Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: КАКВО КАЗВА БИБЛИЯТА  (Прочетена 3112 пъти)

EVA

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
КАКВО КАЗВА БИБЛИЯТА
« -: 14-08-2009, 13:20:42 »

ОЩЕ ПРИ СЪЗДАВАНЕТО НА ЧОВЕКА БОГ ОПРЕДЕЛЯ С КАКВО ЩЕ СЕ ХРАНИ ТОЙ.
Битие: 1:11 И Бог каза: Да произрасти земята крехка трева, трева семеносна и плодоносно дърво, което да ражда плод, според вида си, чието семе да е в него на земята; и стана така.
1:12 Земята произрасти крехка трева, трева която да дава семе, според вида си, и дърво, което да ражда плод, според вида си, чието семе е в него; и Бог видя, че беше добро.
1:29 И Бог рече: Вижте, давам ви всяка семеносна трева, която е по лицето на цялата земя и всяко дърво, което има в себе си плод на семеносно дърво; те ще ви бъдат за храна
СЛЕД ГРЕХОПАДЕНИЕТО БОГ ПРОМЕНИ НАЧИНА НА ХРАНЕНЕ.
3 Всичко живо, що се движи ще ви бъде за храна; давам ви всичко също, както дадох зелената трева.
  4 Месо обаче с живота му, то ест, с кръвта му, да не ядете
3 Всичко живо, що се движи ще ви бъде за храна; давам ви всичко също, както дадох зелената трева.
  4 Месо обаче с живота му, то ест, с кръвта му, да не ядете
НО НЯКОЙ ХОРА ЯВНО СА СИ ОСТАНАЛИ ТАКИВА КАВИТО СА БИЛИ АДАМ И ЕВА.

Римляни: 14:21 Добре е да не ядеш месо, нито да пиеш вино, нито да сториш нещо, чрез което се спъва брат ти, [или се съблазнява, или изнемощява].


1 Коринтяни: 8:13 Затуй, ако това що ям съблазнява брата ми, аз няма да ям месо до века, за да не съблазня брата си
ДАТОВА НИКОЙ НИКОГО НЕ ТРЯБВА ДА ОСЪЖДА. БОГ Е ПОЗВОЛИЛ ДОСТА НЕЩА ДА СЕ ЯДАТ.

ВИЕ КАКВО МИСЛИТЕ ????
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:КАКВО КАЗВА БИБЛИЯТА
« Отговор #1 -: 14-08-2009, 14:26:11 »

За кое какво мислим бе жена??....Просто малко се обърквам като те чета >:( ??? ???
Активен

LordIahnia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
  • I think about them and smile.
Re:КАКВО КАЗВА БИБЛИЯТА
« Отговор #2 -: 14-08-2009, 14:55:25 »

Ъх, бог е казал, да не ядем месо? Или? Боже, боже... :D
Активен
They say it's the last song. They don't know us, you see. Its only the last song if we let it be.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:КАКВО КАЗВА БИБЛИЯТА
« Отговор #3 -: 14-08-2009, 17:38:08 »

EVA, за кой бог говориш? То е видно, че цитираш Библията, но аз да си попитам ;)
Набожна ли си?
В какво точно вярваш?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:КАКВО КАЗВА БИБЛИЯТА
« Отговор #4 -: 16-08-2009, 17:04:01 »

няма нещо ясна концепция тука. Някой е искал да каже нещо ,ама като чели се е стреснал. :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

pagko

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:КАКВО КАЗВА БИБЛИЯТА
« Отговор #6 -: 20-08-2009, 13:03:12 »

В евангелието на мира от есеите бай Исус много добре си казва какво да се яде, че да сме здрави, но ей си ги нашите духовни водачи как си ни пробутват агнета по георгьов ден и какви ли не мършички бил казал Бог да са ни за храна, пък за постите после специално обясняват как пречиствали духа и тялото (е защо да го мърсиме е нужно вобще никой не казва)... както и да е в тая книга пише така в оная друго нали... те авторите сигурно познават лично всеки човек поотдело, че да говорят така общо знае ли се (има изключения както винаги и такива книги обичам аз в които се обяснява уникалността на всеки един от нас) но едно е общото - при всички се споменава разположението на духа или колко е важно и полезно да си спокоен и благодарен по време на хранене... малко се заплеснах май, ще ме прощавате...  Кака ЕВА навярно усеща, че яденето на месо не е никак полезно за нея и си търси оправдание да продължи да си го хапва, въпреки тея вътрешни несигурности за консумацията му знам ли... това мисля аз

А по общо погледнато все пак Бог се предполага да е всемогъщ и щом вселини прави какво ще му коства да ни препрограмира мозъчетата набързо, така че да няма никакво наислие и да цари добруване и мир с всички същества на земята нищо нали освен, че насила хубост не става дето викат бабите и сам дори дедо господ се е убедил в това (нали отначало сме били по негов образ и подобие програмирани пък после решаваме да грехопаднеме ако така мога да го нарека де) И така той (или тя или то не се знае) навярно е решил, че за нас ще е по практично сами да стигнем до изводите "кое да се яде и кое не", като савсем просто е измислил най - различните дискофорти, болести и болежки в следствие на несъобразно хранене (това е като на детето да му казваш да не пипа котлона, че ще се опари, но докато не се опари то едва ли ще знае защо да не го прави и какво му е толко хубавото да не си опарен) Иначе никой не осъждам за хранителните му навици...той дедо господ най - добре си знае, кой от какви уроци има нужда мисля ;)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:КАКВО КАЗВА БИБЛИЯТА
« Отговор #7 -: 20-08-2009, 17:02:29 »

pagko  , Не знам ,дали си мъж или жена , нека да предположим ,че си първото.
Извинявам се ,че вероятно ще ти стане неприятно, но сигурен ли си, че не си объркал сайта  ?   Не ме разбирай  погрешно ,това не е обида, просто провокиран от недопустимо подигравителното ти отношение към  светини ( бай Исус ) преди малко прочетох всичките ти публикации   и така се мотивирах да ти задам въпроса.
Подобен хапливо-насмешлив  и неуважителен стил на изразяване , при това на много лош български език ( на латиница, пълен с жаргони , правописни и всякакви други грешки и недомислия )     ако си забелязал, не е типичен за сайта "Земя на заем" .  Ако смяташ ,че това е само мое мнение ,веднага ще пусна една анкета .  Едва ли ще има съфорумец, който да се чувства комфортно, четейки такива "мнения" . Да не говорим за създателката на сайта.
Има достатъчно сайтове-говорилни  ,където хората ( вероятно лошообразовани пубертети, ако се съди по езика им )  да могат да си изразят емоциите ,без да кажат нещо съществено по грамотен начин.   Този тук не е такъв !!

После ,ти знаеш ли какво значи думата " бай " ?  ( Защото може и да не знаеш)  Ако не знаеш - това е селски жаргон , слага се пред името най-вече на простовати ,необразовани хора -например овчари ,каруцари, кочияши , колячи..   И е абсолютно неадекватно да се употребява за авторитети, интелигентни хора и най-малкото за свети хора като Исус !!  
Има хиляди начини да си изразиш отрицанието и  несъгласието  към нещо или някого ,без да накърняваш достойнството му.  
 Оня ден гледам някой се изразил " бай Малахов"   Можеш да се изразиш така ,само ако си постигнал и дал на света повече от колкото него  и си му много близък - например брат.  Направо безобразие.
Сайтът трудно би постигнал мисията си, високонравствените послания на много хора тук  биха се омаловажили , слети сред публикации, които го дискредитират .

 
Извинявай, тонът ми е остър,когато се натоваря, но точно в този случай мисля, че това е по-добрия вариант.
« Последна редакция: 20-08-2009, 23:34:34 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

pagko

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:КАКВО КАЗВА БИБЛИЯТА
« Отговор #8 -: 21-08-2009, 10:03:58 »

здаве да е ;)
« Последна редакция: 23-08-2009, 12:32:08 от pagko »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 24 запитвания.