Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: зачервени очи ?!  (Прочетена 4427 пъти)

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
зачервени очи ?!
« -: 16-09-2011, 14:16:45 »

От скоро започнах и аз да обръщам внимание на степента на зачервеност на очите ми, и то покрай брат ми, който си е направо манИЯк на тая тема... става въпрос за тези малки червени жилки, прорязващи бялото на очите, а не за всеобща зачервеност на бялото на окото. При мен съм забелязал, че при прекаляване с компютър се увеличава зачервяването, но пък обратната логика - липсата на всякакъв компютър,телевизор, пак не дава искания резултат - очи без каквито и да е червени жилки...-верно, по-малки са, но пак ги ИМА...
Ако не ме лъже паметта, преди около 4 месеца, когато за последно си бях взел 15 литра биволско мляко, и го бях подквасил, та тогава като го изядох за около седмица, ми се избелиха очите максимално много, явно има някаква връзка, която трябва да се разследва.

Ще се радвам да споделите вашите наблюдения и опит в тази насока...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:зачервени очи ?!
« Отговор #1 -: 16-09-2011, 19:15:28 »

При мен очите се зачервяват и от други фактори: вятър (и прахоляк), магнитни бури (особено сутрин преди изгрев), продължително взиране, и от наличието на секрет в синусите - първата ми работа като стана сутрин е да си продухам синусите.
Червените жилки изчезват когато системно правя пранаяма.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:зачервени очи ?!
« Отговор #2 -: 16-09-2011, 20:20:46 »

Има едни много елементарни упражнения за очите, които сигурно знаеш.Първо центрираш погледа си в някаква цел пред теб/колкото по-далеч, толкова по-добре и за предпочитане сред природата, в парка или поне на терасата/ и местиш погледа максимално в крайно ляво и в крайно дясно.После в крайно горе и в крайно долу, по диагоналите.На края описваш с поглед вертикални и хоризонтални осморки.Добре е да съчетаеш с дишането.
Освен това периодично можеш да си наплискваш очите със студена вода/по възможност без хлор/.
Търкането на длан в длан и ръкополагане в/у очите също помага.Не забравяй и самовнушение от сорта "с всеки изминал ден очите ми стават по-добре ...и т.н."

suzana

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:зачервени очи ?!
« Отговор #3 -: 16-09-2011, 21:22:57 »

Здавейте,
Злояд би ли пояснил как става подухването на синусите?
Благодаря предварително!
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:зачервени очи ?!
« Отговор #4 -: 16-09-2011, 22:03:37 »

Здавейте,
Злояд би ли пояснил как става подухването на синусите?
Благодаря предварително!

ще ти отговоря вместо него, понеже предполагам с голяма доза сигурност какво е имал предвид - продухването на синусите става много ефективно със солена течност (вода и сол, но много по-ефективно е със собствена прясна урина). Всмукваш от течността през носа и изплюваш през устата. Има и други техники за прочистване на носа, но за тях няма да се изказвам, понеже не съм ги пробвал, тази ми върши работа засега.

Иначе благодаря на Рос за споделените упражнения, но ще се радвам да споделиш какви са очите ти като станеш сутрин и преди да легнеш вечер, напълно чисто и бяло ли е "бялото" на очите ти ?
« Последна редакция: 16-09-2011, 22:05:18 от bpa »
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:зачервени очи ?!
« Отговор #5 -: 17-09-2011, 08:56:21 »

 bpa , здравей!

Иначе благодаря на Рос за споделените упражнения, но ще се радвам да споделиш какви са очите ти като станеш сутрин и преди да легнеш вечер, напълно чисто и бяло ли е "бялото" на очите ти ?

Работата ми е свързана с ползване на компютър.Освен това гледам и телевизия всеки ден почти/около 2часа/дн./ По-рано не спазвах правилото за правене на почивки при работа с компютър/пък и имах повече работа/ и съм забелязвала, че ми се зачервяват очите вечер.Сутринта са вече "бели".
Сега си правя достатъчно дълги почивки/имам тази възможност да определям сама кога да работя и кога да почивам/ .Освен това правя редовно гореспоменатите упражнения сред природата .
След взетите от мен мерки и след време вече не са ми се зачервявали очите.
За себе си съм направила извода, че е по-лесно да предотвратя зачервяването/но изисква повече време - нищо ново под слънцето/ .

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:зачервени очи ?!
« Отговор #6 -: 17-09-2011, 19:45:15 »

Когато си продухвам синусите не винаги използвам течност - само когато лигавицата е изсъхнала през ноща. Не е задължително водата да е много нито да е солена, но не трябва да има хлор. Аз никога не я изкарвам през устата. Когато смръквам вода с носа си напълвам едната шепа, изчаквам да се вдигне хлора, навеждам се напред и смръквам леко. Ако дръпна много вода както е безсолна ще има неприятни усещания от осмозата и лигавицата на синусите ще набъбне, което затруднява дишането. Когато го правя с урина прилагам стандартната процедура джала-нети.
След това идва ред на продухването. Ако секрета е много жилав и трудно-подвижен издишвам рязко - не е важно количеството на издишания въздух, а скороста с която го издишваме.
След 1-2 минути процедурата може да се повтори ако се налага(защото синусите отделят секрет най-интензивно сутрин).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.114 секунди с 25 запитвания.