Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Салата с люта чушка  (Прочетена 3964 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
DeNiro
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 649

« -: 10-01-2012, 19:37:41 »

Бързам да публикувам салатката, която току-що открих. Значи правите си най-обикновена салата Зеле с моркови. Овкусявате я със сол и лимон и настъргвате върху и една сладко-кисела ябълка от онези зелените на цвят. Накрая начупвате на ситно едно люто чушле и разбърквате. Ще чакам да споделите мнението си.
Активен
titan
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2318

« Отговор #1 -: 11-01-2012, 12:45:13 »

Плодове и зеленчуци НЕ СЕ СМЕСВАТ
Активен
Theodora
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 992

« Отговор #2 -: 11-01-2012, 14:15:52 »

Ако няма проблем с ензимите не е фатално. Пък и доматите според последното което четох излиза, че са плодове...  Оцет не ползвам, само лимони...За ябълката съм чела че е "царица на плодовете" и може с всичко... Изобщо абсолютна теория няма, човек трябва да си следи как му реагира организма.

Иначе аз сега зимата не пропускам да си сложа лют червен пипер или люта чушка в салатата. Дори фреша си го пия с люто  ухилен
Активен

Psychonaut
green flower
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 448

Remember your dreams!

« Отговор #3 -: 11-01-2012, 14:52:37 »

Абсолютно! Аз, ако не е лютото, няма да изкарам зимата, какъвто съм зиморник  :Smiley!
"Технически" доста неща са плодове - доматите, авокадото, както и чушките, картофите, цвеклото и пр.
Правя си подобна салатка със зеле и моркови (рядко слагам ябълка), но натрошавам една сушена люта чушка, лимонов сок, зехтин и морска/хималайска сол. Става екстра! flowers2
Активен

Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.
DeNiro
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: 11-01-2012, 15:08:54 »

От една страна приемам критиката. От друга смятам, че щом храната носи щастие, дори и с незначителни недостатъци, тя винаги ще бъде по-малкото зло.
Активен
Theodora
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: 11-01-2012, 16:59:06 »

Щом не ти се връщат киселини по хранопровода, нямаш газове и екстремни ситуации в тоалетната, всичко е наред  ухилен
Активен

Psychonaut
DeNiro
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: 11-01-2012, 17:26:09 »

Щом не ти се връщат киселини по хранопровода, нямаш газове и екстремни ситуации в тоалетната, всичко е наред  ухилен
От това ли било? А аз цял ден се чудя какво става с мен Smiley ам-ам
Активен
Zloqd
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1359

« Отговор #7 -: 11-01-2012, 21:44:14 »

Ябълка може да сложа в салатата само под формата на ябълков оцет. Останалите компоненти звучат добре.
Активен

Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
Theodora
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: 11-01-2012, 22:16:50 »

Пробвай да добавяш кълнове, в тях има много ензими които помагат за усвояването. Аз дори не мога да се заситя, ако ги няма в салатата ми ...
Активен

Psychonaut
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: