Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да се запознаем  (Прочетена 3855 пъти)

Кибела

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Да се запознаем
« -: 22-10-2011, 21:41:35 »

Привет, привет, привет! :kisss:
Оффф, словоблудството ми е порок, та затуй ме е страх да почна. Но толкоз имам да ви казвам... Чета ви от лятото. Вдъхновявате ме и ме направлявате. Затуй - благодаря :flowers2:
Не съм писала, щото не съм така съвършена като вас.  :surpris_23:
Ама като съм започнала, да почна от начало, а?
На 42 съм. Не се чувствам на толкоз, ама това е друга тема. Като дете никак не обичах месото и млечните. Сиренето и до ден - днешен е храна, от която бягам далеч, но родителите ми - и двамата здравни работници, бяха представители на старата школа, според която - месото и млякото са  задължителни, щото незаменими белтъчини и т.н. Нищо ново и интересно. Като се омъжих пък - съпругът от порода вълци. Е, точно тогава почнах голямото лапане на мръвки. Ох, не ми се говори.
Лятото направих един курс на лечебно гладуване с плодове по Л.Ковачева. Всичко беше ок, включително захранването, щото ви четох колко е важно то. Добре, ама после... После отидохме на почивка в Гърция. И като залапах там едни ми ти тиро- салати (това е разбито сирене с люта чушка), едни ми ти калмари, октоподи и ... Резултатът беше адски киселини, стомашни проблеми, хемороидите изкървяха по грозен начин. Тръгнах по доктори. :surpris_22: Завишени туморни маркери, чудесии, мамооо. :surpris_25:
Истината е, че след всички тези перипетии започнах сериозно да преосмислям начина си на хранене. Имам периоди, в които съм изцяло на сурово и се чувствам ах... леко, прекрасно... :peperudi: Но аз съм непостоянна и несъвършена. Често се връщам към стария си начин на хранене и тогава нещата при мен никак не са добре. Но аз не съм така добра, последователна и съвършена като вас. Такава съм. Важното е, че ви има и като кривна от пътя, знам, че мога да се върна пак тук, при вас, да ви почета и да ми стане спокойно и хубаво на душата. Да ме въхновите отново да бъда добра. А не ламя, поглъщаща всичко покрай нея. Ах, забравих да кажа. Всичките ми проблеми започнаха миналата година, когато отказах цигарите. Тогава започнах да ям като шестглава ламя и качих мнооооого килограми. Тогава започнаха и проблемите ми с храносмилателната и отделителната системи. С риск да ме разстреляте, питам се - ако си бях продължила да си пафкам, дали нямаше да си спестя целия този кошмар.
Моля ви, не ме съдете строго. Ако имате желание,помагайте със съвети и каквото можете. Аз съм тук, чета ви, познавам ви, макар и задочно и ви прегръщам, мили мои, където и да сте :flowers2:
Активен

Кибела

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Да се запознаем
« Отговор #1 -: 22-10-2011, 22:56:58 »

Знаех си, че почна ли - спиране няма... Ама сега се сетих. Винаги съм имала етичен проблем с яденето на месо. Четейки напоследък за начина, по който се отглеждат животните, за ди ги ядем, да се обличаме с кожите им и т.н., тръпки ме побиват... Мисля си, че след време ще ни дават като пример за варварско отношение към други себеподобни живи същества. А те, милите - животинките имам предвид, на всичкото отгоре са по-добри от нас. По - добри са. Нямат задни мисли и интереси. Истински и неподправени са. Обичат и са верни до смърт. А ние - какво правим ние с тях?!? :surpris_25:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Да се запознаем
« Отговор #2 -: 23-10-2011, 16:20:26 »

Здравей Кибела :)  според мен трябва да с еподготвиш за чисто гладуване около 20 тина дни , дори и хемероидите ще ти изчезнат, освен останалите проблеми. Въпросът е наистина ли искаш да си здрава или не си убедена в това и можеш да продължаваш така ?
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Да се запознаем
« Отговор #3 -: 23-10-2011, 17:18:55 »

Здравей Кибела :flowers2: тук съвършени хора няма  :Content_22:
...какво значи " такава съм"- това са  оправдания  :Confus_3:,  ако искаш да бъдеш здрава е нужна  друга настройка- Ти си такава каквато искаш да бъдеш :peperudi:.
...ти вече си започнала, с отказването на цигарите. Аз също така започнах промяната преди почти 4 години със спирането на цигарите. Също много напълнях, но след преминаването към суровоядство успях да нормализирам теглото, а в следствие на пречиствания и гладувания, вече съм здрава....този форум много ми помогна, особено в началото...не се предавай  :love_007:
Според мен е рано да бързаш с дълги гладувания, по-лесно ще ти е да правиш по един ден в седмицата само на вода, да ядеш повече сурова храна, да включиш и някакъв спорт.  :love_026:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Да се запознаем
« Отговор #4 -: 23-10-2011, 20:35:06 »

Ехе Дани :) с такива темпове не може да си реши проблемите още 20 години :) Ударно и волево трябва да се действа.Здравето е само за тези, които го заслужават :)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Да се запознаем
« Отговор #5 -: 27-10-2011, 13:43:00 »

 :kisss:  :D :Content_4 - emotloader:чак пък и съвършени :Content_4 - emotloader:Ха, добре си дошла и от баба Марийка-проклетийка!!!Аз цяяяло лято си почивах на село на баира, обаче вече няма какво да се прави там...и затова се връщам да си копам и в тази градинка!!! :Confus_3:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Кибела

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Да се запознаем
« Отговор #6 -: 28-10-2011, 19:40:22 »

 :flower:
Благодаря ви за топлите думи! Да си призная честно, мислех си, че ще ме порицаете, а вие сте толкова добри. И наистина ме вдъхновявате.
titan, имаш предвид чисто водно гладуване, правилно ли съм те разбрала?
Дани, думите ти са вдъхновяващи. И, да, права си - отказването на цигарите за мен беше голяма победа. Фактът, че, макар и допускайки грешки, се опитвам да променя нещата към по-добро, е важен. Боже мой, та до преди година и нещо дори не се замислях какво правя със себе си.
mariiina, сполай ти и на теб за посрещането. И, давай, прекопавай и тази градинка, че и тук има нужда от такива енергични, бодри и жизнеутвърждаващи хора като теб!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Да се запознаем
« Отговор #7 -: 30-10-2011, 18:46:44 »

Да, чисто водно гладуване - колкото по-дълго , толкова повече проблеми решаваш генерално , аз тия дни започвам 21 дневно гладуване с последващо 20-22 дневно захранване. Само трябва да се заредя с вода от Витоша от точно определен извор и започвам.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Да се запознаем
« Отговор #8 -: 30-10-2011, 19:24:17 »

Привет и от мен!  :flowers2:
Колкото и да нямам голям опит в пълното гладуване, мога да кажа, че наистина, ако искаш да лекуваш - това е начина. Успех!
Активен
Psychonaut

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Да се запознаем
« Отговор #9 -: 14-11-2011, 16:30:44 »

Титане, започна ли? Как се чувстваш? Какво правиш по време на гладуването (освен, че гладуваш :peperudi:)?
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Да се запознаем
« Отговор #10 -: 14-11-2011, 20:43:58 »

Да , гладувам вече , гледам филми ,чета книги и слушам музика , опитвам се да медитирам. Най гаден беше 3 тият ден , нямах никаква сила, ама никаква. днес въпреки ацедозната криза имам доста повече сила.
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Да се запознаем
« Отговор #11 -: 15-11-2011, 14:25:25 »

А днес кой ден си вече? Би ли ми писал от време на време в дневника :peperudi:, ще се радвам на подкрепа, опит и съвети от теб :pensif_29:.
Активен

katia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Да се запознаем
« Отговор #12 -: 15-11-2011, 15:55:42 »

към Titan издай къде точно е верният извор
Аз си наливах от този над Бояна и много ми харесваше водата, но откакто ми изтече един дъждовник от чучура директно в шишето  :o
ходя на Горна баня ама не ми харесва за дългосрочно
Активен

Кибела

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Да се запознаем
« Отговор #13 -: 15-11-2011, 22:42:12 »

titan, от мен бурни :Content_14:
За себе си мога да кажа, че вчера направих 24-часово гладуване на вода и може на някой да му е смешно, но за мен си беше важно, защото не знаех как ще се справя. Мога да споделя, че всичко беше ок и с изключение на не особено приятния вкус в устата, се чувствах чудесно. Което ми дава още един, солиден аргумент към психологическата ми подготовка за по-продължително гладуване. 
Активен

feia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re:Да се запознаем
« Отговор #14 -: 21-11-2011, 16:42:06 »

уВЕЛИЧАВАЙ ПОСТЕПЕННО ПРОДЪЛЖИТЕЛНОСТТА НА ГЛАДУВАНЕТО,БЕЗ ДА ФОРСИРАШ ОРГАНИЗМА СИ.Според Пол Брег на следващ етап по продължителност се минава след като организмът е свикнал и леко понася съответния етап -
пр.:1ден всяка седмица, да речем за 1 м.,чувстваш се добре-минаваш на 3 дни за 1м/или 2м/ако ти е трудно,започнеш ли леко да понасяш продължаваш с 5/7/10/14/21 дни.Според него без лекарски контрол да не се правят повече от 14 дни.И най важно е да излезеш правилно от гладуването,защото,ако бързаш можеш ужасно да си навредиш.УСПЕХ !
Активен

Кибела

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Да се запознаем
« Отговор #15 -: 21-11-2011, 22:31:28 »

 :love_006 - emotloader: Честит ден на християнското семейство и младеж на всички! Бъдете здрави и усмихнати!
Привет, feia! Благодаря за съвета. И аз така съм решила - постепенно увеличаване на дните за гладуване и постоянство. Проблемът ми винаги е бил в липсата на постоянство - хвърлям се с главата напред, ентусиазирана и вдъхновена и след известно време захвърлям всичко и с подвита опашка си я карам, както си знам. Затова сега съм решила - яваш, яваш :Content_4 - emotloader:.
И да се похваля - вчера правих банановата торта с киви  :Appetit_4:. Получи се страхотна вкусотийка. А днес си купих блендер и го сефтосах с едно пюренце от тиквичка, тахан, чесънче и копър. За нула бройки беше готово - свежо и с нежна консистеция.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.619 секунди с 25 запитвания.