Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Оцветители за коса?  (Прочетена 31993 пъти)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #20 -: 10-04-2010, 13:31:25 »

Моите  коси вече са доста побелели  :'( от скоро съм с индийска къна- черна. Доволна съм- косата става мека и лъскава, и издържа почти месец  ;D
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #21 -: 10-04-2010, 18:36:02 »

а какво е мнението ви за тази къна, някой пробвал ли я е?
http://www.hennafox.com/
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #22 -: 10-04-2010, 18:56:20 »

Цитат
а . Същата е и работата с другите цветове - невъзможно е натурална боя да хваща на мъртво за 15 минути. Истинската къна се държи по цяла нощ, доколкото знам. Лично аз се отказах да си правя всякакви експерименти с цвета. Като ми побелеят косите един ден ще видя дали въобще ще се боядисвам.


да, и аз съм чувала че за да е  перфектен оцветител къната би трябвало да стои на смес за от 8 до 24 часа, но не задължително на главата, някои я разтварят предния ден на каша и държат на топло, а на косата само 3 часа; Зависи и от косъма, дали е с пори и поема (моят да) и дали имаш много бели, които могат да станат морковено червени ако е само с червена. За тъмни коси и за такива дето не хващат лесно се комбинира червена с индиго, но червена на първия път чак на другия ден с индигова. Обаче такива дълги играчки за сега не съм правила, нямам много бели и минавам с едно мазане. Ако е качествена къната стои на нежна смес и не се рони на парчета като се слага. ако се рони значи са я засилили с пясък, а дали има химия си личи и като расте косата, ако има силна разлика. При качествена къна е плавно и не личи.
« Последна редакция: 10-04-2010, 18:58:24 от ribkata »
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #23 -: 10-04-2010, 21:40:21 »

Тук има рецепти на Димков (не Дънов както е написано, ами точно Димков, имам книгата!) за боядисване на коса. Не съм пробвала, но поне не мисля че ще навредят...
http://www.dunov-knigi.com/griji-kosata-p-2232.html
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #24 -: 11-04-2010, 08:04:20 »

Аз не се боядисвам, но който се интересува ето един сайт с естествени оцветители за коса:
http://hennafox.com/
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #25 -: 12-04-2010, 07:30:39 »

Деси и аз за тях писах малко по нагоре, струват ми се истински и мисля да ги пробвам. Не 4е имам нужда, просто от женска суета  ;) иначе вече имам 3-4 (а може и да са повече) бели косъма, които съм забелязала, но няма да си слагам боя, категорично съм решила, било пък и безамонячна, но с куп други лоши неща вътре.
аз досега имам опит с лайка и отвара орехови листа. Естественият ми цвят е кестеняв и лятото винаги се двоумя лайка ли да слагам или орех. Лайката при мен има съвсем леко изсветляващо действие, докато ореха личи повече, особено ако се прави на всяко измиване на косата. Знам също и 4е невенът би трябвало да придане червеникав нюанс на косата, но все още не съм пробвала.

Сокът от лимон, разреден с вода, също изсветлява косата
Активен

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #26 -: 12-04-2010, 14:21:50 »

Тази къна HENNA звучи обещаващо. Най-вероятно ще пробвам с нея. Единственото, което ме притеснява е дали ще успея сама да се справя с нанасятето й на косата :surpris_23:Ще видим.
Активен
С желание всичко се постига!

bkrassimira

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #27 -: 12-04-2010, 14:58:44 »

а какво е мнението ви за тази къна, някой пробвал ли я е?
http://www.hennafox.com/
Пробвах точно преди една седмица с къна от този сайт и съм изключително доволна. Моята коса е доста побеляла 30-40 % и до този момент се боядисвах с боя. Но от боята имам чувството, че ми капеше ужасно много косата, а и 1 седмица след като я боядишех нямаше никакъв блясък и форма. Естесвения ми цвят е кестеняв. Направих къната както е указано - оставих я повече от 12 часа накисната във вода, дори преди 1 час преди да я сложа я загрях на водна баня до към 40 градуса (пишеше че е добре да стои на топло за да си пусне цвета). Вечерта преди да си легна я нанесох на чиста и влажна коса, увих я във фолио, една кърпа на главата и така спах цяла нощ. Там където ми беше изразла косата и не е боядисана се получи рижаво кестеняв цвят, а белите коси са с по-светъл нюанс, но си имат приличен доста приятен цвят. Но тази къна и начина на приготвяне и нанасяне няма нищо общо с къната с която съм се правила преди години. Въпросът май наистина е да я оставиш да си пусне цвета, да се направи гъста смес (за коса до раменете 100 грама са достатъчни) и да се държи дълго (слава богу като е по-гъста се избягва да ти тече постоянно нещо от главата и да омажеш всичко наоколо с къна). Другата разлика е, че сега като се къпя не пуска червено, а и доколкото четох цвета е много траен. Освен това от този сайт си купих и шикакай, амла и вече въобще не ми се налага да ползвам шампоани, балсами и други козметични средства за коса. По принцип косата ми е мазна - трябва да я мия на 3-4 дни мах. Сега правя така - веднъж седмично смесвам по 1 суп лъжица амла и шикакай правя ги на гъста каша, намазвам косата и оставям да стои на главата 10 мин (докато се моткам из банята), после изплаквам над един леген и водата я използвам като поливам неколкократно косата, накрая я изплаквам. Косата ми става супер мека на пипане - като коприна. И веднъж седмично я измивам с 1 лъжица сапунени яднки на прах (аз имах обикновени и ги смелих) и 1 лъжица амла. Пак по същия начин - на каша, мажа, стои 10 мин, изплаквам, поливам няколко пъти с водата и накрая изплаквам. При тази процедура косата малко повече се изсушава и за това й мажа краищата с масло. В сайта е пропоръчано с кокосово, но аз имам Тричап ойл и мажа с него. С две думи много съм доволна.
Активен
Да се смята, че по пътя на изследванията и откритията човечеството може да създаде нещо по-добро и съвършено от природата – това е илюзия. Аз мисля, че всички усилия на хората са само за да разберат накрая онова, което могат да нарекат великата непостижимост на природата.

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #28 -: 12-04-2010, 16:16:07 »

Здравей! Аз искам да те попитам относно тези билки за измиване на косата. Аз си купих готов продукт- ето този:
http://www.zoya.bg/%D0%95%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D1%88%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%BE%D0%B0%D0%BD-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D1%85-%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%BE%21.484
Той има освен шишакай и амла и други билки. Шампоанът е сух и на упътването пише, че праха директно се нанася на мокра коса и се масажира скалпа. След това косата се изплаква. Обаче аз нещо не успявам да си измия като хората косата. Пробвах 1-2пъти, но корените ми се струват все мазни. Първият ден косата става супер обемна и къдрава, а след това се слепва за скалпа. Последният път пробвах да направя каша от сухия шампоан с вода и след това нанесох на главата. Но пак не съм очарована от резултата. Не знам къде бъркам и много ме яд, защато косата става къдрава, а пък корените са мазни. Не я излаквам като хората ли и аз незнам. Или не използвам достатъчно прах.  :-[
Активен

bkrassimira

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #29 -: 13-04-2010, 07:34:44 »

Да разгледах какво има в твоя шампоан. Можеш да пробваш наистина с по-голямо количество или просто да добавиш към него сапунени ядки на прах - те са тези, които правят пяна и измиват мазнината. Твоята коса е доста по-дългичка от моята, а аз слагам по 1 равна лъжица от едната и от другата билка (амла и сапунени ядки, и шикакай и амла). Доколкото разбрах сапунените ядки и шикакая имат измиващо действие, а амлата - подхранващо и омекотяващо. Аз прочетох упътванията подробно как се използват билките (има ги и на сайта) и съчетах 2 метода - хем го правя като каша и нанасям на косата, хем след това използвам водата за изплакване на цялата коса. Просто трябва да пробваш различни варианти.
Активен
Да се смята, че по пътя на изследванията и откритията човечеството може да създаде нещо по-добро и съвършено от природата – това е илюзия. Аз мисля, че всички усилия на хората са само за да разберат накрая онова, което могат да нарекат великата непостижимост на природата.

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #30 -: 13-04-2010, 15:07:00 »


Е, вече нямам никакви съмнения. Ще си взема от тази къна, че даже и амла и шикакай /мисля, че това е идеалния шампоан за децата/.










« Последна редакция: 14-04-2010, 12:55:40 от Keit »
Активен
С желание всичко се постига!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #31 -: 14-04-2010, 07:07:53 »

Да разгледах какво има в твоя шампоан. Можеш да пробваш наистина с по-голямо количество или просто да добавиш към него сапунени ядки на прах - те са тези, които правят пяна и измиват мазнината. Твоята коса е доста по-дългичка от моята, а аз слагам по 1 равна лъжица от едната и от другата билка (амла и сапунени ядки, и шикакай и амла). Доколкото разбрах сапунените ядки и шикакая имат измиващо действие, а амлата - подхранващо и омекотяващо. Аз прочетох упътванията подробно как се използват билките (има ги и на сайта) и съчетах 2 метода - хем го правя като каша и нанасям на косата, хем след това използвам водата за изплакване на цялата коса. Просто трябва да пробваш различни варианти.
Благодаря за отговора, но в моя шампоан има и сапунени ядки освен останалите билки. Последният път като нанесох сместа на скалпа я оставих да действа около 20мин и на следващия ден косата беше прекрасна. Сложих 2 с.л. от сместа, но следващия път ще използвам повече. Ще му хвана цаката на този шампоан. Най-важното е, че след всяко измиване се справям все по-добре. :)
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #32 -: 25-04-2010, 17:19:43 »

мили дами, пробвах една двойна процедура с червена (lawsonia е билката) и после с черна къна (индиго), както подсказват на разните професионални сайтове.... От светло кестеняво с червената ставам огън и с доста силен червен оттенък и покрива яко (при 3 часа на главата, но предварително се окислява цяла нощ) , а след това сложих черната къна (за 2 часа) и минах на един почти черен цвят, много тъмнокестеняв и натурален. Само на директна светлина проблясва още червеното, мисля че с измиванията ще изсветлее малко. Много стабилно покри и направо е 1000 пъти по-добре, от който и да е химичен продукт, и ако искате да промените драстично (и не сте руси) къната е един отличен вариант. Ще се снимам с резултата ако успея :)...
« Последна редакция: 31-10-2011, 10:38:32 от Mep »
Активен

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #33 -: 03-06-2010, 14:23:33 »

Използвах къна Хена и индиго, само че стоях цяла вечер намазана. Резултатът според мен е много добър.
 Косата доби и блясък. Да се къносаш не е лесно, но си заслужава.
Активен
С желание всичко се постига!

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #34 -: 13-06-2010, 12:04:44 »

...но косата ми започна да пада :surpris_23:
Активен
С желание всичко се постига!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #35 -: 13-06-2010, 15:43:58 »

Каква точно къна използва? Може да си я предържала или да ти пада от друго косата и това да е просто съвпадение.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #36 -: 15-06-2010, 12:22:21 »

Използвах къна и индиго от HennaFox. На опаковката пишеше да се държи на косата до 6 ч, но тъй като спах с нея станаха към 9 ч. Възможно ли е от това да се сипе косата?
Активен
С желание всичко се постига!

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #37 -: 29-06-2010, 10:42:05 »

Против косопад-използвам, че е повдигнат въпроса- Тричуп шампоан и масло. На любимия му падаше доста косата, само два дена се ми с Тричуп шампоана и косата спря да капе. И другаде съм писала, че на мен пък маслото ми помогна при доста обилен косопад (който се дължеше на стрес).
Колкото до твоята коса, Кейт, имай предвид че и естествената химия е химия и може би защото си престояла с къната скалпа ти реагира. Предполагам че до сега вече е спряла реакцията ;)
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #38 -: 29-06-2010, 11:48:06 »

Против косопад - настойка от коприва и оцет. Няма по-добро средство, поне за мен.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Оцветители за коса?
« Отговор #39 -: 29-06-2010, 15:50:43 »

А за поникване ?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.113 секунди с 23 запитвания.