Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: слънчева терапия  (Прочетена 96984 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
jj
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 127

« -: 20-07-2009, 02:43:54 »

май тук трябваше да пусна линковете...
http://www.balkanmysteries.com/bg/?p=349&lang=bg
http://www.solarhealing.com/

С 2 думи-лечение със слънчеви лъчи.

трябва ви и калкулатор за точния час на изгрева и залеза(sun calculator).
има в нета много такива.
Ако сте запознати повече по темата,ще се радвам да споделите.Аз започвам от днес да наблюдавам по малко изгрева и залеза.със сигурност ще има добри резултати  Grin
Радула пусна няколко линка за хора,които се хранят изцяло със слънчева енергия.
Аз лично не смятам да го правя,но да заредя батериите да Cheesy
Активен
Petko
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2359

« Отговор #1 -: 20-07-2009, 10:07:50 »

Нали знаеш, че в началото е по 10 сек. само?
Активен

“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди

“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
vasilena
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1059

« Отговор #2 -: 20-07-2009, 12:04:36 »

Кое е по 10 сек. бе Петко,я ми обясни,pls намигам
Активен
Petko
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: 20-07-2009, 12:28:03 »

Тук по средата, дето пише практикум, там чети и ще разбереш намигам
http://www.balkanmysteries.com/bg/?p=349&lang=bg
Активен

“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди

Radula
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 710

« Отговор #4 -: 20-07-2009, 17:32:30 »

Жаки, това интервю вече съм го поствала, но може ти, или някой друг да не сте стигали до него.

http://www.youtube.com/watch?v=pTrZvGnhCOA  -- 1 част
http://www.youtube.com/watch?v=6cL2I7fTqkE&feature=related  -- 2 част

Като намеря другите, ще ги публикувам и тях тук Smiley
 Kiss

П.П. Всъщност, не съм 100% сигурна, но май има разлика между слънцеядети и въздухоядите. ЕДните гледат слънцето, другите правят дихателни техники, но така или иначе резултатът е един и същ.... Много полезно и интересно е интервюто така или иначе... Smiley
Активен

Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
Petko
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: 20-07-2009, 23:24:06 »

Аз от утре почвам да пия вода, заредена със слънчева енергия Grin намигам Smiley
Активен

vasilena
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: 20-07-2009, 23:41:11 »

Как по-точно ще я зареждаш бре? Grin намигам
Активен
Petko
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: 20-07-2009, 23:47:05 »

Наливаш вода в стъклено(задължително) шише и я слагаш на открито(на терасата примерно) на слънце. И след няколко часа(май 2-3 са достатъчни) водата се е заредила със слънчева енергия. И ето ти я енергийната напитка - хем безплатна, хем без боклуци вътре намигам Smiley
Активен

Radula
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: 20-07-2009, 23:55:05 »

Петко, супер си решил!!  Smiley
Активен

Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
jj
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: 24-07-2009, 00:53:14 »

Петко,наздраве! и аз почвам   намигам
Радулче,тези клипчета ги гледах като ги пусна за въздухоядите.
На мен лично ми допада да се гледа изгрев/залез,увеличавам с вс.ден кам 5-10сек.времетраенето на гледането.
изгрев не мога да видя,при нас голяма влага сутрин,само залези гледам.
не знам дали енергията на изгрева=залеза,или е по-силна.и може би се и различава по някакъв начин...трябва да почета още.
мой приятел е стигнал 5мин.,отслабнал е доста и се чуства страхотно.
Активен
Radula
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: 24-07-2009, 05:28:27 »

Хах! Ето че си имаме и прохождащ слънцеяд (хаха, слешно звучи, ама поне е една дума). Браво, Жаки, дръж ни в течение, че след суровоядството, следващите стъпки са към слънцето и въздуха  Grin
Активен

megusta
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 123

« Отговор #11 -: 24-07-2009, 09:00:07 »

Петко, пробвай да сложиш пресни /не сушени/ билки във водата - мащерка, мента, салвия, маточина... в комбинация или сами, каквото ти се намира. Билките се слагат цели, не нарязани!
Процедурата е същата - 2-3 часа на слънце. Резултата е божествен!
Всъщност винаги съм се чудила, как си правите чай при положение че не загрявате повече от 49?
Активен
jj
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: 24-07-2009, 15:44:34 »

звучи интересно с билките. Рад,ще ме скъсаш от смях,точно взех да се радвам на яденето и трябва да минавам на слънцеядство ли,неее искам си кокоски и сурови тортички Smiley)
Пол Брег и Норбеков са го практикували това с гледането на слънцето.
Според приятелчето ми, е едно и също,ако гледаме изгрев или залез,само трябва UV да е под 2.
Никакви очила и стъкла,трябва да сме навън,гледаме съсредоточено,без да се пресилваме,да не говорим в този момент,дишането да е спокойно,да не се надигат раменете,всеки ден се увеличава с 10 сек.
Като изтече времето,затварят се очи за 20сек. пак в посоката на слънцето,за да се нормализира зрението и готово.
Свалих си програмката Weather Watcher 5.6.53 от http://www.itninews.com/news.php?readmore=1816
В нея излиза точен час на изгрев,залез,UV,скорост на вятър,и т.н.
Четох че е добре да сме боси на земя в момента на наблюдение. ей такива неща,след малко тръгвам да гледам залеза,тук залязва рано.
Активен
pagko
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 15

« Отговор #13 -: 02-08-2009, 01:57:18 »

na izgrev slun4o darqva energiika i zdrave a na zalez si pribira izli6yka da ne ni pakosti izli6no ako sme sybrali spored moite skromni nabliudeniq намигам pove4ko spriqtelqvane s telata ni i po malko slqpo doverqvane na knigi i dr hora mislq samo ot polza 6te ni e no znae li se i az sym dr 4ovek za vas плезя се
Активен
canat
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 524

« Отговор #14 -: 02-08-2009, 03:31:45 »

Без да чета разни статии, от млади години чуствам, че имам нужда от слънчева енергия и тя ме зарежда. Лятото (аз съм от Варна) когато мога да ходя на море ме изпълва такова доволство, че ще си заредя батериите! Буквално пия слънчева енергия и тя ме изпълва с непреодолимо щастие! А залезите и изгревите ме изпълват с духовно съвършенство и равновесие  Smiley Обожавам ги!
Активен
mariiina
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1462

« Отговор #15 -: 02-09-2009, 09:06:16 »

:love_026:Я ми кажете деца, мили вие на мене старата, изкуфялата... кога Създателят ни е създавал ,дали е бил в стая затворен или навсяяяяяякъде навън отворен...Защото ние днес - какви ги вършим??? за което Той май трябва по задните ни части с вършина да ни накърши... Ъъъ?
Активен

...могъщият се бори само със могъщ...
Ortodoksalen_Anorektik
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 667

бивш Ортодоксален Аноректик

« Отговор #16 -: 21-11-2009, 06:03:42 »

:love_026:Я ми кажете деца, мили вие на мене старата, изкуфялата... кога Създателят ни е създавал ,дали е бил в стая затворен или навсяяяяяякъде навън отворен...Защото ние днес - какви ги вършим??? за което Той май трябва по задните ни части с вършина да ни накърши... Ъъъ?

Колко вярно твърдение. Скоро обидата "Селяндур" трябва да се реабилитира и да бъде със значението на комплимент. Имам много приятели и познати, които ме уважават от години, от части заради двете визши може би, но тайничко наум ме спрягат като "изпращял психопат". Трудно им е да разберат, защо стоя на южната тераса полу гол и развъждам екзотични растения. Слънцето става за гледане по всяко време, обременяването с калкулатори е като калориите при диетите.
Активен

Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u
Zloqd
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1358

« Отговор #17 -: 22-11-2009, 23:57:19 »

Жаки, това интервю вече съм го поствала, но може ти, или някой друг да не сте стигали до него.

http://www.youtube.com/watch?v=pTrZvGnhCOA  -- 1 част
http://www.youtube.com/watch?v=6cL2I7fTqkE&feature=related  -- 2 част

Като намеря другите, ще ги публикувам и тях тук Smiley
 Kiss

П.П. Всъщност, не съм 100% сигурна, но май има разлика между слънцеядети и въздухоядите. ЕДните гледат слънцето, другите правят дихателни техники, но така или иначе резултатът е един и същ.... Много полезно и интересно е интервюто така или иначе... Smiley
Като го гледам този пост се сетих какво ми се случи през лятото.
Реших да си направя процедурата ватасара дхаути (описана е в "Геранда самхита"), която се състои в следното:
Код:
С уста във формата на клюн на врана пий въздуха много бавно,
движи корема, а после накарай този въздух да излезе отзад

Ватасара трябва да се държи в тайна.
Тя прави тялото свободно от нечистотии,
изгонва всякакъв род болести и разгаря храносмилателния огън
Само, че реших да я направя в по-сложния вариант, които е първата част от процедурата бахишкрита дхаути т.е. да задържа този въздух в продължение на половин час преди да го пусна отзад.
И така първата събота си направих плавини както е описано по-горе и след половин час с леки изпълнения на наули и удиана бандха засилих перисталтиката на червата и след това 2-3 часа попръдвах докато изкарам всичкия въздух.
Следващата събота пак започнах по същия начин - нагълтах се с въздух, задържах го 20-тина минути и усетих как премина през 12-пръстника и изведнъж просто изчезна (само около 15% впоследствие излязоха отзад). Храносмилателната се оказа празна, а в същото време усетих сушумна пълна с прана, не усещах никакъв глад и ми беше толкова леко, че ми идеше да летя.
Тогава не успях да намеря логическо обяснение на случилото се - храносмилателната ми система беше асимилирала въздух олееее, амиии....
Нямаше кого да попитам, но сега виждам, че някои хора го практикуват и нещата започват да си идват на мястото.
Другото лято пак ще я пробвам тази процедура ам-ам
А за гледането на слънцето - като дете можех да го гледам по половин минута по всяко време на деня (не съм усещал някакво зареждане) а сега ми е трудно, но когато съм леко облечен и се обърна с лице към слънцето ( пролет или есен) усещам загряване на гърба в областа на анахата чакра.
Активен

Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
Лейла
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 313

« Отговор #18 -: 24-11-2009, 02:36:42 »

Много хора не са на ясно с всичките йога термини които използваш във всичките ти постове(а явно има какво да се научи от твоя опит). Моля те, просто ако ти е удобно добави ако искаш в скоби кое аджеба какво е.
Активен

Самотата е най-скъпо платената свобода.
vasilena
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #19 -: 24-11-2009, 08:10:40 »

Cheesy Cheesy Cheesy,Лейла   Kiss
Активен
Страници: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: