Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Не пипай тази книга!  (Прочетена 38666 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #40 -: 26-09-2009, 15:10:59 »

 Не си очаквала, нали ? Лети даже още по-високо. Азиатската гъска  Anser indicus  лети на       10 000 м.  височина  и прелита над Хималаите . Дори и студът не й пречи. Явява се феномен, учените я изучават.
« Последна редакция: 26-09-2009, 15:14:13 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

valentingn

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #41 -: 28-09-2009, 00:09:48 »

Не си очаквала, нали ? Лети даже още по-високо. Азиатската гъска  Anser indicus  лети на       10 000 м.  височина  и прелита над Хималаите . Дори и студът не й пречи. Явява се феномен, учените я изучават.

ЪЪЪ има ли и за мен от веселите хапчета че загубих връзката между патките и книгата
Ако не е качена и форума да я фърлям и други да се мъчат. 
Активен
sentence Master
Вярвам на този, който се стреми към истината, съмнявам се във всеки, който е убеден, че я е открил
клик

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #42 -: 28-09-2009, 20:06:14 »

Прочети по назад, връзката не е точно с книгата, по-точно касае фактите и логиката.
Или още по-точно - ако знаеш фактите,може да се наложи да си смениш логиката . :) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

valentingn

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #43 -: 29-09-2009, 15:32:01 »

Прочети по назад, връзката не е точно с книгата, по-точно касае фактите и логиката.
Или още по-точно - ако знаеш фактите,може да се наложи да си смениш логиката . :) 

Къде го чукаш къде се пука ето ви една логика. Аз се чудех защо хималайската сол ми бие на гъши пастет. А ето къде била врътката, прелитат над хималаите и я обогатяват с ....  каквото могат :) Тя за това е и толкова скъпа, специална е
Активен
sentence Master
Вярвам на този, който се стреми към истината, съмнявам се във всеки, който е убеден, че я е открил
клик

Славенъ Пѫтъ

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #44 -: 29-09-2009, 17:49:18 »

...
« Последна редакция: 17-01-2010, 15:34:19 от Паладин »
Активен
"Има само едно добро - знанието и само едно зло - невежеството." Сократ

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #45 -: 12-12-2009, 19:27:32 »

Цитат
Напълно, на 100% подкрепям всички хомосексуалисти!!!
Сега не мога да отделя много време да изчета всичко след предното ми мнение и да се включа в спора. Но да вметна, че колкото и масово да се използват все още, думи като хомосексуализъм и хомосексуалисти трябва да изчезнат от книжовния български език, както е и при почти всички западни езици вече. В немския думите homosexualist и homosexualismus са използвани по времето на Третия Райх, сега се използват правилните форми homosexuel и homosexualität. В английския също не е правилно homosexualist/homosexualism, а homosexual/homosexuality. Сексуалността на човек не е сексуализъм, не е участие в организация, партия или движение, за да се слагат наставките -ист и -изъм. И щом не се използва хетеросексуалист/хетеросексуализъм, значи не трябва да се използва хомосексуалист/хомосексуализъм. Самото обръщение е дискриминационно. Казва се хомосексуален човек, хомосексуална ориентация, хомосексуално поведение, хомосексуални хора. Истите и измите трябваше да изчезнат след 1989 и Социализъма.

Отправям искрена благодарност към автора на този коментар :). Както и за мнението като цяло. Това, което е казал за "Не пипай тази книга" се препокрива поне 90% и с моето мнение. Несъмнено е интересна и са казани доста истини, но това грубовато и леко надменно отношение много дразни. Подобно нещо съм срещала и у други автори (Норбеков), но обикновено е само в началото, колкото да "събуди" читателя за някои истини... А тук просто този стил "Аз ще бъда откровен - ти си прост" е следван от началото до края. Фактите определено са безценни, но изводите за мен лично са детински. Мое мнение, моля никой да не се обижда  :flowers2:.

Държа обаче да се изкажа и по другия въпрос...

Цитат
Покрай мен също няма хора,които да имат нещо против гейовете, содомистите или другите обектни или ситуационни фетишисти. [

1. Бате Бино, за теб хомосексуален човек на едно равнище ли стои със "содомистите и други обектни или ситуационни фетишисти", или може би изнасилвачи и ексхибиционисти? Ако е така, няма за какво да говорим... Най-малкото, аз съм 100% хомо и държа да отбележа, че съм твърде далеч от тези неща (ако някой го интересува).
2. През 1972 Световната Здравна Организация официално премахва хомосексуалноСТТА от списъка с психични заболявания и тя официално се смята за нормално състояние на човешката сексуалност. На обичайния тъп въпрос защо в такъв случай и педофилията/зоофилията/некрофилията не се водят нормални, отговорът е : защото партньорите НЕ са равнопоставени. Нито възрастен човек с дете, нито човек с животно, нито човек с труп, или нещо друго от този тип. При хомосексуалността ставна дума за две човешки същества (па макар и от един пол!), които доброволно са решили да имат връзка (ако, разбира се, става дума за връзка, а не за насилие - това са две различни неща!). С други думи, кой какво прави в спалнята си не засяга никого другиго!
3. По повод правата. Бате, много често чувам този масово разпространен мит, че хомосексуалните хора искали "специални права". Може би това те дразни и затова смяташ, че на тях се държи повече, отколкото на хора в по-неравностойно положение. Е, искам да ти кажа, че "специалните права" са права, които никак, ама изобщо, не са специални :). Това е правото на узаконено съжителство, например. Тук не става дума даже за брак, а за правото да имаш законна връзка с някого, което да ти позволи: да можеш да го посетиш при нужда в болницата (не както е в момента - ако не си родител или съпруг/а, не те пускат да влезеш, ако ще и да си живял с пострадалия десет години!); правото на наследство, ако някой от двамата почине; права над децата на някой от двамата (пак при евентуална смърт); право на общ бизнес... Плюс още н на брой други права, от които биха се възползвали и хетеро двойките, които живеят заедно, но не са женени, тъй като по ред причини и хетеро браковете са малко демоде вече...

Бабо Марийо... Моите уважения, положих колосални усилия да разбера какво точно имаш предвид с коментара си... Никак не съм сигурна, че успях... Но бих казала, че проблемът на повечето българи (това във връзка с т.нар. "натрапване на хомосексуалността") е че си правят изводите за цяла една група (и то немалка - около 10% от световното население) хора - за които често си нямат и за пукнат грош представа - именно от тези, които са на показ. Ще ме прощаваш, но за мене човек, който не познава отблизо и не е общувал с нито един гей/лесбийка не може да има каквото и да е мнение! Само че в България "гей" = "Азис" (дебел, фламингоподобен хипопотам-травестит с полилей на главата и жартиери на баджаците; моите уважения към гласовите данни на певеца иначе). Докато у нас битуват тези представи, извинявайте, ама ще видим Европа (и с нея и малко по-добро съществуване) толкова, колкото и прясна зеленчукова салата на ежегодна сбирка на месопроизводителите! А все пак... нали уж вече сме европейци, ами малко по-малко всеки трябва да прави малки европейски стъпчици, да за можем след 10-15 години да сме по манталитет близко до тях. Е, толерантността (именно толерантността, а не показността) е една от въпросните малки стъпчици.
« Последна редакция: 12-12-2009, 19:44:07 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #46 -: 30-12-2009, 23:33:23 »

Въпреки всичко , което се предприема в някои страни, все си мисля , че ще е добре да останат  и хетеросексуални хора , нали? ( Нещо неправилно ли казах.. :)   )
А какво се предприема, моля погледнете тук :

http://www.ivanstamenov.com/?p=711
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #47 -: 03-01-2010, 20:18:47 »

Проблемат не е по принцип,че съществува хомото,той е поредният лост на управляващата клика чрез който отново ни отдалечават от нормално развитие,проблемат е че всички хомота парадират със свойта ориентация,светът ги е приел още от древна Елад че и по-назад,но аз неискам на детето ми да му внушават чрез разни показни акций,че видиш ли те били пренебрегвани защото и те били като нас.ДА АМА НЕ СА КАТО НАС.Не искам детето ми да се замисля кое е по-нормалното-ТЕ ИЛИ ТО.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #48 -: 18-02-2010, 20:05:47 »

Въпреки всичко , което се предприема в някои страни, все си мисля , че ще е добре да останат  и хетеросексуални хора , нали? ( Нещо неправилно ли казах.. :)   )
А какво се предприема, моля погледнете тук :

http://www.ivanstamenov.com/?p=711

Бате Бино,
чак сега намерих време да отворя линкчето и обърна по-голямо внимание на съдържанието му (напоследък страдам от хронична липса на време! :Confus_34:) Какво да кажа... Първо - преводът е калпав  :). Второ - написан е с явна манипулативна цел (хомофобия, естествено :)). Трето, не става въпрос за "за/против" гей/хетеро, другаде е проблемът... Пускам цитат от главната статия (някои хора май разчитат, че никой няма да я чете, ама...ядец! Четем ги - можем да четем... все още!):

"Let it be clear: This issue has nothing to do with gayness or straightness, which is irrelevant to this report. The point proven here is that the GLSEN reading list promotes the sexualization of children in general ( :fun_096:), regardless of the “orientation.”"

Някой ако има нужда от превод - да казва. Претендирам да поназнайвам тук-таме нещо от английския, все пак завършвам английска филология в СУ  :whistling2 - emotloader:. С други думи, преводът на главната статия (линкът на български) някак целенасочено поставя в центъра на вниманието темата за "налагането на педерастията" (само на мен ли самата дума ми звучи нещо... хм... негативно заредена?) и отвлича погледа на читателите от същинския проблем - налагането на половия въпрос като централен в обучението на децата (и умелото прикриване на този факт зад фалшивото лого за "внушаване на толерантност и преодоляване на различията" - което в действителност няма нищо общо!). За това действително и аз не намирам обяснение в момента, трябва ми време да разуча по-подробно... Но като се замислим - мигар в България не се наблюдава подобен феномен? Навсякъде гледаме билбордове с голи цици и задници... Тук четем феноменалната вест, че Азис си е имплантирал силикон в да-не-казвам-кои-части; там - че певицата Емануела заработвала насъщния чрез най-древната професия... Тия неща стават част от живота ни! Само дето не се изучават в училище... Децата гледат въпросните хубости пет минути преди "Сънчо" - каква, бе джанъм, е разликата? ??? >:(
Не е зле да четем всичко, в цялостен вид, а не да цитираме няколко вдъхновено написани и откъснати от контекста фрази... Не води до нищо полезно нито за нашата информираност, нито за читателите (това за преводача!).

П.С.
Цитат
Проблемат не е по принцип,че съществува хомото,той е поредният лост на управляващата клика чрез който отново ни отдалечават от нормално развитие (?!?!),проблемат е че всички хомота (много точно - познаваш ги? ???) парадират със свойта ориентация,светът ги е приел още от древна Елад че и по-назад,но аз неискам на детето ми да му внушават чрез разни показни акций,че видиш ли те били пренебрегвани защото и те били като нас.ДА АМА НЕ СА КАТО НАС.Не искам детето ми да се замисля кое е по-нормалното-ТЕ ИЛИ ТО (?!?!).

(Тук няма да коментирам - предпочитам да приложа принципа "цитатите говорят сами за себе си") Кристиан, друже, "проблемАт" не е, че още има хора, които разглеждат нещата в живота като "нормални" или "ненормални" (черни и бели), "добри" или "лоши", "правилни" или "неправилни"  :). ПроблемАт е, че все повече и повече хора не се научават да пишат грамотно, но при все това, имат достатъчно опит и познания в областта на "нормалното" и "ненормалното"... Нещо повече - очевидно са убедени, че тези, които не се вписват в точните им представи, им дължат данък "обществено мнение"  :Content_4 - emotloader:. Аз обаче съм нередовен данъкоплатец  :Content_22:.
Бъди жив и здрав! :kisss:
« Последна редакция: 18-02-2010, 20:16:45 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #49 -: 18-02-2010, 23:12:29 »

Книгата не съм чела;
но завоят на разговора ми е интересен, стана сериозен...напълно се съгласявам с коментарите на BUKU  :Content_14:
а баба mariina ме замисли доста с половата идентичност на душата;

аз не разбрах каква е тая "логика" физиофизическа, само? слабички доводи, смешни
и при класическия (хетеро) акт понякога остава сухо ако няма силно желание (привличане или най добре да си кажа чувство) или партнйорката има проблем, и се налага лека допълнителна помощ, иначе не се получава стабилен секс нищо че двойката е физиологично "нормална", така че доводът за неовлажняването не върви; и при някои мъже не винаги самата физиология работи перфектно, ама жените май още не са се отказали, и да помагат, да не говорим за другите средства, дето наводняват пазара. Изобщо ако принципът е "само и винаги без подпомагане" е нормално и добре, то тогава поне 40% от хетеросексуалните отдавна да са извън играта  ;D
а това за продължаването на рода (човешкия) си мислех тук да не го намеря  :surpris_23:
« Последна редакция: 18-02-2010, 23:59:04 от ribkata »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #50 -: 19-02-2010, 20:02:52 »

Темата вече изветря , драги симпатични дами ( и джентълмени),  достатъчно я подмятахме  . .  
Това ,което ме вълнуваше докато ви четях постовете беше следното:  Без значение дали хомо, моно,стерео ,или би-  и прочие вариации. ..    ще се моля  всички вие (Рибки, Викита, и другите... ) да не изтичате по чужбина , а да останете в България   и да допринасяте  ( както и досега) за отрезвяването, интелектуално и духовно  обогатяване и  обновляване на тази общност от хора, която скоро няма да можем да наречем  дори и народ.. , а  само заслужили потребители на Макдоналдс ,чалга, силикон, сериали и простащина . (А,  и билбордове с цици ,както казва Вики)  
.......................
Тежко, тежко! Вино дайте!
Пиян дано аз забравя
туй, що, глупци, вий не знайте
позор ли е или слава!  
« Последна редакция: 20-02-2010, 00:32:34 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #51 -: 20-02-2010, 02:14:46 »

Както и да въртите темата хомосексуалноста е 100% отклонение от първичния,природен стремеж между мъжки и женски индивид.Не съм против тези хора,нека имат еднакви права с всички останали.Всеки един ГЕЙ трябва да бъде роден от хетеросексуална двойка(или лезбийка да зачене също по хетеросексуален начин),което е неопровержимо доказателство,че хомосексуалноста е аномалия.Апелирам само за едно,ГЕЙОВЕ не рушете морала от който сте родени,защото се обричате на самоунищовение!
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #52 -: 20-02-2010, 12:03:16 »

Както и да въртите темата хомосексуалноста е 100% отклонение от първичния,природен стремеж между мъжки и женски индивид.Не съм против тези хора,нека имат еднакви права с всички останали.Всеки един ГЕЙ трябва да бъде роден от хетеросексуална двойка(или лезбийка да зачене също по хетеросексуален начин),което е неопровержимо доказателство,че хомосексуалноста е аномалия.Апелирам само за едно,ГЕЙОВЕ не рушете морала от който сте родени,защото се обричате на самоунищовение!

А аз апелирам само за едно - НЕГРАМОТНИЦИ, не сквернете родния си език, на който са ви учили (а може и да не са) в училище, защото се обричате да ставате смешни! Научете се първо да пишете, после прочетете малко научна и друга литература, пък тогава елате пак да чуем нещо смислено от вас; а не се излагайте, показвайки своята некомпетентност и недейте да коментирате пренебрежително теми, които въобще не са ви ясни!
Моля някой модератор да изтрие горното мнение, тъй като е неуважително и обидно, пък и няма нищо общо с темата! Ако някой ме попита защо, ще обясня с удоволствие! :pensif_29:
« Последна редакция: 21-02-2010, 10:22:41 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #53 -: 20-02-2010, 12:08:04 »

Обясни ни Вики , почна да ми става интересно )
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #54 -: 20-02-2010, 12:11:39 »

Обясни ни Вики , почна да ми става интересно )

Прочети горните ми две мнения, ако искаш...
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #55 -: 20-02-2010, 12:20:08 »

Прочетох ги внимателно , но ти поиска да обясниш с удоволствие и аз се съгласих :)
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #56 -: 20-02-2010, 12:41:09 »

Прочетох ги внимателно , но ти поиска да обясниш с удоволствие и аз се съгласих :)

Добре, обяснявам :).
АЗ съм лесбийка (думата се пише със "с" :)) и държа да отбележа, че съм точно толкова нормална, колкото и всички потребители тук - най-малкото, никога досега в този форум (макар и да пиша тук отскоро) не съм нарекла когото и да било "аномалия" или "отклонение" - въпреки че от МОЯ гледна точка именно хетеросексуалността е такова нещо. Това е една от причините мнението на господина по-горе да е повече от смешно, но има и много други. Като оставим настрана факта, че не виждам как човек, който допуска правописни и граматически грешки, на които и детенце от трети клас се смее гласно, може да има каквито и да било претенции, стремежите му към "неопровержимо доказателство" са просто жалки.
1. Че хомосексуалносТТа е аномалия не е вярно като цяло. При много животни са наблюдавани хомосексуални отношения - при биволи, пингвини, кучета, маймуни... Например в стадо шимпанзета, водачът на стадото се сношава с всяко едно шимпанзе, независимо от пола му, за да се избегнат конфликти в групата - това е научен факт. Мислех, че повечето хора тук се интересуват от природата повечко? За това си има дори логично научно обяснение - средство на природата за намаляване на прекалено нарастващите популации. Ето ти едно "неопровержимо доказателство" (то тая работа с неопровержимостта май била малко относителна...).
2. Мита за възпроизвеждането (поне това разбрах от мнението на Зиг-заг, което само по себе си беше трудно за разбиране  :whistling2 - emotloader:): разпространението и нарастването на хомосексуалността "би попречило на продължаването на рода". Това, разбира се, са глупости. Първо на първо, човешката популация в световен мащаб не намалява, а се увеличава. В Китай все още има закон, според който едно семейство трябва да иска специално разрешение за да има второ дете.
Освен това хомосексуалните са едва 10% от хората и никога не могат да станат причина за “изчезването на човешката раса” – както твърдят някои "защитници на морала".
И накрая – само в България има десетки хиляди бездетни семейства. Трябва ли и тези връзки да бъдат заклеймени като ненужни, безполезни... вредни дори. А Любовта? Нима Любовта е само размножаване? Ако при хетеросексуалните е така, то тогава да съм лесбийка е Дар от Съдбата  :kisss:.
Бъдете здрави!

П.С. Мисля, че тази тирада беше излишна, тъй като темата е за книгата на Ван Хелзинг, но ме предизвикаха - не мога да си мълча, когато открито ме обиждат. Всеки има праг на поносимост и моят бе достигнат. Даже в момента се чудя кой е по-крив - този, който яде баницата, или който му я дава... Нека някой модератор изтрие последните мнения (на Зиг-заг и тези след него) и да приключим този никому ненужен спор!
« Последна редакция: 22-02-2010, 16:17:36 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #57 -: 20-02-2010, 12:52:22 »

Вики, страхотна си!
Аз не съм лесбийка и те поздравявам за смелостта.
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #58 -: 20-02-2010, 13:34:36 »

Не ме интересува дали модераторите ще изтрият постовете,темата,форума или сайта дори,но ще отговоря ако не го направят.
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #59 -: 20-02-2010, 19:18:53 »


Темата вече изветря , драги симпатични дами ( и джентълмени),  достатъчно я подмятахме  . . 
Това ,което ме вълнуваше докато ви четях постовете беше следното:  Без значение дали хомо, моно,стерео ,или би-  и прочие вариации. ..    ще се моля  всички вие (Рибки, Викита, и другите... ) да не изтичате по чужбина , а да останете в България   и да допринасяте  ( както и досега) за отрезвяването, интелектуално и духовно  обогатяване и  обновляване на тази общност от хора, която скоро няма да можем да наречем  дори и народ.. , а  само заслужили потребители на Макдоналдс ,чалга, силикон, сериали и простащина . (А,  и билбордове с цици ,както казва Вики) 
.......................
Тежко, тежко! Вино дайте!
Пиян дано аз забравя
туй, що, глупци, вий не знайте
позор ли е или слава!   


Май и ти малко закъсняваш, аз отдавна съм отплувала  ;D, от почти 20 г
но оцених молбата! И ме вълнува доста това, но май по-добре да отговоря в мястото за чесане на езици

Активен
 

Страницата е създадена за 0.113 секунди с 22 запитвания.