Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ще приемете ли един ваш голям фен?  (Прочетена 3338 пъти)

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"

Здравейте приятели! Аз съм на 34 години от Варна и съм на растителна сурова храна на 100% от 21 август. Имам дъщеря на 8 г. и бебе на 7 месеца. Искам да уточня, че според дефиницията, която е дала Мер в темата „Кои сме ние суровоядците”, то аз съм май суровояд  само по отношение на храната.Разбира се, че споделям повечето ваши възгледи и идеи относно опазването на природата, предимствата на натуралната медицина,необходимостта от пречистванията на тялото и т.н.,но все още нямам достатъчно познания и култура, за да се самоопределя като истински суровоядец. Например аз все още имам навика да пазарувам с найлонови торбички, не почиствам дома си само и единствено с натурални продукти, използвам гримове, кремове, бои които не са само от така наречените натурални козметики. Така, че има какво още много да се желае по отношение на ценностната ми суровоядска система  :Confus_3:. Иначе аз взех това решение от раз – твърдо и непоколебимо. На 21 август се събудих и си казах „Край, с яденето на боклуци!”Аз съм си такава - малко крайна. Викам си : „Какво сега, първо да спра рибата /месо, мляко и др.млечни и преди не ядях/, после другите морски деликатеси, после и пикантното, после пърженото, после бялото винце....? Те, тези неща поначало си вървят „пакет”, затова  рещих да скъсам с всичко от раз. Е, има и нещо друго което ми помогна да взема това си решение. През последните десетина години съм се подлагала няколко пъти на гладуванията с чай и плод на д-р Емилова. За поддържане на добра форма, за пречистване организма, дори и ей така просто да експериментирам. Правеше ми впечатление, че  имах страхотно настроение и прилив на енергия по време на плодолечението.Направо ми се променяше мирогледа, чувствах се духовно извисена. С правилно захранване и спазване принципите на разделното хранене, както и вегетарианския режим аз задържах перфектно тегло колкото време си искам.Така, че веганството не ми е отскоро познато. След дълги месеци в правилния път почваха и „прегрешенията” и то по мое си желание.Те се изразяваха в хапването на риба с бяло винце и всякакви морски „изкушения” на приятелски софрички. Имам много и все весели приятели, дето все нещо празнуват. И аз обичах да съм част от веселата компания и да празнувам, все пак . Не че сега не ги обичам, напротив! Просто сега празнувам по-различно и по-весело от преди – празнувам сурово! Та ето на такива задушевни и  топли седянки хапвах и топлите хранички. Но видех ли че се качват килограмите си правех 2-3 плодови дни и  айде пак в нормата! После, обаче забременях и лелеееееее.......минах на всеобщия /не/нормалния режим на хранене. Както казват бабите – каквото се сетя, веднага да го ям. Добре, че не се сетих да ям камъни...Първо си внушавах, че така се глезя, „щото сега ми се е паднало”. После си мислех /но това и сега го мисля/, че децата ми ако ще стават веге то трябва да си го решат сами така както аз го реших, а не да им се налагам. Вече не кърмя, а и още имам килограмчета – наследство от бременността и с удоволствие влизам отново в добре познатия ми веган режим, защото опита ми показва, че това ме кара да се чувствам страхотно. Много се надявам на вашите полезни съвети. СОРИ, за дългия пост!  :Confus_3:



Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Ще приемете ли един ваш голям фен?
« Отговор #1 -: 06-10-2009, 14:09:13 »

Здравей, Вал! Добре дошла  :Content_14:  Не се извинявай за дългия пост  :Content_22: Написала си едно вдъхновяващо послание към всички, които са решили да направят промяна в живота си.  Много е приятно, че си ни открила и вече ще станеш част от "отбора"  :thankyou:   А защо да нямаш култура на суровоядец  :Confus_3:  щом си започнала да четеш и да търсиш информация значи си направила първата крачка  :Content_14: даже втората - щом вече втори месец си на сурова храна  :Appetit_4:  :Cherries 
Пожелавам ти приятни часове в нашия форум  :flower:
Активен
Намасте :)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Ще приемете ли един ваш голям фен?
« Отговор #2 -: 06-10-2009, 14:11:33 »

Още нещо ... нали си от Варна...
Вал, утре сряда, в 19 часа ще се срещаме в Мартини бар до у-ще Димчо Дебелянов. Ако искаш да се запознаем ела на срещата. От форума ще бъдем аз и Василена. Иначе инициативата е на "веге" център Варна. 
Активен
Намасте :)

krum

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Ще приемете ли един ваш голям фен?
« Отговор #3 -: 06-10-2009, 16:06:22 »

hello
Активен
I love the sky

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Ще приемете ли един ваш голям фен?
« Отговор #4 -: 06-10-2009, 19:45:46 »

Добре дошла, много ти се зарадвах на дългия пост, наистина много вдъхновяващ.Щом има желание и резултатите ще дойдат, това го знам от опит:)
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Ще приемете ли един ваш голям фен?
« Отговор #5 -: 06-10-2009, 22:38:18 »

ДарбиМак, Лейла, Крум...Много сте мили и гостоприемни!Благодаря! :heart_2: За срещата едва ли ще успея, но важното е че тук във форума вече така да се каже се познаваме :fluretaa:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Ще приемете ли един ваш голям фен?
« Отговор #6 -: 07-10-2009, 06:47:34 »

Здравей, Вал! Добре дошла! Пожелавам ти успешно суровоядстване ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Ще приемете ли един ваш голям фен?
« Отговор #7 -: 07-10-2009, 08:08:26 »

Петко, благодаря ти! Аз вече успях да ти задам въпрос в моя дневник за това какво ти е мнението за т.нар.пет тибетски ритуала и кога е най-добре да се изпълняват, в смисъл по кое време на деня? И направо да те питам още нещо, че да ми отговориш наведнъж ::)Беше казал някъде, че ставаш в 5-6 часа сутринта.В такъв случай в колко заспиваш? Аз от малка имам навик да чета до късно през нощта.По-рано от 2-3 часа е абсурд да заспя и естествено при това положение няма как да стана в 5-6 часа. Някаква хитринка да се вкарам в нормален режим?
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Ще приемете ли един ваш голям фен?
« Отговор #8 -: 07-10-2009, 08:15:36 »

Ще ти отговоря и на този въпрос...нали затова сме се събрали тук ;) Но ще пиша след 15-на минути и то направо в дневника ти и на двете питания ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 25 запитвания.