Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ТАЙНАТА НА ДЪЛГАТА КОСА  (Прочетена 9039 пъти)

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
ТАЙНАТА НА ДЪЛГАТА КОСА
« -: 26-01-2012, 22:06:31 »


Тази тема ми е от блога,дето съм съучастник с други едни там.Видя ми се  подходяща за този форум.Това е превод на една статия и на едно видео,но ме домързя да правя таиминг на субтитри и затова написах текста ей така -направо под видеото.може някои да му е интересно ,та така...


Истината за косата и защо индианците пазят  косата си дълга

Съобщените от C. Young:

Тази информация за косата е била скрита от обществеността, тъй като тогава е била войната във  Виетнам .

Нашата култура кара хората да вярват, че  стила на косата и прическата е въпрос на лично предпочитание, тази прическа е въпрос на мода  или удобство, и че начина, по който хората носят косите си, е просто козметичен проблем. Обратно, във Виетнамската  война видяхме напълно различна картина.Ясно е, че този факт  е бил внимателно  скрит от погледа на обществеността.

В началото на деветдесетте години, Сали (името е променено за защита на личните данни, е била омъжена за лицензиран психолог, който работи в Американска военна  медицинска болница). Той е работил с военни ветерани с посттравматично  стресово разстройство. Повечето от тях са служили във Виетнам.

Сали каза: "Спомням си ясно една вечер, когато съпругът ми се върна в нашия апартамент  с папки с официално съдържание  от изследвания  в ръцете си. Вътре бяха  стотици страници от някои проучвания, поръчани от правителството. Той беше в шок от съдържанието.Това, което  прочете в тези документи напълно промени живота му.От този момент нататък, консервативния ми до този момент на живота  съпруг, остави  да нараства коса му  и брада му  и никога не ги режеше. Нещо повече, Военния  медицински център  го последва в лицето на много други консервативни мъже от персонала . Като чета документите, научих защо.Изглежда, че по времето на войната във  Виетнам, специален отдел е изпратил експерти под прикритие  в  американските индиански резервати, които да търсят талантливи скаути,  млади мъже, обучени да се движат безшумно през неравен терен. Това са били  особени  мъже, с изключителни, почти свръхестествени, способности за проследяване. Това е ставало много внимателно!

Избраните мъже са били подробно документирани като експерти при проследяването и оцеляване.

С  помощта на обичайните съблазни,  гладки и приятни словестни  фрази, тези мъже са били подмамени, за да се запишат като нови служители във войската.Някои от тези индиански скаути приели офертата. Веднъж, по време на подготовката и изпълнението на задачите във войната, се е  случило нещо невероятно. Каквито и  таланти и умения да са притежавали в   резервата, тези умения  мистериозно изчезнали. След като били наети, за една операция, те  не успяли да се представят така, както се очаквало и както било документирано, че могат по- рано.

Сериозни причини и неуспехите на  по случая  накара правителството да сключи договор за  скъпи тестове  на тези новобранци. Това е, което е установено е следното:

На въпрос за неспособността им да се представят, както се очаква, по-старите новобранци  отговорили, че когато  са получили необходимата военна прически, те вече не можели да разгадават   "смисъла" на врага,  вече не можели да имат  достъп до "шестото чувство", тяхната  интуиция  вече не е била надеждна. Те можели да разчитат белезите  на  врага по едва доловими признаци, както и да имат достъп до фина  екстрасензорна  информация за врага, но след новата прическа това изчезнало.

Така института за тестване наел повече индиански скаути. Някои щели да  пазят дългите си коси и да бъдат тествани  в множество области. Тогава те щели да бъдат разпределени по двойки  мъже.Единия щял да  поддържа косата си дълга, а другия човек щял да има  военна подстрижка. След това двамата мъже отново  се връщали  на тестовете.

След време мъжа с дългата  коса, дал най-високи резултати. Ден след ден, мъжа с къса коса не е успявал,  а преди това същия този човек бил давал най - високи резултати  на тестовете."



Ето един типичен тест:

Новобранецът спи в гората. Въоръжен “враг “ подхожда към спящия човек. Дългите коси на човека го  се събуджат от съня, поради  силното чувство за опасност, което усеща, далеч преди “врагът” да е дошъл близо, дълго преди да се чуват звуци от приближаването на”враг”.

В друга версия на този тест:

Дългите коси карат човек  по някакъв начин усеща, че врагът ще извърши физическа атака. Той следва "шестото чувство "  и остава, като  все още се преструва, че спи, но бързо грабва нападателя и го “убива  ", докато нападателят се опитва да го удуши.

Същият този човек, след като  преминал тези и други изследвания, а след това получил военна подстрижка , не успял  в тези тестове, както и в много други тестове, които той преди това преминал успешно.

Така документът препоръчва  всички индиански скаути да не приемат  военна прическа. В действителност, тя изисква, че скаутите да  поддържат косата си дълга.  "

Коментар:

При бозайниците тялото се развива в продължение на милиони години. Уменията за оцеляване на човека и животните от време на време изглеждат почти свръхестествени. Науката  постоянно намира все повече открития за невероятните способности на човека и животното да оцелява. Всяка част на тялото  силно чувства какво трябва да се направи  за оцеляването и благоденствието на тялото като цяло.Tялото е причина за всяка част от себе си.

Косата е разширение на нервната система, тя трябва да бъде правилно възприета като продължение на  нервите. Косите са  високо развити  'антени ' или  'антени ', които предават огромни количества  важна информация на мозъчния ствол, лимбичната система и неокортекса.

Косата на хората, включително и  окосмяването  по лицето при мъжете, е информационна магистрала, достигаща  мозъка, косата също излъчва енергия, електромагнитна енергия, излъчвана от мозъка във външната среда. Това се вижда в Кирлиановата фотография, когато човек е сниман с дълга коса, и след това , когато  косата се отрязва.

Когато косата се отрязва, получаването и изпращането на трансмисии  към и  от околната среда е силно затруднено. Рязането  има  обезболяващ ефект за нервната система, но и един вид кастриране от възможността  за усещане...

Рязането  на косата е фактор, допринасящ за непознаване на околната среда, дистрес в местните екосистеми. То също е фактор, допринасящ за нечувствителност във взаимоотношенията на всички видове. Това допринася за сексуална неудовлетвореност.

Заключение:
В търсене на решения при  бедствия  в нашия свят, може би е дошло  време за нас да разберем, че много от нашите най-основни допускания за реалността, са  грешка. Може да се окаже, че голяма част от решенията трябва да се търсят  в нас, в лицето всяка сутрин, когато ние виждаме себе си в огледалото.

В историята на Самсон и Далила в Библията има много кодирани истини, за да ни се каже това. Когато Далила  отрязва косата на Самсон, тогава изведнъж  неудържимия и непобедим  Самсон е победен.

Ето това е статията,която преведох по горе:
//indianinthemachine.wordpress.com/2010/12/09/the-truth-about-hair-and-why-nativeindians-would-keep-their-hair-lon/

А сега искам да предложа едно видео ,което намерих тази сутрин случайно.Човека, който говори е направил блога си така, че вместо да си пише публикациите, направо говори директно и после пуска записа-един удачен вариант.Аз направих по слух превода, защото не ми се занимаваше да поставям субтитри.Блогъра говори много бързо, освен това има и куп ненужни приказки, какъвто е навика на испанците-да кажат нещо с много повече думи от колкото е необходимо.Написах какво казва във  форма така,че да се възприеме удачно от българите.Който разбира испански и сравни превода с написаното, ще види това.

http://www.youtube.com/watch?v=K19cemyBgAA&feature=player_embedded

ето  превода:
"Добър ден, добре дошли в непознатия свят.Сега ще разкрием една мистерия.Ние хората поддържаме един физически  добър аспект с помощта на различна коса-дълга, къса, разни фризури.Жените поддържат  дълга коса, чиста и с добър изглед, но това е важно за тях.Човешката история го показва.Обаче има един въпрос важен, за нашите господа.Сега ще ви разкажа една история и вие веднага ще разберете напълно за какво говорим сега...
Във войната във Виетнам , която започна в 1964г и завърши през 1975г. офицерите от армията на Съединените Щати са направили един експеримент с хора.Те са отишли и са хванали някои от най-добрите младежи – потомци на местните североамерикански индианци, които са носели дълги коси.След това са ги подложили на обучение в американската армия.Те знаели, че тези млади индианци имат по-особени психически възможности от белите хора,носещи къси коси.Можели да се ориентират безпогрешно в непозната област, което не било изобщо трудно за тях, както и да предусещат много ситуации предварително.И това е било съвсем ясно за американските военни-не е било мит, а нещо съвсем реално.Индианците имали нещо, което им позволявало да познават много по- добре терена наоколо и да вземат винаги изключително адекватни решения в бързо променяща се обстановка.След като сключили договорите си за военна служба, тези индианци с извънредно дълга коса, били обучени на бързо и пратени във Виетнам.Само, че преди това им отрязали косите практически до кожата.И когато тези индианци –войници се сблъскали  с реалната война на място, те загубвали всичките си способности по един мистериозен начин, перфектната си ориентация и всичко останало.Те започнали да правят изключително груби грешки в рамките на самата война-военни грешки от всякакъв род.Те изобщо вече нямали никаква спсобност да разберат нищо.След това съвсем преднамерено били оставени от техните началници да им порасне отново коса, както е била по рано и по един невероятен начин техните мистериозни възможности започнали да се възвръщат-тяхното шесто чувство.Тези ,които имали дълга коса, се мобилизирали много по-бързо, когато врага нападал изненадващо.Тяхното шесто чувство им позволявало да предусетят нещата по един мистериозен начин, странен начин.
   Нашата коса не е предназначена само да затопля  главата.Косата е едно продължение на нашата нервна система.Тя е една антена, която позволява да се улови нещо, което не може да стане с къса коса.Спомнете си библейската история за Самсон и Далила.Това е една легенда, която много добре показва предназначението на дългата коса.Когато на Самсон отрязали косата, той загубил всичката си сила.Това познание, за което се говори в тази история е много по- реално от това, което ние си мислим.Куриозното е, че известните крале от династията на Меровингите, наречени барбуди, се казвали така, понеже никога не си режели косите.Имали са една много дълга коса, както и големи дълги бради.Тези крале са имали контрола над цяла Европа и техните битки винаги са  завършвали с феноменални победи за тях.Ако имате една котка и  отрежете нейните дългите мустаци, ще видите, че животното се дезориентира, става много нервно, прави много грешки от елементарен характер.Да, то губи много неща.Куриозното е, че ако отрежем косата си, а това са  все пак мъртви клетки, без съмнение нещо се губи, изчезва...Казват, че жените с дълги коси имат шесто чувство.Те са много по-интуитивни.Те разбират нещата много по-лесно, отколкото мъжете.Аз не знам, но вие може да направите опит.Можете  да видите как са нещата когато имате къса коса и след това, като имате дълга коса.Ако направите опит, ще разберете  защо това, което се е случило с тези северноамерикански войници-индианци,  е било така.
   Дългата коса дава едни изключителни характеристики на човешкото същество.Защо в една война, в една битка, едни хора оцеляват, а други не?Не  знам, но има тясна зависимост между това дали са с къса или дълга коса. Нашата коса има едно значение много по-голямо  от това, което ние намираме за важно.Нашата коса е една антена, която ни позволява да имаме едно шесто чувство,една чувствителност и възможност за ориентация върху терена, мястото където сме, една много специална ориентация.Добре, ще се видим -до скоро...

Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Симон Живков

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
    • НЕО-ЕЗОТЕРИЧНИ (обединяващи наука и езотерика) ЛЕКЦИИ
Re:ТАЙНАТА НА ДЪЛГАТА КОСА
« Отговор #1 -: 19-02-2012, 22:55:31 »

   Да, това е вярно - космите са приемо-предавателни антени. Това е стара езотерична истина. Поздравления на автора!
   Същевременно косата и всички косми, както и ноктите са специфичен отделителен орган (което също е малко известно) и трябва периодично да се подрязват. Затова трябва да се намери оптималната дължина на косата, съобразно тези й 2 основни функции, която за различни хора, в различни периоди и ситуации може да е различна. Учителят Дънов и много други съветват дължината на косата да бъде на нивото на ушите.

Поздрави
Симон
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:ТАЙНАТА НА ДЪЛГАТА КОСА
« Отговор #2 -: 20-02-2012, 10:00:18 »

Ехаа, аз съм с доста дълга антена, ама дано компенсира за останали части от тялото, щото там няма да си пусна...  tooth
Активен
Psychonaut

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:ТАЙНАТА НА ДЪЛГАТА КОСА
« Отговор #3 -: 20-02-2012, 19:19:47 »

 :kisss:    КОСА
Всеки косъм е проводник на светлината. Вие не подозирате какво отношение имат космите към външните сили на природата. Ето защо космите трябва да се държат винаги в изправност, вчесани, за да могат да протичат тези сили правилно през вас. Не си разположен, отпаднал си духом, работите не ти'вървят добре, не ходи от къща на къща да се оплакваш, а прекарай пръстите си през косите. Най-малко по три пьти .на ден трябва да правите това полезно упражнение. Късите коси съдържат електричество, а дългите - магнетизъм. Човек може да носи и дълги, и къси коси, Който иска да развива ума си, при известни условия той може да носи къси коси. Дългите коси говорят за здравословното състояние на организма.
     Дългата коса. задържа повече електричество и магнетизъм. Като реже косата си,. човек се лишава от тая енергия. Аз не одобрявам рязането на косата. Добре е косата да достигне на дължина поне до долната част на ухото.
. Ако отправяте често мисълта си към космите, по-специално към корените, в продължение на една година космите ви ще се заздравят и ще пораснат. Опадането на космите се дължи на вътрешно безпокойство и липса на влага в организма.
     Главата побелява- някога и от много знания, но най-често от големи тревоги. Понякога косата побелява от глупост; понякога от голяма разумност. Тя може в 24 часа да побелее, но може и в 24 часа да почернее.
     Защо космите на главата растат? Когато топлината в човека е по-голяма, космите на главата растат. Когато топлината почне да намалява, космите падат. Щом човек изгуби своя магнетизъм, косата пада. Ако топлината е повече, отколкото трябва, косата ще е накъдрена, набръчкана. Много упорити са тези хора, на които косите са силно набръчкани.
Книга за здравето 
Петър Дънов
http://roads.athost.net/authors/garvanski/kniga5.htm


Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:ТАЙНАТА НА ДЪЛГАТА КОСА
« Отговор #4 -: 21-02-2012, 09:42:37 »

Това означава ли, че хората с къдрави коси сме с повече "топлина". Лошо няма, ама това си е ген... :surpris_23:
Активен
Psychonaut

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:ТАЙНАТА НА ДЪЛГАТА КОСА
« Отговор #5 -: 21-02-2012, 13:19:25 »

 :kisss:Гена, дете е отворена програма, за да добавиш и ти нещо към нея!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

purelove

  • Гост
Re:ТАЙНАТА НА ДЪЛГАТА КОСА
« Отговор #6 -: 21-02-2012, 22:28:24 »

Много добро четиво  :Content_14:
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:ТАЙНАТА НА ДЪЛГАТА КОСА
« Отговор #7 -: 22-02-2012, 21:12:22 »

Много интересно :)
Аз имам навика да си въртя косата и съм забелязала, че много ми помага на мисленето и концентрацията.
Явно затварям някаква верига, имаше статия в 8 преди 3-4 месеца. Беше показано точно движението, което правя и беше дадено логично обяснение, с протичането на енергии в каналите на тялото и свързването им с косата чрез върха на пръстите.  Сега почнах да се оглеждам из офиса и страшно много колежки си въртят косата :) открили са cheat-a :)
« Последна редакция: 22-02-2012, 21:14:10 от beelee »
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:ТАЙНАТА НА ДЪЛГАТА КОСА
« Отговор #8 -: 23-02-2012, 13:11:59 »

:kisss:Гена, дете е отворена програма, за да добавиш и ти нещо към нея!

Mного ми хареса това !  :flowers2:
Активен
Psychonaut

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:ТАЙНАТА НА ДЪЛГАТА КОСА
« Отговор #9 -: 28-02-2012, 11:25:37 »

Откакто прочетох темата преди една седмица, не съм се бръснал, няма и да се подстригвам скоро, амбицирал съм се да мина Theodora по коса, и се надявам да докарам брада поне толкова, колкото и коса  :pensif_29:  :Confus_3:

И ще направя тестове за свръхчовешки способности след време  O0 O0 O0
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:ТАЙНАТА НА ДЪЛГАТА КОСА
« Отговор #10 -: 28-02-2012, 16:27:41 »

bpa, ще заприличаш на поп...  tooth
Активен
Psychonaut

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:ТАЙНАТА НА ДЪЛГАТА КОСА
« Отговор #11 -: 28-02-2012, 16:43:04 »

bpa, ще заприличаш на поп...  tooth
а на какво мяза един поп ,ако му махнем расото-на една глава кромид лук.луковата глава като се изкара от земята има същите дълги корени-мустаци като на дедо поп- тиквата... tooth tooth tooth :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
« Последна редакция: 28-02-2012, 16:45:29 от Миоджералвомбо »
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:ТАЙНАТА НА ДЪЛГАТА КОСА
« Отговор #12 -: 28-02-2012, 19:23:33 »

бра, мисля че ще изглеждаш и ще се чувстваш супер с дълга коса, но без брадата  :pensif_29:
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:ТАЙНАТА НА ДЪЛГАТА КОСА
« Отговор #13 -: 29-02-2012, 13:04:40 »

bpa, ще заприличаш на поп...  tooth

Ako "СИЛАТА" е с мен, как мислиш, дали ще ми пука на какво приличам :)  :Confus_3:  O0 O0 O0

А иначе мерси, Даниелка, и аз мисля, че с брадата може би ще ми бъде по-трудно да свикна...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят
 

Страницата е създадена за 0.491 секунди с 24 запитвания.