Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пришълец във вашите редици  (Прочетена 1942 пъти)

collibri

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте,

открих ви преди една седмица ... и се влюбих.
/имам предвид форума и това, което прочетох/.

Вървя по пътя на осъзнаването от отдавна и от години обръщам внимание на здравословното хранене, но едва сега се замислих в дълбочина относно храненето с животински продукти...
Защо сега - налегнаха ме куп болежки - тип предоперативни, стигнах до биопсии и треперене за живота си... за щастие с добри резултати и сериозно, ама истински сериозно получих един силен ритник от съдбата да се вкарам в ред, преди да се погубя тотално. Защото съм сигурна, че всичко сами си правим.

Започнах гладолечение и съм вече 14 ден на плод с чай. Започнах го на майтап - първо реших да постя тази година, защото досега никога не съм. Отначало беше за малко, но с всеки ден, изумително - се чувствах все по- и по-добре, все по-и по-жизнена и енергична! Спря да ми се спи, да съм вечно изморена и недоволна, да съм агресивна - станах спокойна и ефирна! Всичко това толкова ми се понрави, че реших да опитам пък повече дни - чувствам се превъзходно от гладуването - прочетох доста неща по темата и така попаднах и на вас - от няколко дни обмислям серизоно да не се завръщам към храненето с животински продукти. Все повече съществото ми го желае!

За момента съм решила да направя 20 дни гладуване плюс 10 захранване и след това се надявам да продължа на суровоядство, но материята ми е толкова нова, че ще се нуждая от вашата подкрепа. Съпругът ми все повече се настройва на същата вълна, въпреки че видимо няма нужда от подобни режими - идеално тегло има, няма болести. Аз с гладуването досега смъкнах 6кг, но имам още много излишни.

Имам две деца - момиче на 7г, и момче на 2г. Малката винаги се храни изключително разделно и просто - тя е един вид суровояддка по природа, сега се замислям, че природата си знае работата и постоянно всички я карат да яде месо и млечни, а тя не желае, просто не ги харесва. Синът ми пък много ги обича. Осъзнавам, че е в мои ръце да моделирам навиците им за хранене все още и исках да разбера как стои въпросът със суровоядството при децата. ще се радвам на всякакви ценни съвети и линкове към теми по този въпрос.

Това беше вкратце от мен. Да видим докъде ще я докарам :)
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Пришълец във вашите редици
« Отговор #1 -: 12-03-2012, 08:03:34 »

Привет и от мен. Дръж здраво и не се плаши...
Активен

исихия

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • истината ще ви направи свободни.
Re:Пришълец във вашите редици
« Отговор #2 -: 12-03-2012, 22:42:30 »

ДОБРЕ ДОШЛА :peperudi:Синът ми е на 18мес.почти и нигога не е ял месо,риба,яйца и готвени храни,Само домашно кисело и плодове,ядки,малко зеленчуци.Педиатърката всеки път ми казва че е невероятен и че рядко е срещала толкова едри и здрави деца като него.ОБАЧЕ си мисли че яде от всичко.... то си е така но от всичко което му дадат мама и тати ха,ха,ха :Content_4 - emotloader:
Активен

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи
Re:Пришълец във вашите редици
« Отговор #3 -: 13-03-2012, 09:28:46 »

Добре дошла  :peperudi: и поздравления за начинанието. Тук ще намериш много полезни и интересни неща :) Успех с гладуването ти :Content_22:
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Пришълец във вашите редици
« Отговор #4 -: 13-03-2012, 14:34:14 »

 :kisss:Добре си ни дошла и по правия път отишла!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

collibri

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Пришълец във вашите редици
« Отговор #5 -: 13-03-2012, 23:05:10 »

 :thankyou:

Благодаря ви за топлото посрещане! Много ме вдъхновява всичко тук  :peperudi:! Всяка вечер имам малко време като легнат децата да си ви почета и все повече разбирам в каква заблуда и тежест тъне света... Всичко тръгна от моето здраве на границата... а сега вече мисля как да въведа и децата в това. Съпругът ми се повлиява от мен и също вече не хапва месо, намали и млечните - той няма време да чете, но аз съвестно му разказвам каквото съм научила по темата.

Благодаря за отзивите на темата деца, защото сега силно се вълнувам като как точно да процедирам  :Cherries. Вече казах на дъщеря ми, че може да не яде месо - защото тя така или иначе изобщо не го обича и винаги и всячески го избягва. Казах й обаче, че трябва да се научи пък да яде зелени салати и ядки, зърнени храни, за да си набавя протеини. Също се чудя как да се храни в училище - тя е първи клас. Обикновено се храни на стол /друг е въпросът, че там почти нищо не яде... / и й даваме примерно сандвич с кашкавал или сирене от вкъщи за закуска.

Как се хранят децата вегани в у-ще? Какво им се дава отвкъщи?

Малкия пък ходи на ясла. Той пък много обича да яде и яде каквото му се даде. Много се радвам, че обича елда и често яде вкъщи, вместо други закуски. Вкъщи по-мога да контролирам какво яде, ама в яслата няма начин. Ще се радвам да прочета още мнения по въпросите.

Ще е предизвикателство за нас, но усещам че сме на прав път и с ваша помощ ще се ориентираме и справим! Вече ми е 16 ден на чай и плодове и се чувствам превъзходно. Особен покой и баланс... просто усещането няма равно!  :Cherries
Активен
 

Страницата е създадена за 0.102 секунди с 24 запитвания.