Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: "Дъвчеща" сокоизтисквачка  (Прочетена 184128 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
stan73
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 87

« Отговор #220 -: 27-10-2016, 18:41:28 »

Боко , изтърва почерпката .. Smiley Lancia Kappa coupe

NRG,  цена в долари означава - че от чужбината нейде ще идва.. А от там гаранция няма. И ВРЪЩАНЕ при нехаресване - също!  ухилен А от БГ  и двете ще са възможни. ( освен ако  и ти не си в чужбината. Това е друго вече. А и открай време от чужбина закупен уред е по-надежден от същият, купен от БГ . Важи за всичко, вкл. за автомобилното масло и праха за пране  мъдър )

И другото неприятно - Кювингс, закупен тук в БГ ще е с цена около 1000 лева.
Активен

boko
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 8

« Отговор #221 -: 06-11-2016, 11:15:21 »

Бате Бино, много готин автомобил! Не съм те мяркал из града и определено не съм виждал на живо този модел...Дано не ти прави проблеми, че като рядък модел, сигурно теудно се намират части...Между другото, ако ти трябва нещо за автомобила и го има в магазина, мога да помогна с 30% отстъпка...Това за определен магазин де, ама те всички продават почти едни и същи части...ама да не се налага Smiley
Сега за Грийниса.
Машината изглежда добре. Много приятно тиха и удобна за ползване. Първо я пробвах със 6 средни моркова и 4 средно големи ябълки...сока беше чуден.. излезе към 600 мл някъде.Също така не става въобще бавно. Пулпата излиза доста суха и пробвах да я прекарам втори път, след което пусна още малко сок и пулпата излезе още по-суха и спластена, но се появиха и мааалки парченца в спка, което не е лошо според мен...С миенето се зае жената и се справи бързо, като четката от комплекта сваля за секунди всичко, което се е набило в цедката...На следващата ситрин пробвахме пак с моркови и ябълки, но този път и цвекло. Много хубав сок става и съм много доволен, понеже предимно това ще цедя май... след това промих два пъти с по една чаша вода и пробвах с две пиперки, две краставици, няколко стръка поумекнала целина и два стръка магданоз, които скъсах директно от саксията... с всичко се справи, но явно понеже целината беше поумекнала, се позапуши отвора за пулпата и в спка влязоха малки парченца... След като отворих да я чистя се видя причината за запушването... беше се задръстило с конци от целината и тогава се сетих, че ме бяха посъветвали да редувам тревите между другите неща, а аз ги сложих последно...както и да е за напред ще знам да слагам по малко и ще редувам... По-нататък ще пиша пак, като пробвам и с други зеленчуци и плодове... Засега съм доволен...
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3875

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #222 -: 06-11-2016, 21:54:23 »

Благодаря, Боко. Ще ти пиша ЛС.
Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
NRG
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 5

« Отговор #223 -: 17-11-2016, 12:41:44 »

Аз пък да се похваля, че си взех чистак бърсак кювингс NS модела за 250 левчета от ибей. С нетърпение го чакам и да почвам да го тормозя. Единствено не ми допада, че е бордо и на нищо в кухнята не се вързва, ама за тия пари ще си го представям бял  ухилен
Активен
чоко
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 16

« Отговор #224 -: 22-11-2016, 11:44:03 »

Имате ли впечатления за бавната  сокоизтисквачка от Лидл? Виждам , че  има и модел  на Rohnson за на подобна цена, какви са недостатъците в този ценови клас? Как се справят със зеленолистни?
« Последна редакция: 22-11-2016, 11:51:29 от чоко » Активен
Elia
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 484

« Отговор #225 -: 22-11-2016, 13:21:15 »

Здравейте,
ако става въпрос за каталога на Лидъл от тази седмица и сокоизтисквачката, която е показана там - да, моята сокоизтисквачка е подобна.Бавно смила зеленчуците, трябва да са нарязани на по - дребни парченца, доволна съм.Но моята е друга марка - Горение.За зеленолистни обаче Ви съветвам да я използвате като поставяте малко количество и то нарязани стръкове.Има специални машинки за зеленолистни в магазин ЗОЯ и на други места.Аз все още не съм си закупила подобна машинка.Тези машинки са специално и само за зеленина.Но иначе за правене на сокове моята машина Горение ми върши работа и съм доволна.
Поздрави !
Активен
чоко
Young
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #226 -: 22-11-2016, 14:44:22 »

Благодаря, предполагам разликата в мощността на по-скъпите модели е компенсирата с нуждата от нарязване на продукта.
тази в Лидл е 150 вата
Активен
Elia
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #227 -: 22-11-2016, 16:00:19 »

Нарязването на продуктите се прави за да може по - лесно да се смилат.Но забравих да Ви пиша,че баластът излиза напълно сух.Не се захабяват зеленчуците.Колкото по - високо е числото на ватовете, толкова е по - добре.Според мен 150 вата са малко.Така,че преценете сами колко сок на ден искате да правите и ако правите много сок си вземете от по - скъпите сокоизтисквачки.Те не захабяват зеленчуците и така от по - малко зеленчуци ще правите достатъчно количество сок.
Поздрави !
Активен
чоко
Young
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #228 -: 22-11-2016, 17:25:48 »

Какво имате предвид , че се захабяват зеленчуците?
Активен
Elia
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #229 -: 23-11-2016, 08:27:15 »

Здравейте,
просто когато сокоизтисквачката не прави добре сок баластът / отпадъците / не излизат сухи,  в отпадъка има достатъчно много сок, който трябва допълнително да се отцежда през тензух.Затова е хубаво при правене на сок отпадъците, които получаваме да са напълно сухи т. е. без никакъв останал сок.Така от по - малко на брой зеленчуци или плодове ще получаваме повече сок като количество.До сега през тези години съм имала много на брой сокоизтисквачки / поне 6 - 7 /, които при правене на повече сокове бързо се амортизират и когато баластът не е сух допълнително през тензух добивах още сок.Затова съм си закупила една по - скъпа сокоизтисквачка.Така от много малко на брой зеленчуци правя достатъчно сокове.Особено зимата в нашия дом правим сок от ябълка, червено цвекло, тиква, моркови, целина и магданоз.Тези зеленчуци са евтини и достъпни и много полезни.
Поздрави !
Активен
martincho
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #230 -: 24-11-2016, 10:31:15 »

Здравейте.Искам да попитам за отзиви относно тази бавнооборотна сокоизтисквачка на Philips:
http://www.emag.bg/sokoizstiskvachka-za-plodove-i-zelenchuci-tip-ohljuv-philips-avance-collection-200-w-syd-za-pulpa-1l-tehnologija-micromasticating-siva-bjala-hr1895-80/pd/D69T6YBBM/
Интересува ме някой ползвал ли е,изтисква ли добре сока,дали се запушва и има ли общо с omega сокоистисквачките.Разбрах от коментарите,че Kuvings i Омега са от най-добрите,но цените са им от 700 лв.,нагоре.Тази,която съм избрал е около 400 лв.Дали е добре за тази цена този продукт?
Активен
NRG
New
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #231 -: 14-12-2016, 21:26:19 »

Да се похваля, че ми дойде кювингса и съм супер щаслив и доволен.  слънце
Има обаче още две приставки и се чудя дали правилно съм разбрал за какво са. Едната е допълнителна черна цедки и доколкото разбрах е за по "едро" цедене. Другата е външна част и доколкото разбрах, винта се слага в нея и може да мели месо. Дали правилно съм разбрал?
Активен
NRG
New
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #232 -: 16-12-2016, 12:44:20 »

Да се похваля, че ми дойде кювингса и съм супер щаслив и доволен.  слънце
Има обаче още две приставки и се чудя дали правилно съм разбрал за какво са. Едната е допълнителна черна цедки и доколкото разбрах е за по "едро" цедене. Другата е външна част и доколкото разбрах, винта се слага в нея и може да мели месо. Дали правилно съм разбрал?
Мноо съм зле, оказа се, че са за смути и сладолед  ама че съм ама че съм
Активен
Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1046

Познай себе си.

« Отговор #233 -: 18-12-2016, 23:28:42 »

Добре е дългите стебла с влакна в тях (напр. дръжки с листа от целина, магданоз и всички подобни) да се нарязват на парчета не по-дълги от 2 пръста преди поставяне в дъвчаща сокоизстисквачка. Ако се пускат цели, както се опитах, те се увиват и провлачват около централното въртящо тяло, задръстват машината и създават голямо напрежение на частите при поставяне на следващи зеленчуци.
Активен

Искам да променя света - започвам от себе си.
boko
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 8

« Отговор #234 -: 05-01-2017, 13:21:46 »

Здравейте! Искам да ви питам, като си нарязвате ябълки и круши, преди да ги мачкате с машината, махате ли им семките или ги пускате с тях? Аз ги отделям, понеже си мисля, че ще задръстват цедката... Ви на какво мнение сте по въпроса?
Активен
stan73
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 87

« Отговор #235 -: 05-01-2017, 21:21:31 »

Не ги махам, не я задръстват.
Активен

iris
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 69

« Отговор #236 -: 12-03-2017, 18:37:04 »

Плодовете и зеленчуците представляват структурирана вода. Прекарвайки ги през разни изтисквачки , унищожаваме това им качество. Много по-добре е да ги употребяваме непреработени.
Бях обещала да посоча източник подкрепящ или отхвърлящ горното.
В Чудото на гладуването, Малахов, на стр. 259, има твърдение подкрепящо горното мнение, че зеленчуците съдържат структурирана течност.
« Последна редакция: 12-03-2017, 18:46:50 от iris » Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3875

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #237 -: 13-03-2017, 09:56:54 »

Това си е ясно като бял ден, iris Smiley По-ценно е да посочиш източник за второто твърдение - че изтисквачката разрушавала структурирането. И как точно го разрушава. намигам   
Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
iris
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #238 -: 13-03-2017, 10:05:46 »

Останах с впечатление, че не е ясно като бял ден. Smiley

Бъди сигурен, че няма кой да изнесе такива данни, напротив те ще са строго засекретени. Иначе как ще се продавт тези уреди!?
Активен
iris
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #239 -: 13-03-2017, 10:08:32 »

Но наистина аз прочетох някъде това твърдение в прав текст. Ако го срещна отново, ще посоча източника.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: