Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Към ветераните -веганите  (Прочетена 3016 пъти)

Doni

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Към ветераните -веганите
« -: 27-09-2009, 07:28:25 »

Привет!
Като начинаеш вегетарианец с бъдещи планове за веган, срещам трудости при устояване на месни и подобни изкушения, дали поради натиска на странични фактори / съпруг и близки/ или поради Лукавия  ;D, та се питах дали не мога да потърся вдъхновение и във външните резултати на здравословния начин на живот! Искам да запитам Вас ветерани, кои бяха първите видими признаци на суровоядстовто върху вашата кожа, коса, нокти и други, освен безспорния прилив на енергия, които не остава не забелязан за горките месоядци.... 8)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Към ветераните -веганите
« Отговор #1 -: 28-09-2009, 15:02:21 »

Привет!
Като начинаеш вегетарианец с бъдещи планове за веган, срещам трудости при устояване на месни и подобни изкушения, дали поради натиска на странични фактори / съпруг и близки/ или поради Лукавия  ;D, та се питах дали не мога да потърся вдъхновение и във външните резултати на здравословния начин на живот! Искам да запитам Вас ветерани, кои бяха първите видими признаци на суровоядстовто върху вашата кожа, коса, нокти и други, освен безспорния прилив на енергия, които не остава не забелязан за горките месоядци.... 8)

:kisss:Аз се подмладих, освободих, олекотих и май творих...т.е започнах да пиша...Вегетарианство, веганство, фруктарианство, слънцеанство- това са стъпала за нагоре...Тези за надолу - всички ги познаваме...Начина ни хранене ПРОМЕНЯ!!!съ-знанието- обогатява знаенето и повишава морала- т.е ставаме по-етични, търпеливи, коректни към заобикаляще я ни свят.  :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

rossi9

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Към ветераните -веганите
« Отговор #2 -: 19-10-2009, 15:29:38 »

Тялото ти ще се отблагодари, ако го храниш с жива храна :Content_22:Колкото по-натурално, толкова по-добре. Да ти дам личен пример - с диабет съм, на инсулин, от 3 седмици съм на плодове и овесени ядки, салати и фрешове - ами отново се чувствам супер и ми е много спокойно и леко, а захарта ми е в норма.  Когато ядях месо/то пък едно месо/, ядях и много захарни - торти, сладоледи, много инсулин и висока захар. Все още се залъгвам с извара - но идва и нейния ред на отказване :police: :peperudi:
Активен
Усмихни се, за да ти се усмихне и Животът!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Към ветераните -веганите
« Отговор #3 -: 19-10-2009, 15:34:09 »

Към млечните човек се пристрастява,говорено е вече доста,но да напомня :pensif_29: :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Към ветераните -веганите
« Отговор #4 -: 19-10-2009, 16:49:38 »

Роси,след като захата ти е в норма,слагаш ли си инсулин?
Активен

rossi9

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Към ветераните -веганите
« Отговор #5 -: 23-10-2009, 09:25:01 »

Роси,след като захата ти е в норма,слагаш ли си инсулин?
Да Светльо, не става без него. Единиците са същите, но преди не ми действаха, а не исках да ги увеличавам. Всичко ще стане постепенно, все пак това са 10 години, не ми се смята колко съм инжектирала :surpris_22: :thankyou:
Активен
Усмихни се, за да ти се усмихне и Животът!

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Към ветераните -веганите
« Отговор #6 -: 23-10-2009, 09:51:18 »

Моята баба,лека и пръст,имаше диабет от 30 и....години.Колко инжекции съм и слагал,като се сетя.Цялата беше надупчена милата :surpris_25:
Всъщност 70% от причините за диабета,не е проблем със задстомашната жлеза,а проблем с други органи които дават команда на жлезата да не произвежда инсулин.Така че,трябва да се лекува цялото тяло.
Тръгнала си по правият път де...ще се оправиш :fluretaa:
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Към ветераните -веганите
« Отговор #7 -: 23-10-2009, 17:18:59 »

И заради стрес. И моят дядо лека му пръст имаше диабет от много години и аз така- биех му почти всеки ден инсулин :surpris_25:
Активен

rossi9

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Към ветераните -веганите
« Отговор #8 -: 24-10-2009, 09:54:47 »

Норбеков ли ми цитираш, Светльо :D. Много е прав/пинеалнта жлеза беше, май/. Все едно съм задействала някаква програма и сега не знам как да я махна :Confus_3: ???
Активен
Усмихни се, за да ти се усмихне и Животът!

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Към ветераните -веганите
« Отговор #9 -: 24-10-2009, 09:56:39 »

Роси,или е Норбеков или д-р Емилова.Сега не се сещам. :surpris_23:

Единственият начин,да махнеш дадена програма,е като я заместиш с друга.
Мракът се гаси със светлина :Content_22:
Активен

еsti

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Към ветераните -веганите
« Отговор #10 -: 24-10-2009, 12:00:07 »

Аз не съм ветеран :) веган, но съм със ясно определено самосъзнаие и съм убедена,че това е най доброто за едни човек и то не само за тялотому,аиза света и природата като цяло! :Content_22:
Активен
Най трудната победа, е победата над себе си!
 

Страницата е създадена за 0.201 секунди с 21 запитвания.