Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Естествени обезболяващи  (Прочетена 23506 пъти)

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Естествени обезболяващи
« Отговор #20 -: 27-01-2012, 22:18:36 »

Е няма да тръгнат да ти вадят мъдреци без да са видели на снимка как са разположени
Активен

fabricia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Естествени обезболяващи
« Отговор #21 -: 27-01-2012, 22:30:49 »

Нова снимка направи.
Нека я погледнат.
Моят мъдрец също в момента иска да излиза...тоест...излиза. Но...хоризонтално, накриво, тоест - точно към съседния зъб.
Моят личен зъболекар е много умерен. Каза ми следното - ако много почне да те боли, да дава зор - ще го извадим, няма как да израсте натам, но има и вариант сам да спре, след като види, че няма накъде. От година някъде го следим - за този период два-три пъти съм го усещала как почва напъни, наболява ме, но така само ден-два, после спира.
Иначе за операцията ми каза, че не е страшна, понякога просто наистина се налага. Е, ако може да се запази, по-добре.
Активен

fabricia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Естествени обезболяващи
« Отговор #22 -: 27-01-2012, 22:50:10 »

Два пъти съм си пуснала поста и не мога да го изтрия, извинете:)

Хайде вместо втори път -  :flowers2:
Активен

Discworld

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 258
Re:Естествени обезболяващи
« Отговор #23 -: 27-01-2012, 23:15:04 »

анджи,след като ти е изваден зъба се получава раничка на мястото,която се запълва с естествено покритие от кръв като тапа,която има благотворно дейсвтие,противопоказно е жабуренето с лайка тъй като разрушава този слой.

теодора,ако имаш актуална снимка и много те заболи-не се колебай,обади се на някое такси и им кажи да те карат в денонощен стоматологичен кабинет,в големите градове има по няколко,най-малкото ако искаш да изчакаш до сутринта с ваденето може да те боцнат няколко часа да дремнеш без болки.иначе е ясно-аулинче.

мъдреци не е задължително да се вадят,стига да не създават проблеми,на мен лично като ми вадеха самата операция беше безболезнена,хирургът повече се мъчи,но след това ден-два си непълноценна от болката

по принцип със здравна каса не се вадят мъдреци,тъй като е по-трудно и на никой не му се занимава.трябва да приготвиш около 200 лева за единия

успех
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Естествени обезболяващи
« Отговор #24 -: 28-01-2012, 04:15:24 »

Това със следоперативното не-жабурене с лайка не го знаех... ще го имам предвид ако се наложи да вадя и последния, благодаря! Зъболекаря-хирург (ако се налага такъв) най-вероятно ще се измъчи повече от теб, но задължително му трябва снимка. Моите ги извади защото бяха вече почнали да подпират съседните зъби. Последния все още е на разстояние, и затова не ме подложиха на операция. Във Велинград ми струваше 120 лева с антибиотиците, но това беше преди няколко години.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Естествени обезболяващи
« Отговор #25 -: 28-01-2012, 06:23:36 »

Да се похваля, в момента нищо не усещам като болка. Трябва да отбележа, че горния(който е по диагонал и е почти израснал) ме е болял и преди. Май се получава точно като при fabricia. Не искам да ми ги вадят.  :( Нося си ритейнърите, дето ми дадоха след като махнах брекетите, за да не се сбият предните, пък мъдреците да растат на където си поискат...
Да знаете ако на някой му се случи - карамфил + водка е лекарството...
Активен
Psychonaut

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Естествени обезболяващи
« Отговор #26 -: 28-01-2012, 17:16:52 »

И аз като теб си виках накадето искат - единия се забиваше назад в костта - другият ми излезе настрани към бузата / добре че е горен и лесно ще го извадят него / Засега съм минус три мъдреца - двата долни с голям зор ги махнах. Единият ми растеше назад в костта и с два корена в различни посоки закотвени  :Confus_3: Мъчиш се доста а не избиват като няма накаде ... Избери си ден и се раздели с тях и дано да ти е по безболезнено и безпроблемно !
Активен
 

Страницата е създадена за 0.074 секунди с 22 запитвания.