Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: най-после вярна стъпка към медицината на бъдещето !?  (Прочетена 12940 пъти)

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

На пръв поглед изглежда многообещаващо. Но ако това наистина е вярно, а не опит за манипулация или евтина сензация, то това означава едвали не край на фармацевтичната индустрия. Дали играчите в нея ще допуснат това? За справка - Райф и още много други.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Тъкмо туй се сетих и аз :) 
Медицинските научни списания от 100 години гъмжат от подобни открития. Които  обещават, че  "съвсем скоро "   всички болести ще бъдат лечими.. 
Нещо не бързат да ги внедряват тези открития :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

gogoplovdiv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45

         Здравейте!

 Какво ли да каже
Г-н Продан Христов,
откривател на лекарството срещу рак "АНТИМАЛИГНОЦИТ"
за това, че иска да подари на България , а ние мълчим.
 А Д-р Райк Герд Хамер, той още е жив, но кой ли му обръща внимание.
 А един Български билкар на когото му изгора къщата, по някаква случайност и той си бил там . Той май дръзна в едно телевизионно предаване да каже, че лекува на сто процента рак...

        Извинете ме, че не вярвам в бялата лястовица.
Активен
Моля изпращайте ми имена и телефони на билколечители в България.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

 Е , Продан Христов не беше съгласен чак да го подарява , по-точно - искаше един милиард за да каже формулата.. :)
И във филма за него и в книгата си наблегна на това , че формулата за лекарството ще отнесе в гроба . На никой нямало да я пошушне..
Той е нещо като съвременния Дон Кихот. Сам разбира прекрасно , че "хуманната"  няма интерес да излекува повечето от болестите, (най-малко пък раковите, описал го е прекрасно в книгата си ) и въпреки това драпа да си патентова лекарството.  По-вероятно е Дон Кихот да се пребори с вятърните мелници , отколкото някой да патентова подобен цяр.Толкова много хора са се опитвали..
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

gogoplovdiv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45

           Здравей бате Бино!

  Продуктът "Антималигноцит" на Продан Христов не е разрешен за употреба в България. Изпълнителната агенция по лекарствата няма да го регистрира като медикамент за лечение на ракови заболявания и занапред.
  http://dnes.dir.bg/news/rak-prodan-hristov-antimalignotzit-7918094
Сега Изпълнителната агенция по лекарства започва проверка дали неразрешеният за употреба препарат се разпространява у нас. Ако се окаже, че това е така, ще бъдат наложени съответните санкции, които достигат до 50 000 лв.
  http://frognews.bg/news_31535/Globa_grozi_Prodan_Hristov_za_lekarstvoto_sreshtu_rak/
Съжелявам, че не мога да намеря статията, но там Продан Христов казва, че всичките пари ще инвестира във България. Ще пробвам пак да я потърся и ще я публикувам.
 
      Благодаря за вниманието.
Активен
Моля изпращайте ми имена и телефони на билколечители в България.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Гого , аз благодаря за  вниманието , но си мисля , че когато в началото на постовете си (доста често) поздравяваш само по един човек  , е възможно другите да се почувстват пренебрегнати . Все пак се предполага, че и те могат да понадзърнат какво си написал  :)
Ще вземат да решат, че поста не се отнася за тях, след като поздравът е само към едно лице :)
 ( Здравей братко grow, здравей Diego, здравей Теодора )

За Продан Христов ние сме писали, тука просто ти отвори дума..., та затова се включих и аз за дребна корекцийка .
По някаква случайност  рядко бъркам  в това , което твърдя,  :)   , та и сега прилагам откъс от книгата на П.ХРистов. Там няма и намек за това , което ти си чел .
Има два варианта - или да си попаднал на "статия -менте" , или П.Христов да си е направил самокритика и да е направил лек завой  " от хорска срама " :)  

Тр.В. Какво бихте искали да кажете като заключение?
Пр.Хр. Като заключение... не знам. Има много за казване, но накъсо, ако моята кауза не си пробие път тук - оставям всичко. Понеже не съм най-младият, рано или късно човек се приближава към края, но с настъпването му идва краят и на откритието, за което сега полагам всички усилия да се утвърди официално, да се прилага за лечение. Това е малко егоистично, но не ми остава друг избор. Ако се обърнем назад и погледнем развитието на историята, създателите на всички открития са умирали в глад, в мизерия. Повечето са си инвестирали всички средства, за да постигнат нещо. Въпреки това не са ги признавали; чак когато умрат, тогава им вземат наследството известна група хора ги използва, за да трупа богатство. При мене този случай няма да се повтори. Като умра, аз го вземам със себе си в гроба. Това е егоистично, не е хуманно, но - нека да остане за урок на бъдещите поколения, а може би и на бъдещите управници, от които зависи прокарването на едно такова откритие.

Ясно е , че човекът внимава някой друг да не забогатее на негов гръб.
Но дори и да е тъй, както ти казваш, понятието "подарък" има малко по-различен смисъл, от това да искаш един милиард , които после си щял да инвестираш .. :)
Ти сещаш ли се (хипотетично) , на каква цена ще го предложи после този, който даде един милиард за да го купи ?  :fun_096:   Ще му забучи такава цена , която ще могат да си позволят само много богатите. Е тогава какъв подарък се явява това за останалите ??  :) :)  
« Последна редакция: 06-01-2012, 22:30:28 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Освен това , като се задълбочим , се събира следната картинка :
Продан Христов е повече заинтересован от това да бъде признат и увековечен, отколкото  наистина да лекува нуждаещите се!Той се бори за живот на идеята си , а не за живота на раково болните.   ( тук може да не се дължи на голямо его , не е задължително, все пак човекът се е блъскал сума години )  
Той няма душа на лечител, на хуманист. Има душа на откривател и на бизнесмен.   На него му е пределно! ясно , че такъв препарат НИКОГА няма да бъде лицензиран в Западния свят. Може някъде в Латинска Америка , но тук - никога. По света излекуваните от рак с "алтернативни  методики" са много много повече от излекуваните с химиотерапия и облъчване. И въпреки това - в университетите не се споменава ДОРИ една от тези методика , която някъде е помогнала на някого..
 И въпреки това обаче човекът шуми и драпа. И какво постигна ? Постигна логичното: Разшумя се, привлече вниманието с незаконен препарат и сега ще го дебнат доста яко.   А За болните ще стане трудно да си го набавят, ще стане още по-скъпо , защото вече ще е много по-опасно.
А можеше  да си го продава тихомълком и да лекува поне тези , които можеха да си го позволят.
Един курс излиза към 3000 евро! За билков препарат , приготвен в домашни условия , това е сериозна цифра.  Един истински лечител не би допуснал до лекарството му да имат достъп  само "избрани пациенти".
Има толкова лечители , които си лекуват "со кротце со благо"  и рак и артрит, и сърце.., като някои от тях даже не взимат и пари ( като Владимир Бошнаков , при когото бях . Изключителен човек!)
Нали идеята на лекарството е все пак най-напред да лекува? А дали ще лекува легално или нелегално .. вече е на втори план.  И без това почти всички билкари ,лечители, рейкисти, и пр.   са извън закона и си лекуват изцяло нелегално  ( нямат 4 семестъра в мед. университет)  но не ги пипат все още..
 Но Продан ще го подметнат, защото се разлая излишно , вече  става опасен за системата..
 
И после - колко струва едно лечение?? Отговор: Ами колко струва едно здраве ? :) Може ли бедна старица да трябва да плати същата сума , която плаща и един бизнесмен?  Или обратното - ако на старицата са взели последните 20 лв , може ли и бизнесменът да счита ,че се е разплатил , плащайки и той 20 лв ?  Не. Той не се е разплатил..
 Истинският лечител би лекувал и без пари , ако при него дойде наистина беден човек. Не знам Продан дали би го направил, след като няколко шишенца струват 2500-3000 евро..
 И след като ще отнася рецептата в гроба " за урок на бъдещите поколения" !! И какъв ли ще е този урок , много интересно ? :)   освен че "някога е живял себичен човек, който си отмъстил НА БОЛНИТЕ ОТ РАК за това , че не получил ОТ ПРАВИТЕЛСТВОТО полагащата му се слава като погребал и лекарството си.. "  Голям откривател, няма що ..
Та такава е психологията на нещата в този случай.
« Последна редакция: 06-01-2012, 23:43:31 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149

 Човека е в голяма заблуда, че някой ще го запомни. Не знам как никой досега не му го е казал или сам не се е сетил, предвид че е учен и откривател. Какво остава някой да се поучи от него.
 Да се радваме, все пак че човечеството не е упряло до неговото лекарство и че има начини винаги да се излекуваш, ако го поискаш.. Само се изисква известна доза късмет, за да попаднеш на правилната литература.
Активен

Luboznatelno

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

http://www.dar-center.com/article/?article=188
Дали?! Или пак печелим от чуждото нещастие. :Confus_3:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 22 запитвания.