Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Горещата вода,като метод за пречистване  (Прочетена 10128 пъти)

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

А тук има info за пиенето на гореща вода,като начин за пречистване на токсините-http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/b5/voda.html ;)
« Последна редакция: 04-05-2009, 14:03:12 от Mep »
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Искам да ви споделя нещо,не знам дали бе6е резултат от пиенето на горещата вода или просто организмът ми се чисте6е,но го свързах с пиенето на гореща вода,което си практикувах от скоро.Значи имах посещение на  WC и установих,че от мен се бе6е отделило едно парче слуз,обаче вярвайте ми -направо ми падна 6апката,диаметърът му бе6е не по-малко от 4 сантиметра.....Почувствах се добре при мисълта,4е тази история е излязла от мен. ;)
Активен

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !


Горещата вода има наистина чудотворно действие  :)
Нася си термос и в университета, и като излизам някъде в центъра . . . направо навсякъде  :) Отначало приятелите ми ме гледаха като паднала от небето, че пия просто преварена вода, но с времето свикнаха.  ;D А и като цяло гледам да не обръщам внимание какво мислят другите за това, което правя, тъй като обикновено те мислят, че изпадам в крайности, че тези неща ще ми навредят на здравето . . . така че просто продължавам напред и прилагам това, което науча.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Аз също пия топла вода всяка сутрин като стана и всяка вечер преди да си легна.Разбира се,водата е изворна!
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Откъде изворна бе Светльо?В смисъл минерална ли?
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Ами ние ходим с колата от едно село близо до града и си пълним от там.Половината Бургас си налива вода от там.Не е минерална,но е много приятна,мекичка,топличка :D(че като наливам през зимата не ми е студено)и най вече,няма хлор!
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Блазе ти ;)
Активен

pagko

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Цитат
„Живата вода е в чинийката"
- Всички смятат, че формулата на водата е Н2О, но това е дълбоко невярно! В действи¬телност формулата изглежда така - (Н2О)Х. От хикса зависят и всички свойства на водата - обясняваше професорът, като си сипа чай в чинийката. - Водата наистина може да бъде жива (когато Х е по-малко от 3-5) или мъртва (когато Х е над 20). Знаете ли, че при разчитането на формулата на водата, копната в самовара, Х ще е равен на 3? Ето каква вода трябва бързо да се изпие! Гениално изобретение е чинийката. В нея врялата вода се охлажда много бързо и чаят може веднага да се изпие. При това водата не губи свойствата си.
Лечение с жива и мъртва вода
Максим Баринов

nazdrave ;)
Активен

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182

но не разбрах сега изворна или минерална ? и само сутрин ли се пие гореща и по колко? и в какъв период от време?
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Казвам за себе си,че аз пия по една чаша топла вода,сутрин като стана и вечер преди да си легна.Пия изворна,защото такава имам.Иначе щях да пия минерална вода,но ниско минерализирана.А колко време...ами винаги :Content_22:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Горещата вода,като метод за пречистване
« Отговор #10 -: 12-10-2009, 11:53:13 »

 :kisss:Дааааааааа, нема да си правя дневник - затова ще пиша у вашите и където , и както стане дума...
   Ето моето ежедневно меню- зимно- ставане около 6.30 ч. мързелива гимнастика- в леглото...котешката, опъване, разпъване,ритане, полу-свещ, каране на колело...Ставане, измиване - на работа...пиене на топла вода, бабино кафенце/50/50леблия/кафе/.10 ч. ябълка. обяд -булгур със зеленчуци:качамак със зеленчуци и др.бобови и ядки/най-вече орехи/... след обедно кафенце/билков чай от моята градинка/...около 15-16 ч. - ябълка/плод/.Вечеря- нещо леко и приятно и маалко...преди лягане/разтегливо понятие/ измиване на зъбките с...ябълка!!!
Лятно- ставане преди изгрев, посрещане на слънцето,разходка на Дунав, или на село в росата.Измиване с роса...работа в градинката или на работа в града...Лятно време наблягам на зелениите от градинката ми...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Горещата вода,като метод за пречистване
« Отговор #11 -: 12-10-2009, 15:48:15 »

Eee бабо страшен режим имаш! :Content_14:Твоето бабино кафенце и моята баба на времето ми правеше и ми беше много вкусно! ;D
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Горещата вода,като метод за пречистване
« Отговор #12 -: 13-10-2009, 08:14:50 »

 :kisss:Мерси, мерси...Хай да ма стигнеш и надминеш с годините, дай Боже да ги удвоиш!!! :weight_lift: :flowers2: :peperudi:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Горещата вода,като метод за пречистване
« Отговор #13 -: 13-10-2009, 20:57:54 »

чак сега виждам тази тема.Отдавна ще търся нещо по-кратко, ясно, точно като коментар за пиенето на топлата вода и все забравям.Василена  :Content_14: :thankyou:А, Маринаааа, то ти не си никаква баба като ти гледам режима си като ученичка. :love_026:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Горещата вода,като метод за пречистване
« Отговор #14 -: 14-10-2009, 10:28:31 »

 :kisss:Тенкю, данке!Неща да съм ученичка...днес много ви е трудно на  :heart_2:младите...много изкушения , много нещо- не мож устоя!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Zlateva, Gali

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
  • Бях гъсеница. Бях какавида. Сега вече летя :)
Re:Горещата вода,като метод за пречистване
« Отговор #15 -: 21-06-2010, 15:32:41 »

 :peperudi:   по-здрави!

И аз обичам да пия топла вода. Не гореща, а топла. Не знам какви свойства има от гледна точка на химията...а и от химия не разбирам много, но ми харесва да пия топла вода. Пия сутрин. Преварявам си вода и си наливам в чаша и си я пия доста дълго време. Ако водата поизстине - доливам пак от горещата вода и така..докати забравя къде ми е чашата с водата - тоест, докато ми се пие.

През деня, ако съм основно на сурови храни почти не усещам нужда да пия вода, но вечер...след като е минала вечерята и е време да се приготвям за сън пак се сещам за моята любима топла вода и пак пия.

За мене знам, че дори лятно време, когато е горещо пак се охлаждам най-добре с топла вода, а определено не със студена    ;)

хубави емоции    :)
Активен
за всичко имам време   :-)

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Горещата вода,като метод за пречистване
« Отговор #16 -: 31-12-2010, 22:01:07 »

Радко, това със самовара... да не би да се получава от дестилирането, нали е с капак... Много добър ефект  :Content_22:
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Горещата вода,като метод за пречистване
« Отговор #17 -: 31-12-2010, 22:02:30 »

за живата вода си взех клиноптилолит - зеолит, прави водата по мека на вкус, а иначе я структурира
Активен

gogoplovdiv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Горещата вода,като метод за пречистване
« Отговор #18 -: 18-09-2011, 21:14:47 »

  Здравейте и от мен.
 Доста време пих топла вода при първа възможност през деня. Купих си термо кана и когато бях в офиса, си кипвах по малко  и я изпивах на глъдки. Да ви кажа не съм сигурен дали ми помогна. Със сигурност ми помогнаха билковите комбинации, които пия от година и няколко месеца. Не искам никого да разобеждавам, но това е при мен. Имах повече подобрения при използване на намагнетена вода. За пръв път за нея четох в книгата на Луи Доне- Магнитите за вашето здраве. Тези дни ме зарибиха с Зеолит. Незнам тук ли е мястото, но моля, който го е използвал да разкаже.
« Последна редакция: 18-09-2011, 21:32:53 от gogoplovdiv »
Активен
Моля изпращайте ми имена и телефони на билколечители в България.

Leah

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:Горещата вода,като метод за пречистване
« Отговор #19 -: 01-11-2011, 07:54:00 »

Лично на мен ми помага страшно много.  tooth
Първото нещо, към което посягам сутрин рано след като стана е точно горещата вода.
Колкото по-чиста и хубава е водата, толкова по-бързо въздейства. Имала съм случаи с една по-специална минерална вода, която директно вкарва в тоалетната точно 5 минути след като изпиеш една чаша. Така се отразяват доста изворни води, както и чистите планински води.
Обикновената минерална вода също има такъв ефект, но понякога трябва да се изпие повече от една чаша (и то по-нагорещена) в зависимост от това какво е ял човек, до колко са задръстени червата и т.н.

Помогнало ми е в адски много отношения и като цяло вече не пия нищо друго (освен може би плодови и зеленчукови сокове, но това е нещо, което не правя толкова често вече)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.07 секунди с 22 запитвания.