Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ставно-възпалително дегенеративни проблеми на гръбнак и други стави  (Прочетена 38663 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Има какво да се поучим от последния пост на Мая.
Лично за себе си открих в него доста истина и дълбочина. Благодаря на Мая.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

стефан

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

Мая,по повод на соматопсихичните и психосоматичните взаимодействия,мога да ти препоръчам място в Германия,имат център за такива работи.Ако си чела книгата "Болестта като път" на Торвалд Детлефсен и Д-р Рюдигер Далке.Та центъра го държи бившата му жена(на Далке).Проверено от личен кратък престой :love_028:

Ако болният е на легло,ще е по трудно с транспорта.Просто предлагам "алртернатива" :flowers2:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Основата на много заболявания и основно на опрно двигателния апарат се дължат на хълбочинно изместване,нарушава се баланса. Тялото заема позиция в която има най малко болка и постепенно се изкривява. Юмейхо терапията връща постепенно този баланс.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Мая

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

Цитат
Юмейхо терапията връща постепенно този баланс.

А ако са посещавани двама независими един от друг юмейхо терапевта и нито един не е могъл да направи нещо сериозно.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Трябва да се постоянства и да се вярва.Ако се съмняваш ,че терапията има смисъл,не може да ти помогне.
Колко сеанса направи и през колко време?
И не забравяй,че нищо не може да те излекува,а да ти помогне сама да се справиш.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Мая

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

Трябва да се постоянства и да се вярва.Ако се съмняваш ,че терапията има смисъл,не може да ти помогне.
Колко сеанса направи и през колко време?
И не забравяй,че нищо не може да те излекува,а да ти помогне сама да се справиш.

Редовното оправдание! В терапевта няма никакъв проблем той е идеален и всеможеш, при неуспех проблема винаги е в другия. На този принцип и аз мога да стана юмейхо терапевт, винаги ще съм права.....
Добре обученият терапевт знае границите на възможностите си и се оттегля сам, когато не може да се справя с отправените към него очаквания. Но да се оттегли преди да вземе парите, а не след това!
   

Беше отдавна години не се сещам с точност, но бяха над десет процедури. И чак когато свършиха всичките процедури и си прибра парите, каза че проблема ми не може да се оправи с юмейхо.......като че ли преди това не го е знаел.....
Активен

Мая

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

Юмейхо(сайонджи) е идеална терапия за профилактика и за не особено сериозни блокажи и проблеми. Когато има доказано сериозна патология трябва тя да се оцени обективно, и съответно да се действа обективно.
Активен

Мая

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

Мая,по повод на соматопсихичните и психосоматичните взаимодействия,мога да ти препоръчам място в Германия,имат център за такива работи.Ако си чела книгата "Болестта като път" на Торвалд Детлефсен и Д-р Рюдигер Далке.


Торвалд Детлефсен и Д-р Рюдигер Далке се занимават единствено и само със ПСИХОсоматични заболявания.
Тъй като според тях понятие като СОМАТОпсихичен НЕ съществува, дори и в пределите само на едно прераждане, поне това се излъчва от книгите им.

Разбира се според други световно известни лечители като например Каролайн Мис, Жоао Тейшиейра де Фария .....понятието СОМАТОпсихичен съществува!

« Последна редакция: 17-02-2012, 19:36:11 от Мая »
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

[

  каза че проблема ми не може да се оправи с юмейхо.......като че ли преди това не го е знаел.....
знаел го е,но целта не е била лекува ,а парите на пациента да идат в неговия джоб.Това не пречи да е пее друга песен по време на терапията.Така става-лекар ,който търси парите  по принцип като правило в професията си ,не става на материал и е посредсвено същество.Това важи и сега.Етичните правила  от древността се погазват на общо основание от лекарите сега и по рано ,отдавна.Така ,че най- добре е човек да се излекува сам.не може ли или не знае-осъден е да търси опора в разни хора отвън,а това е капан за неговата душа..такива работи...
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

lustenau

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44

А защо не се опита с йога ? има куп асани техники ,пречиствания ,медитации и.т.нататък Ако болеста е проява  на неправилен начин на живот  а не наследство от  минал такъв би трябвало всико да е ок  поне би трябвало да се опита
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149

 И какво ако е от минал живот?
Активен

Мая

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

А защо не се опита с йога ? има куп асани техники ,пречиствания ,медитации и.т.нататък Ако болеста е проява  на неправилен начин на живот 

" " "Болестта" " " е проява от физически удар/падане/сблъсък/злополука/инцидент .....и неща от сорта, ............и съответно резултата приплъзване(спондилолистеза) с компенсаторна сколиоза, дискови хернии! А не на спонтанно скапване на гръбнак в следствие на неправилно хранене, пушене, алкохолозъм и изключително неправилни и криви  мисли.
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

И какво ако е от минал живот?
По трудно се лекува и асана не стига само за целта.Но асана все пак може да помогне много.Има някои примери за кекави и болни деца,станали в ръцете на вещи хора човеци с качества много над другите здрави по рождение хора.сещам се за един точно такъв сега.но практиката на йога не пасва на всеки.това зависи вече от други душевни фактори,А самите асани,след това могат почти всичко да преобразят.Важното е първоначалното отношение към  типа лекуване.А това зависи от психиката  вече .Следователно -няма въздесъщи лечения,а има само адекватни на психиката на пациентите.При едно страдание,на един ще помогне един метод и същия този метод няма да промени нищо в друг човек ,със същото страдание.Ей тука е значението на психиката,резултат от минал живот.Ей това е действието на карма-първо действа в психиката,след това тялото само разбира кое е добре и кое не като метод за лечение.Йогата може да изправи на крака някои много болен,а друг да убие.Зависи от отношението на самия индивид.
« Последна редакция: 17-02-2012, 20:49:30 от Миоджералвомбо »
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

 

" " "Болестта" " " е проява от физически удар/падане/сблъсък/злополука/инцидент .....и неща от сорта, ............и съответно резултата приплъзване(спондилолистеза) с компенсаторна сколиоза, дискови хернии! А не на спонтанно скапване на гръбнак в следствие на неправилно хранене, пушене, алкохолозъм и изключително неправилни и криви  мисли.
Технически мога да изброя асаните които могат да регенерират и върнат първоначалното състояние.Понеже са тежки ,не като изпълнение ,а защото има много условности и изменя напълнио целия стереотип на човека ,дръзнал да ги практикува,казвам че тази практика е тежка.Не невъзможна,но тежка.Всичко зависи от волята ,от неистовата воля за излекуване на индивида.само това може да помогне при този метод...Ето затова  е подходящ за едни и неправилен за други-в зависимост от личната им воля и мотиви да действат реално ,на практика.
 Казват -карма от минал живот или карма от сегашен живот била причина за еди си какво страдание.Има ли значение за страдащия от кога е ?Никакво.Самите понятия са много размити и условни.Има смисъл само да бъде излекуван.Болния страда,а други определят кое е какво и що..Не , дайте метода направо на човека и да го почва....Какъв е метода ,болния сам да определи дали му пасва.Но трябва да опитва,да не губи надежда,да вярва и ще намери правилното си лечение...Който непременно иска да се отърве от страдание-ще се отърве все някога.Но само, ако е  с непреодолима воля ,за това.Пречките са много.Дори хората му ги поставят ,и то тези които уж искат да помогнат.Човека сам трябва да се докопа до здравето си-няма друг начин.
« Последна редакция: 17-02-2012, 21:07:39 от Миоджералвомбо »
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149

 От минал или от по-минал - все 1.
 Желанието е най-важно. Ако го имаш и даваш от себе си каквото можеш, дори да не успееш да се излекуваш, никога няма да се заяждаш с другите, защото те са здрави - а ти не. Просто приемаш ситуацията, приемаш си живота такъв какъвто е и го живееш макар и недъгав. Шанс
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

От минал или от по-минал - все 1.
 Желанието е най-важно. Ако го имаш и даваш от себе си каквото можеш, дори да не успееш да се излекуваш, никога няма да се заяждаш с другите, защото те са здрави - а ти не. Просто приемаш ситуацията, приемаш си живота такъв какъвто е и го живееш макар и недъгав. Шанс
Склоността за заяждане иде от нервност и ако човек страда  ,той  е нервен и без да ще се заяжда.Ако разбере че оттам иде нещо ,което хората определят като заждане,това е вече една малка победа!Но не е нужно да се примирява!Напротив-трябва да се бори!Шанса се изработва и такова нещо като късмет няма-измислено е от хора ,които са се примирили и смятат че съдбата ,понеже не могат да си я държат в ръцете,е в ръцете не една фикция.Нерекли са я шанс.Но аз казвам,че човек има воля и това е най- доброто, с което разполага.Нека се бори,нека търси,никога да не се примирява.Такъв ще успее,но не и оня които се примири.Смелостта е обратното на страха.Тя носи резултатите,смелостта да искаме да сме здрави и да го направим най- после!
« Последна редакция: 17-02-2012, 21:51:24 от Миоджералвомбо »
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Мая

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

От минал или от по-минал - все 1.
 Ако го имаш и даваш от себе си каквото можеш, дори да не успееш да се излекуваш, никога няма да се заяждаш с другите, защото те са здрави - а ти не. Просто приемаш ситуацията, приемаш си живота такъв какъвто е и го живееш макар и недъгав.

А кой е този който се заяжда. И кои са болните и кои здравите.
Аз болен и здрав ги виждам само като теоретични крайни точки които на практика не съществуват .....НА ЕДНО ЦЯЛО. А недъгавите кои са
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149

  Не знам дали няма късмет. И едва ли бих се убедила без 100% доказателство, а такова нямам. Мисля че голяма част от нещата са твоя отговорност и други които са шанс, но ако тръгна да изследвам причинноследствена връзка ще си изгубя времето.
 Да си приеме ситуацията, имах предвид да се успокои. Аз преди когато съм търсела някакъв изход от дадена ситуация, съм го намирала точно когато съм приела че мога да бъда такава цял живот. Естествено е-тя няма да спре да се интересува за проблема си, най-малкото защото изпитва болки. Но и вие насила няма да я накарате да намери сили в себе си, тя трябва да си повярва сама чрез личния си опит. Нервността се лекува с малко смирение  tooth Според мен когато човек е толкова изнервен- е защото иска да избяга от ситуацията в която може да се набута и защото се чувства парализиран и окован от странични фактори, а когато се успокои вижда че е било излишно да се страхува.
Но това си е мое мнение.
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149

От минал или от по-минал - все 1.
 Ако го имаш и даваш от себе си каквото можеш, дори да не успееш да се излекуваш, никога няма да се заяждаш с другите, защото те са здрави - а ти не. Просто приемаш ситуацията, приемаш си живота такъв какъвто е и го живееш макар и недъгав.

А кой е този който се заяжда. И кои са болните и кои здравите.
Аз болен и здрав ги виждам само като теоретични крайни точки които на практика не съществуват .....НА ЕДНО ЦЯЛО. А недъгавите кои са



 Ок- аз съм тази която се заяжда  :)
 http://rechnik.info/%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BD
Хората преди мен са измислили значението на думите, така че, сори
Активен

Мая

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

Какви са тези речници , какви са тези чудесии?!  Въпросите бяха риторични, образни, и символични.......а не буквални!


Цитат
توقف عن قتلى: Не знам дали няма късмет. И едва ли бих се убедила без 100% доказателство, а такова нямам. Мисля че голяма част от нещата са твоя отговорност и други които са шанс, но ако тръгна да изследвам  връзка ще си изгубя времето.
 Да си ......................................................................смирение   Според мен когато човек е толкова изнервен- е защото иска да избяга от ситуацията в която може да се набута и защото се чувства парализиран и окован от странични фактори, а когато се успокои вижда че е било излишно да се страхува.
Но това си е мое мнение.
Правилна самооценка това е само твое мнение! Това е само мнението на едно дете!


« Последна редакция: 17-02-2012, 23:06:40 от Мая »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.148 секунди с 22 запитвания.