Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Веган обувки в София?  (Прочетена 14925 пъти)

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Веган обувки в София?
« -: 13-09-2011, 23:40:39 »

Вече издивявам с тези обувки  :Confus_34:
Тук нали има и вегани, нали така? Дайте идея, къде в София има cruelty-free обувки?
Наближава есента и не мога да си намеря нищо подходящо. В смисъл да не е спортна/гумена/кец/платнена обувка, а да е по-официална. Да мога да ги нося с риза и пола/панталон примерно.
Аз все още имам доста кожени обувки от преди, не възнамерявам да ги изхвърлям, но някои вече не приличат на нищо, а намирането на нови, вегански изглежда мисия невъзможна  >:( ???
Прегледах десетки сайтове, но веге обувките изглеждат доста смотани, честно казано, а и скъпи. Или ги харесвам, и цената става, но няма мой размер или не доставят в БГ. Има и много красиви, тези на Стела Макартни  :heart_2:  :Appetit_17:, но те са само за гледане  ;D.
Засега си харесах едни черни гумени ботуши в Бата, мисля с тях да се издокарам за зимата  ::) Пак в Бата открих единствените балерини със стелки не от кожа! А съм обиколила доста места вече. Бих искала да имам някакъв избор все пак...  :surpris_23:
« Последна редакция: 13-09-2011, 23:44:55 от Faline »
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Веган обувки в София?
« Отговор #1 -: 14-09-2011, 08:09:49 »

Ти търсиш специални обувки с голям зелен етикет "cruelty-free" и "turbo vegan" ли? Съмнявам се, че ще откриеш у нас. Аз просто гледам да не са направени от естествена кожа. Което си е лесно, защото още естествената кожа се смята за невероятно предимство в една обувка и се рекламира гръмогласно.

Не съм купувал обувки отдавна, защото ходя предимно с маратонки, но все си мисля, че няма да е трудно да се открият такива от изкуствена кожа.

Не знам какво е "Бата", но щом имаш гумени ботуши, залагай на дъждобран-мушама със зловеща качулка и остра кука в стил "Знам какво направи миналото лято".  Последният аксесоар гарантира, че никой няма да ти каже и копче за това как си облечена. :whistling2 - emotloader:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Веган обувки в София?
« Отговор #2 -: 14-09-2011, 09:01:32 »

в дейхман или нещо подобно - това е една верига -германсака- за обувки със сигурност ще намериш нискокачествени обувки от изкуствена кожа  tooth  tooth  tooth

другият вариант е да се примириш със спортни обувки от непропусклив плат , има ги във всякакви цветове по т.нар. молове  tooth  tooth  tooth
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Веган обувки в София?
« Отговор #3 -: 14-09-2011, 09:34:24 »

Faline,купи си истински обувки, които са от естествена кожа и не обричай краката си на страдание.В България консумираме достатъчно малко, за да се наказваме психически и физически, заради теории измислени за друга реалност.Синтетичната "кожа" няма пори и краката ти не "дишат", не се разтяга и не заема формата на крака.От студа става твърда и чуплива на сгъвките.При производството на синтетични материали стои проблема със замърсяване на околната среда, а също и с трудното им разграждане.Ако презадоволеното общество не консумираше толкова излишно много, а изостаналото беше сексуално по отговорно сега тази тема нямаше да същесвува.За това,че едните пазаруват, а другите правят деца от скука ще плащаш цената ти ли?
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Веган обувки в София?
« Отговор #4 -: 14-09-2011, 10:03:37 »

Мисля, че съм имал обувки, които ми спарват краката и от естествена и от изкуствена кожа. Същото и за обувки, които не го правят. Истината е, че просто има добре и зле направени обувки.

Много ми е любим аргументът, че прогнилото общество съсипва планетата и не е нужно ние да плащаме за това. Алооо, аланкоолу, (както казва моят любимец Юлиян Вучков) ами нали ние сме обществото?
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Веган обувки в София?
« Отговор #5 -: 14-09-2011, 10:58:06 »

"Веган обувки"?!! Ти какво, ще ги носиш на краката си или ще ги ядеш? Не разбрах, това отричане от естествената кожа от морална гледна точка ли е? Как мислиш, телето, от чиято кожа са направени обувките, заради кожата ли е убито или заради месото му? Това не е норка а теле (крава, бик, вол), те не се отглеждат (и убиват впоследствие) заради кожата.
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Веган обувки в София?
« Отговор #6 -: 14-09-2011, 13:06:43 »

"Веган обувки"?!! Ти какво, ще ги носиш на краката си или ще ги ядеш? Не разбрах, това отричане от естествената кожа от морална гледна точка ли е? Как мислиш, телето, от чиято кожа са направени обувките, заради кожата ли е убито или заради месото му? Това не е норка а теле (крава, бик, вол), те не се отглеждат (и убиват впоследствие) заради кожата.

Интересно, колко се отличават веганите тук и в чужбина.  :pensif_29: От години вися по веге форуми - руски и американски, там хората стават вегани предимно заради страданията на теленцата, които ги отделят от мама и после ги убиват. Трескаво търсят козметика, не тестирана върху животни. Правят акции срещу кожените палта. Докато в България основната причина е здравословната. Хората осъзнават, че месото и млечните са вредни и ги спират. В българския форум дори не открих тема нито за обувките, нито за козметиките.  :surpris_23: На второ място и тук и навън са еко-причините. Това са мои скромни наблюдения, не искам да правя гръмогласни обобщения.
« Последна редакция: 14-09-2011, 13:14:19 от Faline »
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Веган обувки в София?
« Отговор #7 -: 14-09-2011, 13:10:43 »

Ти търсиш специални обувки с голям зелен етикет "cruelty-free" и "turbo vegan" ли? Съмнявам се, че ще откриеш у нас. Аз просто гледам да не са направени от естествена кожа. Което си е лесно, защото още естествената кожа се смята за невероятно предимство в една обувка и се рекламира гръмогласно.

Не съм купувал обувки отдавна, защото ходя предимно с маратонки, но все си мисля, че няма да е трудно да се открият такива от изкуствена кожа.

Не знам какво е "Бата", но щом имаш гумени ботуши, залагай на дъждобран-мушама със зловеща качулка и остра кука в стил "Знам какво направи миналото лято".  Последният аксесоар гарантира, че никой няма да ти каже и копче за това как си облечена. :whistling2 - emotloader:

 :Content_4 - emotloader: Хахаха, Христо, още нямам гумените ботуши но след този коментар ще ги взема!  ;D И аз съм за маратонките, само че работата ми предполага леко различна визия  :surpris_23:
За етикета - шегуваш ли се, достатъчно ми е да не са от кожа. Ще се учудиш обаче как и в най-евтините обувки от изк. кожа блъскат стелки от естествена кожа. :(
« Последна редакция: 14-09-2011, 13:14:47 от Faline »
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Веган обувки в София?
« Отговор #8 -: 14-09-2011, 13:17:38 »

в дейхман или нещо подобно - това е една верига -германсака- за обувки със сигурност ще намериш нискокачествени обувки от изкуствена кожа  tooth  tooth  tooth

другият вариант е да се примириш със спортни обувки от непропусклив плат , има ги във всякакви цветове по т.нар. молове  tooth  tooth  tooth

Мерси, това за Дейхман е идея - макар нищо чудно и там стелките да са кожени, но ще проверя. Обикновенно не влизам там, защото предпочитам малко по-симпатични обувки  tooth ама айде ся, щом съм веганка, ще се прежаля, щом е гарга, да е рошава.  :peperudi:
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Веган обувки в София?
« Отговор #9 -: 14-09-2011, 13:18:38 »

...
За етикета - шегуваш ли се, достатъчно ми е да не са от кожа. Ще се учудиш обаче как и в най-евтините обувки от изк. кожа блъскат стелки от естествена кожа. :(

Имаше различни означения по обувките за това дали има кожа отвън и отвътре. За отвън беше едно лого като одрано животно, но за вътре не си го спомням. Изненадваш ме за стелките определено. Ще съм по-нащрек в бъдеще.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Веган обувки в София?
« Отговор #10 -: 14-09-2011, 13:26:14 »

Zigzag, мерси за загриженоста, но търсих съвет от вегани за обувките, които носят те. Коментарът ти е също толкова неуместен, колкото на един суровоядец да му обясняваш, как трябва да яде месо, за да е здрав.
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Веган обувки в София?
« Отговор #11 -: 14-09-2011, 13:35:46 »

Интересно, колко се отличават веганите тук и в чужбина.  :pensif_29: От години вися по веге форуми - руски и американски, там хората стават вегани предимно заради страданията на теленцата, които ги отделят от мама и после ги убиват. Трескаво търсят козметика, не тестирана върху животни. Правят акции срещу кожените палта. Докато в България основната причина е здравословната. Хората осъзнават, че месото и млечните са вредни и ги спират. В българския форум дори не открих тема нито за обувките, нито за козметиките.  :surpris_23: На второ място и тук и навън са еко-причините. Това са мои скромни наблюдения, не искам да правя гръмогласни обобщения.

Така е, може би защото българите сме повече реалисти а онези - идеалисти. Аз лично съм "здравословен" веган, признавам си.
Активен

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:Веган обувки в София?
« Отговор #12 -: 14-09-2011, 14:01:44 »

Вече издивявам с тези обувки  :Confus_34:
Тук нали има и вегани, нали така? Дайте идея, къде в София има cruelty-free обувки?

Що бе, може да има и cruelty-free кожени обувки. Например от добиче, споминало се от естествена смърт или от такива възнесли се с помощта на човека, но по начин, такъв един с много любов и състрадание ...  tooth 

Между другото що за термин е туй "веганска обувка" и какво е общото на тази обувка с маратонки, кецове, гумени галоши и прочие рожби на нефтената индустрия?  :surpris_23:
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Веган обувки в София?
« Отговор #13 -: 14-09-2011, 14:10:42 »

...
Така е, може би защото българите сме повече реалисти а онези - идеалисти. Аз лично съм "здравословен" веган, признавам си.

Това може и да е първата стъпка. Някои хора почват като "здравословни" вегани и после им се разширява чувството за състрадание.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Веган обувки в София?
« Отговор #14 -: 14-09-2011, 14:30:55 »

При мен беше обратното: исках всяка вечер да мога да кажа: днес не съм станала причината за смърт или страдание на нито едно живо същество (освен комарите и мравките де  ;D ) Обаче ядох пълни боклуци, а сега се опитвам да се насоча към по-здравословни храни.
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Веган обувки в София?
« Отговор #15 -: 14-09-2011, 14:52:33 »

Zigzag, мерси за загриженоста, но търсих съвет от вегани за обувките, които носят те. Коментарът ти е също толкова неуместен, колкото на един суровоядец да му обясняваш, как трябва да яде месо, за да е здрав.

Faline, имаш мойто извинение!Този форум е за суровоядство и се набляга на хранене и здраве.Веганството е много слабо застъпено и от това е произтекло моето недоразумение относно твоята изградена и утвърдена веганска позиция.Естествено избора си е твой и мен не ме интересува по никакъв начин.
Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Веган обувки в София?
« Отговор #16 -: 14-09-2011, 20:44:27 »


Deichman са евтини и не много качествени.
Kaто става думи за обувки...не се сдържам да ви пусна моите любими ( www.olsenhaus.com ) Дамите могат спокойно да плакнат очи или да си поръчат :)
П.С. Аз не съм веган, но се старая да не купувам от естествена кожа.
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Веган обувки в София?
« Отговор #17 -: 14-09-2011, 21:20:47 »


Deichman са евтини и не много качествени.
Kaто става думи за обувки...не се сдържам да ви пусна моите любими ( www.olsenhaus.com ) Дамите могат спокойно да плакнат очи или да си поръчат :)
П.С. Аз не съм веган, но се старая да не купувам от естествена кожа.

Благодаря!  :flower:
Точно това, което търся! Най-после красиви и етични обувки, а пише и че са и еко и се рециклират, за тези, които се притесняват за замърсяването. Още повече ми хареса линка, който открих на страницата им: http://www.endless.com, където в раздел vegetarian същите и много други разкошни обувки са на половин цена  :peperudi:
« Последна редакция: 14-09-2011, 21:27:56 от Faline »
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Веган обувки в София?
« Отговор #18 -: 14-09-2011, 21:25:59 »

Zigzag, свалям ти шапка, очаквах да се заядеш, честно казано  ;) този форум приятно ме учудва  :peperudi:
Активен

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:Веган обувки в София?
« Отговор #19 -: 14-09-2011, 21:50:24 »

За всеки влак си има пътници ...
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!
 

Страницата е създадена за 0.047 секунди с 22 запитвания.