Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Здравейте на всички!  (Прочетена 2535 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Марияна
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 16

« -: 15-01-2012, 16:40:01 »

Четох, четох вече час и не мога да повярвам, че съм попаднала на толкова невероятно място!!! Невероятни сте, хора! браво, аплодирам Поздравления за всичко това, което сте успели да постигнете със собствения си живот - и не просто за начина ви на хранене или за отношението ви към собственото ви тяло, дух и свят, а за невероятната положителна енергия, която блика от всеки един пост! Това май е най-трудната част от всичко - да останеш положителен, обичащ и подкрепящ в една силно отрицателна среда, нагнетяваща околното пространство и енергия с лоши мисли, скръб и несвършващо никога нещастие и мизерия на духа... За съжаление повечето хора в България са си настроени така от самото си раждане (моето семейство не в толкова силна степен, но пак има залитания от време на време...) и третират всички различни положителни и щастливи от това което са и имат хора със страх и едва ли не като глупаци. Затова и толкова се зарадвах като попаднах на този сайт и на този форум  Smiley. Странно е как понякога се стичат нещата - към този сайт ме насочиха почти едновременно две мои приятелки, които го бяха открили независимо една от друга. Ние с тях май сме нещо като малко тайно общество, което споделя голяма част от житейската философия на създателите на този сайт и на всички ви. Всяка една от нас си има собствена трактовка на това житейско кредо и е успяла да го приложи в различна степен на дело. Боя се, че аз съм най в началото на пътя... Направих първите си крачки принудително (то дебелата глава до там води  ухилен) - в следствие на неправилния ми начин на хранене и много лошите неща, които ми се случваха продължителен период от време (повече от година и половина, като се замисля сега...), на които отреагирах силно негативно, се разболях - целият ми чревно-хранителен тракт се разбунтува и всяко нещо тръгна да се възпалява и увеличава и какво ли не... Всичко завърши с една операция от хроничен апандесит и с едновременно спазване на няколко медицински предписани диети (а тогава бях едва на 25!). Е, тогава просто ми се наложи да променя начина си на хранене, а с продължителното мислене какво ми се случва и защо, излезнах на един съвсем нов път, по който започнах да крача бавно на принципа на пробата и грешката. Е, няколко години след това с гордост мога да заявя, че съм изминала немалко, или поне с оглед там, където бях  намигам, но всъщност пак съм още някъде в началото  Smiley. Днес съм много по-положителен човек, и както една млада съфорумка споделя, това е едва ли не по-важно от начина на хранене, а аз бих добавила само две неща - това се "учи" или по-скоро е осъзната духовна нагласа към себе си и към света, а също и двете са взаимосвързани - едно хубаво плодче те кара да грейнеш отвътре също както то е поело от слънчевите лъчи, докато е растяло. От половин година се опитвам да бъда вегетарианка, сравнително успешно (за моя най-голяма изненада стана от раз при мен, но семейството ми реагира доста отрицателно и с насмешка на това...), и отклонението по празниците ми коства скъпо  ама че съм Но няма повече! Занимавам се активно с йога от май пак толкова време, но пак на пресекулки  ама че съм А другото ми основно занимание в духовен план е да се изучавам интуицията, а най-вече да се науча да й вярвам повече и да си отглеждам редовно намигам (практическият опит ми подсказва, че това някак си е свързано с чистотата на тялото?!) Е, това е най-общо за мен Smiley Наясно съм, че по този път се върви на малки крачки и всеки сантиметър напред е успех, затова си имам запланувани няколко малки крачки за тази година, основната от които е да стана постоянна в тези си начинания, и естествено, да се образовам. За това, без да го знаете, ми помагате вие (и затова май реагирам малко френетично сега...   :Smiley )! Радвам се да видя, че някой е успял да промени живота си успешно в такава насока, на мен понякога ми се струва трудно като да поместиш планина  weight_lift . А и че аз и двете ми приятелки не сме единствените, на които им идват такива луди идеи, ами отгоре на всичкото се опитват и да ги спазват и на практика  Smiley Поздравление, хора, за това, което правите и смелостта ви да го осъществявате ежедневно fluretaa ! Пожелавам ви много здраве и щастие за вас и хората, които обичате!
Активен
bpa
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 694

« Отговор #1 -: 15-01-2012, 16:46:06 »

Добре дошла от мен и успех по "правия" път Smiley
Информация има тук колкото щеш, ако нещо не намериш, не се стеснявай да питаш  мъдър
Активен

Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят
Даниела
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1580

« Отговор #2 -: 15-01-2012, 17:13:09 »

Добре дошла  flowers2 слънце
Активен
malina
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 267

« Отговор #3 -: 15-01-2012, 17:15:56 »

Здравей и от мен! роза
Активен
Ros
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 615

« Отговор #4 -: 15-01-2012, 17:24:33 »

Привет  заповядай, цвете
Активен

Spanaka
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 151

« Отговор #5 -: 15-01-2012, 18:32:47 »

Здравей!
Активен

Моралът в поведението, започва с морал в храненето!
Theodora
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 992

« Отговор #6 -: 15-01-2012, 20:04:48 »

Привет и от мен  flowers2
Активен

Psychonaut
Morgana
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 15

We look,but never we'll see?

« Отговор #7 -: 17-01-2012, 12:00:07 »

Здравей ,Марияна! :)Открих много сходства със себе си докато четях поста ти.Много си права за това как негативното обкръжение е като зараза,докато се усетиш ,и ти самата вече пренасяш вируса...Проблемите на стомашно чревния тракт и при мен се бяха появили,само че  диагнозата беше нервен стомах.Абсолютен кошмар,сякаш от минал живот,така че напълно те разбирам Smiley.Възхищавам ти се за усърдието,с което изграждаш новия си живот.От опит знам колко е трудно да си изградиш нови полезни навици и най-вече да загърбиш старите.Пожелавам ти много успехи за напред! пеперуди
Активен
барбаронка
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 82

« Отговор #8 -: 20-01-2012, 10:05:49 »

Здравей от още един новак! Успех и повече усмивки  свиркам си И...като някой около теб е негативен-свиркай си!Аз така правя Smiley
Активен

"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен
Марияна
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 16

« Отговор #9 -: 30-01-2012, 16:24:28 »

Ей, благодаря ви за поздравите! А и за съвета - то е добре човек по принцип да си свирка малко повече в ежедневието - с повод и без повод...  свиркам си А колкото до личните кошмари (особено тези, които си създаваме сами!), от опит знам, че е по-добре да ги оставиш в миналото и да ги загърбиш завинаги, и да си спомняш за тях само като добър личен опит... Хубав и успешен ден на всички!  flower
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: