Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: разширени вени  (Прочетена 15254 пъти)

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re:разширени вени
« Отговор #20 -: 25-08-2014, 20:13:03 »

Здравей Цецо!

Не съм коментирала,защото не съм правила нищо за разширените си вени.За жалост нещата се влошават.Намислила съм нещо,на ще пиша като стане.
Активен

groi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:разширени вени
« Отговор #21 -: 23-11-2014, 17:56:48 »

Около два месеца мажех разширените си вени с магнезиево олио сутрин и вечер. В началото усетих подобрение и дори вечер като се приберях от работа и цял ден съм стояла права, нямах отоци и тежест. Вените ми в никакъв случай обаче не се прибраха.Реших да направя почивка и да спра.Мога да кажа, че положението в момента сякаш става по зле.Имам чувството, че дори са се появили нови малки венички...И аз като теб пия ябълков оцет, храня се с веганска храна вече 4 години, пия много течности и се движа. Незнам вече какво да правя :(. Ще започна с 24-36 часови гладувания. Тъй като съм вата, те хич не ми понасят..., но повече не се издържа! Сподели, ако имаш някъкъв напредък в своето начинание
« Последна редакция: 23-11-2014, 18:03:56 от groi »
Активен

m_jivkova225

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:разширени вени
« Отговор #22 -: 13-06-2015, 06:57:05 »

Здравейте,

от скоро и аз започнах да усещам тежест в краката и болки в ставите. Първоначално си помислих, че това се дължи на рязката промяна на времето и високата влажност, но явно и гена си казва думата - всички жени в моя род са с разширени вени.Аз активно спортувам от 6 год, но за 2 месеца спрях, а и започнах да се храня с по-некачествена храна . Пия витамин Ц + Цинк и витамини б комплекс от няколко месеца. Пробвам да се мажа с магнезиево олио, но от него не виждам никаква полза. Ходих на съдов хирург, и той ми каза , че съм в начален стадий - съвсем леко като мрежа вените ми се виждат. Назначи ми доплерова сонография и се опитва да ме навие за лазерна операция .... :( Има ли подобряване с някакви хранителни добавки, или да избера друг спорт /аз тичам 2 пъти в 7цата/ ... поне да мога да взема мерки отрано..

Поздрави,

Милена
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:разширени вени
« Отговор #23 -: 13-06-2015, 08:35:29 »

Здравейте,

от скоро и аз започнах да усещам тежест в краката и болки в ставите. Първоначално си помислих, че това се дължи на рязката промяна на времето и високата влажност, но явно и гена си казва думата - всички жени в моя род са с разширени вени.Аз активно спортувам от 6 год, но за 2 месеца спрях, а и започнах да се храня с по-некачествена храна . Пия витамин Ц + Цинк и витамини б комплекс от няколко месеца. Пробвам да се мажа с магнезиево олио, но от него не виждам никаква полза. Ходих на съдов хирург, и той ми каза , че съм в начален стадий - съвсем леко като мрежа вените ми се виждат. Назначи ми доплерова сонография и се опитва да ме навие за лазерна операция .... :( Има ли подобряване с някакви хранителни добавки, или да избера друг спорт /аз тичам 2 пъти в 7цата/ ... поне да мога да взема мерки отрано..

Поздрави,

Милена

  Все за краката става въпрос, защо ли? - възможно е да имаш намалена циркулация в крайниците и това да е една от причините.
  Храната е от основно значение тука а и като цяло - това отговаря и на питането- т.е. сега знаеш какво не трябва да приемаш като храна, което очевидно води до проблеми с циркулацията, запушването на кръвоносните съдове и нарушаване на здравината им, т.е. по всяка вероятност "проблема" не е в самите кръвоносни съдове или пък гена...

  За добавките(наскоро бях в един от големите форуми за майчинство в Бг) и там се оказа че потребителите пазаруват добавки "с чували". Добре е да се има предвид че по-голямата част от добавките особено тези в "общопрепоръчвания" ценови дизпазон са с много ниска усвояемост от тялото, отгоре на всичко се и натрупват в органи и жлези без значение мастно или водно разтворими са. Тялото използва повече енергия за да ги обработва отколкото "да извлича енергия/полза" от тях!
   Спорта винаги можеш да го замениш с такъв > щадящ ставите, напр. колело :)

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:разширени вени
« Отговор #24 -: 13-06-2015, 09:40:40 »

Моя колежка излекува разширени вени със сух глад-един ден в седмицата не се приема храна и вода.Яде се на следващия ден най-рано на обяд.Но трябва постоянство и упоритост. :peperudi:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:разширени вени
« Отговор #25 -: 13-06-2015, 12:33:58 »

... но явно и гена си казва думата - всички жени в моя род са с разширени вени...

Милена, дали е ген или еднакво/много близко хранене/пиене, пренесено през поколенията? Позволило на евентуалната генна предразположеност да се прояви?
Докато: 1. Не отстраниш напълно причините,
             2. Не дадеш почивка на тялото (не само на краката),
             3. Не промениш трайно хранителния, пиителен и мислителен подход,
             4. Не дадеш дълготрайни натоварвания, правилно редувани с почивки,
   според мен няма да имаш желаните резултати.
Плуването няма противопоказания, то само изгражда.   :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

m_jivkova225

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:разширени вени
« Отговор #26 -: 13-06-2015, 23:52:07 »

а такааа... ами като не мога нито да плувам, нито да карам колело какво правя? :( Упражненията на норбеков, Йога или ненатоварващи много упражнения за крака вършат ли работа? Преди доста време правих упражнения за крака с тежести, защото останалите са ми лесни и съм привикнала към тях, но много ми натоварат прасците и коленете и затова ги спрях.

За витамините смея да твърдя, че има полза от тях, защото пия витамин ц + цинк повече от половин година с малки паузи и оттогава не съм боледувала изобщо от простудни заболявания, а витамин б комплекс ми ги изписаха против гъбички , които получих поради един ужасен вирус и да не дърпам дявола за опашката не са се обаждали, въпреки че си хапвам сладко. Четох в интернет, че хомеопатичен продукт с арника монтата и шуслерови соли може да помогнат.  А някакви компреси или билкови отвари могат ли да помогнат? Засега само ги обливам със студена вода, качвам ги нависоко, и на работа си слагам под краката поставка - опитвам се да изкореня ужасния навик да ги държа кръстосани. Бихте ли споделили повече и по-подробно ако имате опит?



Поздрави,

Милена
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:разширени вени
« Отговор #27 -: 14-06-2015, 12:31:24 »

Както си я подкарала далеч няма да стигнеш. Посоката ти е грешна.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

m_jivkova225

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:разширени вени
« Отговор #28 -: 14-06-2015, 12:46:20 »

Както си я подкарала далеч няма да стигнеш. Посоката ти е грешна. -

ако обичате се уточнете какво точно имате предвид
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:разширени вени
« Отговор #29 -: 14-06-2015, 14:40:48 »

Тихия доста често е прав , но почти никога не прави уточнения, още по-малко пък - "подробни"  tooth
Това му е нещо като "запазена марка" .
 Доколкото го познавам, препоръката му е да се работи не само върху физическото тяло.
А колкото до въздействията  върху тялото ( защото без тях никога не може, а и не бива.. ) - да не се ограничават само върху мястото, където е "избила" симптоматиката, а да се работи върху целият организъм.
( само че не със синтетично вит. С от аптеката.. :) )

Моя препоръка: Тъй като разширените вени винаги имат вземане-даване с венозен застой , могат да се приложат специализирани прочистващи методики - прочистване на лимфната система, на съединителната тъкан, както и на капилярната и съдовата система ( тъй като те всички са във връзка) . С това се оптимизирва лимфоотока и се намаляват предпоставките  за  разширените вени.

Разбира се, това е някакво (или дори значително) решение на проблема, което обаче не отстранява причините , които са довели до този  венозен застой  ;)
 Но  да се търсят причините  ,както за това, така и за повечето други болести.. - това е вече кауза почти невъзможна , тъй като те могат да са десетки! И да действат в синхрон! И при това - на различни нива ( вкл. наследствени.. )  
Това ми хрумва като насока на действие . И на задълбочено изследване  разбира се , бързо няма как да стане.  :surpris_23:

          
« Последна редакция: 14-06-2015, 15:26:37 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:разширени вени
« Отговор #30 -: 15-06-2015, 01:11:06 »

Скъпа Живкова,
Прочети и осмисли какво пише под поста ми. Най-долу. "Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция". Ще трябва да се потрудиш, ако искаш да си здрава.
Леко уточнение, като начало за размисъл.
Да си виждала животно, което търси аптека когато е зле? Или кучето ти да лекува депресията си слушайки Радиохед с бутилка уиски?
Всичко което е далеч от природата като произход и е преработено съществено, ни води към аптеката.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:разширени вени
« Отговор #31 -: 15-06-2015, 12:45:52 »

...Всичко което е далеч от природата като произход и е преработено съществено, ни води към аптеката.

:Content_14: :Content_14:

Допълнение: Добавянето на витамини, микроелементи и пр. е добре, дори и да са изкуствени, но техният недостиг от какво е възникнал? Допълнителното им приемане премахва ли причината (причините) за дадено състояние (напр. разширени вени)?? :fun_096:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:разширени вени
« Отговор #32 -: 16-06-2015, 02:07:19 »

Вов, как ще е добре да се приемат синтетични  витамини и минерали, приятелю?
наистина ли го вярваш?
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:разширени вени
« Отговор #33 -: 16-06-2015, 13:30:18 »

Искре, Искре, знам, че разбираш...  :P  Смятам добавянето на синтетични витамини за по-добре отколкото някой да живее в страдания и да задълбочава страданията...
Все още не познавам лично човек, който да се е пренаучил (например) да диша съзнателно толкова добре, че да го прави и на сън... А една от главните причини за появата на разширени вени е системното плитко дишане...
Изобщо всеки ден виждам хора, които имат средни или отлични знания как би трябвало да мислят, хранят, пият, дишат и движат своите и на близките си тела/духове, нооо ...не го правят. Затова - дори и да са синтетични - витамините, микроелементите, солите и пр. са по-добре от нищо, особено ако даден човек е видял и вярва, че се чувства добре от тях.
Чак на следващо ниво, като понавлезе тук из безкрайните дебри на форума, може сам(а) да почне да предпочита естествените храни и т.н.... :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

m_jivkova225

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:разширени вени
« Отговор #34 -: 21-06-2015, 18:23:39 »

Здравейте отново,

без да звучи като оправдание започнах да приемам витамините още преди една година - посъветваха ме да си подсиля имунитета заради сенната хрема. Имах моменти, когато нямах избор какво да ям, защото бях в движение и ми беше много натоварен период, затова ги използвах.

Взех си отпуск една седмица, отидох на планина на тишина, зеленина и спокойствие. Катерих хълмове, правих всеки ден разходки и направих 2 дена и половина на плодове, след това до обяд плодове, за вечеря - салата плюс нещо лекичко - никакви теста, сладко , месо или млечни.Втория ден на плодове получих главоболие през нощта, след това и по обяд, и слаби болки в ставите. Понеже от утре пак съм на работа не зная дали ще издържа целия ден на плодове / поне до обяд мога/ мисля отново да си направя едно разтоварване през уикенда. 2-3 дена издържам, но за повече вече ми идва отгоре.Преди ми беше трудно да издържа и ден.Почувствам ли, че мога да успея за по-дълго време, ще се опитам за повече.
 Болки и оттичане в краката не съм получавала откакто започнах да се движа активно, единствено леки болки в ставите, които отдавам на резките промени на времето и влагата.Явно при мене проблемът е бил в обездвижването, защото от години не ми се е случвало да изкарам 2 месеца и отгоре без спорт.

"А една от главните причини за появата на разширени вени е системното плитко дишане.." - Вов, какво би ме посъветвал за дълбокото дишане- колко като време е необходимо да го правя? Аз когато ходих на йога преди доста време го правехме за 5 мин. и след това правихме медитация, която ми действаше много добре. Опитвам се да правя медитация сама вкъщи, но нещо не ми се получава :(

Поздрави,

Милена
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:разширени вени
« Отговор #35 -: 21-06-2015, 19:02:38 »

След като научиш дълбокото дишане, запознай се и с плиткото на Бутейко. tooth Че може да се окаже още по-добро..  На база тази методика  е изобретен и апаратът на Фролов, за който гъмжи от отзиви в нета.
Но нашият човек , проф. Неумывакин , винаги има по-евтини алтернативи на всякакви скъпи методики и казва , че било достатъчно да се диша по 2 мин. в обикновена хартиена торба за 5 копейки.  tooth
« Последна редакция: 21-06-2015, 19:04:38 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:разширени вени
« Отговор #36 -: 22-06-2015, 14:55:54 »

Милена, щом ти е било добре от йога, що не я правиш постоянно?  :flower:
Небходими са поне 10 часа седмично упорито упражняване - за съвременния, заврян градски компютърен, задръстен, омотан... и пр. човек, за да може поне малко да противостои на вредностите, които сам си прави... :pensif_29:
Да, дълбокото, колкото може по-бавно дишане, при което корема е пръв, гърдите - след него, осигурява доста по-добро изхвърляне на ненужни и вредни молекули от тялото и въвеждане в него на повече О2... Това дишане има и множество други въздействия, все добри.
Не се прави когато управляваме МПС, трудно се прави когато говорим... Но през останалото време може. И да забравим, след малко си спомняме и - отново... Познавам поне 4 варианта на дишане, освен Бутейко... всеки от тях си има място, време и състояние на показване
Добре е също драстично да намалиш млечните продукти в храненето, да дишаш колкото може по-чист въздух..., все познати неща, но колко им се стараем, постоянстваме, действаме?... :whistling2 - emotloader:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 22 запитвания.