Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: За чая  (Прочетена 3867 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
LordIahnia
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 21

I think about them and smile.

« -: 02-08-2009, 16:59:12 »

Какво мислите за чая, полезен ли е, вреден ли е... Кой ви е любимия и тн. : )))))))  Всичко за чая общо казано =)

ПС: Не знаех къде да пусна темата, така че, преместете я където трябва =)
Активен

They say it's the last song. They don't know us, you see. Its only the last song if we let it be.
ДарбиМак
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 589

« Отговор #1 -: 02-08-2009, 19:05:53 »

Много обичам да пия чай. Пия билков чай и рядко зелен. Винаги го подслаждам с мед. Въобще аз захар не ползвам. Най-любимия ми чай е мурсалския чай. Обичам да пия бял равнец и жълт кантарион. Билковите чайове трябва да се сменят. Не трябва да се прекалява с една билка. То всяко нещо с което се п рекалява е вредно Smiley Чая трябва да се запарва в порцеланови съдове и да се пие като се поохлади. Меда се слага задължително когато чая стане топъл - около 45 градуса.
Активен

Намасте Smiley
Radula
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 710

« Отговор #2 -: 02-08-2009, 22:31:09 »

И аз много обичам. Любимият ми е мента, най-вече от дива мента. Но всякакви билкови (ако не са горчиви) са добре дошли Smiley Най-обичам чай от прясно набрани билки. Но и от сушени става Smiley
Активен

Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
desi82
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1408

Ние сме това, което ядем!

« Отговор #3 -: 03-08-2009, 06:48:58 »

Аз много обичам зелен чай и започвам деня си с чаша био зелен чай. Обичам и ройбос.
Активен

LordIahnia
Young
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: 04-08-2009, 18:10:25 »

Обожаааавам Ърл Грей   Kiss Взех си от него преди няколко дена, на Twinings, и по-хубав чай не бях опитвал. А как миришееее...  Grin

Някой да е пробвал черен с мляко? Четох че бил хубав, но...
Активен

They say it's the last song. They don't know us, you see. Its only the last song if we let it be.
Petko
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2359

« Отговор #5 -: 04-08-2009, 18:42:38 »

И двете не бих ги препоръчал на никой - нито чай, още по-малко пък най-голямата отрова в света - прясното краве мляко Shocked Shocked Shocked
Активен

“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди

“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
LordIahnia
Young
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: 04-08-2009, 18:49:28 »

хаха, защо не харесваш чая? Пък и кой е казал, че с краве мляко, проблем ли е да пробваме и с ядково Smiley

бтв, чак пък най-голямата отрова... плезя се
Активен

Petko
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: 04-08-2009, 18:54:01 »

Точно. Млечните са най-голямата отрова Smiley Пък и черният чай е раджастична храна...пак не става Grin
Активен

“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди

LordIahnia
Young
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: 04-08-2009, 19:04:20 »

И да е, в умерени количества си е напълно добре да се пие. Разбирам да беше Кола например...  Grin
Активен

Mariya
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 477

« Отговор #9 -: 04-08-2009, 19:07:49 »

Цитат
Twinings
и аз ги харесвам,един от любимите ми е  VOYAGE indian chai с канела,джинджифили и още нещо ама незнам как се казва .От билковите харесвам лайка.
Едно време като пиех мляко ,обичах черен чай с мляко,на мен ми харесваше мама така ме е научила Grin,не съм пробвала със друго мляко :Smiley ,но идеята е добра ,как не съм се сетила. Ъъъ? Ъъъ?
Активен

Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!
LordIahnia
Young
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: 04-08-2009, 19:22:43 »

Да те питам, как го пиеше чая, с колко мляко и с колко чай?
Активен

Mariya
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 477

« Отговор #11 -: 04-08-2009, 19:29:59 »

като си правих  чай както си му е реда ,става въпрос за чист черен чай ,не от тези с екстрите Grin, слагах мляко но не много,честно казано като количество не знам колко около 30 мл,на око го слагах ,но не много, харесваше ми. ще пробвам някой ден с оризово ,бадемово или кокосово мляко,че сега се захранвам,бях само на вода няколко дни.
Активен

Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!
EVA
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 52

« Отговор #12 -: 14-08-2009, 14:03:52 »

Привет суровоядци !!!
Разгледах сайта и разбрах че тук всички се консумира в натурален вид.
Въпросът ми е: Защо пиете чай? Не знаете ли че чрез преваряване на водата, вие я убивате.
Тя е мъртва!?!?! Освен това и билките които подлагате на термична обаротка също умират.А тук
виждам рецепти в които се прибавят и билки. Някой от вас поразсъждавал ли е защо д-р Тошков
предлага своите лечебни билкови таблетки в суров вид?
Активен
vasilena
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1059

« Отговор #13 -: 14-08-2009, 14:20:08 »

EVA  търкалям се от смях търкалям се от смях търкалям се от смях търкалям се от смях,това за водата и чая е вече прекалено търкалям се от смях.Не съм се замисляла за доктор Тошков.....Пък и не мисля,че има трезво мислещ човек(суровоядец,месоядец или нам какъв ядец),който не употребява чай,понеже така убива билките,пък да не говорим за водата.  търкалям се от смях
Нищо лично  намигам
Активен
Petko
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: 14-08-2009, 18:53:00 »

Щом пише 'д-р' пред името, хич не ми го хвали мъдър търкалям се от смях
Ева, за кои рецепти говориш? Дай пример!
А ти каква вода пиеш? Чешмяна ли? Grin
Активен

canat
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 524

« Отговор #15 -: 14-08-2009, 19:02:01 »

мента, мащерка, earl grey (много харесвам аромата му, но е черен, така че рядко го пия)
Има един - Lapsang souchong (с вкус нa опушено, дим и дървесина), към които по едно време се пристрастих, струваше ми се с уникален вкус, като на увод към приказка...
« Последна редакция: 14-08-2009, 19:30:40 от canat » Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: