Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Първо прочистване на черния дроб-най-добрия лекар за себе си си самият ти  (Прочетена 40740 пъти)

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

Когато разбрах за прочистването на черния дроб ми се струваше много сложно,с хиляда подробности и не дотам добре описано също.Това от книгата на Малахов.
  Реших че ще го изпробвам и върху себе си след като видях този форум,как много хора го правят,а когато един приятел ми донесе своите камъчета да ги видя  ;Dблагодаря ти Тео)-това беше сигурен знак че имам всички необходими доказателства и е мой ред.

След като от няколко месеца вече не пия,от края на януари съм на стриктно суровоядство,направих си план за прочистването съобразен с графика ми на работа иии ето какво стана:
  8.02-първия ден в който пия сок и си правя клизма с урина.Почивка съм ,всичко е спокойно(доколкото може да е спокойно в къщи)
  9.02-на работа съм.Температурата е някъде -10.Никога не съм стояла на такъв студ в продължение на 8 часа.На всичкото отгоре нямахме и работа,поне да се раздвижа.Раздаваха ни чай от който аз не пих ,нали си имам сок.Прибрах се в квадратна форма и изядох следните неща:500г слънчогледов пастет,чаша орехи с мед,няколко сушени сливи,няколко лъжици тахан с мед.Ужас.Реших че прочистването ми отива към провал и тая няма да я бъде.
  10.02-решавам че няма да ходя на работа.Джипито ми дава 5 дни-тъкмо да си довърша прочистването.Всичко ме боли от вчерашното премръзване,но след огазване от сестра ми съм като нова.Изпадам в еуфория(нормално за мен)Излизам за няколко часа.Ест.и днес има сок и клизма.
  11.02-Имам рожден ден и докато си пия сока се хиля без особена причина.Към обяд се пускаме надолу,пързаляйки се по заринатите със сняг пътеки и катерейки преспи.Много е смешно.Подариха ми ръчно правена кукличка-разревах се и после часове наред не можех да се прибера обратно в черупката си и бях много емоционална.Разсъждавах над съвременната реалност поревах си още малко и когато се прибрах имах настроение за убийство.Но си направих клизма пак и си казах-"осъзнаването идва при тези,които могат да понесат истината".
  12.02-Сутринта отново сок,вкъщи със семейството,нормално.Следобед слезнах надолу въпреки виелицата.Вечерта клизма и любопитство за утрешната същинска част.
  13.02-Сок,към 11ч 2 банана,13:30-салата от зеле,морков,цвекло,краставица,лим.сок и зехтин.14ч-напъхах грейката под суичъра си,пиша си в скайп с едно момче и се хиля защото в момента най-добрия начин да общувам с някой е така-без да ме вижда.16:10-вкъщи е пълно с народ-майка,татко,сина ми,брат ми,племенницата,сестра ми,вечерта идват и двама приятели,но това не ми пречи да се разкарвам с канчета пълни с урина  ;D.Направих 3 клизми.В 18ч почвам да цедя лимони.
   Тука трябва да обележа че хич не ми става  лошо от зехтина-обожвам го.Страшно са ми вкусни и той и сока от лимон.С кеф изпих по 180мл от лимоновия сок и зехтина,но не ми стигна и си сипах по още около 100мл.Беше супер вкусно!.Изпих ги в 19ч.
  Та изпих ги значи,пак си сложих грейката и ме налегнаха мисли.Дремнах малко,местех се от дивана на акумулиращата печка и обратно,четох една книга за астрология.Стана 20:30.Реших да пробвам онова с дишането и лютия пипер на езика.Книгата на Малахов не ми беше под ръка,а за да отворя форума да прочета точно как става трябваше да избутам 3ма човека от компютъра и щеше да има:"ама ти това ли правиш сега,ама защо,как,ти луда ли си,внушаваш си,тва са глупости".Реших да го направя по памет.
Сложих си малко лют пипер на езика(ама аз и люто много обичам  Grin),клекнах,запуших си лявата ноздра с пръст и дишах през дясната.За движения с диафрагмата не се сетих,а магнита съвсем съм го забравила дори не съм го търсила къде е.Мъчех се да си представям някакъв огън,но ето какво видях в съзнанието си:

Черния ми дроб е дърво.Огромно като стар дъб.Впило корени в земята(моето тяло)то смуче отровни сокове и по клоните му растат отровни плодове,които му тежат.Аз съм земята,но в същото време една мъничка"аз"отива до дървото и с все сила го клати.Грозните зелени плодове падат наоколо,аз ги рина с една лопата,и ги хвърлям в реката,която всъщност е дебелото ми черво Cheesy

После реших че ще спя.Но не и преди да дочета за Лъв и Водолей Grin.Да ама няма сън.Мислех за поне десет много амбициозни начинания ,които планирам,опитах се да си представя че някой ме масажира че да се отпусна-към 12 май съм заспала.Събудих се към 1,пак мисли,въртене,от печката на дивана.Пак малко сън,пак събуждане.Към 3 вече ми писна,махнах грейката и отидох в другата стая в моето си легло,то пък за късмет нямаше спящи в него и там вече заспах.
Но преди да заспя усетих движение в дроба и едно чуство за блаженство което беше пак там.

Сутринта се събудих към 8 гледайки лошо от недоспиване.Гадеше ми се.Свих се на топка и успях да се накарам да стана защото ако въобще нещо е излязло то е в червата ми и трябва по някакъв начин да се махне,а до тоалетна въобще не ми се ходеше.
Направих си клизма,неочаквайки нищо.Е имаше.Такива зелени,снимки не съм правила,виждали сме доста.С погнуса(и очудване че ме е гнус от нещо,което до скоро е било в мен)събрах малко и ги показах на семейството.Майка ми(дъвчейки поничка)-хвърляй ги де!Сестра ми-още в леглото-това беше първото нещо което вижда за деня-кви са тия неща(тя е запозната,питаше по скоро за химическия състав Grin).На малкия не съм ги показвала че да не поиска да си играе с тях tooth
Бяха към 20-30,всякакви размери и форми,имаше едно като сърце(това вече знаем защо се получава)За всеки случай си направих и втора клизма-е вече нищо нямаше.
После пак сок,на обяд салата метла+малко пастет от слънчоглед и авокадо.
Всичко ми изглежда по-светло,скокливо ми е,но дроба ми се обажда и довечера ще си легна с грейката.Другия месец пак.
През цялата тази седмица имах доста видения и осъзнавания,клизмите ме карат да се чувствам страхотно,сока от ябълки и цвекло е много вкусен,както бяха вкусни и 2те чаши зехтин и лимонов сок.Малко мързел по сред зима ми дойде много добре и през цялото време си мислех:"дори и нищо да не стане аз вече съм по-добре".

о,щях да забравя-Честит Трифон Зарезан на всички които още вярват в алкохола и неговите антидепресиращи свойства бахахаха
Активен

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173

Много забавно описание! Поздравление за успеха. Имаш желязна психика щом в такава пренаселена обстановка си се справила с всичко дори си визуализирала.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

 :Content_14: :Content_14: :Content_14: Браво Люба, аз не бих започнала с толкова много хора около мене  :Content_4 - emotloader:...много беше интересно да прочета всичко  :kisss: Март месец и аз започвам пречистванията, ще си мисля за теб, особено докато пия сместа от лимон и зехтин  :Content_22: ;D :D
Активен

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи

Толкова хубаво звучи, написала си го като едно толкова хубаво изживяване-каквото прочисването е :) Радвам се, че е било много позитивно, лесно инай-вече успешно за теб  :Content_14: :Content_14:
:Content_14: :Content_14: :Content_14: Браво Люба, аз не бих започнала с толкова много хора около мене  :Content_4 - emotloader:...много беше интересно да прочета всичко  :kisss: Март месец и аз започвам пречистванията, ще си мисля за теб, особено докато пия сместа от лимон и зехтин  :Content_22: ;D :D
Дани и аз започвам от март, видях, че пълнолунието е на 8ми, но това е през седмицата и мисля да го направя на 10ти, за да може да е събота и да съм по-спокойна. Иначе направих за паразити и на дебелото черво, един курс от 16 дни по програмата на Лидия, даже още се захранвам и след това започвам само на сурово и сокчетата от ябълка. Дано и при мен( и мама ще го правим заедно) всичко да мине толкова лесно като при теб,Люба. :surpris_23:. Успех със следващите прочиствания.
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен

Tedi Goat

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53

  Люба, благодаря ти за споделеното, за мен беше доста от полза, най вече лекотата (и този "easy going way"  ;D ) с която си спазила програмата, както и индивидуалния подход   :Content_14:

 :kisss:
Активен

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

Благодаря,това ми напомня че май  е по-добре да се заемам вече със себе си.Тази година го няма кретенският ми оптимизъм,но тялото си има сезонни нужди.(мрънкам от мързел ;)) ;)
Активен

Нин

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

Здравейте всички!!
Не съм убедена,че точно тук трябва да пиша,но не мисля,че е редно и нова тема да отварям...
Ще попитам само....
Ей хора как са ви левкоцитите?!?!  ???
Правя чернодробното пречистване от около 2-3 години... И горе долу от толкова съм си с ниски левкоцити... Никога до сега не съм смятала,че е възможно пречистването да има нещо общо с това,но съвсем скоро се литнах по  столични хематолози заради тия мои изследвания и това беше повод да се запозная с жена,която също като мен има ниски левкоцити и прави чернодробното....
Усъмних се първоначално...Но после и моя приятелка сподели,че е с такива показатели...А тя е доста по-крайна от мен .Тя си е 100 процентова вегитариянка ...
Не знам какво се случва... чувствам се добре иначе! Боледувам изключително рядко..И обикновено се справям без лекарства!! Но тези левкоцити тревожат много личния ми лекар ,а и мен... Преди три месеца загубих бебе ...Бях 10 седмица от бременността...Възможно ли е да имат нещо общо ниските левкоцити, и възможно ли е да са ниски заради пречистването?!?! Моля ви пишете и кажете как е при вас! Аз лично след пречистване се чувствам прекрасно...Всички предполагам сме изпитвали еуфоричното блажено усещане за лекота и на щастие...
Иначе пълната кръвна картина е идеална! При абсолютно всички други показатели съм в златната среда...но левкоцити 2.9 е твърде малко...Не смятам ,че причината за тях е в процедурата,но трябва да съм сигурна,че може да се живее с такъв показател и да се дава живот и всичко да си е ок....
Активен

Анастасия

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
  • Децата научават това, което са изпитали.

Здравейте на всички. Гледам, че отдавна не е писано по темата, но ако някой ми отговори ще съм благодарна. Чета днес цял ден за пречистване на черен дроб, а никога никакво пречистване не съм правила....поне не съзнателно. Вегетарианка съм от 3 г. и половина, проблеми нямам с нищо ( поне така го усещам, освен мигрените  tooth ), но последните 2 месеца ми се наложи да пия антибиотик (за гъбички по кожата), дават го че е много силен а и периода не е малък, и последните 3 дни даже го пих паралелно с още един за ангина, та реших да направя едно такова пречистване. Въпросът ми е, подходящо ли е след антибиотично лечение, дали няма да навреди по някакъв начин това чистене?
Активен
"Понякога трябва да се качиш много високо, за да разбереш колко си малък"

Евгени

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88

Анастасия, не започвай направо с черния дроб. Правилно е първо да изчистиш дебелото черво. Дали си пила антибиотици не е от голямо значение. Важно е да не ги пиеш по време на прочистването.
« Последна редакция: 23-02-2015, 19:16:29 от Евгени »
Активен

Анастасия

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
  • Децата научават това, което са изпитали.

Благодаря, ще се заема първо с това...след запознаване с материята :)
Активен
"Понякога трябва да се качиш много високо, за да разбереш колко си малък"

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Аз бих си прочиствал цялостно тялото, а не орган по орган. И постепенно, а не драстично. Като начало гладуване или подуване за кратък период и след това лека храна и сутрин сокове. Така елегантно ще преминеш от състояние в състояние.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Евгени

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88

Тихия, надявам се имаш предвид пЛодуване, а не подуване. Дано да е неволна правописна грешка!
« Последна редакция: 23-02-2015, 21:03:33 от Евгени »
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

Тихия, надявам се имаш предвид пЛодуване, а не подуване. Дано да е неволна правописна грешка!
А дали не си е пречистване чрез ПОдуване-има едно такова,9-месечно е... tooth
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Аз бих си прочиствал цялостно тялото, а не орган по орган. И постепенно, а не драстично. Като начало гладуване или подуване за кратък период и след това лека храна и сутрин сокове. Така елегантно ще преминеш от състояние в състояние.
  :Content_14: :Content_14:

Е, пЛодуване, де!...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Анастасия

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
  • Децата научават това, което са изпитали.

Да ви кажа честно и аз така реших, сега една седмица ще карам на суровоядство, като последните 3 ще бъдат на сокове ( ако мога да издържа, че ми пада захарта бързо и ми прилошава). Това ще го правя може би на всеки месец или два. Усещам, че това с черния дроб не ми е момента, така го усещам просто....не знам защо. Струва ми се доста агресивно за организма...не знам и по нататък дали ще го направя :) Сега ще си направя проба с това си решение, да видя как ще ми се отрази. Лошото е, че не е хубаво да се пият лекарства, а главоболието ме съсипва  :surpris_25:
Активен
"Понякога трябва да се качиш много високо, за да разбереш колко си малък"

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519


Здравейте на всички. Гледам, че отдавна не е писано по темата, но ако някой ми отговори ще съм благодарна. Чета днес цял ден за пречистване на черен дроб, а никога никакво пречистване не съм правила....поне не съзнателно. Вегетарианка съм от 3 г. и половина, проблеми нямам с нищо ( поне така го усещам, освен мигрените  tooth ), но последните 2 месеца ми се наложи да пия антибиотик (за гъбички по кожата), дават го че е много силен а и периода не е малък, и последните 3 дни даже го пих паралелно с още един за ангина, та реших да направя едно такова пречистване. Въпросът ми е, подходящо ли е след антибиотично лечение, дали няма да навреди по някакъв начин това чистене?

   Чистенето на дроба съвсем не е задължителна процедура за всеки и всяко тяло, но може да окаже положителен ефект .


Да ви кажа честно и аз така реших, сега една седмица ще карам на суровоядство, като последните 3 ще бъдат на сокове ( ако мога да издържа, че ми пада захарта бързо и ми прилошава). Това ще го правя може би на всеки месец или два. Усещам, че това с черния дроб не ми е момента, така го усещам просто....не знам защо. Струва ми се доста агресивно за организма...не знам и по нататък дали ще го направя :) Сега ще си направя проба с това си решение, да видя как ще ми се отрази. Лошото е, че не е хубаво да се пият лекарства, а главоболието ме съсипва  :surpris_25:


    По-добре потърси причината за главоболията, мигрените и спада в имунитета!

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Анастасия

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
  • Децата научават това, което са изпитали.

grow, благодаря много за отговора. Мигрената ми е на нервна почва, преди 2 години за 3 месеца имах голямо напрежение и тормоз, от тогава ми се появи. Имунитета не ми е спаднал, просто мъжът ми беше с ангина и я лепна на мен...а ако е бактериална каквото и да правиш без антибиотик не минава (според мен). Гъбичките и тях ги имам отдавна, сигурно от 5, 6 г. , просто не знаех че са гъбички, защото се появяваха само 3, 4 пъти в годината и си мисля че именно заради имунитета не са били агресивни. Това е, мисля да отида на невролог за по обстоен преглед, но знам че лечение на мигрена няма.
Активен
"Понякога трябва да се качиш много високо, за да разбереш колко си малък"

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Има, има. И на мигрена, и на гъбички и на други състояния. :)

Но, има и хора, които предпочитат да си стоят в "болното" състояние.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Сия, я да вземеш в ръце. Невролози, тинтири минтири. Поограмоти се за възможностите на един чист организъм.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Анастасия

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
  • Децата научават това, което са изпитали.

Има, има. И на мигрена, и на гъбички и на други състояния. :)

Но, има и хора, които предпочитат да си стоят в "болното" състояние.

Не съм от тези хора, които искат да стоят в каквото и да е състояние, което ги кара да се чувстват некомфортно. Би ли ми казал как да се справя с мигрената, че от толкова четене не съм намерила отговора???

Сия, я да вземеш в ръце. Невролози, тинтири минтири. Поограмоти се за възможностите на един чист организъм.

Сия?!? Доста грубо обръщение!!!

И честно да ви кажа от много четене и философии вече се обърквам тотално, ако някой може да ми посочи линк за някаква информация какво значи чист организъм, къде трябва да живее този организъм, какво (дали) да работи този организъм, какво трябва да е психическото му състояние, дали да е емоционален или не...дали да е огорчен от някои неща или не???
« Последна редакция: 28-02-2015, 18:31:56 от Анастасия »
Активен
"Понякога трябва да се качиш много високо, за да разбереш колко си малък"
 

Страницата е създадена за 0.13 секунди с 22 запитвания.