Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Градинката на canat  (Прочетена 7683 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
canat
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 524

« Отговор #20 -: 25-08-2009, 20:59:33 »

Градинката е голям учител за мен. От както я имам оценявам много повече храната. Kогато си отглеждаш сам продуктите не злоупотребяваш с тях в кухнята, защото си инвестирал в тях  много енергия и време. Придържаш се към суровотo им/натурално състояние.
Сега чакам  на едни приятели да им станат патладжаните (обещаха да ми дадат в замяна на моите домати)
и ще пробвам и аз суровия маринован патладжан.
Между другото тези приятели имат градина на балкона си, който е огромен. Там са си засели дръвчета с плодове, зеленчуци и подправки. Много е екзотичен и красив.

« Последна редакция: 25-08-2009, 21:04:12 от canat » Активен
canat
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #21 -: 15-09-2009, 19:22:37 »

изчезващи образи, претопени в градската суетня, избледняващи сред пищен кич и надпревара в по-високо, голямо и скъпо,
но неувяхващи с тяхната непринуденocт и желание да запазят мигa и зрънцето красота.
Това е балкoнът, на които вечеряхме вчера
« Последна редакция: 15-09-2009, 19:38:33 от canat » Активен
Даниела
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1580

« Отговор #22 -: 15-09-2009, 19:39:36 »

Smiley красиво е....така ми се иска и аз да имам тераска...
Активен
Лейла
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 313

« Отговор #23 -: 16-09-2009, 14:28:10 »

УОУ искам и аз....... живея в малък апартамент и така си мечтая за къща или поне за голяма тераса.
Активен

Самотата е най-скъпо платената свобода.
mariiina
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1462

« Отговор #24 -: 16-09-2009, 14:36:20 »

:kisss:Ами села, села нямате ли се бе деца????В най близкото село идете , къща малка си купете , живот на земята вдъхнете, от града и простотията си починете...
Нищо няма да загубите, печалба със сигурност ще има, макар и в по-малко от очакваното...За тези, които не са ме видяли...хайде цъкайте тука...във фейсбука...
http://www.facebook.com/group.php?gid=61872756045#/profile.php?id=1777284534&ref=name
Активен

...могъщият се бори само със могъщ...
Лейла
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 313

« Отговор #25 -: 17-09-2009, 11:24:22 »

Бабе наистина село си нямам и ако щеш ми вярвай винаги съм завиждала като малка (а и сега) на съседите с села които в неделя се връщаха с щайгите с пресни плодове и зеленчуци.
А, колкото до най-близкото село....ами аз живея в Пловдив и селата наоколу са си доста скъпички.......
Активен

Самотата е най-скъпо платената свобода.
Даниела
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1580

« Отговор #26 -: 17-09-2009, 12:32:24 »

Аз си имам две села, но там ходя на гости, не е като да си имам градинка у дома Smiley
Активен
mariiina
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1462

« Отговор #27 -: 17-09-2009, 14:11:52 »

Бабе наистина село си нямам и ако щеш ми вярвай винаги съм завиждала като малка (а и сега) на съседите с села които в неделя се връщаха с щайгите с пресни плодове и зеленчуци.
А, колкото до най-близкото село....ами аз живея в Пловдив и селата наоколу са си доста скъпички.......

:kisss:Ти, скъпа, решение отговорно вземи, няколко села посети...  на майката Природа се довери ...и хайдеее, пробвай...щом желание голямо има, то ЗНАЙ СЕ,  тя ще те подкепи!!! сърце
Активен

...могъщият се бори само със могъщ...
canat
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #28 -: 17-09-2009, 15:39:30 »

ей го на - от градинката, та право в бутилката  Grin

Сега е тъкмо сезона за правене на ароматните олия. Днес сложих зехтин с чушки. Утре е ред на зехтин с розмарин и чесън.
Активен
Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2153

« Отговор #29 -: 19-09-2009, 15:32:53 »

Канат, големи красоти показваш. Smiley
Възхищавам ти се. Smiley
Активен
canat
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #30 -: 22-09-2009, 17:17:21 »

Активен
canat
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #31 -: 19-11-2009, 16:34:00 »

вчера обрахме и изядохме последнте домати от градинката, направих ги на салатка с авокадо, лук, чесън, риган и зехтин. M...мм...ммм... вкусно  Smiley
Активен
Buku
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 897

:)

« Отговор #32 -: 20-11-2009, 15:33:05 »

Хей, Марги, страхотна ти е градинката, поздравления! браво, аплодирам fluretaa Браво и дано да ти е все така плодородна и хубава.
Направо ти завижнам благородно. Толкова е хубаво да не си зависим постоянно от пазара и продукти на разни производители със съмнителен произход и качество... Разбира се, най-хубаво е това, което човек сам си направи. Дай Боже всекиму! притварям очи от широка усмивка
Активен

Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!
canat
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #33 -: 20-11-2009, 15:38:19 »

за мен не е само удобство и евтино, ами нещо специално, някаква много дълбока и пряка връзка с природата, единствения ми начин да Общувам с природата.
Активен
Страници: 1 [2]   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: