Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: още въпроси за чернодробното пречистване  (Прочетена 23537 пъти)

one soul

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

За да не спамим повече-погрешно изразяване от моя страна за прочистването на дебелото черво.Така или иначе започнах с клизмите,а колко ще е успешно до сряда-четвъртък,друг въпрос.Не си правя прибързани изводи за хората,чийто изказ е различен от моя,но не приемам някой да се опитва да ме иронизира.Ако не е било наистина така,а погрешно съм разтълкувала думите ви,то съм готова да се извиня.Да,вярно е че снощи вие бързо отреагирахте,за което отново ви благодаря. :love_006 - emotloader:Както и да е,не ми се влиза в ненужни спорове,а и мисля,че са абсолютно излишни и ненужни никому.Продължавам да твърдя,че приемам всякакви съвети,дори и забележки(ах,каква изненада).Просто искам да се науча.Поела съм по пътя и ще си го вървя,независимо колко пъти ще се спъвам и падам.Да,имам вина за здравословното ми състояние и да,искам да съм здрава!!!Когато се "потопиш" изведнъж в толкова много литература и четеш постоянно,нормално е да се объркаш.Има и доста разминаване в твърденията и начините,но се опитвам да намеря най-правилните.Точно и поради тази причина се регистрирах тук.Единственото,за което съжалявам,е че късно разбрах кой е верния начин на живот.Не си струва да хабим толкова много енергия,ядосвайки се на другите,тревожейки се за бъдещето(та как можем да знаем дали изобщо ще има такова?!),спомняйки си миналото,което няма как да върнем и етс.Всички отрицателни емоции влияят на организма ни като цяло,а струва ли си цената???Та така...Ще съм благодарна на съвети и помощ в пътя към здравето! :peperudi:

Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина

Никой не се ражда научен. От един път прочистване на дебелото черво няма да стане. Под "прочистване" имам предвид не просто изпразване на дебелото черво, а премахване на "вкаменелостите", слузта, патогените и шлаките по стените на червото. За това се изисква доста работа, и няма да стане от един път. После трябва да си избереш как да го правиш - със сол, дестилирана вода и лимонов сок, с урина, с билкови настройки, с мочегон и т.н.... Просто започни, пък после сама ще си избереш кой способ за теб е удачен.
Като, примерно, минеш един едноседмичен завършен курс на прочистване, може след два-три дни или седмица почивка - да опиташ чернодробно прочистване, като през това време "омекотяваш" и подготвяш черния дроб с лека растителна храна, сокове, сок от зелени ябълки.
След известно време пак трябва да повториш опита за прочистване на дебелото черво.... И така, докато усетиш някакво подобрение в общото състояние. Тези процедури постепенно стават част от ежедневието ти, плюс лечебното гладуване, спортуването и т.н..
« Последна редакция: 25-03-2013, 16:15:48 от emo75 »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

one soul, според мен е много правилно това , което си написала.  :Cherries
Мога да те посъветвам обаче  да не се чувстваш виновна за минал начин на живот. Или пък че си закъсняла. ( за каквото и да е :) )
Чувството за вина  нито е ползотворно и градивно, нито е приятно :)  
Били сме на други години , с друг акъл..  и според тези два параметъра сме постъпвали правилно за времето си.    
Важното е че сме се усетили. ( Някои хора въобще не стигат  до този момент.. :) )
А и може да е било за добро..да се стреснем за промяна..

Разминавания  в теориите винаги ще има и най-добре да не се мъчим да определяме коя е най-вярната ( защото едва ли ще успеем :)) , а да  се почва нещо , което ни "пасва" .
Пример - всеизвестна е ползата от дълбокото йогистко дишане.(Онези дишат така от хилядолетия  :) ) Обаче пък д-р Бутейко  предлага плиткото дишане..  :surpris_22: tooth Защитава дисертация ( по ония времена в СССР дисертация лесно не се защитаваше..  :pensif_29:) , направени са 35 изследвания в СССР и 6  научни рандомизирани  изследвания на Запад. Всички  до едно  са категорични - методът е ефикасен и без  странични реакции.  :surpris_23:(http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B4_%D0%91%D1%83%D1%82%D0%B5%D0%B9%D0%BA%D0%BE )
« Последна редакция: 25-03-2013, 21:22:40 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

one soul

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Привет на всички!
Много благодаря за съветите!След доста четене,лутане и мислене,реших да направя олекотената форма на чернодробно прочистване,дадена от mer.Насочих се към нея,защото съм с прегъната жлъчка и язва на дванадесетопръстника и ме хвана страх,признавам си :-[.Както вече ви казах,храня се с плодове и зеленчуци,прясно изцедени сокове,ядки и поне 1 ден в седмицата съм на пълен глад,спортувам редовно.Гадното е,че имам износени стави в целия организъм.Ако трябва да цитирам докторите :"Ами грешка в ДНК-то.Така си се родила-нямаш ставно вещество.Заради това скелетният ти профил отговаря на този,на 60 год.жена.Не е хубаво,че още не си раждала и не ти го препоръчваме да го правиш,защото те чака инвалидна количка после.За болките ще пиеш лекарства,но понеже имаш язва,преди това ще вземеш хапчета за нея.Когато вече не може да се овладяват болките,ще минем на инжекции.Първо ще минеш на бастун,патерици и инвалидна количка.Най-страшни са болките." Ще оставя без коментар....Аз съм на 34г,а тогава бях на 33г.Тъй като не вярвам,че няма лечение и че това е "Божият план" за мен,реших,макар и след няколко месеца,че ще се оправя сама.Бях пристрастена към млечните продукти и сладкото,но когато направих жесток обрив точно преди Коледа,след дълго обикаляна по "най-добрите" дерматолози,прием на силни антибиотици срещу Хеликобактер Пилори,се лиших окончателно от тях.Теглих една майна на всички лекари и се "зарових" в литературата.Така попаднах и на вашия форум.Поздравления за него!Знам и вярвам,че ще се оправя!Трябваше всичко това да ми се случи,за да променя начина си на живот,да не обръщам такова голямо внимание на външния свят,заобикалящите ме хора,с които,уви,съм длъжна да общувам.Защо да ми пука какво мислят за мен,когато говорим на различни езици и споделяме различни ценности?Мисля,че успях да намеря моя път към себе си...Вече не се тревожа какво и с кого би станало някъде и някога,дали бях достатъчно добра и мила с някой си,да не би да съм засегнала някого,да мълча и да търпя наглостта и глупостта на някой,за да не станат скандали.Учили са ме,че по-умният винаги отстъпва и че на лошото не бива да се отговаря с лошо.Господ вижда всичко и той раздава правосъдие.Е,опитвам се да бъда "егоист" и да опазя себе си,физически и емоционално,да храня всеки ден душата си...За един ден спрях цигарите и не си позволявам дори и глътка вино на празници-просто ми се гади,не че съм станала фанатик.Месото никога не ми е било любимо,както и производните му,така че грам не се и сещам за тях.Интересно е,че вече не ме съблазняват и млечните.Сладкото ми е лъжица мед,петмез или сусамов тахан с мед. :essen:
Стана супер дълго,досадно и е ще го обърна още малко на "Искрено и лично" ;D :Confus_3:
Пожелавам ви хубав и спокоен ден!Нека усмивките,положителната нагласа и мисли да са винаги с нас :peperudi:!!!
Активен

Tedi Goat

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53

Здравей мила, ами хубаво си го решила според мен-  преценила си собственото си състояние в момента, Малахов казва (а и не само той) че всеки трябва да си създаде собствена оздравителна система, съобразена със неговата индивидуална конституция , здравословно състояние, психика и т.н.
Да , много си права, невинаги близките са ни най-близките хора - подкрепящи, разбиращи....даже често е точно обратното...но това е дълга тема.  Хубавото е, че си ги осъзнала тия неща за себе си, защото наистина грижата за психиката , за душата е най-важна.  Това, което пишеш за начина си на хранене звучи доста добре, спряла си цигарите, премахнала си вредните храни, гладуваш веднъж седмично, пиеш пресни сокове, т.е. ти вече си започнала да се пречистваш и правилно да захранваш организма си с полезни храни, хубави мисли   ;) и много вяра - със сигурност  ще имаш положителни резултати  :Content_22: 
Чудесно е , че си намерила твоя път към себе си, продължавай в същия дух!   :Content_14:
Пожелавам ти успех и пълно оздравяване!
 :kisss:
Активен

Паулина

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

       Привет и от мен,
    Въпросът ми е свързан по-скоро с очакваните :) следствия от прочистването.Повече от десетилетие имам хроничен кожен проблем.Направих вече 3 прочиствания в рамките на 1 месец и продължавам,както е указано до пълно очистване на дроба.Веднага и все по-трайно и утвърдено чувствам положителните ефекти върху тонуса на тялото и настроението,но кожата ми е все в това непоносимо вече за мен състояние.Моля,ако някой е имал подобен проблем,да сподели!
    Ако някъде из темите вече е писано за това,моля да ме ориентирате къде да прочета!
     :)

Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Паулинка, никой не би могъл да каже на кого -точно  колко  и какви прочиствания  биха били достатъчни , за да си повиши трайно нивото на здраве. ( вкл. ликвидиране на разни болежки) . Неоптимистично звучи , но бързо това не винаги става..
Две неща ми хрумват за твоя случай:
1. На дебелото черво прочистване направено ли е ? ( Не че е гаранция, но след като си поела по този път , от там се почва :) ) Това прочистване  е по-важно от чернодробното и винаги го предшества!! ( Ако трябва да се избира да се прави или едното или другото  - избира се на "дебелото"! )
2. Не е незаконно , нито неморално  да се добави и някаква по-тежка артилерия  :Content_22: - някакъв препарат.. За ускоряване на процеса. Тук имаме опит с някои цярове - ММС, Тодикамп, АСД-2 и АСД-3 ( с последните две във форума опит имам само аз засега :) )  Може да поразровиш.. :)
« Последна редакция: 13-04-2013, 07:17:48 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Паулина

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

         Бате Бино,благодаря за бързия,макар и необнадеждаващ :D отговор....Не знам защо бях решила,че този път ще имам чудодейни резулати!?...Ще поровя из темите,за да прочета за споменатите лекове...Що се отнася до реда на прочистванията,сега,като ми се обръща внимание,изникна блед спомен в главата ми от преди няколко години,когато се запознах ;) с Малахов.Тогава правих 2 последователни-изтощих се много,бях слаба като конец и плюс неудобствата от самата процедура в днешния момент въобще не ми хрумна,че това е от значение...Може ли паралелно да се правят двата вида прочиствания?За червата има ли и друга методика освен с клизми и колоно-терапията?Последните 6 месеца направих няколко детоксикации на сокове,но не чувствам особено повлияване (не твърдя,че това е достатъчно,но съм разчитала в известна степен  ::) ).
    :)
     
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Паулинка, "необнадеждаващ" не е точното  дума..Точната дума е - "разминаващ се с очакванията и нагласите " :)
Винаги са възможни "чудодейните резултати", дори и без прочистване.. Всичко е въпрос на процент вероятност. :)
Да , и Малахов е на това мнение за прочистванията.
Вярно е , че омаломощават. При мен ефектът е същият.
Питаш ме за лесни начини ли..? :)
Има и такива , но ако вършеха работа , щяха ли да съществуват трудните ?  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Паулина

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

         Да,относно "разминаването с очакванията"  ^-^ няма две мнения по въпроса.Пусто,с тия очаквания още не се пускаме... ::)
          Хайде,до следващ въпрос!    :)
Активен

az

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Здравейте, от мен. Нова съм във форума и се ориентирам все още. Поздравления за труда, който полагате ежедновно  :flowers2: Исками се да започна последователни прочиствания - от паразити, на дебелото черво, черен дроби т.н. НО нз след какъв период на почивка да си давам между прочистванията? Много благодаря, ако някой се отзеве, а аз междувременно продължавам да чета :Confus_34:
Активен

az

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

И само още една вметка. Може ли петък вечерта , ще е вече събота де, в 02:00 да си направя прочистването от паразити със ликьор и рициново масло(еднократно), и сутринта да започна със дебелото черво, а именно клизми например със дест. вода и лимонов сок(една седмица по две клизми и втора седмица по една). МИслите ли, че ще бъде успешно. Неприятното е , че съм слаба 44 кг. човек и представям си колко ще отслабна  :( Но пък надявам да отслабна от паразитите  ;D ;D
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

az , браво за ентусиазма! Мога да ти препоръчам да попрехвърлиш малко литература, след като си на тая вълна, (че да не я изтървеш :) )

Прочистването от паразити не е толкова проста работа за наше съжаление и за тяхна радост  :)
Сигурно знаеш, че те не живуркат само в червата.. А за да се извадят от всички кътчета, трябват по-мащабни напъни :)
(Да не говорим за енергийните и "полеви" паразити, които пък се махат  по съвсем други начини!)
Методът с ликьор и рициново масло е ефективен само за по-големите паразити! ( аскариди например)
ПРи това - той се прави след преминаването на курса с "тройчатката"!
А по същество - сместа ( ликьор и масло)  се приема сутрин на гладно, и най-добре 3-4 дни последователно!

Препоръчвам ти да изнамериш книгата на Генадий Малахов "Пълно прочистване от паразити". Там има всичко необходимо по темата , както и някои важни ( и полезни) допълнения , като например - ролята на гладуването в цялата работа.

Почивката м-у прочистванията - по самочувствие ( внимателно с черния дроб и спазвай последователността също)
След като си слабичка, тоест - тип "вата" , включи и мероприятията за успокояване на вата, защото прочистванията я възбуждат! Мероприятията : топли душове, вани, намазване на тялото със зехтин, парна баня, чайчета.. т-е- затопляне и овлажняване на организма. Сега е благоприятен сезон за теб, действай :)
« Последна редакция: 24-07-2013, 11:54:17 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

az

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Много ви благодаря, аз именно това се чудех дали с "тройчатка" или с ликьор да почна, а се оказва, че е желателно да се почне с едно после - другото. Така е , всичко си има логика и последователност, която аз обичам да спазвам , Бавно, Но славно !  :Confus_3:
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Az много си ентусиазирана за чернодробното,това е необходимо условие наред обаче и с теоретичната част,както те съветва бате Бино,да не пропуснеш важни подробности.Бих добавил да позахраниш и хидратираш това тяло допълнително преди самото чистене да не вземеш да се стопиш напълно.То винаги има на къде да се чисти,но при това тегло едвали има външни признаци за натрупани токсини.

Поздравления на one soul за положителната нагласа и силата за справяне в трудни моменти,лекарите за радост не винаги са най-обективното становище,млечните храни не са особен проблем а месните не са задължителен елемент в менюто човек за да бъде с добро здраве.
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

mimenceee

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Понеже ми изтриха темата, задавам само въпрос конкретен. Нормално ли е при чернодробното пречистване цветът на изпражненията да е тъмно жълт?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.119 секунди с 23 запитвания.