждая в момента-доста информация, вкусни рецепти и добри хора
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #26 -: 30-04-2009, 22:37:31 »

Анелия, поздравления!!! Продължавай все така напред!  :D

Кате, струва ми се абсурдно твърдението, че детенцето има трошливи зъбки, защото още приема кърма!! Даже, напротив, убедена съм, че това, което правиш е правилното. Колкото повече се кърми детето, толкова по-добре!!!
Също така мисля, че проблемът със зъбките е точно от боклучивата храна, която все повече, по думите ти, навлиза в режима му. Ако може по някакъв начин да контролираш това и "да тропнеш с крак" на загрижените баби, да заложите повече на истинската храна, положителните резултати ще са налице.
И не се тревожи!! Мъникът ще е добре!  ;)
« Последна редакция: 30-04-2009, 22:59:52 от Radula »
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #27 -: 30-04-2009, 22:52:14 »

Анелия, невероятно е, когато, от промяната в храната си, човек открива разлики във външния си вид за толкова кратко време. Благодаря, че сподели.

Кате, който ти е казал, че кърменето е причина за здравословни проблеми(каквито и да са те) е пълен невежа и доста заблуден човек. Това дори е най-здравословната храна, която детето ти приема. За здравето му може би е от решаващо значение процента на живата храна спрямо готвената. Ако искаш може да отвориш тема за храненето на децата в детските градини в Здравословното хранене. Имам племенник на 3 г. и напълно разбирам трудността в опитите да забраниш боклучавата храна, но всичко най-вече зависи от твърдите намерения на майката. От опит знам, че не е невъзможно да се постигне по-здравословно меню за децата ни. Тъй че не се отказвай да опитваш и се придържай към решенията си. Но не става въпрос да се прилага насилие...
Активен
Духът владее материята!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #28 -: 01-05-2009, 07:53:23 »

Аксим,яйцата са 100 пъти по полезни от млечните,особенно сурови,но от домашни селски кокошки.Солмонелата е проблем на големите производители,там се заразяват предимно,има и такава статистика.
Виж млечните,те са голям проблем,причиняват много тежки заболявания. Ние със жена ми ги отказахме,само на големи празници хапваме по някое парче баница от мама  :D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #29 -: 01-05-2009, 08:15:59 »

Тамън се сетих че и аз мога да прикача снимки стил  преди и сега.Силно се надявам че целокупния български народ ще спре да се трови с диети стил Дюкан и ще отвори очите си и ушите си за истината.На времето имено стремежа към истина ме накара да откажа цигарите.Писна ми да пълня джобовете на разни "ченгенца" които владеят тютюневия бизнес в България.За това и спрях да пуша.Аман от чакали които си пълнят търбусите за наша сметка.
Храненето при децата е и моя болна тема.Откакто сложих две пломби на моита дещеря водя непрекъснати борби с бабите за разрешени и забранени храни.Но ефекта е нулев.Възрастните представители на българският народ в по голямата си час са с промито съзнание и за тях млякото е лечебно а кренвиршите са върхът на колинарията....бля.......многоточието са псовните които си спестявам.Наблоденията ми по кухните на децките градини е че се готвят много ниско качествени продукти и се използва предимно маргарин.Децата ядът предимно бял хляб и преди всичко въглехидрати.Дори когато им дадът плодове дечурлигата отказва да ги яде а учителките са слабо заинтересовани да настояват.С две думи отвратен съм от отношенито ни към подрастващите и пълната незаитересованост на родителите.................пак псувам. ;D
Мер,темата за религията и на мен ми е любима.Лично аз съм силно повлиан от Дзен будизма но си падам и по сунитцкият ислям.Надявам се си чувала за Анделуският халифат???Там маврите са постигнали съвършенството.Напоследък се запознавам и с юдеизма но покраи Норбеков се запалих и по суфите.Но това е наистина една дълга тема и комаи трябва да създадеш нова стая....хехеххехехехех......в обобщенние вярвам във върховния които носи много имена и в маиката с много лица...... ;).
Колкото до срещата защо не...но даите да я направим на планина искате ли???Аз проучвам нещата лятото на дъновиската нова година да съм на седемте рилски.Мисля че и там можем да си чукнем една среща.Дъновиската нова година е на 19 август.
Лек ден от мен и ЧЕСТИТ ВИ ПРАЗНИК О РОБИ НА ТРУДА също и на творците де......хеххехехеххехе.....хехеххехехе........НО ПАСАРАН..
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #30 -: 02-05-2009, 02:16:18 »

Уау, Анелия, Аксим, браво, страхотна промяна!
Кате, не е в кърменето проблемът, а в храната. В градините също не мисля, че качеството й е добро, за жалост.
А от към лекарства и ваксини как е положението при детето?
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #31 -: 02-05-2009, 11:45:09 »

Моля ви, кажете ми знаете ли ако не вегетариански, то поне здравословни детски градини в Пловдив??? Това е въпрос, който много ме интересува.
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #32 -: 02-05-2009, 13:56:08 »

Вери, през първата година много боледуваше детето, тогава слагах ваксините редовно и не бях информирана за вредата, която нанасят и доста лекарства изпи горкото. след това, като запо4нах да се информирам, спрях ваксините и боледуванията спряха. слу4ва се и сега да боледува, но много леко и бързо му минава.
аз също не мисля 4е нещо толкова естествено и нормално като кърменето е при4ината за развалянето на зъбите, но...
това което правя сега е да му по4иствам зъбите внимателно ако слу4айно е ял нещо сладко, предлагам му плодове вместо стандартните сандви4и за закуска и се карам с хората, като му подават бонбони и вафли, въпреки 4е съм ги предупредила да не го правят.
забелязах, 4е като сме си сами вкъщи яде каквото ям и аз-не се храним на 100 % здравословно и сурово, но по голямата 4аст от храните са сурови. оба4е, като идем на село при баба му и дядо му хи4 не ще и да 4уе за ябълка например, не знам, вкусовете му  някакси се нагаждат според хората около него. или може би защото те тайно му бутат вафли  >:(
мисля оба4е да отворя нова тема за храненето на малки деца, както каза Мер  :) :-*

ето я: http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=67.msg399#msg399
« Последна редакция: 02-05-2009, 21:23:58 от кате »
Активен

ely angacheva

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #33 -: 02-05-2009, 22:03:36 »

Здравейте и от мен. От няколко дена чета ли чета и не преставам да се възхищавам от всички ви. Форума е страхотен. Радвам се, че човек може да се докосне до толкова големи истини. Какво мога да кажа за себе си. На 36 години съм. От година и половина посещавам йога. Не защото съм спортна натура, а просто защото "великата" медицина се произнесе че имам заболяване Тиреодит на Хашимото / за който не знае автоимунно заболяване на щитовидната жлеза/. Беше ходене по мъките. Един лекар казва едно, друг друго до като не попаднах на една прекрасна лекарка която ме насочи към практикуването на йога. Чувствам се невероятно. Не мога да кажа, че съм спряла лекарствата напълно, но дневната доза е минимална. Да не говоря, че йогата ми помогна да сваля 10 килограма, които бях качила от лекарствата. И от там научих много ценни неща. Започнах да правя прочистване с житния режим. Препоръчвам ви го горещо. След това се чувстваш направо нов човек. Аз по принцип се старая да се храня здравословно.Много салати и пресни плодове. Но да си призная от време на време си похапвам пилешко месце и риба. Но за да се откажа напълно от всичко ще ми трябва време. По-точно трябва да усетя, че съм готова за това. Но с ваша помощ вярвам, че ще се справя. Защото вярвам, че това е пътя към истината. Е пак се разприказвах много.
Мер, Благодаря за всичко което правиш за нас.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #34 -: 03-05-2009, 05:15:48 »

Ели, хич не изглеждаш на 36г. Много по- млада. :) А за отказването от животински продукти, ще стане, но както каваш, когато си готова. Слушай тялото си и не го стресирай. Ние също минаваме по този път. :)

Активен

somei

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #35 -: 05-05-2009, 19:02:15 »

Здравейте!
Най-сърдечно ви поздравявам за избора, който сте направили и за приноса ви за образуването на тази толкова приятна общност, в която ще се радвам да ме приемете. Mer, прегръщам те за това, което си започнала; силно съм впечетлена от твоята енергия и позитивност.
Аз съм Ани и вече два месеца продължава моята промяна към здравословно хранене и най-вече, към здравословен начин на живот. Всичко започна, разбира се както и повечето сериозни и значими неща, които му се случват на човек: със сътресение. Преди да дойде сътресението бях чувала за вегетарианството, за гладолечението и като цяло за здравословния начин на хранене, освен това бях чела книгата на Лидия Ковачева, но всичко това ми изглеждаше екзотично далечно, чуждо и труднопригодимо към моя начин на живот. Допадаше ми разбира се, но някак си отдалеч... като някаква ексцентричност. Бях изумена, когато видях резултатите от прочетеното в лицето на родителите на един мой приятел: от застаряващи пенсионери с типичните за тази възраст болести, те се бяха променили до неузнаваемост. Майката сияеше като момиченце, а бащата сякаш никога не беше боледувал. От тях имах телефона на д-р Гайдурков (последователят на Лидия Ковачева,  който беше променил живата им), но осъзнах какво съм имала чак след 10 години. За съжаление човек се докосва истински само от неща, които са свързани лично с него самия, под една или друга форма.
Така неочаквано дойде и сътресението в живота ми. Трябваше да премина две операции – лапаротомия и лапароскопия – за да достигна до това радикално решение за промяна. Трябваше да се разочаровам и от „най-добрите” лекари, които искаха да „излекуват” болеста ми като ме превърнат в труп. Не мога да обясня  откъде намерих сили да се противопоставя на официалната медицинска експертиза и дилемата в която се намирах, когато всеки ми казваше, че няма друг вариант за лечение освен хормоналния и че би било лудост и немарливост да не се подчиня на лекарското решение. Това беше моментът, когато разбрах какво значи, че „да бъдеш лишен от надежда, не означава да бъдеш обезнадежден”; чак тогава се сетих за д-р Гайдурков и заедно с моя съпруг решихме да го посетим.
Така започна моят нов живот.
Започнах с така наречената разтоварителна програма – 20 дни само на сурови плодове, зеленчуци, фрешове, билки и вода. Не вярвах, че ще издържа, защото като представител на зодия Телец обичам всичко вредно, ;D но въпреки мъчението през първата седмица усещах прилив на такава жизненост, каквато никога не бях изпитвала. Сега вече можех да тичам без да ми прималява и без главоболие. Д-р Гайдурков ми обеща, че никога повече няма да имам болезнан цикъл и болки в гърдите и това вече е факт, на който все още не мога да се нарадвам. 
Завършвам с това, че вегетарианството е начинът на живот, който ми помогна да преоткрия и изградя себе си.
Ще се радвам да общувам с всички вас! :)
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #36 -: 06-05-2009, 00:24:09 »

Ани, много ме развълнува всичко, споделено от теб. Книгата на Гайдурков отвори и моите очи. Възхищавам се на твоята решителност да поемеш по този път, защото в такъв критичен момент наистина никак не е лесно да се противопоставиш на лекарите.
Много се радвам, че се присъедини към нас. Промените ще бъдат все по-добри за всички ни.
Активен
Духът владее материята!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #37 -: 06-05-2009, 01:36:35 »

А аз се радвам, че все повече хора мислят. :)
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #38 -: 06-05-2009, 02:56:09 »

Ани, силно ме докосна твоят разказ! Благодаря ти, че сподели; много се радвам да те срещна тук!
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #39 -: 06-05-2009, 09:34:16 »

Aни, добре дошла!:)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз
 

Страницата е създадена за 0.075 секунди с 22 запитвания.