Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Чернодробно пречистване при омазнен черен дроб  (Прочетена 59418 пъти)

Тедо Димитров

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Здравей. Значи "омазнен" черен дроб всъщност е появата на висцерални мазнини, които го обгръщат и затрудняват функцията. Вместо да се опитваме да намираме някакво свръх-турбо решение на проблема чрез лекарства и терапии, според мен е по-добре да се запитаме "как можем да предотвратим изцяло проблемите с черния дроб". Като цяло черния дроб е един от най-коравите ни и важни органи. Замине ли дроба, заминаваме и ние. Толкова е важен, че дори може и да регенерира. Та как да предотвратим проблема. Висцералните мазнини се образуват най-често при повишен прием на захар, намалена инсулинова чувствителност, ниска двигателна активност или консумиране на доста транс мазнинки. Как можем да се справим? Тежка щанга, пудовки и гимнастика във фитнес залата, навън, вкъщи, където е възможно, спиране на всичко, което съдържа "хидрогенирано", "частично хидрогенирано" нещо в състава си, прием на въглехидрати с нисък ГИ като ядки и търпение. Фактите относно висцералните мазнини са доста двузначни. Едни казват, че изчезват най-бързо, а някои, че са последните, които горим. Рибеното масло също би засилило този процес, да не говорим за останалите му ползи.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Не може да се отрече едно - пудовки и щанги трябва да има . Деси 82 , как си с пудовките от 16 кг ? Правиш ли флайс с дъмбелите от 20 кг ??  tooth  tooth  tooth
Тедо е прав обаче , че без физическо усилие ПРОФИТ няма , както казват ред нековете :)
Активен

Тедо Димитров

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Двигателната активност е ключа,така или иначе спрем ли става лошо.И определено засилване и каляване на организма като цяло е правилната алтернатива отколкото да се тъпчем с медикаменти.Отностно чернодробното чистене лично според мен само е спомогнало процеса на горене на тези мазнини,съдейки на-малкото по понижението в теглото за период от няколко месеца.Билките и други видове натурални средства за чистене и подсилване на организма са голямо предимство.За сега аз лично омега 3 ги набавям от натурален източник,но това е вече и въпрос на хранителен режим и начин на живот.
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Тедо Димитров

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Кой е този натурален източник?
Активен

gogoplovdiv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45

  Здравейте!

 Цитат:.За сега аз лично омега 3 ги набавям от натурален източник,но това е вече и въпрос на хранителен режим и начин на живот.
 Цитат:Кой е този натурален източник?

Един естествен източник от всяка градинина от пролет до късна есен:
http://www.zemianazaem.com/archives/376
 Природата ни дава всичко, но ние не и обръщаме внимание.

 Бъдете здрави,Весели празници.
Активен
Моля изпращайте ми имена и телефони на билколечители в България.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Честита Коледа на всички!
Добро включване тука с тученицата,има писано тук във форума за нея с впечатления.Аз лично не съм я пробвал,но на късна пролет ще имам тази възможност :)
Обичам да хапвам ядки почти всякакви,включително орехи и ленено семе,също и спанак и други зеленолистни,на саладка или сок,повечето бобови култури ежеседмично.Понякога включвам и яйца-не всички жълтъци изхвърлям :),а ако питаме нашия приятел Белчо той дори би ни препоръчал някоя тлъстичка рибка 1ж или 2 пъти седмично  :surpris_23: :weight_lift: Дали това е достатъчно количество омега 3,не съм ги смятал,чувствам се добре!
« Последна редакция: 27-12-2011, 22:43:17 от grow »
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

silva78

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Здравейте! Темата е старичка, но един въпрос не спира да ме притеснява. Много искам да направя прочистването на черния дроб, но имам двойно прегъната жлъчка. Не съм сигурна дали няма да влоша положението. Знаете ли нещо по въпроса?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Хубаво питаш, Силве. Няма проблем, че е стара темата.
 В случая мога да дам "обективно лично мнение"  :)    по въпроса за "прегънатата" жлъчка.
 Очаквам скоро официално да приемат, че.. "такова животно няма"  tooth  
(Подобна участ  очаква и  "диагнозите"  - "каскаден стомах" , както и  "гастрит с повишена киселинност".)  
 Понеже  съм съгласен с лекарите  за важността на "малките симптоми" ,  аз почти при всяко неразположение отивам да се изследвам и да ги изясня тези  симптоми - малки ли са , големи ли са.. :)
 Естествено, търся винаги добрите специалисти ( най-вече "гастро" , защото точно както и според Аюрведа, при мен засега най-вече там ми са оплакванията )
Обаче в процеса на посещенията при тях, стигнах до извода , че дори и аз да стана гастроентеролог, пак няма да мога да си изясня материята..  tooth

Тъкмо един от тях  ми казва ( след обстоен преглед!! ) , че имам прегъната жлъчка , и следващият ми казва, че това били абсолютни глупости, жлъчката ми си била съвсем нормална!  :surpris_23:
Последно  ( че си го изкарват и върху мен, гъбаркат се..  tooth )  в тази насока се произнесе проф. Григоров, изтъкнат специалист от втора гр. болница в София. Прегледа ме с ултрамодерен ехограф , но най-интересното което каза, беше, че такова нещо като  "прегъната жлъчка" - нямало и той това го повтарял постоянно на студентите си..

НА база моите знания до момента , състоянието "прегъната жлачка"  най-вероятно е МОМЕНТНО. И както и според проф. Григоров - физиологично, тоест - нормално.

Същото,както в началото споменах, май е и с "каскадният стомах".  Пазя си всички изследвания в куфарче
( не в куфар все още  tooth ) и веднага мога да извадя това от миналата пролет , където при изследване на рентген във Варна (с бариева каша и в различни наклони на тялото )  ми установиха, че съм имал каскаден стомах. Прочетох за него, че е доста неприятно и опасно състояние , с което може да се обяснят много проблеми в храносм. система !
 Споделих за това на сегашният си фаворит,(когото считам за най-компетентен между всички посетени от мен) - д-р Вл. Драганов , шеф на гастроотделението в раковата болница, София. Той се засмя и каза , че нямало  такова нещо  tooth , защото стомахът в различни моменти от деня изменял формата си ! Това беше този месец май. Тогава той ми направи   и гастроскопия и потвърди , че никакъв каскаден стомах нямам!
А сега де..  tooth

Най-интересното е друго , обаче.  
Аз бях при него по повод продължаващите повече от година циклични тъпи болки в хранопровода. Които , според  водената за най-добра във Варна в тази област, (доц Атанасова ,шеф на отделението в "Света Марина" ) се дължали на това, че имам рефлукс-езофагит! ( пазя си документа )
 Аз цяла година си живея с тази диагноза, поставена ми от най-добрият специалист във Варна ( нали така)  и си се лекувам по моите си начини, без да вземам ( естествено :)  ) нищо от предписаните от нея лекарства ( Нексиум )
В един момент , реших, че хранопроводът ми вероятно е силно увреден от стомашните киселини ( което се случва винаги ! при нелекуван рефлукс! А той почти никак не се лекува! Това е едно от най-упоритите състояния, които медицината успява само да потисне с много силни и с тежки странични ефекти  лекарства )
( Естествено , междувременно чета седмици и месеци   за тези нарушения , никой не иска да е болен..:) )
 
 ТА, викам си - сигурно всичко вътре ми е вече "на пастет"  :-\ , ами поне да се види дали е "гъши", дали е "свински".. tooth )
  Обаче бях силно изненадан, когато д-р Драганов ,след гастроскопията , ми каза, че нито по хранопровода, нито в стомаха , нито дори в началният сектор от тънките черва , има някакъв проблем. Дори и гастрит съм нямал ! ...( на документа  пише "нормална ендоскопска находка" )  
Е, питам го, как бе Драганов, нямам нищо,  нали имам рефлукс-езофагит? Нали имам болки разни,  даже направо - разнообразни!  tooth ?
  - "Не е било руфлукс" , ми отговаря. Хранопроводът щеше да е доста повреден ..
 - Е какво е тогава?
 - Спазъм. По цялата система.
  А сега де , върви и търси причината за спазъма.. "на нервна почва" , това е ясно..  tooth
 ( Освен това д-р Драганов ми каза, че понятието "хиперациден гастрит" е отживелица . Няма такъв гастрит.
  След като нормално в стомаха киселината е 1.5 , колко да е при гастрита с "повишена " киселинност? )
  
Какво излиза - или съм имал рефлукс, който съм излекувал,( който уж не се лекува )  или отново диагнозата е била погрешна.  tooth

Та така, Силве, обремених те, но се надявам да съм бил от полза,
Най-вече, трябва много да се внимава преди да си щамповаме някоя диагноза  и не знам вече какъв подход е нужен за да разберем какво наистина ни има.. но  не бива да се отказваме, поне през свободното си време :)
А ти, освен да намериш някой специалист, според който нямаш прегъната жлъчка и тогава да почнеш пречистването?  :surpris_23:     :)
 
« Последна редакция: 23-08-2015, 11:46:38 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

@бате Бино
  Доста изследвания, доста диагнози, доста специалисти са замесени, всеки със становище по въпроса. То някакси не върви и да те изпратят без рецепта и диагноза, а дали разбират материята не е съвсем сигурно..
  
  Рефлукса доколкото съм попадал на информация, го свързват с вътрестомашно налягане, предполагам от неадекватно pH в стомаха и навярно както се споменава в следствие на спазми.., стомаха не е ли мускул, за който са прикрепени нервни окончания - т.е. ако нещо в средата и условията не е оптимално ще са налице "аномалии", или с други думи това е естествена реакция на тялото при липса на необходимите условия за нормалната му работа.

   Дали симптомите като спазми които тласкат стомашен сок към хранопровода са "аномалия" когато не всички необходими условия за процесите са налице..?
   В случая си мисля, че храни и "пудри" богати на конкретни нутриенти потушаващи спазмите ще са от полза за нормализиране на причините за рефлукса..


@silva78
   Доколкото помня при мен жлъчката преди години беше с форма на S, каквото и да е това, незнам дали това е "нормалната" форма или не. Преди да правя за първи път чистенето жлъчката не съм я мислил твърде много, като цяло самата процедура е опресняваща както за черния дроб така и за жлъчката, т.е. процедурата може само да им подобри състоянието - изпълнена правилно разбира се.

   Не съм усетил да са давали признаци на претоварване, по-вероятно е просто да се справят с поставената им задача.., за универсален съвет е трудно да се каже, без да се вземат впредвид съпътстващи фактори като: възраст, здравословно състояние, активност.., в повечето случаи обаче е напълно достатъчно да има желание..

« Последна редакция: 23-08-2015, 16:00:51 от grow »
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

бате Бино, това че си успял да се излекуваш не означава че нещо си не е било там, по мое мнение..
Прави ми впечатление обаче, толкова много посещения при толкова много доктори.. стресът е бил реален.
Както и да е.. думите ти ми помогнаха да разбера, че не ми трябва лекар да ме излекува а правилно да разчете показанията ми.. от там нататък мога да поема аз.  :peperudi:
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

 :laugh: След толкоз обследване по кабинети а и подсказки, няма начин баткото да не се самоизлекува, А ако това не стане, тогава 100% сурвачките след някой и друг месец ще си свършат работата, и симптомите ще изчезнат и от стреса ще остане само спомен... шегувам се за здраве :) 
  Понякога нещата са по-прости от колкото имаме способността да ги виждаме какви са..

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Гроу,  да , това че не разбират достатъчно ( дори от това, което са учили в колежа! )  е ясно за всеки, който не го мързи да се задълбочи в материята и да попрочете повечко,отоколкото е чел самият лекар  tooth
Веднага давам пример!
След като прецени , че имам рефлукс, най-добрата във Варна ! автоматично ми предписа Нексиум- препарат за понижаване на КИСЕЛИННОСТТА в стомаха.  
 ОБАЧЕ.. Дори човек да има рефлукс, има 20-30% вероятност този рефлукс  да не е "киселинен" ( от стомашна киселина) а да е АЛКАЛЕН ( от алкални жлъчни сокове , които поради недобре работещ долен клапан, се изливат в стомаха и оттам - в хранопровода. )   А при алкален рефлукс лекарствата са други!! ( съвсем логично е дори)  
 Само че това тя въобще няма как да го разбере , без да е направена 24 часова PH-метрия на стомаха! Само тогава може да се хване дали жлъчката изхвърля сокове на погрешното място!  
Тогава защо залага на "киселинният" ? Вероятно е добра покерджийка, не знам..  tooth

Рефлуксът е сложно състояние, много причини, не всички докрай изяснени. Особено ,свързаните с вегетативната нервна система!! Изброените от теб фактори не биха направили проблем при затворен клапан обаче. Проблемът е , че той остава отворен и пропуска това, което не трябва. Но при мен такова може и да не е имало, или поне не в "класическият" му вариант, аз типичните симтоми не съм имал.


Шангрила, стрес никакъв не съм имал при лекарите, по-вероятно е да е било обратното!  tooth
Напротив - много ми е било интересно и полезно да наблюдавам начинът им на мислене.
 А за другото си много права  -  и аз за същото ги ползвам лекарите :)
  Това го повтарят постоянно и всички истински, медици-натуропати - единственото възможно лечение  на хронични и др. болести ( без спешните състояния и наложителната хирургия, разбира се )  е разумното и грамотно самолочение!  Ние ви даваме познанието как вие сами да се излекувате!
 :Cherries :Cherries

А аз.. вече мога да се похваля, че много напредвам !  :pensif_29: - вече съм почти на нивото на лекарите: И аз като тях не знам нито какво ми е имало, нито кое го е причинило, нито какво съм излекувал, нито - какво ми е останало за лекуване  
tooth tooth tooth
 
Но за разлика от тях, поне искам да го науча  :pensif_29:
 tooth
« Последна редакция: 24-08-2015, 07:59:16 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Супер похвално, бате Бино, много е хубаво че има хора като теб - действате изключително зареждащо и мотивиращо!
Браво!
:fluretaa:
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Лекарите си следват някаква тяхна си логика и последователност с идеята че разполагат с цялото време на един човешки живот в лицето на конкретния пациент - което е меко казано нелепо.., който има нерви да се разправя с лекари, негова воля..

   За рефлукса и в прав текст да ти го кажа, ще ме "разбереш ли"? :) Има ли значение киселинно или алкално е съдържимото което се движи в неправилна посока? мисля че причината е по-важна защо се случва, не е ли..

   Всеки маратонец, велосипедист и всяко хлапе вече ще знае каква е навярно причината за схващания, крампи, спазми.., ще знае как да си набави липсата..

   Не бих се учудил и вестничето с рубрика на г-н Мермерски да крие някоя споделена рецепта от хора решили си проблема.. :)

 
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

За причината нали бях пуснал цяла тема ? :)  Излиза даже и в гугъл:
 " Зает съм. Търся причината за болестта си.."
 Тя никога  и за нищо не е само една! И дори когато я откриеш и си решил, че всичко вече е преодоляно, болестта пак се появява, защото зад "разкритата" причина, май стоят още доста неразкрити :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

   Темата я помня, по спомен има синтезирана инфо и в нея. Малко особен момент с едната и няколкото съпътстващи причини е, да знаем кога е достатъчно и да не продължаваме да търсим все причини, ако има нещо което да ни решава проблема, че така никога няма да "оздравеем".  :D

   Ако термостата на колата се запъне в отворено/затворено положение, какво правим - сменяме го за да може да циркулира всичко нормално, и докато сме на темата за чистене на черен дроб и жлъчка, редно е да обърнем нужното внимание.

    Най-логичното нещо е да направим необходимото, за да може да се рестартира системата, т.е. като почистим и изтискаме всичко ненужно което запушва и забавя нормалното функциониране на тези органи - така че да съсредоточим повече кръв към тях, за да се подобри циркулацията/виталността а от там и работата им.   :weight_lift:

   Преди години помня имах от време на време и "киселини" и "рефлукс" дори, пареща болка от стомаха, след процедурата вече от години не помня да съм имал такъв дискомфорт.. 
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

  Най-логичното нещо е да ... почистим и изтискаме всичко ненужно което запушва и забавя нормалното функциониране на тези органи... 
:Content_14:
Името на метода е известно: Временно (но достатъчно продължително) въздържане от храна, съпроводено с множество упражнения, включително вариации на т. нар. "положително мислене", приложения от НГМ, ТЕС, Норбеков, Библията и др.! :) :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

;) Добреем, гледам днеска всеки дава заявка за гугъл от тука, обаче не винаги всичко опира до оптимизиране на търсачките, понякога просто интереса на хората е явен именно заради ефикасност и достъпност на даден способ..

   Метода дори и да го наречем: "3 дни не ме търси - на 4я ще съм фърси", ако не прибавим 1-2л сок от цитрус, 1л растителна мазнина, чайове(билки) и обилно вода, ефекта пак може да е според зависи и черния дроб и жлъчката да не са се очистили напълно, въпреки че има въздържане от приемане на твърда храна.

   Мисля си обаче, че след "чернодробното" чистене, след това и дори при няколко дни на въздържане от храна, процента на очистване на замърсяванията в тялото ще спадне драстично, като най-добре вероятно ще е двата метода да се практикуват по отделно за да се нагоди тялото, а към даден момент и да се комбинират за още по добър/силен ефект..

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

silva78

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

При мен съм забелязала тенденцията, че колкото пъти са ме гледали на ехограф, все са ми казвали за тази двойно прегъната жлъчка. Не стои въпроса за съмнение според мен.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.126 секунди с 24 запитвания.