Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Водата... с която поливам  (Прочетена 10082 пъти)

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Водата... с която поливам
« Отговор #20 -: 12-03-2012, 12:26:45 »

Правилни наблюдения ,Радостина.Просто става дума за пари,които да се спечелят,като се заобиколи мотиката.Нашия човек тук не е от тях, макар че съвсем скоро ще му се наложи да се определи-като затъне още малко...
 А ти не се кахъри, че сме изцапали темата.Истината за нещо винаги трябва да се види.На каквато и да е цена.Че малко ще има притеснения -това е  в хода на нещата...
  Как да разбере човек кое е правдивото?...Нали трябва да мине през малко зор!Без усилие-няма сладки домати.Така и без търкания -няма процес на трупане на опит.
  Добре е разговора, не изцапано нищо.Всеки казва нещата ,както ги вижда.
 На баба ти градината не е идеално чистичка , нали?Ама какви хубави домати дава!..Ей така и тука-ще се покараме малко, ако трябва, но после ще имаме едно автентично разбиране.Така,че всичко е наред.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

tindi4ka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re:Водата... с която поливам
« Отговор #21 -: 12-03-2012, 12:52:11 »

Правилни наблюдения ,Радостина.Просто става дума за пари,които да се спечелят,като се заобиколи мотиката.Нашия човек тук не е от тях, макар че съвсем скоро ще му се наложи да се определи-като затъне още малко...
 А ти не се кахъри, че сме изцапали темата.Истината за нещо винаги трябва да се види.На каквато и да е цена.Че малко ще има притеснения -това е  в хода на нещата...
  Как да разбере човек кое е правдивото?...Нали трябва да мине през малко зор!Без усилие-няма сладки домати.Така и без търкания -няма процес на трупане на опит.
  Добре е разговора, не изцапано нищо.Всеки казва нещата ,както ги вижда.
 На баба ти градината не е идеално чистичка , нали?Ама какви хубави домати дава!..Ей така и тука-ще се покараме малко, ако трябва, но после ще имаме едно автентично разбиране.Така,че всичко е наред.

Това с изцапването беше в кръга на шегата, разбира се  tooth .
В спора винаги се стига до истината, ако не се стигне до бой преди това.
Активен
Happiness is only real when shared!

seymour_sz

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
    • блог на фермата
Re:Водата... с която поливам
« Отговор #22 -: 12-03-2012, 13:00:20 »

Съжалявам, че ти оспамих темичката  :Confus_3:  Просто видях, че си от онзи край, решила се да се занимаваш със земеделие и реших да ти подам инфо за този семинар, без изобщо да имам каквото и да е общо нито с антропософията, нито пък ще изкарам "някой лев" от тая работа. А втория ми пост беше, защото ме подразни негативизма към отчаяните опити на някои хора да се върнат отново към добрите стари земеделски практики. От година се боря именно с този негативизъм и за жалост виждам, че нещата не вървят на подобряване, и няма как да тръгнат, защото на всяка крачка се намират хора, дето мислят, говорят и действат по начина, който вече описах.
И не, не винаги за каквото и да ти говорят, става дума за пари. Просто при нас за жалост почти всеки разсъждава като теб, за което не си виновна ти,  а насаденото ни "възпитание" и мироглед, по-точно "черноглед".
Активен
Спрете земята, искам да сляза!

tindi4ka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re:Водата... с която поливам
« Отговор #23 -: 13-03-2012, 12:14:41 »

Съжалявам, че ти оспамих темичката  :Confus_3:  Просто видях, че си от онзи край, решила се да се занимаваш със земеделие и реших да ти подам инфо за този семинар, без изобщо да имам каквото и да е общо нито с антропософията, нито пък ще изкарам "някой лев" от тая работа. А втория ми пост беше, защото ме подразни негативизма към отчаяните опити на някои хора да се върнат отново към добрите стари земеделски практики. От година се боря именно с този негативизъм и за жалост виждам, че нещата не вървят на подобряване, и няма как да тръгнат, защото на всяка крачка се намират хора, дето мислят, говорят и действат по начина, който вече описах.
И не, не винаги за каквото и да ти говорят, става дума за пари. Просто при нас за жалост почти всеки разсъждава като теб, за което не си виновна ти,  а насаденото ни "възпитание" и мироглед, по-точно "черноглед".


seymour_sz, съжалявам, че ме мислиш за черногледа. Не, не съм такава, напротив. Супер позитивен човек съм. По принцип не съм от странджанския край, а от града на чудеса и мечти - Перник  tooth tooth tooth. Прекарвам лятото в Ахтопол и искам да си оползотворя времето там.
"Добрите стари земеделски практики" - не точно. Фен съм на пермакултурата от известно време. Виждала съм подобни "ферми" в Гърция и от там дойде идеята. Имай предвид, че съм на 25 и не съм много фен на ставането в 5, и на тежкия физически труд. Да, без него няма как, но има и начини да се ограничи до минимум.
По-отворена съм към безплатните, дадени даром съвети и препоръки  :whistling2 - emotloader:
Извинявам се, ако си се почувствал засегнат или нещо подобно - просто обичам да се заяждам явно  :whistling2 - emotloader: :Confus_3: :whistling2 - emotloader:
Подсети ме лятото да те почерпя като стане зеленчука  :love_028:
Активен
Happiness is only real when shared!

tindi4ka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re:Водата... с която поливам
« Отговор #24 -: 20-03-2012, 14:29:25 »

Да взема аз да се похваля с разсада  :whistling2 - emotloader: .
Имам разредени 65 коренчета краставици, няколко статотин  tooth коренчета домати от 5 сорта (все още са в сандъчета и не са разредени щото им е рано), доста алабаш, манголд, броколито също поникна, пипер капия, 3 сорта патладжан, репички и няколко вида салата.  :bleh :bleh :bleh
Направих си и един малък експеримент - сигурно не съм открила топлата вода, но да кажа.
Реших да пробвам преди да насея семената да ги накисна (с цел по-бързо поникване) и се оказа наистина, че накиснатите семена излязоха по-бързо от ненакиснатите. Изглеждат доста по-стабилни и не толкова нежни като ненакиснатите. Засети са в един и същи момент в една и съща почва.  :peperudi:
Отглеждам си ги като дечица и много им се радвам. А и много ми се радват бабите и дядовците, както и свекъря и свекървата  tooth tooth tooth. Хахаха май си открих още едно призвание  :whistling2 - emotloader:

http://tindi4ka.snimka.bg/experiment/razsad-2012.663328
« Последна редакция: 20-03-2012, 14:48:48 от tindi4ka »
Активен
Happiness is only real when shared!
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 23 запитвания.