Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Как да се пазим от бебе най-здравословно?  (Прочетена 30234 пъти)

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524

еее...ама вие се пренесохте от "как" на "колко пъти"
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524

Петко, я кажи - ти кaкво мислиш за семейството? Вярваш ли в него?
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524

sorry, тъй и тъй излязохме от темата на "предпазването", я да питам: ако не трябва да се прави секс когато човек си поиска, защо не сме направени като животните - да се размножаваме само в определени периоди? защо животните могат да го правят с когото си поискат, а хората не? и защо като ви е изгодно да давата за пример животните го правите, а като не ви е изгодно - не?
Простo питам...
« Последна редакция: 15-09-2009, 19:07:20 от canat »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Петко, я кажи - ти кaкво мислиш за семейството? Вярваш ли в него?
Вярвам напълно в семейството :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

sorry, тъй и тъй излязохме от темата на "предпазването", я да питам: ако не трябва да се прави секс когато човек си поиска, защо не сме направени като животните - да се размножаваме само в определени периоди? защо животните могат да го правят с когото си поискат, а хората не? и защо като ви е изгодно да давата за пример животните го правите, а като не ви е изгодно - не?
Простo питам...
Май не си ме разбрал. Защо не и постоянно...имам предвид всяка вечер. Няма лошо :)
Тва за примерът не го разбрах...я кажи кога не ни е изгодно ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524

ми например като говорите за вътрешното устройство на тялото на животните и ги давате за пример какво ядат, нo когато говорим за секс - "да не правим като животните".
Не че се чуствам животно, ама бъдете последователни в сравненията си. Ако е природно е природно, нали?
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524

Препоръчва да се пази семето на мъжа, т.е. по-рядко да се стига до семеизпразване ;)
Днес хората предпочитат обаче да си пилеят семето, щото видиш ли, чувството(разбирай оргазма) било мноо яко  Също като животните...ама ние не сме точно животни.
ей това имах предвид
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Прав си донякъде. Или може би така изглежда... :surpris_23:
Моето мнение е следното. Има животни, които убиват други и това е естественото за тях...има такива, които са напълно тревопасни и миролюбиви. Но и двата типа са напълно нормални...не можем да кажем, че зебрите са по-полезни, отколкото тигрите, примерно. Това е природата...в тези случаи убийствата на животни са напълно оправдани и даже желателни. Има такива дето правят секс целогодишно, и такива, които сезонно.
Давайки примери, ние си избираме кое точно да подчертаем...субективното го има винаги ;DНяма начин просто.
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:ЕЕЕЕЕЕЕ, ЖИВОТНОТО НЯМА АКЪЛ БЕ СИНЕ!!!Нямаааа!!!Мозък има , ама раз-ум- няма!!!Ако ти в милиони години еволюция си развил и такова нещо...дето трябва да го има у главата и да действа чрез МОЗЪКА...на животните тепърва им предстои!!!
Е, те на това нящо -раз-ума- му предстои още еволюция...не сме дорасли още деца, не сме дорасли за много неща...Спомнете си чудесата на Христос , и не само...това е потенциала , който сме ДЛЪЖНИ ДА РАЗВИВАВАМЕ...съ- знанието/знаенето/!!!и МОЖЕНЕТО!!! ДА СТАНЕШ СЪ-ТВОРЕЦ НА МАЙКАТА ПРИРОДА!!!аМА О-СЪ-ЗНАТ!!!нЕ ДЕЙСТВАЩ, СЛЯПО, ИНТУИТИВНО И БЕЗОТГОВОРНО!!!
   уоуууууууууу, сори , деца, сори ...много конско се получи, ма няма как...
Марулке...,хай и на тебе никнейма да променим- имената ,които си поставяме са нещо КАТО!!!КОДОВЕ ЗА РАЗВИТИЕТО НИ...И НА ТВОЯТО УЛИЦА СЛЪНЦЕ ЩЕ ГРЕЙНЕ И ТВОЕТО ЛИЦЕ ОТ ЛЮБОВ ЩЕ СВЕТНЕ...ти за това не се тревожи, а да СТАВАШ се погрижи...ДРУГОТО СИ ИДВА САМООООООООО!!!Когато ти се синхронизираш с процесите , нещата стават по правилата- леко, плавно, страхотно... :kisss:
    Баба извинете, много ,много не и се сърдете...бабини и деветини...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

:kisss:ЕЕЕЕЕЕЕ, ЖИВОТНОТО НЯМА АКЪЛ БЕ СИНЕ!!!Нямаааа!!!...
...Баба извинете, много ,много не и се сърдете...бабини и деветини...
Няма да ти се сърдим, споко ;D ;)Аз не съм казал, че има акъл животното. Мисълта ми беше, че не е неморално, когато лъвът убие и изяде зебрата; то е замислено да бъде по този начин. Естественото за лъва е да убива и напълно неестествено е за него да започне да яде трева :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

ми например като говорите за вътрешното устройство на тялото на животните и ги давате за пример какво ядат, нo когато говорим за секс - "да не правим като животните".
Не че се чуствам животно, ама бъдете последователни в сравненията си. Ако е природно е природно, нали?

ЕЕЕЕЕЕЕ, ЖИВОТНОТО НЯМА АКЪЛ БЕ СИНЕ!!!Нямаааа!!!Мозък има , ама раз-ум- няма!!!Ако ти в милиони години еволюция си развил и такова нещо...дето трябва да го има у главата и да действа чрез МОЗЪКА...на животните тепърва им предстои!!!
Е, те на това нящо -раз-ума- му предстои още еволюция...не сме дорасли още деца, не сме дорасли за много неща...Спомнете си чудесата на Христос , и не само...това е потенциала , който сме ДЛЪЖНИ ДА РАЗВИВАВАМЕ...съ- знанието/знаенето/!!!и МОЖЕНЕТО!!! ДА СТАНЕШ СЪ-ТВОРЕЦ НА МАЙКАТА ПРИРОДА!!!аМА О-СЪ-ЗНАТ!!!нЕ ДЕЙСТВАЩ, СЛЯПО, ИНТУИТИВНО И БЕЗОТГОВОРНО!!!
   уоуууууууууу, сори , деца, сори ...много конско се получи, ма няма как...
Марулке...,хай и на тебе никнейма да променим- имената ,които си поставяме са нещо КАТО!!!КОДОВЕ ЗА РАЗВИТИЕТО НИ...И НА ТВОЯТО УЛИЦА СЛЪНЦЕ ЩЕ ГРЕЙНЕ И ТВОЕТО ЛИЦЕ ОТ ЛЮБОВ ЩЕ СВЕТНЕ...ти за това не се тревожи, а да СТАВАШ се погрижи...ДРУГОТО СИ ИДВА САМООООООООО!!!Когато ти се синхронизираш с процесите , нещата стават по правилата- леко, плавно, страхотно...
    Баба извинете, много ,много не и се сърдете...бабини и деветини...
...това беше към тебе...но други включват по-бързо...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

жмуц

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51

Аааа не! От това не се отказвам  ;D И май най-добре.. http://www.youtube.com/watch?v=X0es6LWMgBc   ;)

  :D
Активен
If the doctors of today do not become the nutritionists of tomorrow, then the nutritionist of today will become the doctors of tomorrow.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Аааа не! От това не се отказвам  ;D И май най-добре.. http://www.youtube.com/watch?v=X0es6LWMgBc   ;)

  :D
Че кой говори за отказване :surpris_23:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524

хехехе,.mariiina...ти ме изкара почти чудовище  :surpris_22:. Спокойно, не давам за пример животните. Още повече пък за секса. За мен лично секс без любов е като ядене без вкус, т.е. безсмислено действие.
Аз просто исках да не демагогстваме. То е ясно, че ако животните имаха нашия разум - ние щяхме да бъдем отглеждани за месо, а те щяха да правят кайма от нас  :essen:
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524

ДА СТАНЕШ СЪ-ТВОРЕЦ НА МАЙКАТА ПРИРОДА!!!аМА О-СЪ-ЗНАТ!!!нЕ ДЕЙСТВАЩ, СЛЯПО, ИНТУИТИВНО И БЕЗОТГОВОРНО!!!
по повод това, но в малко по-различен аспект -
въпреки че мисля, че семейство без деца не е истинско семейство, а само сключен договор,
съм на мнение че на някои хора трябва да се забрани да имат деца, точно защото им липсва отговорност и не могат/или не искат да се грижат както трябва за тях.
Не е достатъчно да дадеш на детето храна и да го облечеш, за да стане Човек.
A всички онези "натурално създадени" деца без бъдеще (дори без близко бъдеще) в Индия, Китай и Африkа, умиращи от глад, болести и мизерия - правилно ли са създадени?
Aко човек вече си има деца и не иска да има повече, защото не може да им осигури достатъчно добро бъдеще - какво да пави? Да се въздържали? Ох, отплеснах се пак. Извинете.
Та заключението е - не виждам нищо лошо в секс с предпазни мерки :)
« Последна редакция: 16-09-2009, 17:23:58 от canat »
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

хехехе,.mariiina...ти ме изкара почти чудовище  :surpris_22:. Спокойно, не давам за пример животните. Още повече пък за секса. За мен лично секс без любов е като ядене без вкус, т.е. безсмислено действие.
Аз просто исках да не демагогстваме. То е ясно, че ако животните имаха нашия разум - ние щяхме да бъдем отглеждани за месо, а те щяха да правят кайма от нас  :essen:


 :kisss:аааа, , голяма съм досадница- :кажи и Мария -проклетия и ...зарежи я...не искам никого да обиждамммммммм :surpris_25:ама си падам доста нетактичнааааа..стрелям без да мисля!!!Стрелец ,кво да го правиш...стреля, без да гледа...А за градинката ...моите адмирациии, има потенциал и за по-голяма!!! :kisss:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

LordIahnia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
  • I think about them and smile.

въпреки че мисля, че семейство без деца не е истинско семейство, а само сключен договор

И стадо могат да бъдат, ако си решат :D

Бтв, тва семе за какво да се пази, знаете ли, ние мъжките можем да си го произвеждаме сами  :sorcerer - emotloader:

Цитат
То е ясно, че ако животните имаха нашия разум - ние щяхме да бъдем отглеждани за месо, а те щяха да правят кайма от нас

Човешкото е вкусно, каквото и да казват!
« Последна редакция: 18-09-2009, 02:02:41 от LordIahnia »
Активен
They say it's the last song. They don't know us, you see. Its only the last song if we let it be.

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

въпреки че мисля, че семейство без деца не е истинско семейство, а само сключен договор

И стадо могат да бъдат, ако си решат :D

Бтв, тва семе за какво да се пази, знаете ли, ние мъжките можем да си го произвеждаме сами  :sorcerer - emotloader:

Цитат
То е ясно, че ако животните имаха нашия разум - ние щяхме да бъдем отглеждани за месо, а те щяха да правят кайма от нас

Човешкото е вкусно, каквото и да казват!

 :kisss:Цъ, не си го произвеждате сами...вие сте само преносителиииииииииииии...
и то ,семенцето е СКЪПОЦЕННО, там ,във всяко семенце има огромен потенциал- ВИЕ-МЪЖЕТЕ ,стте отговорни за неговото качество!!!за неговото правилно посяване- избирате добрата почва...и не мислете ,че всичко спира до там!!!Пак ..цъ..от там насам започва още по-голяма отговорност - за израстването, за развитието , отглеждането , на посятото и то с МНОООООООГО ЛЯБОВ...Еххххххх, ако го осъзнавахте това , а пък и ако го можехте...всички!!!! :(
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Хъм, аз малко ще прескоча последните няколко коментара (сигурна съм че са интересни, ама нема да си напиша докторантурата с тоя форум, ей  :Confus_3: ).. По първоначалния ти въпрос, Марулке..аз много време пих противозачатъчни, и макар, че при мен те абсолютно предпазваха от забременяване, абсолютно не препоръчвам. Откакто ги спрях се пазя така: следя си месечния цикъл. Доколкото съм схванала цялата хамалогия, има 1 до 3 дена в които можеш да забременееш през месеца, и хватката е да определиш кои са те (метод на цервикалната слуз и базалната температура). Но!! Най-лошото е, че баш тогава най-много ти се прави секс- нормално, тая работа е  направена с цел възпроизводство.. Пък и ако не си е следил човек цикъла....какво правим?! Най-стария разпространен метод е нещо си коитус (май пост коитус)- но оставяш прекалено трудна задача за мъжо да се измъкне овреме, затва..презерватив в комбинация със следенето на месечния цикъл, за по-сигурно. Аз лично не харесвам презервативите. Оттук може да се отвори приказка и за смазочните кремчета, не им знам името, дето вървят комплект с презервативите..за тях имам една статия колко са не-препоръчителни (заради съставките си)..
Към темата зачекната от Петко- две книжки мога да препоръчам- за мъжа и за жената, автора е Мантак Чиа, би трябвало да са преведени на български, защото аз у нас имам превод печатан на машина от време оно. На английски заглавието на женската е Healing love through the Tao. Cultivating female sexual energy. Мъжката е с подобно заглавие. Там много добре е описано и за енергиите, както казва Петко, че даже и техники за постигане на тотален оргазъм..тези неща все в перспективата на използване на сексуалната енергия не само за физическо удовоствие, но и използването и за духовни цели. Пак се отплеснах..ох...
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Оо, как можах да забравя! Друг стар метод познат на жените- преди секс са си слагали памуче напоено с масло от неем за 15 минути- убива сперматозиодите. Сигурно и нашите баби са имали трикове, няма начин!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.11 секунди с 21 запитвания.