Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте и едно голямо благодаря!  (Прочетена 2919 пъти)

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи

Здравейте  :)
Първо да ви кажа едно голямо благодаря  за форума :fluretaa:: на Мер и за това,че е толкова полезен на всички вас, които давате съвети и пишете в него.
Да разкажа и аз като една new във форума малко за себе си, надявам се никой да не отекча(малко съм многословна) :kisss: Моите първи срещи с лечебното гладуване и природосъобразния начин на живот бяха, когато бях много малка и майка ми се разболя от кожно заболяване , което беше  много рядко. Докрорите я дианостицираха изключително трудно с безброй операции на сляпо.Тя "живееше" в болниците, лежеше там с месеци.Традиционната медицина не й помогна  никак, стигна се до там, че тя пиеше по 3 бурканчета урбазон на ден,когато болестта се възпламеняваше и биеха рекордни количества урбазон мускулно и това "лечение" й помагаше за дадения момент, но всички знаете следсвията от многото  и дълго приеманите лекарства. Лекарите почти я бяха отписали, а тя беше едва на 33. Тогава започна да гладува с Лидия Ковачева, направи поредица от дълги гладувания на плодове,чай и мед- мисля,че бяха 3 по 40 дни със захранвания по между им. На третото обаче не успя да се захрани и то продължи доста дълго време и както казаха лекарите " за малко да я изпуснем". Въпреки екстремните ситуации и всички усложнения майка ми направи толкова дълги прочиствания, че успя да се излекува :) Толкова се гордея с нея!!! Историята след това става дъъълга и широка...:) Въпросът е, че от тогава майка ми е в перфектно здраве с един кратък период през който болестта се обади за малко :(
Аз направих първото си  гладуване на чай, мед и плодове на 14 години с д-р Емилова, което беше 14 дни. Знаех някой неща, възхищавах се на лекциите и духа й, харесваше ми че помага на хората по един толкова лесен начин. Освен това знаех и как това изцяло промени живота на майка ми. След това гладувах по 1 път в годината.Но си бях едно хлапе, хапвала съм си всичко рабира се, въпреки че, майка ми винаги се е стараела да се храним здравословно вкъщи. Станах вегетарианка на 17 години,вдъхнових се от едно момиче,колкото мен беше и не ядеше месо. Каза ми,че хората нямаме право да ядем животните и аз го приех много сериозно и спрях. Доста смешно звучи за 17 годишно хлапе да му идват такива мисли, но явно при мен беше така. Тогава не хапавах месо заради животните, а по-късно разбрах и другите бонуси..хехех
Интересувам се от суровоядство от доста одавна, но започнах да ви чета от около година. Винаги в менюто ми са присъствали  голям процент сурови и храни, но и много неща, които си мислех, че са полезни, но....НЕ! Средата на миналата година към края на юни събрах кураж от форума и тъкмо направих 2 седмици само на сурово, защото исках да направя прочистване на дебелото черво и ХОП ХОП ХОП...три курса на антиботик с два извадени мъдреца,за около 4 месеца...така чудесно се наредих,че сега съм цъфнала просто,но ще пиша в друга тема за здравословния проблем,който имам, че имам нужда от съвет :) Ще си напарвя и дневник, за да ви разкажа какво хаправам, че стана дълга и широка  :Confus_3:.Значи сега отново съм на стартова линия готова за още повече позитивни мисли, защото  разбира се покрай тези болежки доста се филмирах
Сигурна съм, че правилното хранене е верният път към здравето, надявам се да стана по-старателна в следването му(че имам и доста прегрешения) и да не спирам да се уча.Ще се радвам да съфорумстваме :)
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Здравейте и едно голямо благодаря!
« Отговор #1 -: 19-01-2012, 21:08:34 »

Успех! Ще те следвам :-))
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Здравейте и едно голямо благодаря!
« Отговор #2 -: 19-01-2012, 21:20:51 »

Значи сега отново съм на стартова линия готова за още повече позитивни мисли...

СТАРТ!  :Content_4 - emotloader: :Content_22:
Добре дошла Барбаронке!
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Здравейте и едно голямо благодаря!
« Отговор #3 -: 19-01-2012, 21:49:18 »

Привет, барбаронке! :Content_22:
Моите поздравления и пожелания за успех!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Здравейте и едно голямо благодаря!
« Отговор #4 -: 19-01-2012, 22:31:11 »

Добре си дошла  :love_006 - emotloader:
Активен

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи
Re:Здравейте и едно голямо благодаря!
« Отговор #5 -: 20-01-2012, 09:51:11 »

Здравейте на всички :) Благодаря за топлите приветствия! Без труд няма успех, така че ще се трудим заедно!
Svetlio, аватара ти направо ме разбива, поздравления за избора! Хехехе :)
Желая Ви много усмихнат петък!  :kisss:
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Здравейте и едно голямо благодаря!
« Отговор #6 -: 20-01-2012, 10:12:49 »

Здравей! Успех в начинанието  :Content_22:
Активен
Psychonaut

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Здравейте и едно голямо благодаря!
« Отговор #7 -: 20-01-2012, 11:36:57 »

Svetlio, аватара ти направо ме разбива, поздравления за избора! Хехехе :)
Барбаронке, благодаря ти. Радвам се, че ти харесва. На мен ми действа като вдъхновение. Доста е символичен.
Активен

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Здравейте и едно голямо благодаря!
« Отговор #8 -: 20-01-2012, 13:22:18 »

Здравей, Барбаронке!
Почитания и към майка-барба...:)
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи
Re:Здравейте и едно голямо благодаря!
« Отговор #9 -: 20-01-2012, 21:15:15 »

Svetlio, аватара ти направо ме разбива, поздравления за избора! Хехехе :)
Барбаронке, благодаря ти. Радвам се, че ти харесва. На мен ми действа като вдъхновение. Доста е символичен.
Наистина си е вдъхновяващ, ако имаше и един с чесън щеше да е моя   :laugh:.

Здравей, Барбаронке!
Почитания и към майка-барба...:)
Благодаря,Spanaka, тя е един истински герой, имайки предвид колко упорито направи всичко, а знаеше толкова малко. Имаше само книгата на Лидия Ковачева и нон стоп я четеше, явно черпеше стимул от нея. Но когато видиш такава трансформация е наистина вдъхновяващо! Толкова вдъхновяващо, че всеки път като се сетя за това и настръхвам! Дано повече хора повярват и успеят :)
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен
 

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 24 запитвания.