Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1] 2   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Тахомед  (Прочетена 11462 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Petko
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2359

« -: 03-08-2009, 23:32:02 »

Сладки от тахан и мед

Равни части суров сусамов тахан и мед се смесват. Счукват се орехи на едро и се добавят към основната смес, толкова, че да се сгъсти консистенцията. Може да се добавят и стафиди. Оформят се топчета и се овалват в кокосови стърготини, канела или ванилия, примерно, и се прибират в хладилника да стегнат. На вкус няма дума, с която да ги опиша Cool намигам Smiley
Активен

“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди

“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
canat
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 524

« Отговор #1 -: 04-08-2009, 03:28:42 »

И аз ги правя същите, наистина са много вкусни.
Hякой път даже добавям овесени трици за сгъстяване на бомбоните и разхлабване на...кф..кф... Grin
Активен
Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2153

« Отговор #2 -: 04-08-2009, 03:49:44 »

Заглавието им ме кефи: Тахомед. Първоначално си казах к'ъв е пък сега този. Хич не зацепих, че за манджа става дума, а и не гледам, че съм в рецептите. На моменти хич ме няма.  Cheesy
Активен
Petko
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: 04-08-2009, 11:44:01 »

Заглавието им ме кефи: Тахомед
хахах...мен ми се спеше много и нищо не ми дойде на ум и затва такова име праснах Grin...римува се с гранатомет Grin
За да вдигнеш твоя 'гранатомет' - яж тахомед Cheesy Cheesy Cheesy
Активен

“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди

marulka
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1649

Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

« Отговор #4 -: 04-08-2009, 12:00:47 »

хаха, Петко, а ако си нямаме "гранатомет" (нали сме от женски пол)? Grin всъщност и аз точно за гранатомет си мислех като видях това заглавие... пък то било от тия комунистическите съкращения - като НарМаг, НарКооп, УниверМаг... Cheesy
Активен

Nothing cooked tastes as good as raw feels
Даниела
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1580

« Отговор #5 -: 05-08-2009, 19:06:30 »

вкусни станаха моите, добавих повече стафиди Smiley
« Последна редакция: 05-08-2009, 19:13:29 от Даниела » Активен
vasilena
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1059

« Отговор #6 -: 05-08-2009, 19:16:15 »

Много са красиви бе жена браво, аплодирам
Аз пък им сложих и рошково брашно и малко овесени ядки-много добре стана ам-ам
Активен
canat
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: 05-08-2009, 20:52:58 »

как ги правите да ви се стегнат? Овесени ядки как - цели ли?
Активен
Petko
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: 05-08-2009, 22:31:21 »

как ги правите да ви се стегнат? Овесени ядки как - цели ли?
Написал съм намигам
Равни части суров сусамов тахан и мед се смесват. Счукват се орехи на едро и се добавят към основната смес, толкова, че да се сгъсти консистенцията. Може да се добавят и стафиди. Оформят се топчета и се овалват в кокосови стърготини, канела или ванилия, примерно, и се прибират в хладилника да стегнат. На вкус няма дума, с която да ги опиша Cool намигам Smiley
Активен

Radula
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 710

« Отговор #9 -: 05-08-2009, 23:41:01 »

Охоооо, ще ги пробвам с агаве! (Една приятелка ми подари от чужбина, много е мила и прекрасна  сърце) Хаха, моите ще се казват значи... тахогаве, хахаха
Активен

Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
Mep
Administrator
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 483

« Отговор #10 -: 06-08-2009, 00:54:06 »

Ах, уникални сте, иде ми да ви схрускам.
Активен

Духът владее материята!
Даниела
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1580

« Отговор #11 -: 06-08-2009, 17:01:29 »

слънце Моите бонбони свършиха- мъжът ми и детето също ги харесаха и вече няма и трохичка от тях, довечера ще направя повече ам-ам
Активен
canat
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: 04-09-2009, 16:19:24 »

значи, днес ги направих за сетен път и им добавих за вкус (освен тахини, орехи, мед, овесени трици и канела) малко ванилия, кардамон, индийско орехче и портокалова коричка + цели слънчогледови семки. Лелеееееееееееее.........много вкусно!  Grin
Ще ме побъркат тези сурови сладки! Не мога да ям никакви други вече. Всичко останало ми се струва боклук! Това хубаво ли е  Ъъъ?
« Последна редакция: 04-09-2009, 16:21:26 от canat » Активен
ДарбиМак
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 589

« Отговор #13 -: 04-09-2009, 16:26:53 »

Хех, canat, това е много хубаво. Яж си суровите сладки и си свиркай. Много са вкусни и аз постоянно се тъпча с тях без никакви угризения  свиркам си   а "тахомед"-а и аз си го прява често но все прибявам нещо и си му казвам "таходарба" защото не спазвам съвсем рецептата на Петруци. Обаче аз не спазвам никоя рецепта и все нещо изменям, така че се чувствам опростена  ама че съм
Активен

Намасте Smiley
Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2153

« Отговор #14 -: 04-09-2009, 22:59:44 »

Това хубаво ли е  Ъъъ?
Ужасно хубаво!  Grin
Активен
escorial
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 30

« Отговор #15 -: 09-09-2009, 22:59:27 »

Днес реших да пробвам въпросния тахомед и вижте какво сътворих:

праскови
банан
боровинки
натрошени орехи
3-4 с.л. тахомед

Благодаря ти Петко за прекрасната закуска, която ме двъхнови да си спретна!  flowers2
Активен

мама на три мишлета
Petko
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #16 -: 09-09-2009, 23:48:10 »

Моля! Радвам се, че поне един човек съм вдъхновил за нещо Smiley
Активен

bpa
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 694

« Отговор #17 -: 24-01-2011, 19:41:36 »

Нещо сгафих, май сложих повечко мед, или поради скорошното ми гладуване съм отвикнал да ям сладко и ми се вижда ужасно сладко  ама че съм ама че съм ама че съм
но това няма да ме спре да го изям цялото, ако ще и една седмица да го ям..
сложих около 6 лъжици сусам, и вероятно повечко мед...
включих освен орехите и накиснати бадеми и слънчоглед, заедно със стафиди  ама че съм
Активен

Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят
mariiina
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1462

« Отговор #18 -: 25-01-2011, 08:56:03 »

:kisss:След гладувания, по-чести, по на рядко...се получава промяна не само на вкусовите осезания...но и на всички други.Повишаваме сензитивността си!!!
   При едно от поредните си такива след поемане на по-вечко шекер/май доста по-вечко, тъй като съм сладкоман/ слюнката ми беше медена та, та чак шекерена...и доста неприятна!!!!
Активен

...могъщият се бори само със могъщ...
Buku
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 897

:)

« Отговор #19 -: 25-01-2011, 12:19:16 »

Тоя тахомед го обичам по всяко време и във всякакви вариации - и с течен, и със захаросан мед, със стафиди, без стафиди... Една-две лъжици и съм заредена за подвизи през целия ден  слънце.
Само че след гладуване наистина доста сладни - това може да се каже и за почти всички плодове, мен даже неподсладения чай ми се вижда сладък  ухилен. Нормално е - а недай си боже да пробваш шоколад, или нещо друго с рафинирана захар, просто ти става гадно, прекалено сладко, повече усещаш изкуственото в него... Абе, не е зле тоя "бонус" ефект  намигам.
Активен

Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!
Страници: [1] 2   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: