Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Цветен прашец  (Прочетена 7649 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Цветен прашец
« Отговор #20 -: 16-09-2009, 23:42:55 »

Тотално съм разочарован от веганите...ако всички са като теб! Доста глупости си изписал и определено владееш "изкуството" да преувеличаваш и дори хиперболизираш!
Що не вземеш да се замислиш тва с меда не допринася ли за усилването на имунната система и изобщо за абсолютната полезност, че си вързал думи като кражба, липса на морал и т.н. Всички животински продукти носят на организма ни отрови, шлаки и вреди, но не и меда. Що медът не вреди на тялото и психиката?
Много сектантски звучиш :Content_14:
Цитат
Колкото до линка за йогата и вегетарианството. Прочетох текста и го намирам за много слаб.
То и твоя текст е слаб...ама дано поне другите вегани не са така, че...
И един въпрос: Съблюдавате за правата на животните, а за правата на хората какво мислите?
И още един: Какво ще рече "Vegan Jihad"? Щото нещо войнствено ми звучи ;D
« Последна редакция: 16-09-2009, 23:45:28 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Цветен прашец
« Отговор #21 -: 17-09-2009, 00:35:26 »

На мен ми стана странно за вълната...и това ли се смята за насилие върху животните?
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Цветен прашец
« Отговор #22 -: 17-09-2009, 08:05:04 »

Цитат
"Изкащ ли пчелите да бъдат необезпокоявани от никое друго същество и да станат билиони на степен милиони.Дори животните "вегани" не са "светци".Много от тях унищожават растенията."
- Животни вегани няма, дори и в кавички. Вегетарианство и веганство са категории, които се отнасят единствено за хората, като поведение на живот, което е продукт на рационално мислене, морал и аргументи.  А тези подмятания, че веганите искали хищниците да станат тревопасни и пр. са крайно-несериозни и нелепи.

Животните се делят на хищници, растителноядни и всеядни, според това с какво се хранят - и това няма нищо общо с рационално мислене и морал, нито животните могат да се аргументират защо са такива.  :laugh: Докато веганството и вегетарианството не само, че са категории, свързани с рационалния избор, мисъл, морал, а и не са такива описващи просто хранителна диета, а излизат далеч извън рамките на това с каква храна се храниш. Веганството включва отхвърлянето на експериментите с животни, използването им в развлекателната индустрия като циркове и пр., отглеждането и убиването им за отнемане на тяхната кожа, козина, вълна и пр. и всякакви други функции, оправдаващи доминацията на хората над животните и тяхното заробване и експлоатиране, както е случая с пчелите.

Освен това, самата дума веган се появява през 40-те години на ХХ век от Доналд Уотсън и The Vegan Society UK, като той много точно и ясно формулира какво значи и какво не значи веган. И там ясно е написано, че веганите не консумират мед и пчелни продукти. Така че много се ядосвам, когато някой каже, че е спорен въпроса между веганите относно меда и пчелните продукти. Такъв изобщо няма. Пчелите са от царство Животни, а веганството отхвърля консумацията на животински продукти. Веган = отхвърляне на експлоатацията на пчелите.

Дон Уотсън и Vegan Society въвеждат думата веган през 40-те и казват:

"Vegans enjoy all kinds of plant foods - like fruits, vegetables, grains, nuts, seeds, legumes (beans, lentils and split peas) - and fungi (mushrooms, yeasts), and food made from these. Vegans choose not to eat any foods derived from living or dead animals - no meat of any kind (no red meat, poultry, white meat, fish etc.), no animal milks (no cow's dairy products, nor sheep, goats etc.), no eggs, no honey, nor any other animal products (no gelatin, cochineal, shellac etc.)" - http://www.vegansociety.com/food/

=> Ако някой консумира мед и пчелни продукти няма основание да се нарича веган.

Всичко това е свързано с въпроса за правата на животните, който в същността си няма нищо общо с йога, космически енергии, гурута, хипи-секти и пр., а със съвсем рационални аргументи и факти.

Факт - хората затварят пчелите в изкуствени кошери, където регулират техния живот и тяхната популация с цел кражба на техните продукти и финансова изгода.

Факт - хората хранят пчелите с изкуствени подсладители като захаросана вода. докато им крадат меда.

Факт - без значение колко екологичен е даден пчелин или колко добре се грижат пчеларите за кошерите или се опитват пчелите да са близо до естествения им начин на живот, продукти като пчелното млечице и пчелната отрова не могат да се извлекат без съзнателно да се убият огромен брой пчели.

Факт - медът, пчелния прашец, пчелното млечице, прополиса и всички други пчелни продукти и субпродукти не са излишни, които те произвеждат без причина, а са неизменна част от техния живот. От морална гледна точка кражбата им от страна на хората не се различава от тази на млякото или яйцата на другите животни, както и кошерите на пчеларите на морална основа не се различават от животновъдните ферми.

И още много други факти и причини, поради които пчеларството не може да се оправдае от страна на философията за правата на животните. Не става въпрос за природен ред, хищници, йога, Йода, богове, ботове, гурута, мурута и т.н., а за стопроцентова експлоатация на животни, за която не ти е нужно духовно прочистване чрез медитация или молитви, за да я видиш.

Колкото до линка за йогата и вегетарианството. Прочетох текста и го намирам за много слаб. Няма нито един силен аргумент, всичките му разсъждения са много елементарни и могат много лесно да се оборят както от вегетарианци, така и от невегетарианци. Може да е много велик йога учител и всичко, но това изглежда не го прави добър оратор, когато става въпрос за обосноваване на причините и аргументите в полза или против вегетарианството.

И истинските вегетарианци стават такива, защото не е морално да се яде месо, а по-късно стават вегани, защото осъзнават връзката между всичките видове експлоатация и робство в съвременното капиталистическо общество, които моралът диктува да се отхвърлят по всякакви възможни начини. А егоистите, които стават вегетарианци само по консуматорски, здравословни и псевдо-екологичнореформистки причини могат много лесно да си менят модите и да се откажат от вегетарианството след като им писне след няколко месеца.

обичайте животните и не се отказвайте от състраданието, само защото някой гуру Свами или професор Мермерски е казал, че трябва да се яде кисело мляко или мед :heart_2:

 :kisss:Не ме пренебрегвай ,бе сине, недей...аз съм човек, ти животните защитаваш а бабите май те отвращават...а кажи ми, с отговор дари ме...там нещо те питах за децата... :kisss:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Цветен прашец
« Отговор #23 -: 17-09-2009, 10:26:20 »

На мен ми стана странно за вълната...и това ли се смята за насилие върху животните?
Вери, да, смятат те за неморална, щом ползваш вълна...
Не ме пренебрегвай ,бе сине, недей...аз съм човек, ти животните защитаваш а бабите май те отвращават...а кажи ми, с отговор дари ме...там нещо те питах за децата... :kisss:
Излиза, че животните са с повече права от хората...И защо тоя човек трябва да говори с такава злоба...ей тва не го разбрах...мили и добри и изведнъж да им кривнеш от философията и скачат...
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Цветен прашец
« Отговор #24 -: 17-09-2009, 11:32:36 »

Интересувам се от меда с цветен прашец (купих онзи ден такъв за дъщеря ми), каква е препоръчителната дозата за деца, тя е на 6 год. Ако някой е по запознат моля да сподели.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Цветен прашец
« Отговор #25 -: 17-09-2009, 22:29:21 »

Здравей, Лейла! Не знам дали ще ти е от помощ, но на меда който имам с цветен прашец (16%, плюс 2% пчелно млечице и 3% прополис, останалото мед), пише да се приема по 1 чаена лъжичка дневно на гладно. Зависи твоя мед с колко прашец е.. Дъщеря ти предполагам ще си каже, ако и идва в повече, или ако забележиш, че има повече енергия за лудории :)
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Цветен прашец
« Отговор #26 -: 18-09-2009, 11:16:48 »

ооооо Angie :) твоя буркан си има и етикет със състава:) Аз такива екстри нямам, но ще пробвам с кафена лъжичка и както ме посъветва ще следя реакции:)
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Цветен прашец
« Отговор #27 -: 26-09-2009, 13:01:40 »

Лейла, има много писано за прашеца ,и аз съм писал даже, в сайта.  Това е особен продукт, наивно е да се купува от магазин ,дори и от човек,който не познаваш. Иначе си купуваш пласебо.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Цветен прашец
« Отговор #28 -: 26-09-2009, 17:05:46 »

Нямам познати които даже да познават прозводители на мед, та затова си го закупих от лицензирани призведители. А за детката доза почти съм сигурна, че е 1 кафена лъжичка.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

٠ Тео ٠

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
  • I took the red pill
Re:Цветен прашец
« Отговор #29 -: 09-06-2010, 20:58:57 »

какъв вид ,марка , от къде се купува  :peperudi:
Активен

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Цветен прашец
« Отговор #30 -: 09-06-2010, 23:21:52 »

 Toва което описва ,,Веган джихад,, е нещо като джайнизъм а не веганство.Искам да го попитам дали като върви по улицата не внимава да не стъпче някой представител на животинското царство и дали не носи було пред устата си за да не глътне някоя мушица.А  ако се навъдят хлебарки в дома ти или вредни гризачи в мазето ти как процедираш ,,Веган джихад,, ...?
 Не заемам страна-просто питам.
 Относно пчелния прашец и пчелните продукти -тяхните  лечебни качества за известни от хилядолетия по цял свят и се препоръчват като общоукрепващо средство.Освен това трябва да се прави разлика между ,,животински продукти,, и продукти резултат на животинската дейност.
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Цветен прашец
« Отговор #31 -: 10-06-2010, 00:20:40 »

Водите ненужен спор - това е форум за суровоядство, а не за веганство.
Заставам 100% зад думите на Vegan Jihad и Radula, но това по никакъв начин няма да промени разбиранията на пишещите тук.
Бъдете здрави и щастливи.  :Content_22:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.098 секунди с 22 запитвания.