Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте)))  (Прочетена 2530 пъти)

Kalisi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Здравейте)))
« -: 28-09-2011, 21:44:29 »

Привет на всички!Знам от известно време този сайт и сега реших да се регистрирам.Аз съм на 30год.Израстнах с млечно вегетарианска кухня и месо сме яли,но рядко.Майка ни държеше на природосъобразния начин на живот и то много.Няма да изпадам в подробности,но ми е смешно като се сетя,че зимата ни пращаше да тичаме боси по снега и беше страхотно...или ни пълнеше джобовете с чесън,а на училище си носехме ябълки....правехме всеки ден слънчевите упражнения и асани,но сега съм ги позабравила вече.Да кажа че съм пила веднъж антибиотик през живота си и то скоро.Преди да забременея гледах да се храня здравословно,но после ме натиснаха месо та месо....и така да не ставам досадна,много се радвам че го има този сайт ....усмивки на всички!!!
« Последна редакция: 28-09-2011, 21:52:58 от Kalisi »
Активен

Kalisi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Здравейте)))
« Отговор #1 -: 29-09-2011, 10:20:35 »

Да си допиша...моята доша е Вата и съм много зиморничава.Пробвала съм суровоядство през зимата,но не знаех за това разнообразие и така си ги ядях плодовете и зеленчуците,също хапвах ядки и си накисвах овес и жито......направо си умрях от студ!!! :)Освен че не издържах дълго,не ми беше и много вкусно.Сега виждам какво разнообразие има,но ще ми бъде трудно да спазвам точен режим а и ще има съпротива от страна на мъжа.Въпреки тези оправдания)))някои рецепти изпълних и много се харесаха :)
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Здравейте)))
« Отговор #2 -: 29-09-2011, 11:09:03 »

Добре дошла на борда  :Content_22:
Активен
Psychonaut

Liv

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Здравейте)))
« Отговор #3 -: 29-09-2011, 11:39:03 »

Хе-хе - боси по снега, асани, ябълки - звучи страхотно!  :love_028: Дай Боже повече такива майки!  :flower: Изглежда си имала весело детство, а сигурно си била и доста здраво дете... :) 
Активен
"Ако не можеш да откриеш щастието в себе си, къде другаде смяташ да го търсиш?" Доген

Kalisi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Здравейте)))
« Отговор #4 -: 29-09-2011, 14:18:00 »

Здравейте пак! :flower: Да наистина бях здраво и весело дете.Друг е въпроса вече,като спрях да "слушам", предпочитах да излизам  с приятелите и да пушиме цигари,вместо да правя упражнения,а и сега все мърмори,че не гледам правилно детето)))) и сигурно е права.И друго,вие как се справяте ако близките ви са против вегетарианството и суровоядството,не за моето семейство а за това на мъжът ми в случая.Хубаво щеше да е ако бяхме на едно мнение,но не сме.Примерно той и семейството му бяха мн.притеснени дали ще лиша детето от месо,и ме притиснаха да я захраня рано ,че и месото още на 6 месеца.....няма да казвам,че се гърчи горкото една седмица и тогава я оставих само на мляко.А сега,като и дават кюфтета и кебапчета са много щастливи.Да не става дълго писанието ми ;)
Активен

Kalisi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Здравейте)))
« Отговор #5 -: 02-10-2011, 20:40:45 »

Здравейте пак :love_026: Не мога да не споделя....Четях статията за млякото в сайта,като си мислех,че едва ли е толкова зле да си ги ям млечните.Голямо беше разочарованието ми...аз си похапвам сирене,кашкавал и кисело мляко..а то какво,гной...не искам да ям гной :surpris_22:По на долу в коментарите има линк към филм"Земляни", и нали си обичам документални филми,реших да го гледам.Изгледах го на почивки  :surpris_25:...всичко ме заболя,стана ми толкова тъжно и нещастно...какво правиме с нашите земляни.Дънов е казал,че животните са наши по-малки братя и сестри...Никога повече няма да ям месо,не заради идеята да  не ям месо а заради животните..Толкова бяха безпомощни....още ми е криво.. пред очите ми е как одраха диво животно,сякаш съблякоха на сила дрехата на дете....а то премигваше и ...не искам повече това!!! Ами дрехите,та всичките ми обувки са кожени,маратонки ботуши,якета :Confus_3:..И все пак,ще ми бъде трудно да спра да ям гной ???....ще ми трябва време.Здраве и любов на всички :Content_22: :peperudi:
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Здравейте)))
« Отговор #6 -: 17-11-2011, 18:25:38 »

Kalisi, колко емоционално пишеш, много ме трогна...
Да ти кажа на всички ни е трудно да откажем млечните, вече и разбрахме защо, в тях има вещество, което ни пристрастява (казоморфин). Но пък това се случва и с много други храни, към които се пристрастяваме - захар, кафе, шоколад, тестени... Затова едно решение е да си взимаш мляко и млечни само от хора, които се грижат за животните със загриженост и нежност, макар че не лесно се откриват. И аз изгледах този филм с почивки на всеки 10 минути, защото сърцето ми щеше да се пръсне.... и рев, рев...
Активен
Духът владее материята!

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Здравейте)))
« Отговор #7 -: 18-11-2011, 10:38:46 »

На мен "Земляни" не ми понесе - спрях го още в началото. Направо ме режеше отвътре тоя филм... :(
Активен
Psychonaut

Kalisi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Здравейте)))
« Отговор #8 -: 23-11-2011, 11:40:42 »

Мер благодаря ти :love_007: Да ти кажа от както съм гледала филма,не съм хапнала нищо от изброените неща,за месо не се и сещам...мислех,че ще ми е много трудно с млечните,...но само съм си го мислела,въобще не ме изкушават,нямат никаква власт над мен!!! Ядките напълно ги заместиха :thankyou: Десертите сама си ги правя...и са хиляди пъти по-вкусни от тези по магазините.Въобще ако човек наистина реши,по скоро осъзнае за себе си как да се храни,нещата са много лесни :Content_22: :heart_2:
Активен

feia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re:Здравейте)))
« Отговор #9 -: 23-11-2011, 18:28:12 »

Като си спомня онова одрано кученце ,сърцето ме заболява :o :surpris_25:
Имам се за добър човек,но бих гръмнала с чиста съвест този изрод,който е сторил това и то
все едно съм смачкала паяк.Имам две кученца които обичам като мои дечица.
Обаче са против суровоядството миличките :surpris_23:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 22 запитвания.