Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Хемороиди  (Прочетена 40113 пъти)

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Хемороиди
« Отговор #40 -: 24-01-2012, 16:15:16 »

 :kisss:Зелева чорба...ама не е за твоя случай.Почвай с гимнастиката.Движения на стомаха във всички посоки, ала Бели данс - на български- кючек. toothСутрин преди ставане от леглото с лява ръка намираш от ляво на пъпа пулса и притискаш 5- 10 мин.Да се регулира перисталтиката.Продължаваш да правиш гимнастика ,вдигане и смъкване на краката. каране на колело в легнало положение.Масажирай стомаха от двете страни в посока надолу.Порови се и в предаванията на Гала, имаше и за това.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Хемороиди
« Отговор #41 -: 25-01-2012, 09:17:37 »

Ева, наблюдавай си реакцията на червата като ядеш по един вид плод само. На мен например сините сливи не ми действат разхлабващо, нито банана, но кивито- да. На някои бананите им действат разхлабващо.
Попаднах на ето тази рецепта срещу хемороиди:
 Разтваря се 0.08-0.2 гр мумие във малко количество мляко/половин ч л/смесва се със брашно,прави се свещ и се слага във ануса.Като във същото време се пие по 0.2гр мумие преди сън и три часа след хранене.Курса на лечение е 10 дни .Може да се повтори 2-3 пъти. Мумиото е богато на минерали.
Погледнах  в Уикипедия, че ми беше най-лесно, какво причинява хемороидите...храна бедна на фибри, недостатъчно пиене на вода, неправилна стойка, липса на движение, начина на ходене до тоалетна... взела ли си мерки срещу тези неща? (извинявай, не си спомням както беше писала в началото). След клизмата би трябвало да ти успокоят (въпреки, че за това време са били дразнени), но ако не минава, може би е добре да взимаш нещо, което укрепва стените на кръвоносните съдове...
Дано ти мине бързо!
Активен

stanislaf

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Хемороиди
« Отговор #42 -: 28-01-2012, 09:47:34 »

evas :) как вървят нещата ?
Активен

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Хемороиди
« Отговор #43 -: 28-01-2012, 16:34:14 »

Не ми е минало още.Като ходя до тоалетна,въпреки че е с клизма,след това започва да ме боли и ме боли почти половината ден/е не чак както в началото де/.След това болката изчезва.Иначе топченцето си стои там - нито е намаляло,нито е изчезнало.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Хемороиди
« Отговор #44 -: 28-01-2012, 18:13:57 »

евас , а колко време гладува само на вода ?
Активен

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Хемороиди
« Отговор #45 -: 28-01-2012, 19:59:12 »

Първо 5 дена,след това един ден ядох и продължих още 7 дена,сега 5 дена захранвах и след това вчера и днес бях на сухо гладуване,но преди 1 час пих вода и сега чай....
Активен

mak

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Хемороиди
« Отговор #46 -: 28-01-2012, 20:32:50 »

Evas, ето няколко няколко от рецептите на Малахов за целта:
"Изплакнете хемороидните подутини с урина, а след това налагайте с 3 до 5 памучни или вълнени компреса с чеснов сок или с разреден настърган чесън.
Може да правите и 10-минутни вани в седнало положение, като добавите във водата сок от 5 скилидки чесън.
Ако хемороидите са вътрешни, може да изчистите скилидка чесън, да я намажете с масло (масло или олио) и да я въведете в правото черво.
Може да стриете 2-3 скилидки чесън, да ги смесите с горещо масло, от което да направите свещички (налейте маслото във формички от станиол) в хладилника."
И по-нататък:
"Мула-бандха и лечение на хемороиди
В повечето случаи гимнастиката на задния проход помага за лечение на много упоритите хемороиди. Гимнастиката се прави чрез прости упражнения - съзнателно свиване и стягане на ануса. По терминологията на йогите това се нарича "мула-бандха"(мула - корен, бандха - свиване, ключалка).Само това е достатъчно и помага за по-доброто предвижване на кръвта по хемороидните вени и ликвидирането на застоя в кръвта."
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Хемороиди
« Отговор #47 -: 29-01-2012, 18:55:19 »

Добре,но ако не правя клизма как да отида до тоалетна - дайте друга безвредна идея какво да пия  за разхлабване,защото след гладуването независимо какви сокове пия,а вчера ядох и накиснати сушени сливи,днес кивита - резултата е запек.Между другото вчера и днес правих клизми и си ме боли по няколко часа след това,дано не се възпалят пак хемороидите,но вече просто не мога да гладувам и не знам какво да правя.

от тези твои думи оставам с впечатлението, че може би не отчиташ нуждата от "технологично" време, което е нужно на тези сливи и кивита, за да подействат, особено след гладуване и клизми... след гладуване и при захранване и нормално да се позабавя реакцията на изхвърляне и това да се случва на 2, дори 3-ти ден след началото на яденето. А пък ако това ти е било всичкото ядене и пиене - тези сокове и тези сливи и кивита, значи наистина си е нужно време да подействат, защото реално соковете в началото на захранването при мен никога не са ме довеждали до тоалетната, това става по-късно, като се понатрупа целулозата от плодовете и зеленчуците, и се задвижи системата...
Горещо те съветвам да си вземеш направление от личния лекар, и да отидеш на хирург-проктолог, за да ти каже дали наистина само хемороидите са ти проблемът, защото преди година и 3 месеца аз лично също си мислих, че имах хемороиди, но после се оказа, че съм имал и подъл абцес, последствията от който още усещам на задните си части (преди 2 дена излязох от болницата, правиха ми 2-ра операция, която да отстрани последствията от  операцията на абцеса...)
Нищо няма да загубиш от тази разходка по болниците, освен една-две потребителски такси и малко време, но можеш да спечелиш много, ако се окаже, че имаш и друг проблем... винаги е добре човек да е наясно с какво си има работа  :pensif_29: :surpris_23:


Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

stanislaf

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Хемороиди
« Отговор #48 -: 30-01-2012, 10:30:22 »

bpa  си е прав за прегледа ! не е нещо кой знае какво , доктора си те маже с лидокаин и не се усеща нищо
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Хемороиди
« Отговор #49 -: 30-01-2012, 12:17:17 »

Първо 5 дена,след това един ден ядох и продължих още 7 дена,сега 5 дена захранвах и след това вчера и днес бях на сухо гладуване,но преди 1 час пих вода и сега чай....
Значи си прекъснала гладуването , след което си почнала пак отначало?  При повечето хора , които съм съветвал за този проблем, подобрението настъпва след 20 тия ден или чисто или каскадно.
Активен

stanislaf

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Хемороиди
« Отговор #50 -: 30-01-2012, 12:34:38 »

titan , иска ми се да пробвам твоята рецепта с 20- дена на вода , но както съм 61 кг , тогава верно само кокали ще остана  :o
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Хемороиди
« Отговор #51 -: 30-01-2012, 12:45:02 »

titan , иска ми се да пробвам твоята рецепта с 20- дена на вода , но както съм 61 кг , тогава верно само кокали ще остана  :o

говориш като съвсем случаен човек, който си няма идея от правилно провеждано гладуване...
За около 21 дена чист глад нормален организъм ще "изхарчи" не повече от 11-12 кг телесно тегло, така че не виждам да имаш проблем с такова количество тегло...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

stanislaf

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Хемороиди
« Отговор #52 -: 30-01-2012, 14:08:09 »

50 кг за 177 височина ти се струват нормални килограми за 30 годишен мъж? че не разбирам много неразбирам от глдауване
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Хемороиди
« Отговор #53 -: 30-01-2012, 15:32:59 »

Тука си говорим прекалено много за гладуване, а за спорт навън въобще. Аз препоръчвам спорт вместо зверско гладуване!
Активен

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Хемороиди
« Отговор #54 -: 30-01-2012, 16:02:29 »

Тука си говорим прекалено много за гладуване, а за спорт навън въобще. Аз препоръчвам спорт вместо зверско гладуване!

    И спорта и гладуването в нормални граници са полезни, но несъпоставими т.е. едното не замества другото, а го допълва. Спортът е здраве от натоварване, а лечебния глад – от разтоварване!  :love_028:
    Иначе и аз предпочитам спортуването навън отколкото в затворени помещения!
« Последна редакция: 30-01-2012, 16:17:18 от Spanaka »
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Хемороиди
« Отговор #55 -: 30-01-2012, 21:02:16 »

50 кг за 177 височина ти се струват нормални килограми за 30 годишен мъж? че не разбирам много неразбирам от глдауване


По-горе беше писал, че си около 60 кг.
Приехме, че МАКСИМУМЪТ, който можеш да отслабнеш за 21 дена глад, е около 10-12 кг.
Така че е малко вероятно да го стигнеш този максимум, ако не за презориш излишно...
И не, не са нормални килограми тези, но и лечебното въздържане от храна за 21 дена също не е нещо нормално, както обичам да казвам "нормалните не оцеляват"  :Content_4 - emotloader: :Confus_3: :whistling2 - emotloader:

Та, ако трябва да съм сериозен, руснаците начело с Николаев са го изчислили, че при гладуване от 25-30 дена няма начин да изхарчиш повече тегло, отколкото трябва...естествено, трябва да се отчитат и индивидуалните особености, но.. това ще си го направиш сам, няма кой вместо теб, освен ако не ти се разхожда до руска клиника по гладуване :)
вземаш си точно кантарче и се мериш всеки ден, като паднеш под 52-53 кг, почваш да се захранваш :)

Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Хемороиди
« Отговор #56 -: 31-01-2012, 22:15:30 »

Ако няма какво да топиш ефекта ще е по-бърз и няма да отслабнеш толкова, даже имам една позната , която имаше какво да топи и след 22 дни не беше свалила нито един килограм  tooth  tooth  tooth за съжаление не съм я контролирал 24 часа , може и да не е карала само на вода.
Активен

stanislaf

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Хемороиди
« Отговор #57 -: 01-02-2012, 09:38:03 »

ами по моите наблюдения когато се храня нормално , 3 пъти на ден +  предиобедна закуска и следобедна закуска от плодове ,аз свалям килограми  :essen: , а презтавям си ако спра да ям . Сега зимата на някой по силен вятър ще има да ме търсят някаде из полята  :bleh , а иначе съм си жилка и спортувам :)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Хемороиди
« Отговор #58 -: 01-02-2012, 10:26:43 »

немаа се пуашиш ..... tooth
Активен

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Хемороиди
« Отговор #59 -: 08-02-2012, 20:01:40 »

Здравейте,да напиша какво стана при мен все пак.Миналата седмица отидох на лекар,в една от тези специализирани клиники за лечение на хемороиди.Оказа се че е фисура,която няма да се махне сама.Премахнаха ми я с безкръвна операция с местна упойка,точно за 5 мин.След това ме боля няколко дена и засега всичко е ок.Поне вече не се занимавам с този проблем.Е все пак си погладувах - със сигурност не е било напразно,все е помогнало за някой друг невидим проблем :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.106 секунди с 23 запитвания.