Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Катинка  (Прочетена 5427 пъти)

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Дневникът на Катинка
« -: 14-11-2011, 14:30:48 »

Здравейте :peperudi:,

В началото на годината направих 20-сет дена на чайчета с мед и ябълки. По време на режима се чувствах много добре, станах жизнена, свежа, лека :thankyou:, само дето не се захраних правилно :whistling2 - emotloader: и бързо загубих постигнатото :surpris_23:, а с това се върна и ниското самочувствие :Content_14:.

За да се предпазя от бъдещи грешки си направих това дневниче :pensif_29:. Започвам едноседмично гладуване на вода. Днес, от обяд спрях да ям и така до другия понеделник на обяд :sorcerer - emotloader:. Така искам да стане, а какво ще излезе - дневника ще покаже :peperudi:. От мен зависи де :weight_lift:.

« Последна редакция: 14-11-2011, 14:36:24 от kati_na »
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Дневникът на Катинка
« Отговор #1 -: 14-11-2011, 15:40:36 »

Каква съм днес :peperudi:: Ръцете ми са много подути, даже вените по тях са изскокнали. Много ми е топло, кожата на лицето ми е мазна и имам малки пъпчици :Content_14:, чувствам се доста некомфортно. Всичко това е в резултат на лошата ми храна :essen:. Даже последните дни - все някакви кошмари сънувам. И въпреки това не съм се депресирала, напротив... няма да е все така :whistling2 - emotloader:, почвам да се уча да се обичам :heart_2:.
« Последна редакция: 14-11-2011, 15:47:43 от kati_na »
Активен

Limoana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
  • To be or not to be?
    • Limoana
Re:Дневникът на Катинка
« Отговор #2 -: 14-11-2011, 15:42:24 »

Късмет в начинанието, Катенце! Дано всичко да се осъществи според предвиденото! :Content_22: Ще помагаме с каквото можем  :flower:
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Дневникът на Катинка
« Отговор #3 -: 14-11-2011, 15:54:43 »

А нали не е проблем, че почнах днес, от обяд :Confus_34:? Просто така ми дойде :peperudi:.
Активен

Limoana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
  • To be or not to be?
    • Limoana
Re:Дневникът на Катинка
« Отговор #4 -: 14-11-2011, 16:22:00 »

Според мен не е никакъв проблем :love_007:
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Дневникът на Катинка
« Отговор #5 -: 14-11-2011, 16:37:02 »

Мерси Лимоана :flowers2:, от доста време се настройвам да започна гладуването и все не ми се получаваше, а проблемите ми си седяха :Confus_3:. Все чаках удобния момент, а се оказа, че ключа не е в чакането, а в действието :weight_lift:.
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Дневникът на Катинка
« Отговор #6 -: 15-11-2011, 14:11:17 »

Еми продължих с яденето вчера :Confus_3:, че и днес пак. И то само какво :essen:: 2 геврека, 1 шоколад, 1 пакет карамелизирани бисквитки 120г, още половин геврек с русенско варено, а в момента пак ям шоколад, втори. Общо взето такава е била 80% от храната ми за последната година-две :surpris_23:, демек качество (като нутриенти) нула, количество - по многоооо :Confus_34:.

Хубавото е, че :pensif_29::

Кате, килограмите и самата структура са най-показателни  за определяне на дошата. С тези килограми спокойно можеш да гладуваш, спазвайки основните правила . Определено не си "вата", която е проблемната при гладуването.

Сега ще си заложа една мънииичка крачка, която да направя днес :Content_22:: до края на деня да не ям нищо повече и да изместя вниманието си от храната :peperudi: към себе си и нещата, които трябва да направя довечера... едно от които е да изгладя прането вкъщи :Content_14:.
« Последна редакция: 15-11-2011, 14:28:24 от kati_na »
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Катинка
« Отговор #7 -: 15-11-2011, 22:44:41 »

ех,  не мога да си замълча като виждам това....
това тук е форум за суровоядство, не  е раздела за диети на бг мама...
какъв е смисъла един ден глад на вода и после да изядеш толкова много вредна храна :pensif_29:

Вместо гладуване мога да те посъветвам да започнеш постепенна промяна в храненето- изхвърли пакетираните и консервирани храни, месото и  яж повече пресни зеленчуци....вместо шоколад хапни лъжица- две мед, добави сусамов тахан към него, това ще ти засити глада за сладко за дълго време
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Дневникът на Катинка
« Отговор #8 -: 16-11-2011, 08:35:51 »

какъв е смисъла един ден глад на вода и после да изядеш толкова много вредна храна :pensif_29:

В това няма смисъл, аз и не съм го правила :peperudi:. Идеята ми е точно в това - да направя едно гладуване, след което да се захраня правилно и да премахна тези вредни храни :essen: перманентно от менюто си. Мога да се променя :pensif_29:, защото това не съм аз :pensif_29:.
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Дневникът на Катинка
« Отговор #9 -: 16-11-2011, 09:40:23 »

Снощи беше хубава вечер, изгладих, подредих и гледах концерта на X-Factor, уютно ми беше :peperudi:. Днес е различен ден :kisss:, пия си водичка и мисля позитивно :heart_2:. Довечера съм на тренировка :weight_lift:, а преди малко потвърдих участието си в коледния уъркшоп на "Изкуството на истинската храна" в неделя. Ще е интересно, креативно, красиво, коледно :sorcerer - emotloader:. Ще храня душата си с топли емоции :Content_14:, тъй де... моята промяна започва отвътре навъъъън :Content_14:.

Е един филм, който гледах наскоро чух нещо, в което видях себе си :peperudi:: "Опитваш се, проваляш се, опитваш се, проваляш се... продължавай да опитваш :heart_2:. Проваляш се само тогава, когато спреш да се опитваш! :Content_14:".
« Последна редакция: 16-11-2011, 09:49:46 от kati_na »
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Катинка
« Отговор #10 -: 16-11-2011, 09:46:32 »

Според мен не си вътрешно убедена, че искаш промяха, а под промяна имам предвид това което ти е в главата. Махането на килограмите идва в последствие. Спри да мислиш за тях и се концентрирай от какво имаш нужда всеки път, когато искаш да сложиш нещо в устата си, особено когато не си истински гладна. Гладуването за мен е най-добрият начин да изложа на показ точно тези мои слабости, които егото ми се опитва да замаскира. Силна воля му е майката...Успех!  :weight_lift:
Активен
Psychonaut

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Дневникът на Катинка
« Отговор #11 -: 18-11-2011, 09:18:34 »

Вчера се "отпуших" :Content_14:. Отидох да тренирам. Обсъдих и хранителните ми проблеми с треньора. Няма шест-пет, махам боклуците от менюто си :essen:. Лесно няма, особено след като това е изграден с години навик, но трябва да положа усилието и да съм постоянна :pensif_29:. Жива, задрава съм, но ако продължавам да се храня :essen: по тоя нелеп начин едно, че не изглеждам и не се се чувствам добре и второ - ще си навредя на здравето :pensif_29:.

Тренировката ми беше :weight_lift::

Странична преса 4х5 @ 7.5кг дъмбел
Клек 4х5 @ 10кг лост
Скрипец 4х5 @ 37, 35кг
Напади 3х5 @ 12кг лост
Ренегадско гребане (с дръжки) 3х5 на ръка

И накрая стълби: 5 серии с по 5 изкачвания през стъпало с 2 дъмбела (по 3кг) в ръце, с 1 мин почивка между сериите. Тренировката ми продължи час.

След като излязох от залата реших да повървя малко и изминах 7 спирки пеш (от Плиска до Подуене) :Content_14:. Легнах си малко преди полунощ. От днес освен тренировките ще вписвам и храната :Appetit_4:.

Хубав петък на всички :Content_22:.
« Последна редакция: 18-11-2011, 09:26:53 от kati_na »
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Дневникът на Катинка
« Отговор #12 -: 18-11-2011, 20:03:03 »

18.11.2011
Петък


Сутринта малко поизмръзнах докато стигнах до работа, а и имаше гъстааааа мъгла tooth.

 :essen:Храна:
10:00 - 2 чаши липов чай с по 1л мед
16:00 - 1/4 от една много ароматна ябълка. Един колега бе донесъл от градината си на село и ми резна парченце.

За деня изпих 2л минерална вода. Не изпитвах никакъв глад иначе.

 :weight_lift:Тренировка:
40мин велоергометър, редуване на 4-та с 8-ма степен 2:1мин
Суинг 10х10 @ 16 кг пудовка

Имам мускулна треска на дупето от вчерашната ми тренировка :Content_14:.

Целувки.
« Последна редакция: 18-11-2011, 20:06:48 от kati_na »
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Дневникът на Катинка
« Отговор #13 -: 21-11-2011, 10:03:45 »

19.11.2011
Събота

:essen: Храна:
18:00 - 2 бъркани яйца с 10г масло и 100г броколи на тефлоновия;
21:00 - 1 резан ябълка (докато гледах 1 филм);

:weight_lift: Тренировка:
54мин пътека с 6.4км/ч и наклон.

Страхотееен, пълноценен и щастлив ден :heart_2:.
Активен

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Дневникът на Катинка
« Отговор #14 -: 21-11-2011, 10:12:32 »

Бъркани яйца!? С масло?? Тоест пържени? Ужас..
 
По-добре следващия път свари яйцата, обели ги и още докато са топли ги разбий в блендера. Пак става нещо като бъркани яйца на вкус, но поне не е пържено. И в последствие можеш да добавиш зехтина.

Или пък ги разбий в блендера с няколко розички броколи. Става супер.
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Дневникът на Катинка
« Отговор #15 -: 21-11-2011, 10:21:56 »

20.11.2011
Неделя

:essen: Храна:
10:00 - 2 бъркани яйца с 10г масло и 50г сирене
14:00 - Кърначе с половин лук
17:30 - 1 парче (350г) печена тиква
20:00 - Кърначе с половин лук

:weight_lift: Тренировка:
Нетренировъчен

По обяд заведох детето на Коледния Артуъркшоп :sorcerer - emotloader: и направихме саморъчно красива коледна елхичка от дърво и 2 ангелчета :peperudi:. Бяхме сред страхотни хора и много се забавлявахме. Ето и 3 снимчици :Content_14::






Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Дневникът на Катинка
« Отговор #16 -: 21-11-2011, 10:35:19 »

Бъркани яйца!? С масло?? Тоест пържени? Ужас..

Маслото, което ползвам е домашно и буквално яйцата стават за минута :essen:, не пържа дълготрайно. Няма вредни естествени мазнини :Confus_34:. Мазнините стават вредни при химическа и топлинна преработка т.е. стават транс мазнини, защото са доведени до състояние различно от естественото им :pensif_29:. Това се отнася предимно за растителните :surpris_22:. Топлинната преработка най-често се изразява в пърженето и в печенето на ядки :pensif_29:. Затова готвя с животинска мазнина - масло :thankyou:.
« Последна редакция: 21-11-2011, 10:36:55 от kati_na »
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Дневникът на Катинка
« Отговор #17 -: 21-11-2011, 11:04:18 »

И тъй като това е Суров форум, а аз ще се храня :essen: предимно с месо, мазнини и зеленчуци, т.к. имам специални тренировки :weight_lift: и се нуждая от протеини и енергия, няма да си водя дневника тук :Content_14:.

Благодаря на всички, успехи и този форум, и хората тук са страхотни, наистина :flowers2:.

Целувки.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на Катинка
« Отговор #18 -: 23-11-2011, 00:02:10 »

Е-е-е не си стягай душата толкова де :)  В раздела "Здравословно хранене" има теми за активно спортуващите.
Предполагам, че не си се засилила да качваш маса. И аз навремето (като студент) спортувах активно и това, че съм вегетарианец не ми създаваше проблеми.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Дневникът на Катинка
« Отговор #19 -: 23-11-2011, 09:21:02 »

Аз просто не смятам да ставам вегетарианка :Content_22:, обичам месото :essen:. Важното за мене е да се храня правилно, с истинска храна :Appetit_4:. А относно качването на маса... все пак съм жена и това няма как да стане :Content_14:. Целта ми е да изчистя излишните мазнини от тялото си и да запазя активното си тегло... затова тренирам :weight_lift: - да подсказвам на тялото си, че мускулите му трябват. И затова на този етап смятам, че дневника ми не би се приел добре тук :whistling2 - emotloader:.

Но си ви чета :flowers2:.
« Последна редакция: 23-11-2011, 09:28:04 от kati_na »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 22 запитвания.